Bitwa 17

Okropny
22.08.2017

•Temat główny: "Spopielony".
Słowa pomocnicze: spalony, zmieniony w popiół, zabity przez ogień itd.
•Temat dodatkowy: szafirowe sześciany.
•Kategoria dowolna. Interpretacja dowolna. Podejście do tematu dowolne.
•Warunek konieczny: główny bohater ma zginąć.

•Limit: 10 000 - 50 000 znaków ze spacjami włącznie.

Trybunał Oceny Bitw czy co tam poda termin wstawiania prac.
Zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału i życzę połamania piór, piszczeli i palców.
literatx
22.08.2017
Ty tak na serio?
Krystian244
22.08.2017
A może coś napiszę.


-A nie jednak nie chujowy temat.
Krystian244
22.08.2017
Dajcie jakieś normalne tematy a nie szafirowe sześciany :/
Okropny
22.08.2017
O, temat się wam nie podoba, jak mi przykro
Okropny
22.08.2017
A nie, zaraz
Squirrel
22.08.2017
Temat bardzo łatwy: główny jak i dodatkowy - wiele możliwości żeby wpleść to w historię.
Pytanie - czy zamiast sześcianów może być sześcian?

Może wezmę udział.
RubyCrystal
22.08.2017
Um, ubolewam, że raczej nie będę w stanie wziąć udziału przez wyjazd. Temat "spopielony" - genialny, już mi się mnożą pomysły w głowie.
Chociaż nie mam pojęcia skąd wytrzasnąłeś te szafirowe sześciany :D Ukłon za kreatywność.
Okropny
22.08.2017
Temat dodatkowy możecie olać, jakby kto nie wiedział. Szafirowe sześciany - interpretujcie dowolnie, jeden, dwa, pięć, czterdzieści dwa - cokolwiek
Karawan
22.08.2017
No i piknie! Dzięki wielkie! Gorąco zachęcuję dwie pozostałe osoby do wygenerowania tematów. Mimo braku jakichkolwiek uprawnień daję Wam czas do czwartku 24 sierpnia i liczę, że zechcecie zabrać głos! Do dzieła Narodzie Opo!
Canulas
22.08.2017
Nie wiem czy wezmę udział pewnie nie, ale temat przegenialny. Wszystkie te obostrzenia. Przegenialne. Główny much oraz ma kipnąć - Przegenialne.

W sumie, może kapkę szkoda, że limit znaków, więc nie wszystkie obostrzenia Przegenialne.

Po takim temacie, to aż dzwan dymi.
Podobuje mie siem to.
Canulas
22.08.2017
Troszkę autokorekta, bo żem się podnieść Iława nielicho.
Powtarzam, temat baja
Canulas
22.08.2017
Eh. Chuj z tym telefonem. Wiadomo o co chodzi
RubyCrystal
22.08.2017
To, że dziwne te sześciany nie znaczy, że złe i godne olania. Nic z tych rzeczy, intrygujące i warte umieszczenia.
Canulas
22.08.2017
Tylko limit. Wiem że musi być, ale jak zaczynam coś dłubać, to się rozrasta
RubyCrystal
22.08.2017
Canu, skoro ja nie dam rady, to spraw mi tę przyjemność i się wykaż. Temat dla Ciebie perfekcyjny.
Canulas
22.08.2017
Nie da rady chyba. Ja mam z 8 projektów otwartych. Trza pokonczyc. No i limit słów.
Arysto
22.08.2017
1) Trybunał obecnie nie funkcjonuje. Dopiero co skończyła się dyskusja na ten temat. W tej chwili aktywnymi członkami Trybunału jest Naz i Skoiastel (z ostatnich doniesień) oraz Akwus (chyba). Ja nie jestem już w Trybunale, jestem w Składzie Oceniającym.
2) Skład Oceniający jeszcze nie zaczął działalności. Dopiero co zakończyliśmy dyskusję, jeszcze wewnętrznie musimy wszystko przegadać (prawdopodobnie dzisiaj/jutro) i ustawić regulamin oraz rozważyć pomysły przez Was podrzucone.
3) Ogółem - o ile Naz albo Skoiastel nie oceni tej bitwy (albo Akwus) to raczej nikt z nas tego nie zrobi.

Więc nie spodziewajcie się z góry, że to, że pojawiliśmy się na forum - ja, Naz, Skoiastel, Jared, Efria, Alfonsyna - z miejsca oznacza, że zaraz wskoczymy do oceniania.
Prosimy o cierpliwość.
Okropny
22.08.2017
Spoko, temat macie, wy decydujecie, decydujcie - a chciwe skryby mogą już pisać zapotrzebowania na gliniane tabliczki
Skoiastel
22.08.2017
Na mnie nie liczcie, dopóki niczego nie ustalimy wewnętrznie w SO, to niczemu nie sędziuję. W Trybunale byłam z doskoku, na jedynie trzech bitwach, a do Składu Sędziowskiego wchodzę z początku i zostaję do końca.
Gdzie wam się tak pali? Dopiero co ruszyła informacja, że prawdopodobnie będziemy coś robić z bitwami i zebraliśmy wasze opinie, czy jest na to w ogóle hype; a skoro jest, to dajcie czas na poukładanie wszystkiego. Z projektów robionych "na gwałt" nie wyjdzie nic dobrego.

♫ „Lubię mój wszechświat, ma sześć ścian i to jest tak – podłoga i sufit plus cztery ściany z koła.
Oprócz kilku osób nikt tam nie ma wejścia, wyobraź sobie sześcian, a w środku siedzi Skoia”. KWIK. ♬

Skoiastel
22.08.2017
*Tfu, Składu Oceniającego.
Skład Sędziowski ma zbyt nieszczęsny skrót, by weszło w obieg ;)
Heroina
22.08.2017
Hm, z tymi bitwami to jest tak, że wystarczy napisać, przestrzegać tych kilku wskazówek i wstawić, czy są jeszcze jakieś ukryte, powiedzmy, zasady?
Skoiastel
22.08.2017
Jeżeli chodzi o bitwy literackie, które dopiero zaczną być organizowane przez nowy Skład Oceniający, to – owszem – pojawi się wkrótce pełny regulamin, który nie będzie w żaden sposób ukryty. Póki co takowy dopiero powstaje, więc dajcie nam trochę czasu.
Główne założenie jest inne i chyba nie każdy je zrozumiał – na pewno nie zaczniemy działalności nowego składu od 17 BITWY LITERACKIEJ, bo tamte bitwy są zamknięte. Nie wskrzeszamy tego, co zdechło śmiercią naturalną, ale chcemy poukładać wszystkie sprawy i wystartować od nowa. Trybunał był nieuporządkowany, wiele osób się wykruszyło, kilka razy zmieniano założenia, punktację i w ogóle kwestie organizacyjne; będziemy chcieli tego uniknąć, więc zaczynamy z czystą kartą, ze świeżym materiałem dla was i nową formą turnieju/konkursu/bitwy – jak zwał, tak zwał.
Okropny
22.08.2017
DOBRZE, ŻE UŻYŁAŚ WIELKICH LITER
Karawan
22.08.2017
Rozumiem z tego, że 17 bitwa zostanie przemianowana na Pierwszy Turniej Klawiatury. Mnie tam nazwa nie stanowi. Istotna jest zarówno konkurencja (jej teksty, a nie współzawodnictwo), jak i komentarze Profi i Repów.
literatx
22.08.2017
Ale co z bitwą nr 16? Zostawiacie ją, ot tak?
Karawan
22.08.2017
Została oceniona choć nie do końca. Umieszczona na opo i każdy mógł sobie poczytać. Uczestnicy również mieli okazję wyrobić sobie zdanie zarówno o konkurentach jak i o sowich tekstach widzianych oczami innych. Mnie to wystarcza, choć wolałbym by Akwus dołączył swoje oceny.
Karawan
22.08.2017
Oczywiście o swoich a nie sowich tekstach !
Skoiastel
22.08.2017
Od siebie nie mam nic do dodania w kwestii szesnastki.
Krystian244
22.08.2017
A może wezmę udział
Drżączka
22.08.2017
To ta bitwa 17 działa, czy ten temat będzie nieaktualny i powstanie nowy? Można już zaczynać pisać (nie wstawiać)?
Okropny
22.08.2017
Jeśli o mnie chodzi, to ja dalej czekam na info od akwusa. A czy ten temat pyknie wielkiemu tajnemu bractwu czytania i oceniania, to mnie chuj obchodzi, temat macie i na niego piszcie, ocenianiem i resztą pierdolenia będziemy się martwić za, powiedzmy, dwa-trzy tygodnie
KarolaKorman
22.08.2017
Przeczytałam temat wcześniej, ale musiałam opuścić stronę. Moje pierwsze skojarzenie sześcianu to oczywiście dom... i masz ci los, Skoia walnęła cytatem i już mój plan poszedł w łeb :(
alfonsyna
22.08.2017
Taki temat to by był w sam raz dla mnie... tak do inspiracji i motywacji, hmmm...

Ale z tymi bitwami to miejcie zwyczajnie cierpliwość i wyrozumiałość - wytrzymaliście już tak długo, to i na "nowe porządki" też możecie jeszcze trochę poczekać. ;)
KarolaKorman
22.08.2017
Mam nowy pomysł na ten sześcian :) Pewnie nie żaden cud świata ani nic błyskotliwego, ale proszę, nie sugerujcie już nic, bo jak znowu ktoś trafi w sedno, to się totalnie załamię, bo już nic nie wymyślę nowego :(

alfonsyno, zanim my coś wymyślimy, a zanim napiszemy, to Wy już będziecie się prosić byśmy dodali :)
Pasja
23.08.2017
,, Sześcian to spacerownik w więźniu, cztery mury dookoła, a pod nogami trawa z wydeptaną ścieżką, a nad głową niebo. Zamknięta przestrzeń jak padok dla koni. Nikt nie spaceruje, tylko oni "
Canulas
23.08.2017
Właśnie, jeśli chodzi o bitwę, pierwsza moja myśl - napisać historię o więzieniu. Brawo.
Pasja
23.08.2017
Canulas, a jeszcze oddział psychiatryczny. Cztery białe ściany, siennik, pasy i sufit.
Canulas
23.08.2017
Pewnie tak. W mojej wizji było więzienie.
Adam T
23.08.2017
Ddzięki tematom Okropnego wyrzuciłem z siebie kilka rzeczy, o które bym się nie podejrzewał. Spróbuję się zmierzyć i tym razem ;) Kto wie!
Pasja
23.08.2017
Ja nie czuję się na siłach stawać w szranki z takimi talentami. Za wysokie progi.
Adam T
23.08.2017
Myślę, że to nieprawda. Czytałem Rozterki i wiele innych, masz takie same szanse, jak ja. Możesz nawet wygrać, bo dlaczego nie?
Łatwiej jest spróbować, niż udowodnić, że to niemożliwe ;))
Okropny
23.08.2017
Najprościej jest głupio gadać i nie próbować, najtrudniej jest zawiązać nieżenującą akcję
Pasja
23.08.2017
No właśnie, nieżenującą akcję zawiązać. To tylko moje dywagacje. Zawsze czegoś się obawiam i już w tym wieku nie naprawię się.
Okropny
23.08.2017
*i zwalać na wiek
Karawan
23.08.2017
Pasjo haiku pisujesz i dałaś rady... wszak nie o talenty chodzi a o to by podejrzeć jak inni to robią i co jeszcze inni o tym wszystkim myślą! Pisz!!
Canulas
23.08.2017
Jak to jest lub jak to bywało w przeszłości, gdy się przekroczy limit?
Zakladam, że tekst jest dyskwalifikowany, ale czy tylko nie bierze udziału w punktacji, czy też jest nieczytany i niedoceniany?
Canulas
23.08.2017
Limit znaków
Canulas
23.08.2017
Kur... Nieoceniany
Skoiastel
23.08.2017
Do tej pory za przekroczenie limitu ucinało się pukty i to tak dość ostro. Nie wiem, jak będzie w przyszłości, na pewno taki zapisek znajdzie się w regulaminie.
Canulas
23.08.2017
Ok. Dziękuję.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji