.

...

Średnia ocena: 3.5  Głosów: 2

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (3)

  • little girl 17.01.2016
    "- Więc jak ? – pyta jak gdyby nigdy nic(spacja)- przemyślałaś już sobie wszystko ? - po i przed myślnikami wstawiamy spacje ;) i przed pytajnikiem bez spacji, tak samo we wszystkich zdaniach.
    "pytam jak zwykle za bardzo opryskliwie, w końcu on chce mi tylko pomóc, a ja jak zwykle traktuję go w taki sposób. " - masz powtórzenie "jak zwykle". Sugerowałabym wstawić w drugiej części zdania coś w stylu " a ja i tak wciąż traktuję go w taki sposób"
    " czuje jakby miało mnie coś tak wciągnąć." - miało być chyba "tam" zamiast "tak"
    "dowiedzą o nim, tez będzie miał problemy. " - "tez" - "też"
    - "nie wiem o co Ci chodzi i wybacz ale się śpieszę i tak jestem już spóźniona." - nową wypowiedź zaczynasz od wielkiej litery, zawsze.
    "A teraz naprawdę Cię przepraszam(,) ale muszę już iść. "
    "którego moje serce zaczyna szybciej bić, wiedziałam, ze chce mi coś jeszcze powiedzieć, ale miałam też świadomość, " - zaczęłabym nowe zdanie od wyrazu "wiedziałam", poza tym "ze" - "że"
    "chyba nawet nie zdawał sobie sprawy z tego, że zaczyna mi to sprawiać ból. " - zastąpiłabym " że zaczyna sprawiać mi ból", oczywiśnie nie musisz zmieniać, to tylko moje zdanie.
    - Uspokój się, nic Ci nie zrobię - powiedział po czym rozluźnił trochę uścisk- dlaczego tak bardzo się boisz ? - w tego typu tekstach "ci", "tobie" itp. pisze się z małej litery, inaczej to błąd.
    Robisz moim zdaniem za dlugie zdania składniowe, podzieliłabym je na kilka krótszych. W ten sposób ułatwisz sposób czytania :)
    "że wszystko Ci opowiem.- ku mojemu zdziwieniu wypuścił moją rękę," - "ku" z duzej litery.
    Nie za bardzo mi pasuje, że zaczynasz nowe zdania od spójnika "i", możesz go spokojnie pominąć.
    "Podeszłam bliżej niego i niespodziewanie wymierzyłam mu coś, był tak oszołomiony, aż się zastanowiłam czy aby nie był za mocny." - "coś" - "cios"
    "Przyszedł mi na myśl ojciec który zawsze mi powtarzał, ze kiedyś docenię te ciężkie treningi i ze robi to dla mnie." - powtórzenie "mi", to drugie możesz usunąć, bo jest zbędne. Zmieniasz czas na teraźniejszy "robi", powinno być "robił"
    "Wykorzystałam chwilę jego słabości i uciekłam. Biegłam przed siebie ile sił w nogach, żeby oddalić się od niego jak najdalej." - od tego zdania proponowałabym zacząć nowy akapit.
    "Jednak tak czekał już na mnie On," - nie rozumiem tego "tak", co właściwie ma wnosić.
    "– pewnie się mała damo nie spodziewałaś, że Ci tu znajdziemy." - od nowej linijki, od wielkiej litery. "ci" - "cię" i z małej litery.
    Napisałam Ci tu przykłady, a nie wysztstkie błędy, bo nie ma sensu powtarzać kilkanaście razy tego samego.
    Co do historii, ciekawie się zapowiada. Ode mnie 3,5 czyli 4 za błędy :)
  • Evii 17.01.2016
    dziękuje za komentarz :) dopiero zaczynam swoją przygodne z pisaniem więc stąd ta masa błędów. Postaram się jednak nad tym pracować ;)
  • Rasia 21.01.2016
    Witamy na opowi :) Jako że to pierwsza Twoja praca, to od razu zaznaczę, żebyś nie zamartwiała się błędami, bo trochę pracy i się ich pozbędziesz. Wypiszę Ci jeszcze te, które rzuciły mi się w oczy i postaram się jakoś wyjaśnić, by było Ci łatwiej się ich wystrzegać :)
    "pyta, jak gdyby nigdy nic" - tutaj występuje porównanie proste, więc bez przecinka. Nie występuje potem żaden czasownik, więc nie trzeba rozdzielać wyrażenia w żaden sposób. Poza tym potem kropka i następne zdanie zaczyna się od wielkiej litery. Pod tym względem przeanalizuj też resztę tekstu ;)
    "Mała wiesz dobrze co, rozmawialiśmy już o tym" - przecinek po "mała". Kiedy się do kogoś zwracamy, to rozdzielamy ten zwrot z resztą zdania.
    "zieleń jest tak tajemnicza i przenikając" - przenikająca*
    "czuje jakby miało mnie tam coś wciągnąć." - czuję*
    "Nie wiem o co Ci chodzi" - przecinek po "wiem" i w opowiadaniach nie piszemy "Ci, Tobie" itd. dużą literą, chyba że mówimy o Bogu albo kogoś gloryfikujemy.
    "dodaje w myślach" - dodaję*
    "W końcu to ja znałam to miejsce lepiej niż on" - bez "to ja". To zbędne wyrażenie i należy się takich wystrzegać, bo zaśmiecają tekst, a nie wpływają w żaden sposób na sens zdania.
    "A ja obiecuje" - obiecuję*
    "wszystko Ci opowiem — ku mojemu zdziwieniu wypuścił moją rękę" - po "opowiem" kropka i potem duża litera. Wynika to z tego, że jeśli po dialogu nie ma czynności mówionej, właśnie tak wykonujemy zapis :)
    "i chwile mi zajęło" - chwilę*
    "żeby skojarzyć kim ona jest." - przecinek przed "kim"
    "Uśmiechną się" - uśmiechnął*
    "— Pewnie się mała damo nie spodziewałaś, że ci tu znajdziemy." - "mała damo" pomiędzy przecinkami, bo to wtrącenie. + cię*
    No troszkę błędów było, dlatego zostawiam 3. Staraj się czasem rozdzielać jakieś bardzo długie zdania, bo nie czyta się ich zbyt spójnie. Z chęcią Ci jednak pomogę i wskażę błędy. Fajnie, że jesteś chętna do pracy i bardzo Ci kibicuję :) Zobaczysz, z biegiem czasu będzie coraz lepiej.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania