Bitwa Literacka Składu Oceniającego - Rekrutacji Ciąg Dalszy

Hej, ludzie! :)

Już po 3.12, a zgłoszeń jak nie było, tak nie ma. Niestety, nie jesteśmy w stanie prowadzić bitwy we trzy osoby, dlatego przedłużamy rekrutację do końca grudnia - 31.12.

Nowa bitwa zacznie się już w roku 2018.

Obecny Skład to sędziowie w osobach:
- Skoiastel
- Lucinda
- Arysto

Wbrew pozorom, nie wymagamy żadnych "kwalifikacji", nie prosimy o portfolio i CV. Jesteśmy grupką pasjonatów i amatorów o literackim zacięciu i odrobinie wiedzy, która pozwala nam robić to, co robimy.

Zgłoszenia można dawać w tym wątku, jak również możecie przesyłać zgłoszenia na maila: skladoceniajacy@gmail.com - prosimy w treści maila podać nick na Opowi (albo nicki).

Konieczne do współpracy jest posiadanie konta na Facebooku, byśmy mogli się skutecznie komunikować i wymieniać poglądy.

Dziękujemy Wam z pomoc i czekamy na Wasze zgłoszenia do 3.12 :)
takaja
04.12.2017
wieczorem...

Codziennie po cichutku, gdy zmrok dopada nas
ty przychodzisz do mnie i ze mną jesteś przez ten czas.



Gdy się lękam, przytulam wodospad mych łez, ty powtarzasz-
NIE LĘKAJ JUŻ SIĘ.



Powolutku, po cichutku kładziesz się obok mnie
Obejmujesz swymi rękoma, uciszasz mnie.



Gdy znów dzień nastaje, ty wychodzisz bez słowa.
A ja znów jestem rozbita,zgaszona, niemowa.
Arysto
04.12.2017
To spoko.
Dziękujemy.
Okropny
05.12.2017
Dostałeś wierszowane cv, man. Nie w kij pierdział.
riggs
05.12.2017
Może bym, ale fb tylko dla wybranych.
"A tak by było ładnie - Amerykancko, szkoda!"
Okropny
05.12.2017
Fejkowe konto założysz w dwadzieścia sekund i po sprawie
Arysto
05.12.2017
Tak jak pisał Okropny - po prostu potrzebujemy tego do komunikacji. Jeśli Twój osobisty FB, riggs, jest ekskluzywny, to można założyć konto specjalnie do komunikacji ze Składem.
riggs
07.12.2017
Okropny - Tobie bym podał prawdziwe
Arysto
17.12.2017
Przypominam o rekrutacji. Byłoby miło, gdybyście wsparli Inicjatywę. Jeśli do końca grudnia nie znajdziemy sędziów wśród opowijskiej społeczności, zamykamy sprawę i dziękujemy wszystkim za udział :)
Okropny
17.12.2017
Riggs by mi podal prawdziwe, żeby mnie znaleźć i mi wpierdolić, ja wiedzialem od początku.
Elorence
17.12.2017
Arysto, ależ ja cały czas myślę o tych bitwach! I kurczę, tak sobie po cichu liczę, że ktoś się zgłosi i te bitwy ruszą, bo chciałoby się coś oddać do ocenienia.
Mogłabym się zgłosić, serio. Bez problemu wysłałabym do Was zgłoszenie, ale stawiać się z Wami w jednej linii to... tylko to mnie powstrzymuje.
Czasu mam, a od nowego roku będę mieć go więcej. Niby nie oczekujecie nie wiadomo jakich kwalifikacji, więc jeśli nikt się nie zgłosi, to zobowiązuję się do zgłoszenia do końca roku :)
Podszkolę się i tyle będzie. A na pewno sypniecie przydatnymi radami :)
Adam T
17.12.2017
Ja mam ten sam problem, bo z jednej strony kusi, żeby sprobować pooceniać innych, a z drugiej chciałbym coś jeszcze stuknąć w bitwie, bo zdaję sobie sprawę, że nie na wszystkie pytania poznalem jeszcze odpowiedzi. A wiele rzeczy się od Was można nauczyć, choć podobno jesteście "pasjonatami", to jednak w wielu kwestiach do pięt Wam nie dorastam i nie ma w tym krzty przesady.
Felicjanna
17.12.2017
ja tylko napiszę, że byłoby szkoda, chociaż rozumiem opory ludzi.
Arysto
18.12.2017
Stawianie się z nami w jednej linii - przepraszam, ale bogami literatury nie jesteśmy. Każdy z nas ma swoje doświadczenia, ale również różne punkty widzenia - a nam chodzi po prostu o to, by składnie formułować swoje myśli, co widzę, że wszyscy powyżej, potraficie zrobić.

Zastanówcie się. Niestety, bez pomocy od Opowi bitwy pomrą.
Ozar
18.12.2017
Trochę to dziwne, że na tylu aktywnych członków opow. nie było chętnych do oceniania.
Canulas
18.12.2017
Punkt widzenia teoretycznie ma każdy, ale jeśli ktoś (tak, ja) poprawia opowiadania przed startem w wątpliwej jakości programie, typu LanguageTool czy Ortograf, to raczej się nie nadaje, by być skrzydłowym dla tak zacne go składu.
I nie jest to wpis dwulicowy, a naprawdę szczery.
Swoje miejsce trzeba wszakże znać.

Ale Adam T. tak.
Moim zdaniem on by się nadawał.
Okropny
18.12.2017
Ja się tu szczerze wypowiem:

Nie mam czasu. Naprawdę, naprawdę nie mam czasu. Prócz tego, kompetencje. Jestem czepialski do przesady albo olewatorski do porzygu. Mogę się przypieprzyć do nielogicznej mgły-jednomyślnej wszechistoty lub do "mama od Jasia" ale nie zauważyć, że bohater wychodzi z ciepłego domu i już jest na basenie i ściąga kalosze. Sorry.

Adam T., ooo, ten to by się nadawał.
Nuncjusz
18.12.2017
Arysto, ja od początku istnienia bitew, jeszcze za czasów trybunału, odmawiałem udziału, mimo ze mi to na początku nawet proponowałeś.
Chyba doskonale wiesz czemu
Nie mam odpowiedniej erudycji, ani wykształcenia by cokolwiek w tym dziubać.


No właśnie, miałem Okropa wywołąc do szeregu, ale sam sie zgłosił na nie :)
Okropny
18.12.2017
Ja naprawdę, naprawdę nie mam czasu. Naprawdę.
Nuncjusz
18.12.2017
A gdzie są Nazy, Jaredy o Shiro nawet nie wspomnę bo umarła chyba wirtualnie
Gdzie Rasia, Alfonsyna, Skoia?
Nuncjusz
18.12.2017
Albo nowa formuła, jeśli ta nie wypali
Kierowac wszystkie prace bitewne do Wspólnymii Siłami, na tego bloga
Elorence
18.12.2017
Arysto, porównuje nasze umiejętności i wychodzisz na lepszego pisarza, więc mój komentarz to cała prawda. Nie będę oszukiwać samej siebie, aż tak źle nie mam pod kopułą :P

Fakt, Adam by się świetnie dawał.
Jednak, spokojnie Adamie, żadnej presji :)
Sileth
01.01.2018
Jakieś zgłoszenia napłynęły? :)
Canulas
01.01.2018
Senor Zaciekawiony też by pasował.
Arysto
02.01.2018
Żadnych zgłoszeń.
W takim razie sprawę jasno postawię:
Albo do końca tygodnia ktoś się zgłosi, albo po prostu się zwijamy.

Szczęśliwego Nowego ;)
KarolaKorman
02.01.2018
Ja przypatruję się temu z boku i nic nie piszę, ale byłabym zadowolona gdyby Bitwy nie umarły :( One mnie mobilizowały, nawet kopniak w zadek tak nie mobilizuje. Dlatego proszę, gdyby ktoś myślał o tym, ale się bał wspomnieć - niech wyjdzie z cienia :)
Mam nadzieję, że ktoś się pojawi.
Pozdrawiam :)
Canulas
02.01.2018
Może porównanie z dupy, nawet na pewno, ale "Żeby bawić się w Boga, trzeba mieć narzędzia do stworzenia świata.
Też bym nie chciał, by zdechły. Nawet wiąć udziału nie zdążyłem. Sam jestem zbyt dużym kasztanem interpunkcyjnym, by się garnąć.
Mam kilku cichych faworytów, ale skoro sami się nie ujawniają, to...
Poszekajmy. A nuż i ta stajenka, obrodzi w cudy.
Okropny
02.01.2018
Może coś musi zdechnąć, żeby na jego, eee, gruzach, coś urosło?
KarolaKorman
02.01.2018
My, Okropny, nie doczekaliśmy się ocen Akwusa w 16-tej, Skład się rozsypuje - cholera, pomór jakiś :)
KarolaKorman
02.01.2018
Can, porównanie dobre, nawet bardzo :) Byle kto, nie czując się na siłach, nie weźmie na barki takiego obowiązku. Do końca tygodnia jeszcze jest parę dni, może ktoś jednak podejmie wyzwanie.
betti
03.01.2018
Dlaczego w literkowej na rymy, nie trzeba pisać rymem?
Nuncjusz
03.01.2018
Bo to tylko nazwa Bitwy a nie wymóg
Okropny
03.01.2018
Ja to zawsze traktowałem dosłownie
betti
03.01.2018
Bitwa na rymy, to nazwa. To czemu nie nazwiecie sobie bitwa na wiersz przynajmniej z sensem by brzmiało, a tak na rym bez rymu wygląda idiotycznie.
Okropny
03.01.2018
To jak sałatka cesarska - nie spodziewasz się chyba, że robi się ją z prawdziwego cesarza?
Nuncjusz
03.01.2018
Nazwa taka (sam ją wymyśliłem) bo żeby w odróżnieniu od poważnych bitew brzmiała deko niepoważnie, była traktowana na luzie, bez kija w dupie, pani profesor beton
notabene - inspiracja z digarta, ale tylko człon (penis) literkowa
betti
03.01.2018
tak myślałam, że pomysł twój, przecież nikt z odrobiną oleju nie wpadłby na taką bzdurę.
Canulas
03.01.2018
Jak się już czepiamy, to i możemy dodać, że i słowo bitwa jest o kant półdupka do potrzaskania, bo nikt tu nie walczy ;)
Literkowa rywalizacja na wiersze?

Nieeee.
Chyba jest dobrze tak.
Nuncjusz
03.01.2018
betti, odpierdol się chamico, nie twój pomysł, nie twój jebany interes, a przede wszystkim, nie ten wątek
Nuncjusz
03.01.2018
Sam admin uznał, że nazwa jest w porządku, patrz zakładka Bitwy Literkowe, czyli on też jest bez odrobiny oleju w głowie, czyli jestem znowu w dobrym towarzystwie, pierdolona zgago
betti
03.01.2018
Can na rym też do dupy, kiedy bez rymu można... Skoro jest literkowa bitwa na prozę, to może też być na poezję i wszystko jasne, a na ten rym, to z dupy wyjęte.
Nuncjusz
03.01.2018
Twój koncept - Literkowa Bitwa na Wiersze jest bezpłciowa, owszem, rzeczowa, ale bez odrobiny pierdolnięcia
właśnie miałem pisać o tej drugiej bitwie, pochodnej na rymy, bo pierwsza była na rymy, czyli na prozę - jest chujowa, miałem ją nawet skrytykować, ale se odpuściłem, stwierdziłem: na chuj się w to wtrącać
Tobie to samo życzę, przestań się kurwa we wszystko wpierdalać ze swoim kapuścianym łbem
Nuncjusz
03.01.2018
Gdy literkowa powstawała, nazwa była szeroko konsultowana, ja nic nie ustaliłem odgórnie i autorytatywnie - ta nazwa zostałą zaakceptowana i się przyjęła
Nuncjusz
03.01.2018
cytuję regulamin

REGULAMIN Literkowa Bitwa na Rymy™

§

„Literkowa Bitwa na Rymy” to nazwa własna konkursu i NIE oznacza, że wiersze muszą być „rymowane”.
Nuncjusz
03.01.2018
Regulamin autorstwa Twego pupilka Neurotyka, czyli on też bez odrobiny oleju w głowie
betti
03.01.2018
Powtarzam, to nie zostało do końca przemyślane. Skoro jest bitwa na prozę, to powinna być na poezję, a nie w tytule z rymem, który nie ma nic do rzeczy, tak to widzę.
Nuncjusz
03.01.2018
To se widź twoja sprawa
Okropny
03.01.2018
O, to, to, yo
Sileth
06.01.2018
Podbijam, bo już sobota :/
Arysto
07.01.2018
Dzisiaj ostatni dzień.
Z przyjemnością informujemy, że Skład Oceniający znalazł osobę, która pomoże nam w ocenianiu.
Jest to Alladyn - jeden z nowych członków forum :)

W związku z tym - Bitwy przetrwają, nie ukrywamy jednak, że przyda nam się JESZCZE JEDNA osoba. Nie widzimy jednak przeciwskazań, by zacząć już teraz kolejną Bitwę.

Miłego dnia!
I błyskawiczna odpowiedź - do składu dołączyła również kolejna osoba ;)
Niebieska zajmie się sprawdzaniem prac razem z nami.

A więc wracamy do boju! :)
Canulas
08.01.2018
Hmm, Alladyn?
Adam T. może.
Alladyn jest osobą z zewnątrz :) Adam T., niestety, do nas się nie zgłosił.
KarolaKorman
08.01.2018
Czyli podniosła się z kolan :) Super :)
Nuncjusz
08.01.2018
Wielka Lechia!
Sileth
08.01.2018
Nareszcie! :D
Już się bałam, że się rozpadniecie.
Karawan
09.01.2018
I to jest najlepsza wiadomość w Nowym Roku!!
little girl
09.01.2018
To kto daje temat?
Karawan
10.01.2018
Spokojnie! Na razie trzeba wybrać Premiera i resztę Trybunału, potem kawka i ciasteczka oraz "łykend integracyjny" zaś po ostatnim łyku inspirujące dyskusja nad tym kto się podejmie decyzję o punktach (żeby nie było na premiera!).
Ważne, że wiemy, że Trybunał żyje! Póki co pracujmy nad powtórzeniami, bo w bitwie już czasu na to nie stanie. :))
Arysto
10.01.2018
Spokojnie ;) Obecnie docieramy się komunikacyjne i organizacyjnie. Myślę, że dzisiaj wieczorem/jutro do południa temat już będzie i wystartujemy.
KarolaKorman
10.01.2018
Świetnie :)
mam wprawdzie tyle roboty, że nie mam kiedy czytać, ale już się cieszę :)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji