bitwa literacka opowijski turniej

kto zyska tytuł mistrza
kto zwycięży prawdziwą bitwę

Jam smok mam zaszczyt zaprosić was na turniej czterech żywiołów.
zapisać maże się każdy tematy bitwy dowolne

dodatkowe zasady : zapomnijcie o tradycyjnej punktacji tutaj gromadzicie ładunki

ataku
obrony
umiejętności specjalnych maksymalnie trzy
ładunki gromadzicie za opki dreble wiersze itp. musicie zadeklarować co gromadzicie
maksymalnie dwa

za dobrą notę gromadzicie więcej ładunków .
w chwil użycia jakiej umiejętności tracicie wszystkie ładunki.

podstawowe
zdrowie wnosi 100 pt.
suma ataku obrony i specjalnych sumuje się do 120

każda każda akcja kosztuje ładunki nagromadzone wcześniej ich skuteczność zależy od ilości wcześniej zaoszczędzonych ładunków im więcej tym jest on skuteczniejszy mażecie oczywiście
zachować je na później (kumulują się )

dalej tylko przestawienie postaci








Slugalegionu
06.01.2016
Dajcie chwilę, poprawię.
Slugalegionu
06.01.2016
Kto zyska tytuł mistrza? Kto zwycięży prawdziwą bitwę? Jam, smok, mam zaszczyt zaprosić was na turniej czterech żywiołów. Zapisać może się każdy, tematy bitwy dowolne.

Zasady:

Zapomnijcie o tradycyjnej punktacji, tutaj gromadzicie ładunki ataku, obrony, umiejętności specjalnych (maksymalnie trzy).
Zdobywacie je za opka, drabble, wiersze itp. Musicie zadeklarować, co gromadzicie. Maksymalnie dwa.
Za dobrą notę gromadzicie więcej ładunków.
W chwil użycia jakiejś umiejętności tracicie wszystkie ładunki.
Ponadto:
Zdrowie wynosi 100 pt.
Suma ataku, obrony i specjalnych to 120.
Każda akcja kosztuje ładunki nagromadzone wcześniej. Ich skuteczność zależy od ilości wcześniej zaoszczędzonych ładunków. Im więcej ich jest, tym skuteczniejszy atak. Oczywiście możecie zachować je na później.
Dalej tylko przestawienie postaci.

Moje pytania:
1) To RP?
2) Jak mają działać te umiejętności?
3) Jakieś uniwersum czy cokolwiek? No bo nie dam gryfa do saj faj.
4) No to zużywam wszystkie ładunki na raz, czy mogę je oszczędzać?
5) Balans. Określi go.
6) Na jakiej zasadzie się bijemy? No bo nie rozumiem tej krzyżówki Bitew z... czymś.
7) Czemu 4 żywiołów, skoro tematy dowolne? Popatrz, teraz w Bitwach jest fatalne zauroczenie, jaki to ma związek z żywiołami?
8) Czym są owe specjalne?
9) Według jakich zasad tworzymy postać? Czy coś jest bardzo ważne?
Slugalegionu
06.01.2016
A i...
10) Maksymalnie dwa. ~ Hę? Maksymalnie dwa co?
11) Dobra nota to kom, ocena czy średnia i od kiedy uznawana jest za dobrą?
Sky300
06.01.2016
Ja kompletnie tego nie rozumiem... Jak ktoś to ogarnie to proszę o wytłumaczenie :P
Slugalegionu
06.01.2016
Dołączam się do prośby. XD
Daniel
06.01.2016
Czyli jak? Np. przez miesiąc piszecie opowiadania, z jakąś specjalną sygnaturą świadczącą o tym, że to to teksty bitewne. Zbieracie punkty, a potem wychodzicie na ulice i bombardujecie się nawzajem kulami ognia?
Albo może tak jak mówił, Sługa. Po miesiącu zbierania pkt za opowiadania, piszecie RP, w którym wasze postacie walczą ze sobą i spalają zgromadzone punkty? Może coś w stylu potyczki gladiatorów?
coś w ten deseń
Slugalegionu
06.01.2016
W ten, czyli w który?
patyy
06.01.2016
Nie ogarnim tego w ogóle :D
Slugalegionu
06.01.2016
Spoko, brat odpowiada:
1) Tak, to RP, potem rozwinie.
2) Dowolnie. Przykłady: "Zmusić" kogoś na napisania konkretnego gatunku, obrażenia, modyfikacja statystyk i tym podobne.
3) Opowi. Nie ogranicza w żaden sposób.
4) Oszczędzanie to nie wykorzystywanie od razu. Ale i tak tracę wszystko przy użyciu umiejętności.
5) Będzie sobie patrzył na umiejki i w razie czego banował, nerfił i takie tam.
6) Obowiązują tury; terminy ustalane przez uczestników; bijemy się jeden na jednego, przy czym pary są ustalane losowo.
7) To tyko nazwa, miejcie to w dupie.
8) Te ładunki to taka manna na nasze umiejki.
9) Ważne rzeczy:
- Dlaczego bierze udział w turnieju?
- Bardzo dobrze byłoby, aby postać wzorowana była na jej twórcy, ale nie jest to konieczne.
- Jej broń.
- Wygląd.
- Streszczenie przeszłości.
- Frakcja.
- Reszta rzeczy nie jest konieczna.
10) Maksymalnie dwa ładunki, które będę gromadził za moje prace.
11) Dobra nota to oceny Bitew dokonane przez sędziów. No wiecie, te w skali 1-5.
12) Do każdej ze statystyk można mieć co najwyżej 60 ładunków.
13) Jest karczma, w której nasze postacie mogą się spotykać i robić normalne, RPowe rzeczy.
14) Możemy mieć specjalne relacje z innymi uczestnikami wynikające z naszej przeszłości.

Opis turnieju:
Jest to turniej często rozstrzygający sporów politycznych, ale to dodatek. Służy jej polepszeniu (bo rozmowy i takie tam, ale zawodnicy i tak się naparzają zawsze). Organizuje się go raz w roku i jego zwycięzca przyniesie chwałę i honor swej frakcji, a na jej cześć, oraz na cześć wszystkich, którzy go przygotowywali, będzie zorganizowana tygodniowa uczta.

Frakcje:
- Horror. ~ Jej mieszkańcy mieszkają na południu Opowilandi, są to jedne z najbardziej niebezpiecznych terenów tej krainy. Niewielu z tych, którzy się tam zapuszczają uchodzą z życiem. Och ataki budzą powszechną grozę, bo niemal każdy materiał pęka pod naporem ich mieczy oraz ich wojacy czerpią siłę ze strachu wrogów.
Premie (Te premie nie zabierają miejsc na nasze umiejki, dostajemy wszystkie na raz):
Okaleczająca siła ~ Podczas normalnego ataku zabieramy dwie jednostki ataku przeciwnikowi.
Siła strachu ~ Dostajesz o pięć ładunków więcej za napisane przez siebie horrory.

- Fantastyka ~ Wschodnia kraina, korzysta z potężnych zdolności magicznych. Naród mędrców, niewielu może chwalić się walką z ich magami, bo mało kto ją przeżył.
Premie:
Mistyk ~ Gdy atakuje, uderza też magiczną strzałą zadającą dodatkowe dwa punkty obrażeń.
Dren /Aktywowana/ ~ Zabierz przeciwnikowi cztery punkty umiejętności specjalnej.

- Demony ~ Zajmują północy zachód są sąsiadami Górskich Klanów. Nie ma gorętszej, cuchnącej siarką i tym podobne krainy w Opowilandi. Mieszkają tam istoty ognia i cienia. Ich ataki są szybkie, brutalne, silne, acz mało precyzyjne.
Premie:
Gniew ~ Za każdy zwykły atak demon zyskuje znacznik gniewu. Każdy taki znacznik daje mu plus jeden do obrażeń przy zwykłym ataku.
Ognista aura ~ Gdy używa umiejek zadających obrażenia zadaje dodatkowe trzy punkty obrażeń od piekielnego ognia. Jeśli nie masz takich umiejek, to dostajesz tarczę bólu.
Tarcza bólu ~ Gdy przeciwnik zada Ci obrażenia, Ty zadajesz mu 5 punktów obrażeń.

- Górskie klany ~ Na północy znajduje się państwo, zwane również filozofami. Jest to stolica cnót i rozwiniętego umysłu, które przewyższa jedynie fantastyka. W przeciwieństwie do swych sąsiadów, Górskie Klany są niezwykle precyzyjne i opanowane. Właśnie to uznają za niezbędne do wygrania.
Premie:
Siła gór ~ Ignorują 5 punktów obrażeń.
Uderzenie zimna /aktywowana/ ~ Zabiera przeciwnikowi połowę ładunków ataku. Potrzeba minimum 20 ładunków specjalnych, spalasz je.

- Kotliny ~ Kraina romansów i komedyjek. Niektóre jej ziemie są tak słodkie i piękne, że można dostać śpiączki cukrzycowej. Jednak jej woje nie są słabi. Czerpią pełnymi garściami z jej sił, a mocy matki natury nie można ignorować.
Premie:
Jastrzębi towarzysz ~ Lata wokół bohatera dając mu +1 do obrony zawsze, gdy ten zdecyduję się bronić. Efekt kumuluje się, a maksymalną wartością jest 10.
Leczenie /aktywowane/~ Przywróć sobie 5 punktów życia, musisz mieć co najmniej 20 ładunków specjalnych, normalnie je spalasz.

Co robimy poza pojedynkami:
- Rozwijamy swoje umiejętności po wygranych walkach
- Nasze postacie mogą ze sobą gadać przed i po walce.

Trofea:
Wymyśla je. :P Ale ogłasza, że będą. Te, które są:
Za punkty potem będzie następował rozwój postaci:

Uczestnik turnieju: Wziąłeś udział w turnieju. /+5 punktów/
W obliczu śmierci: Wygrana mimo krytycznego poziomu zdrowia. /+20 punktów/
Zbieracz: Osiągnięto maksymalną ilość ładunków w dowolnej dziedzinie. /+10 punktów/
Chorobliwy zbieracz: Zebrano maksymalną ilość ładunków w każdej dziedzinie. /+20 punktów/
W połowie drogi: Dotarto do ćwierćfinału. /+25 punktów/

Będą kontynuacje, a zwycięzca będzie ich bossem. Oczywiście będzie OP.
Finał odbywa się na specjalnej arenie.

Zadawać pytania i proponować co chcecie. Ja na przykład proponuję dać nam możliwość spotykania się poza pojedynkami.
Slugalegionu
06.01.2016
Ja wezmę udział, bo trza dawać szanse, ale mam blokadę Wena, więc postać zrobię, gdy ktoś już swoją doda. :P
Sky300
06.01.2016
Dla mnie to za bardzo zagmatwane :P Na razie zostanę postronnym obserwatorem :)
Slugalegionu
06.01.2016
Niby tak. :P Przydałoby się trochę opek, by wyjaśnić relację między frakcjami, no bo polityka. :v Obgadam z bratem tę sprawę. Jakieś pomysły i pytania?
Sileth
06.01.2016
Za dużo na moją głowę i za długo zajęłoby ogarnianie tego. Podejrzewam, że skończy się na pomyśle. Trzeba by to uprościć.
Slugalegionu
06.01.2016
Taa... Ja chcę RP, robimy jakiś? Nie taki, jak na górze, ale taki... prosty.
Moni
06.01.2016
O, RP. C: C: C: Jestem jak najbardziej za, kto jeszcze chce dołączyć?
ok to ustalmy sposób zbierania ładunków i wchodzę
może przetestujemy oba warianty rozrywki ?
Slugalegionu
06.01.2016
Sposób jest prosty. Wywalmy to i dajmy normalną mannę, energię, amunicję czy co tam będzie przez nas używane. :P Ot, nie będzie problemu.
nie wywalimy przepadkiem myślenia?
Slugalegionu
06.01.2016
Niby czemu?
nie zrobi się z tego nawalanka
Slugalegionu
06.01.2016
Nie. Przecież to będzie RP.
chwilka
proponuję aby każdy otrzymywał na początek tury 40 ładunków do rozdania
Slugalegionu
06.01.2016
A czy to nie będzie właśnie taka manna, ammo czy cokolwiek, tyle że inaczej nazwane?
zwykły atak za darmo
Slugalegionu
06.01.2016
I? Czekaj, zaraz nakreślę, ale najpierw pytanko. Brać to, co Smok nakreślił na górze i zrobić z tego nasz świat?
MrJ
06.01.2016
Powiem wam coś, bo widzę, że ewidentnie się na RP nie znacie. Nie macie co starać się ograniczyć czegokolwiek czymkolwiek. Jeśli nie pozwolicie ludziom robić co chcą nakładając na nich ograniczenia, nikt nie będzie miał ochoty brać w tym udziału. Pozwólcie być ludziom czym chcą być, a sami się ograniczą, bo odgrywanie postaci bez wad (tzw. min-maxer), nie jest ciekawe i nie daje radości.
Slugalegionu
06.01.2016
W sumie to racja. Z resztą i tak będzie miała wady, bo piszemy go my, więc się mylimy. :P To co... fantasy?
ok jakoś to będzie.
Slugalegionu
06.01.2016
Spoko. No to ja, Moni i Smok. Trzech starczy? XD
właściwie to chciałem dać tylko turowy system walki a wyszło rpg
Slugalegionu
06.01.2016
HIC!!!

RPG jest papierowy!!! Ewentualnie jako gra na kompa/konsolę/cokolwiek!!!

Tu jest RP!!!
Moni
06.01.2016
Oczywiście, że fantasy, ale takie o codziennym życiu, a nie jakiś bitwach i wojnach i księżniczkach i takich tam.
ja bym wolał jakiś przygodowy
Slugalegionu
07.01.2016
Ależ można to połączyć. :P W przygodowych RP też są kury domowe, no nie?
to jest pomysł
Slugalegionu
07.01.2016
Oczywiście, że tak. :)
Akwus
07.01.2016
Aż z ciekawości sprawdziłem i w słowniku nadal występuje wyrażenie "przekombinować" :p
Tak się zastanawiam, czy tu pasuje ;D

Slugalegionu
07.01.2016
Do pierwszego pomysłu, tak. :P Do zwykłego RP, raczej nie. :P Zakładać nowy wątek na przygotowanie tego zwykłego RP?
Moni
07.01.2016
Tak. C:
no to jedziemy z tym koksem
Moni
17.02.2016
A może to zrealizujemy, ale w taki normalny, a nie przegięty pomysł? Każdy stworzy sobie postać i będziemy walczyć na arenie. C: Szczegóły obmyśli się potem. I to wyglądałoby na przykład tak:
Jest sobie postać moja i ja sobie bezczelnie ukradnę Sakalowi Kha Belescha i on ma coś takiego, że może rzucić Kha Jinx na w przeciwnika i ta do niego wraca oraz więzi duszę w swoim toporze, wzacniając nimi swoje siły. Poza tym jest tankiem, bo ma wielką zbroję a i jest przesądny. :v
A Sakal miałby jakiegoś Sługę Legionu, bo jak go znam wymyśliłby coś nowego bądź wziął postać, której nie zdążył wam przedstawić. To i ja się postaram, od razu będzie to moja postać. :D Chyba że w ramach Turnieju Opowi ustalimy, że to musimy być my lub postacie z Opowi. :p W każdym razie w imię pierwotnej koncepcji i podziękowaniu za użyczenie Kha Belescha, postać Sługi Legionu:
Jest znienawidzony, co powoduje, że przeciwnicy w pobliżu muszą atakować jego i tylko jego. Nie mogę też uciec czy się bronić. Bo nie. Stawia magiczne bariery, których nie da się przejść w żaden sposób oraz rzuca granatami dymnymi, a za broń służy mu para spluw. C:
I się spotyka Sługa Legionu z Kha Beleschem i idzie to jakoś tak:
Kha Belesch: - W końcu cię znalazłem, Znienawidzony. Cóż teraz zrobisz? Nic, twój los cię dogonił.
Sługa Legionu: - Możesz o tym zapomnieć, opancerzona konserwo.
I jeszcze trochę gadania, ale brak mi fabuły, by wiedzieć jakiego. A potem nwm. co. Kha Belesch rzuca w niego toporem, ale Sługa Legionu odskakuje i strzela. Niestety Mroczny Rycerz ma zbyt dobrą zbroję i takie tam, póki ktoś nie przerwie walki czy coś. :v
Co wy na to?
Anonim
17.02.2016
Czy to nie jest po prostu kolejne RP?
Jeśli tak, to zapraszam na Forum RP z tym koksem ;)
Moni
17.02.2016
No wiem, ale może ktoś spoza niego będzie zaintereoswany? C: Taką reklamę tu robię, ale zaraz wstawię to też tam.
Moni
17.02.2016
Gotowe.
Anonim
17.02.2016
No ja też robie reklamę XD
Opowijskie Forum RP http://www.rp.4ra.pl/forums.php
Slugalegionu
17.02.2016
Nie przekombinowałaś z tym Znienawidzonym? :p Ale ciekawy koncept, wezmę i zmodernizuję.
Moni
27.02.2016
Podbijam sobie, bo z tego linka korzystam.
Moni
04.03.2016
Zgubiłam moje hasło, mogę przesyłać posty przez Sakala za pomocą maila?
Moni
04.03.2016
:C
Anonim
04.03.2016
zapomniałaś hasło na forum rp?
Khartus
04.03.2016
Możemy je zresetować
Moni
04.03.2016
A długo to zajmie? Bo jak tak, to ja mogę poszukać tej kartki.
Anonim
04.03.2016
Moni chyba mi się udało zmienić Ci hasło, masz teraz monika, później , jak uda ci się wejść na konto to sobie je zmienisz na inne
Anonim
04.03.2016
powtarzam
Haslo monika
Moni
04.03.2016
To zaraz, monika czy 12345w?
Khartus
04.03.2016
O rzesz. obaj wzieliśmy się za to Hahaha
Khartus
04.03.2016
Spróbuj tak i tak.
Moni
04.03.2016
Kurde, dałam to drugie no i cześć no i chuj, limit błędów. :/
Moni
04.03.2016
Papatki.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji