-

-

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 8

Zaloguj się, aby ocenić opowiadanie

Komentarze

 • Margerita 10 miesięcy temu
  pięć
 • Violet 10 miesięcy temu
  Dziękuję, Mar :)
 • pasja 10 miesięcy temu
  No i poznaliśmy rodzeństwo Raysów. Osieroceni , wychowywani przez Martina. Jak bardzo różnią się od siebie. Ale widać, że kochają się i pewnie w razie niebezpieczeństwa potrafią stanąć za sobą. Marta nie może zapomnieć, ale chyba wybaczyła. Widzimy jak przeszłość odbiła się na psychice osieroconych dzieci. I ten koniec z Trybunałem zaskoczył mnie. Myślałam tak jak Robert, że to Matra pragnie posady przewodniczącego, a ona chce dla brata. Jak na kobietę , Marta ma dużo obowiązków, ale jej determinacją pozwala dobrze zarządzać. Pozdrawiam serdecznie 5:)
 • Violet 10 miesięcy temu
  Dzięki Pasjo za zajrzenie :)
  Pozdrawiam.
 • pasja 10 miesięcy temu
  Violet czyli jest ok. Miłego
 • Violet 10 miesięcy temu
  pasja narazie tak :)
 • Blanka 10 miesięcy temu
  Na każdą kolejną część czeka się z taką samą ciekawością, niecierpliwością i pewnością, że warto. Gęsto emocjonalnie, barwnie , no cóż... Cała Violet.
 • Violet 10 miesięcy temu
  Dzięki, Blanka. Kiedy wstawisz coś? Oczekuję, wyglądam, a tu posucha... Narobiłaś apetytu i porzuciłaś! Pliss...
 • Blanka 10 miesięcy temu
  A bo ja wiem... Dni grafomańsko niepłodne jakieś mam:) nie żebym się upominała, ale coś ktoś kiedyś tutaj wspominał o hmm.. "innej wersji V" , takiej niearystokratycznej... :)
 • Violet 10 miesięcy temu
  Ale ja wiem, Twój brak weny to i tak wena, której wielu by pragnęło.
  Niearystokratyczna V próbuje ogarnąć niearystokratyczne życie i wywiązać się z terminów, które ciągle są po terminie... :)
 • Blanka 10 miesięcy temu
  O, skąd ja to znam... Jakąś petycje o wydłużenie doby można by wystosować, czy coś...
 • KarolaKorman 9 miesięcy temu
  ,,– Ciemnowłosy mężczyzna roześmiał się sztucznie'' - tu wystarczyłoby: roześmiał się sztucznie, początek bym wywaliła
  ,,ulegali takimi samym słabościom, '' - takim
  ,,stojącym obok mężczyzny, '' - mężczyźnie
  ,,Skinęła głową zgodnie z prawdą. – Przepraszam, że tak naskoczyłam na ciebie. – Chciała być miła.'' - dialog od nowej linii
  ,,wystarczająca silna, aby zapanować '' - wystarczająco
  ,,– W takim razie, czym ja jestem, '' - przyjrzy się temu i dialogowi powyżej, gdzieś tkwi błąd. Albo to piętro wyżej, albo poprzednią kwestię mówi Robert
  ,,wyostrzyły uwagę Marty.'' - jej uwagę, by pozbyć się Marty

  W tej części wiele odkryłaś z przeszłości, trochę dziwi mnie, że tak późno.
  Znają się jak łyse konie lub świetnie kojarzą fakty o sobie, być może są tacy sami?
  Długa część, ale bogata w wiadomości. Czekam jednak dalej na postać brata, który zjawił się na koniec aukcji. Może przeoczyłam informację o nim, bo trochę zaniedbałam Twoje opowiadanie, albo wciąż wodzisz nas, czytelników za nos :)
  Zostawiam 5 :) Pozdrawiam serdecznie :)
 • Maurycy Lesniewski 9 miesięcy temu
  No ja tę cześć przeoczyłem, ale w najbliższym czasie sie to nadrobi, teraz zostawiam ślad, żebym po śladach mógł tu wrócić.
 • Violet 9 miesięcy temu
  Miło, że kontynujesz czytanie powieści :)
  Odniosę się do Twoich uwag: literówki jakoś tak się ukrywają, że ich zupełnie nie zauważam. Móżg i pamięć robią psikusa ;)
  - ,,stojącym obok mężczyzny, '' - mężczyźnie; - tutaj miałam na myśli stojącego obok mężczyzny( zarządcy) umundurowanego funkcyjnego;
  , - skinęła głową zgodnie z prawdą. – Przepraszam, że tak naskoczyłam na ciebie. – Chciała być miła.'' - od "chciała" to nie jest już dialog. Błąd zapisu. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest zapisane, w kopii mam poprawnie.
  - " – Wybacz mi, to się już nigdy nie powtórzy – wyszeptał, obracając w dłoniach butelkę i nie wierząc jej nieudolnemu tłumaczeniu. ( to mówi Robert)
  – Uważasz, że nie jestem zła? – podjęła wątek rozmowy, starając się odsunąć myśli od Kaja, a przede wszystkim od tego, na co go skazała. – A czy jedno nie funkcjonuje bez drugiego? - (to słowa Marty)
  – W takim razie, czym ja jestem, skoro uważasz, że jesteś zła? – Robert pociągnął z flaszki spory łyk, skrzywił się i lekko zmienionym głosem dodał: – Nie ma czegoś takiego jak dobro i zło, jest tylko władza." - ( tutaj znowu Robert) - Więc trochę nie rozumiem...
  Wystrzegam się nadużywania zaimków, już tak mam ;)

  Przeszłość odkrywa się powoli przez całą opowieść, do samego końca nic nie jest pewne i jasne, a póki co jesteśmy na początku historii. Tym bratem był Robert, w późniejszych częściach będzie wyraźniej zaznaczone. Niestety jest to mankament publikowania w krótkich częściach.
  Dziękuję za wnikliwy komentarz i również pozdrawiam serdecznie :)
 • Violet 9 miesięcy temu
  Maurycy Lesniewski dziękuję i pozdrawiam.
 • Maurycy Lesniewski 9 miesięcy temu
  No to Marta ma plan, i to taki że nawet brat, który sądził, że coś o niej wie mało się nie zadławił swoim zaskoczeniem... cóż 5 :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania