Bitwy, edycja piąta.

patyy
14.01.2016
Temat główny: Na tej wyspie kryje/ło się zło.

Temat dodatkowy: Tak bardzo bym chciał/a.

Limit słów: 1000 - 3500, Taki, ponieważ myślę, że wystarczy.


Oceny:
Błędy 0-10
całokształt 0-10
pomysł 0-10
temat dodatkowy, jeśli jest 0-5

Termin dodawania prac: 20-21.01.2016 do godziny 23.59.

Pracę mogą dodać wszyscy, nie muszą się zgłaszać, ale fajnie by było wiedzieć, kto jest chętny.

Interpretacja i kategorie dowolne.

A więc życzę powodzenia. :)

KarolaKorman
14.01.2016
Fajny temat :)

Widzę, że ta zła wyspa chodzi Ci po głowie :) Czy wezmę udział, dam znać :)
Krytyczny
14.01.2016
Ja oczywiście zgłaszam się do oceniania, ale wyłączę wypisywanie błędów, ponieważ mam coraz mniej czasu, ze względu na to, że złapałem dodatkową pracę. Temat mnie powalił i może zadziać się ciekawie.
Numizmat
14.01.2016
Temat mi się podoba, limit może trochę ograniczać, chociaż raz na jakiś czas warto spróbować napisać coś krótszego, zamiast rozwlekać. To też dobre ćwiczenie.
Mimo że zbliża się sesja, może uda mi się coś skrobnąć. Wstępnie się zgłaszam, chociaż coś czuję, że będę tego żałował jak za dwoma poprzednimi razami. Jutro podejmę ostateczną decyzję.
Niemampojecia96
14.01.2016
ja tez wstepnie ochotuje, tylko troche wypadlam z krwiobiegu tych bitew, coz to, juz nie oceniamy siebie nawzajem :(? szkoooda, wtedy bylo tak kameralnie i klimatycznie. takze ja anonsuje swe wstepne ochotowanie tzn. jesli dopadne jakis komputer, bo pomysl jakbym miala gotowy i starczy nacisnac Start.
elenawest
14.01.2016
Być może ja się zgłoszę, ale muszę to też przemyśleć, bo cokolwiek czas mi sie kurczy na pisanie tekstów i nie wiem czy się wyrobie ;-)
Slugalegionu
14.01.2016
Zapisuję się i ZABRANIAM ICHI PISAĆ O MOJEJ PRACY W GAZETCE!!!
Akwus
14.01.2016
Skoro już się upominałem, nie mógłbym teraz odmówić :)

Doprecyzujcie mi tylko proszę, bo również dawno już nie walczyłem w bitwach:
- temat dodatkowy pojawić się może, nie musi - taki dodatkowy motyw/wątek
- słowa liczymy razem ze wszystkimi spójnikami, po prostu tak zwyczajnie jak liczy word przykładowo?
Ichigo-chan
14.01.2016
Sakal, musiałbyś nie wstawiać swojej pracy do internetu (y) nawet wyłączne prawa autorskie uwzględniają cytowanie
Serio, dajze spokój. To się nudne robi. Ale jestem skłonna się zastanowić skoro cie to tak rani. Ale zastanowić.
Ja wstępnie się zgłaszam, ale wszystko zależy czy do tego czasu oddadzą mi komputer z naprawy
Ichigo-chan
14.01.2016
Akwus tak i raczej tak. Spojnik też słowo, nie dyskryminujmy
Akwus
14.01.2016
Nie chciałbym jakoś rozbudowywać dyskusji, ale byś kiedyś nie popełnił dużego błędu Sakalu - Ichi ma niestety dla Ciebie całkowitą rację. Nie możesz zabronić komuś komentowania swojej pracy czy nawet wypowiedzi zamieszczonej publicznie w internecie. Jedyną drogą byłoby tu udowodnienie że czyjeś działanie narusza Twoje dobra osobiste, wpływa jakkolwiek na Twoje dobre imię, czy przychody. Nie mam prawniczego wykształcenia, ale na ile miałem styczność z takimi zagadnieniami zawodowo jako strona, to jest to pozew diabelnie trudny do wygrania. Nie wystarczy, że Tobie się wydaje, że to Ci szkodzi, trzeba to dość mocno udowodnić, a jak w każdej subiektywnej sprawie nawet decyzje ekspertów sądowych bywają sprzeczne.

Czasem warto POPROSIĆ tak po przyjacielsku o nie komentowanie swojej pracy i masz dużą szasnę, że krytycy posłuchają. Jeśli jednak komuś będziesz próbował KATEGORYCZNIE ZAKAZYWAĆ to ja bym obstawiał, że zrobią to po złości, lub by Ci udowodnić jak się błaźnisz takimi zakazami.

Z mojej strony obiecuję jednak nie tykać Twoich dzieł :D
patyy
14.01.2016
Ooo, witamy Akwus, bardzo się cieszę, że zdecydowałeś się dołączyć.
Odpowiadając na twoje pytanie, to tak, temat dodatkowy jest liczony w osobnej kategori, oceniany na 5 punktów i nie liczy się do głónej oceny. :)
Dokladnie tak, słowa są liczone ze wszystkimi spójnikami, więc tak jak liczy World.

Numi, bardzo bym się ucieszyła, gdybyś wziął udział w bitwie. :) Z przyjemnością przeczytałam twoją ostatią pracę, chociaż w pewnych momenatach czytało mi się ją cięzko, ale chętnie przeczytam na taki temat i ocenię. :)

Niemampojęcia95, świetnie by było, gdybyś wzięła udział. Nie, nie oceniamy się nawzajem, są od tego sędziowie, ponieważ, oceniając się nawzajem, no cóz... wychodziły zgrzyty.

Elenowest, dawaj, liczę na ciebie. :)

Sakal, no co ja mam powiedzieć, no? Ty jesteś zawsze. :D

Ichi, też fajnie by było, gdybyś dołączyła. :)
Ichigo-chan
14.01.2016
Akwus on już prosił chyba na wszystkie możliwe sposoby, ale od naskakiwania zaczynając, więc no, a taki rozkazujący tryb jest no, zwyczajnie chamski i śmieszny. Jakby mógł mi rozkazywać, 'usuń to', 'wytnij tę wzmiankę ' itd. ale do złośliwości bym się nie posunęła xd
Ostatecznie powiem tyle - artykuł ma za zadanie przede wszystkim rozreklamować bitwę i opka bitewne, naprawdę nie rozumiem, jak mogą kogoś urażać dodatkowe komentarze, no chyba że boli go krytyka (wtedy polecam zaprzestać pisać, bo krytyka to nieodłączna część pisania) albo takie robienie wokół siebie hałasu też ma za zadanie zyskanie rozgłosu (wtedy ode mnie tylko:weź człowieku nabijaj fejm, ale nie na jechaniu po mnie)
I wszystko.
Trochę offtop, ale w sumie związany z bitwami._.
Ale i tak sry._.
O-Ren Ishii
14.01.2016
Myślę nad przyłączeniem się do bitwy, choć nie mam pojęcia czy się do tego nadaję.
Zastanowię się jeszcze, ale jestem bardziej na tak niż na nie :)
patyy
14.01.2016
Śmiało, zapraszamy. Im nas więcej tym lepiej, będzie z kim rywalizować i kogo oceniać :D
elenawest
14.01.2016
Patyy, jakbym dodawała ten dodatkowy temat do mojego trkstu bitwy, to muszę to jakoś wyraźnie zaznaczyć?
patyy
14.01.2016
Nie nie musisz, ale fajnie jakby był. Tybardziej, że można t wklecić jakoś w zdanie, nie jest to trudne. Z drugiej strony jedno zdanie to wiesz, kwalifikuje się na jeden w skali ocen, ale jeżeli będzie dobrze ukazany, wiesz, oceny zależą od inwencji autora. :)
elenawest
14.01.2016
Ok :-) dzięki za wyjaśnienie ;-)
Beznadzieja
14.01.2016
Jakbyście potrzebowali kogoś do oceniania. To ja chętnie.
Slugalegionu
14.01.2016
Ichi, mnie się nie podoba Twoja konwencja, bo jest zbyt subiektywna, by robić na tym ranking. Ja bardzo lubię oceny, serio, ale kurde nie na parę zdań i tyle. Bo czemu tyle? No?

Część postów została ukryta (247)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Moni
29.01.2016
Szakaluś-ko, a, to o to chodzi. C: No to dobrze, taka debilka może być. C:
Elenawest, a może być w takim razie horrorek? C:
elenawest
29.01.2016
Moni, a tak w ogóle, to nie wiem czyś zauważyła, że masz bana na bitwy, więc sorencjusz, ale nic nie napiszesz...
Slugalegionu
29.01.2016
Moni, zła gramatyka. Wobec bana powinnaś stosować tryb przypuszczający, czyli gdybanie. :)
Moni
29.01.2016
Ej no proszę. :C Pecież nie będę już hejtować. :C
elenawest
29.01.2016
Aha, no bo uwierzę xp
Moni
29.01.2016
Nawet nie mam kogo, proszę, wierszyki wam napiszę. :C
elenawest
29.01.2016
Ja za wierszyk podziękuję
Moni
29.01.2016
No dobra. :C Napiszę poza Bitwą i tyle. :C
Slugalegionu
29.01.2016
*Wstaje i bije brawo Moni*. I to rozumiem, w końcu się nie wykłócasz. :) I nie klniesz. :) I nawet normalnie gadałaś z Elewest. Oby tak dalej, a na pewno w następnej-następnej Bitwie będziesz mogła wziąć udział. :)
Gratuluję Akwus :) Może jeszcze kiedyś się poprzepychamy o podium!

Trybunał obserwuje wątek i zareaguje, gdy tylko temat zostanie podany dla publiki. Jednocześnie sugestia od Trybunału: proponuję, by Akwus przed podaniem tematu po prostu napisał do jednego z członków Trybunału odnośnie ewentualnych kryteriów dodatkowych w celu doprecyzowania i niepozostawienia nieścisłości oraz by sędziowie mogli przygotować się merytorycznie do bitwy.

Kryteria sprawdzania prac przez Trybunał podane są w profilu Trybunału w regulaminie. Ewentualne dodatkowe kryteria są już narzucane przez zwycięzcę, nie mniej dalej proszę, by się z nami skontaktował przed podaniem dodatkowych warunków.

_____________
Ślepiec.
Moni
29.01.2016
Proszę pana, a może pan coś powie i będę mogła napisać tę bitwę?
Jared
29.01.2016
Jak chce niech pisze, jaki problem?
Akwus
29.01.2016
Kubo, nie wyobrażam sobie inaczej niż omówić z Wami całe zagadnienie kolejnej bitwy :) Nie jestem masochistą - skoro mamy organ, który może przejąć ze mnie szereg kwestii, to zamierzam Was wykorzystać do cna :)
Slugalegionu
29.01.2016
Jared, serio?
Jared
29.01.2016
Nom, nie sądzę, żeby Moni napisała tekst hejterski, bo wie, że zablokowało by jej to opcje bitew już na stałe. A nawet gdyby się tak stało, to też nie ma problemu - szybka dyskwalifikacja i koniec tematu :B
KarolaKorman
29.01.2016
To, że Moni napisze hejtowski tekst to tylko przypuszczenia więc powinna pisać. Takie jest moje zdanie.

Akwus, wiedziałam, że będziesz chciał podnieć poprzeczkę, ale nie przesadź, bardzo proszę :)
Slugalegionu
29.01.2016
Bitwy mają być trudne, Karola...
elenawest
29.01.2016
Ale może bez przesady, co? ;-)
Slugalegionu
29.01.2016
Nie ma czegoś takiego jak przesada w tej kwestii.
Slugalegionu
29.01.2016
No to co z tym banem, ma być, czy nie? Trybunał miał rozsądzać spory, więc powinien się wypowiedzieć, bo jak widać głosowanie nie ujawniło wszystkich. :/
elenawest
29.01.2016
Ja bym jej dala na najblizsza bitwe. I jesli z niczym nietaktownym i chamskim nie wyleci w komentarzach pod opowiadaniami, to od kolejnej najwyzej damy jej szanse
Trybunał miał rozsądzać spory dotyczące bitwy, której sędziował.
Tej nie sędziował.

Mówiłem już, prywatę załatwiajcie sobie sami.

____________
Ślepiec.
Slugalegionu
29.01.2016
Spoko. To teraz tak na poważnie, kto jest za i kto przeciw.
elenawest
29.01.2016
Ja ci juz napisalam. Jestem za na ta bitwe co teraz bedzie. Jak z kolejnymi to czas pokaze
Anonim
29.01.2016
Jestem przeciw :)
Jared
29.01.2016
Jestem za :D
Sileth
29.01.2016
Wstrzymuję się od głosu, ale jeśli osoby na tak przeważą, a Moni znowu coś odwali, to mam nadzieję, że wtedy już bana dostanie. ^^
Akwus
29.01.2016
A damy bana również wszystkim "starszym" którzy na równi z Moni bawili się w tą gimnazjalną przepychankę? Poważnie uważamy, że jesteśmy w pozycji, by cokolwiek jej zakazywać, czy nakazywać, po tym jak dzielnie wtórowaliśmy w tym procederze? Przecież Moni nie pisała sama do siebie. Wiedzieliście doskonale jak się zachowa i prowokowaliście usprawiedliwiając się sami przed sobą, że robicie to w imię jakiejś idei, by coś jej wytłumaczyć, by WALCZYĆ O KULTURĘ...

Moni jest jak jest, zasadniczo jak każda gimnazjalistka - szkoda, że jednocześnie udaje jej się obnażyć podobne słabości u innych...
Jared
29.01.2016
Nie możemy dać jej bana tylko dlatego, że jest tekst może(ale nie musi) być hejterski. Nie wiem dlaczego w ogóle powstał pomysł wywalenia Moni, skoro spór (tzn. "spór") nie dotyczył bitew literackich. Lex retro non agit, tak musiałem zaszpanować łaciną :D
Sileth
29.01.2016
Akwus, od Moni starsza nie jestem, co najwyżej w jej wieku, ale dokładnie nie wiem. :)

O tej jakże zabawnej podobno kłótni rozmowa już była i wszystko sobie wyjaśniliśmy, więc nie ma po co do tego wracać. A my z banem Moni nie mówimy o razie jednym, ale o kilku. My również idealni nie jesteśmy, ale nie rzucamy k***i. ^^

Ja od głosu się wstrzymałam i wspomniałam tylko o banie w przyszłości, jeśli znów zacznie kogoś wyzywać lub coś podobnego.
little girl
29.01.2016
Dla mnie również ta dyskusja nie ma sensu. Skoro chce prać udział w bitwie, to niech bierze. :)
Angela
29.01.2016
Jeśli będzie miała ochotę, niech pisze kolejną bitwę. Oceniamy teksty, nie osoby.
Tyle ode mnie : )
KarolaKorman
29.01.2016
Ja powtórzę za przypuszczenia nie możemy banować, jestem więc przeciw.
Slugalegionu
29.01.2016
Głosy za:
|
Głosy przeciw:
||||||

Słowem, ban został unieważniony. :v
Akwus, tak odpowiadając na Twoje pytanie, owszem. Stąd była ma propozycja by wywalić z Trybunału Jareda jako "głównego nakręcacza" Moni. :v I w sumie gdybym pamiętał, że MrJ też w nim jest, to głosowałbym też za jego wywaleniem.

(BTW Jared: Jestem za :D Jared: Nie możemy dać jej bana tylko dlatego, że jest tekst może(ale nie musi) być hejterski. Nie wiem dlaczego w ogóle powstał pomysł wywalenia Moni, skoro spór (tzn. "spór") nie dotyczył bitew literackich. Lex retro non agit, tak musiałem zaszpanować łaciną :D. No fajnie, zdecydowany z Ciebie gostek. XD)
Jared
29.01.2016
Nie rozumiem... od początku nie byłem zwolennikiem bana wiec skad sarkazm? :o
Slugalegionu
29.01.2016
...

Pytanie było, czy ją banujemy. XD
Jared
29.01.2016
Pytania są tendencyjne! Chciałeś mnie zniszczyć! :D No i gicior, ciekawy jestem jak pójdzie to ocenianie, będę też oceniać, ale nieformalnie
Moni
29.01.2016
Dziękuję wam z całego serduszka. C: Jesteście kochani. C: Macie po milion buziaczków, ludziska.
:* :* :* :* ... :*
KarolaKorman
29.01.2016
Akwus, przeprasza że pytam, ale czy temat od Ciebie to musi nabrać jakiejś mocy urzędowej, że tak długo na niego czekamy? :)
Slugalegionu
29.01.2016
Wziął se wypowiedź M do serca. XD Karolina, możesz być Kirą?
KarolaKorman
29.01.2016
A kto to M?
KarolaKorman
29.01.2016
Mogę być, fajnie brzmi i nie trzeba tyle pisać :)
Slugalegionu
29.01.2016
Moni. :D
L to Khartus, czy jak to się pisze.
N to Pan Nikt.
A Ty to Kira. Potrzebuję chętnych do zajęcia reszty imion z Death Note. XD
Angela
29.01.2016
To ja mogę być Riuk, czy jak to się piszę :-P
KarolaKorman
29.01.2016
Ja na Khartus piszę El, po staremu :)

Mogę być Kirą :)

Szukaj reszty chętnych :) Czekam na ten temat i czekam, i czekam, i doczekać się nie mogę :)
KarolaKorman
29.01.2016
Widzisz sami się znajdą :)
Slugalegionu
29.01.2016
A czy ja wiem, czy zaraz nowy wątek? :/ Lepiej odkopię anime. XD
Sileth
30.01.2016
*Ryuk
Akwus
30.01.2016
Matuniu, spokojnie :)
Nie podejrzewałem, że aż takie parcie jest w narodzie ;p Chciałem skonsultować z Trybunałem po prostu. Temat wrzucę dziś do wieczora, więc jeszcze chwilę cierpliwości :)
Sileth
30.01.2016
O niee, tak długo? :/

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji