Co myślicie o tym, aby wybierać "opowiadanie tygodnia"?

Neurotyk
20.06.2016
Co myślicie o tym, aby wybierać "opowiadanie tygodnia" z opowiadań wstawionych na Opowi w "poprzednim" tygodniu?

Inne portale mają tego typu wyróżnienia.

Opowiadanie tygodnia wybieraliby Opowijczycy z publikacji zamieszczonych w konkretnym tygodniu.

Jakoś trzeba wyróżniać zasługujące na to treści, a takie są!

Jak się zapatrujecie? Macie pomysły jak to "przeprowadzać"?:)

Czy tylko "one-shot", czy też rozdziały z serii...
Nuncjusz
20.06.2016
Pogadaj z adminem/sołtysem, niech je wyróżni szlaczkiem to co wybierze opowijska Rada Mędrców ale Trybunał Oceny Bitw bo po co mnożyć byty
60secondsToDie
20.06.2016
Można by podzielić na kategorie, w stylu fantastyka, dramat, horror, osobno też one-shoty... Albo po prostu wybierać opowiadania pod samym względem fabuły, bo jeśli potem ludzie zaczną pisać pod jakieś dyktando, to wszystko szlag trafi.
Spoko pomysł.
Nuncjusz
20.06.2016
miast "ale" miało byc "albo"
Arysto
20.06.2016
Ludzie, problem macie momentami, by przeczytać szorty albo wiersze, a chcecie czytać opowiadania, które mogą mieć po 10-20-30 stron? Pomysł ok, nic tak nie podbija poziomu jak zdrowa rywalizacja, ale jak byśmy to oceniali? W kategoriach? Po długości? Kto by czytał?

IMO:
- rozdziały odpadają, TYLKO one-shoty. Ewentualnie można zrobić kategorię: najlepszy rozdział tego tygodnia
- wychodzące z pierwszego: kategorie. Szorty, drabble, opowiadania, wiersze.
- jak wyeliminować "lubialstwo"?
- kto by to czytał? Trybunał? Obecnie toniemy w sesji lub pracy, do końca czerwca mamy czas wolny. Trzeba więc powołać Konsorcjum Ewaluacyjne. Czy coś.
- Ogólnie jestem za - tak długo jak będzie wygrywać jakość bezwzględna. Żadnego "jak na niego to napisał zajebiście". Albo napisał zajebiście, albo nie, wszystkich równamy sprawiedliwie do jednej linii, by każdy miał jednakowo przejebane. (Nie, nie wyznaję tego podejścia w życiu, ale w konkursach już tak)
Neurotyk
20.06.2016
Nuncjusz, tak! masz rację, systemowe różnienie od Opowi to największa nobilitacja dla autora. pozostaje pytanie, kiedy się tego doczekamy... a jeśli sami zaczniemy wybierać, to może zauważy ruch świeżego powietrza.

60, zgadzam się z Tobą, podzielenie na kategorie gatunkowe stworzy chaos raczej... A pod względem fabuły to świetny pomysł.

Arysto, znajdą się Ci, co czytają, może nie ja, ale są INNI. Masz rację - one-shoty tylko, bo rozdział aby zrozumieć i doceniać - trzeba znać poprzednie.

- wychodzące z pierwszego: kategorie. Szorty, drabble, opowiadania, wiersze. ŚWIETNIE

lubialstwo... Zawsze będzie :(

Kto czytał? A może każdy ma prawo zgłosić opowiadanie tygodnia, według niego na to zasługujące?



60secondsToDie
20.06.2016
Niekoniecznie Trybunał, mogą oceniać użytkownicy, którzy akurat będą obecni na portalu :) Bo raczej bez sensu wyznaczać osobne jury.
60secondsToDie
20.06.2016
Neuro, racja.
Każdy zgłasza swoją propozycję i np. opowiadanie, które zostanie zgłoszone najwięcej razy, wygrywa :)
Neurotyk
20.06.2016
60, Arysto, Nuncjusz, i tutaj jest pies pogrzebany...

Chciałoby się, abyśmy WSZYSCY mieli prawo wybierać treści tygodnia – wady: mniejsza merytoryczność (bo lubię jego, ją...), PLUS: WSZYSCY mają prawo bawić się i każdego zdanie się liczy.

Tylko WYBRANI (ogarnięci merytorycznie) – zalety: szansa wyłonienie rzeczywiście dobrej pracy. WADY: ekskluzywność zabawy.

Opowi ma ekskluzywny konkurs "Bitwa" na opowiadania. Jest merytoryczny Trybunał.

Wyróżnienia tygodnia opierałby się na "popularności" opowiadania, tematu, na tym, czy żyło opowi w zeszłym tygodniu.

Co myslicie?

Neurotyk
20.06.2016
czym żyło*

60, tak, praca, która zostało zgłoszona najwięcej razy zostaje opowiadaniem, szortem, etc. minionego tygodnia. Rozsądnie?
Neurotyk
20.06.2016
PS

Tak myślę - skoro opowiadanie zostaje wskazane najwięcej razy, to coś musi w nim być merytorycznie i jakościowo dobrego, bo się tak podoba...
Neurotyk
20.06.2016
Kompromisem pomiędzy profesjonalną oceną, a oceną emocjonalną opowiadań, byłby system mieszany. Może mieć wariant:

WSZYSCY mają prawo wskazać opowiadanie (nie swoje), które załguje na miano opowiadania tygodnia.

OBECNI członkowie Trybunału mają powiększone prawo ze względu na ich większe kompetencje – członek Trybunału wskazując dane opowiadanie (jak to robią użytkownicy) zwiększa siłę głosu z 1 do np. 5. Czyli: to opowiadanie ma już 5 głosów, bo jest wskazane przez członka Trybunału.
60secondsToDie
20.06.2016
O, to nawet dobry system. Mi przynajmniej odpowiada. Każdy bierze udział w "głosowaniu", ale ocena członka Trybunału liczy się jako większa ilość "punktów". Dobrze zrozumiałam?
Neurotyk
20.06.2016
Dobrze :)
60secondsToDie
20.06.2016
No to git.
Fajny pomysł. To będzie na takiej samej zasadzie jak w literkowej? Np. "Głosuje na opowiadanie "Dupa Romana", ponieważ..."?
Arysto
20.06.2016
W tej chwili, jeśli bazujemy na popularności, przywodzi mi to na myśli wybieranie Kim Kardashian opowi :D
Ginny
20.06.2016
Jak dla mnie genialne, zwłaszcza teraz, gdy opowi zalewa fala gówna, i coraz rzadziej pojawiają się dobre opowiadania :)
60secondsToDie
20.06.2016
I przez miesiąc autor zwycięskiego opowiadania nosi koronę nad awatarem. Ok, ustalone, jadymy :D
Neurotyk
20.06.2016
Arysto, trochę to jak miss piękności, ale jeżeli członkowie Trybunału będą chętnie wskazywali swoje typy, to mnożymy ich głos x 5 np. Co o tym myślisz?

Część postów została ukryta (49)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Neurotyk
26.06.2016
Czekamy, a w tym czasie postaram się spisać jasne i precyzyjne reguły na podstawie dotychczasowych uzgodnień. W tym wątku wstawię spis jako DEMO zabawy i wtedy ocenimy, jakiego potworka udało się dotychczas stworzyć :)
Iskierka
26.06.2016
Myślę, że trzy teksty na próg wystarczą. :) A co do pomysłu z Trybunałem - jest dobry, ale nie wiem czy możliwy do realizacji. Teraz na przykład Trybunał zrobił sobie przerwę (wiecie, sesje, obowiązki w pracy i te sprawy). Wydaje mi się, że często będzie tak, że jakieś teksty otrzymają taką samą liczbę głosów. Proponuję zrobić najpierw dogrywkę, żeby nie wciągać w to wszystko od razu Trybunału. Opowijczycy wybiorą tylko spośród tekstów o takiej samej liczbie głosów ten, który w ich odczuciu będzie najlepszy. Myślę, że jeśli będzie mniej do przeczytania (a będzie, bo to tylko określone teksty, te, które mają tyle samo głosów), to może więcej osób oceni, może ktoś przeczyta, bo zobaczy, że jest dogrywka. A jeśli sprawa nadal nie będzie rozwiązana, to wtedy Trybunał wkroczy do akcji. :)

Oczywiście dogrywka nie może trwać nie wiadomo ile. Proponuję jeden dzień.
Arysto
26.06.2016
Zgadzam się, że Trybunał powinien nadejść dopiero po drugiej fali - jako trzecia. Konieczność itd.
Obecnie nie mamy za bardzo nawet czasu, by pisać - dopiero w lipcu wszystko ruszy na nowo, bo będzie po sesjach dla większości.
Opowijczycy wybierają #

ONE-SHOT TYGODNIA™

szort # opowiadanie # drabble # przydługas



One-shot tygodnia, czyli „demokracyja” na Opowi!

To konkurs, zabawa, plebiscyt, wybory… Opowijczycy nominują najlepsze, wg Nich, teksty "minionego" tygodnia.

Wybieramy tylko tzw. „one-shoty”, czyli teksty ZAMKNIĘTE FABULARNIE (niebędące rozdziałem, częścią).

UWAGA! One-shoty MOGĄ być częścią cyklu/serii, gdzie każdy tekst to samodzielna fabuła, np. cykl/seria „Z pamiętnika amerykańskiego wieśniaka” – tekst „X” z samodzielną, niezwiązaną z poprzednimi tekstami cyklu/serii, fabułą.


W dalszej części opisu, słowa „tekst” i „one-shot” oznaczają to samo i są stosowane
wymiennie.


Teksty nominujemy/zgłaszamy w czterech kategoriach:


One-shot tygodnia – Opowiadanie
(powyżej 3 stron, czyli … znaków ze spacjami)

One-shot tygodnia – Szort
(do 3 stron, czyli … znaków ze spacjami)

One-shot tygodnia – Drabble

One-shot tygodnia – Przydługas
(powyżej 20? stron, czyli … znaków ze spacjami)


Każdy Opowijczyk ma prawo nominować/zgłaszać teksty innych Opowijczyków (nigdy – własny tekst!).

W każdej z kategorii możemy nominować/zgłosić JEDEN one-shot.

Nominacja/zgłoszenie tekstu to przyznanie mu JEDEGO głosu.

Członkowie Trybunału oceny Bitw mają „silniejszy” głos – nominacja przez Członka Trybunału danego tekstu to automatycznie PIĘĆ (5) głosów.

Dlaczego głos członka Trybunału jest ważniejszy i mnożony przez 5?

Dlatego, że NIE WIERZYMY W PEŁNĄ DEMOKRACJĘ :) To znaczy – nie umniejszając własnych przymiotów, ufamy, że wybór tekstów ma być wypadkową ilości głosów „zwykłych” i głosów „ważniejszych”, bo oddanych przez osoby bardziej – według Nas – kompetentne, niż średnia kompetentność Użytkowników na Opowi.

Łączymy zatem POWESZECHNOŚĆ wyborów z ELITARNOŚCIĄ i cenzusem kompetencji, wykształcenia, wiedzy.

Mamy nadzieję, że teksty wyłonione w taki sposób będą naprawdę zasługiwać na miana tekstów tygodnia.

Dalej! :)

Co to znaczy „tygodnia?”

Wybieramy treści minionego tygodnia, czyli teksty umieszczone na Opowi wg daty (patrz „Spis opowiadań”: http://www.opowi.pl/spis), gdzie tydzień liczy się od PONIEDZIAŁKU do NIEDZIELI.

Z niedzieli na poniedziałek (godz. 00.00 w nocy) można już nominować/zgłaszać teksty za poprzedni tydzień, czyli TEN, KTÓRY WŁAŚNIE przed godz. 00.00 w nocy MINĄŁ.

Nominujemy/zgłaszamy one-shoty przez SIEDEM (7) niepełnych dni – od godz. 00.00 w poniedziałek, do godz. 12.00 w niedzielę, po czym następuje liczenie głosów i oficjalne podanie WYNIKÓW – ogłoszenie one-shotów tygodnia w każdej z czterech kategorii.

Każda kategoria ma osobny wątek na forum Opowi, gdzie nominujemy/zgłaszamy teksty.

Nominacja/zgłoszenie one-shotu to WPIS, który zawiera:

– tytuł tekstu
– autora
– uzasadnienie (minimum 2,3 zdania)
– link prowadzący do tekstu
UWAGA!

Na każdym nominującym/zgłaszającym tekst, spoczywa odpowiedzialność za SPRAWDZENIE do jakiej kategorii (wg ilości znaków) przyporządkować zgłaszany one-shot; także – czy został opublikowany we właściwym tygodniu.


Co, jeśli…

Co, jeśli w kategorii „Z” został zgłoszony tylko tekst „X”, albo tekst „X” oraz tekst „Y”, czyli, co w wypadku małej frekwencji w nominacjach…?

Stosujemy PRÓG co najmniej trzech (3) tekstów, to znaczy – aby ogłosić w danej kategorii one-shot tygodnia, w tejże kategorii MUSZĄ być nominowane/zgłoszone minimum TRZY teksty. Dlaczego?

Dzieje się tak z prostej przyczyny – jeden, dwa teksty nominowane w danej kategorii to za mało, aby można było przyjąć założenie, że TO WSZYSTKIE teksty zasługujące na miano one-shotu tygodnia. Bardziej – wynik braku zainteresowania/czasu/ Opowijczyków odnośnie do nominowania albo – rezultat braku w danym tygodniu zasługujących do nominacji treści.


PODSUMOWANIE

One-shotem tygodnia zostaje tekst z największą ilością nominacji przeliczonych na punkty (biorąc pod uwagę mnożnik x5 w przypadku zgłoszeń Członków Trybunału).

A co, jeżeli dwa lub więcej tekstów ma tę samą ilość nominacji przeliczonych na punkty?

W przypadku REMISU zaprowadzamy dodatkowe głosowanie, w którym KAŻDY głos ma tą samą WARTOSĆ (bez mnożnika x5 w przypadku głosowania Członka Trybunału).


——–——–––––


Zauważyliście znak zapytania przy kategorii „przydługas” oraz wielokropki w miejscu ilości znaków przy definicji kategorii…

Nie widziałem, co tam mam wpisać, jak przeliczyć strony, według jakiego formatowania, etc. Trzeba to uzupełnić :)

No i… teraz trzeba na ten potworek spojrzeć jeszcze raz i, ewentualnie, poprawiać, szlifować, dopieszczać :)
Iskierka
26.06.2016
Myślę, że znaki byłyby lepszym przelicznikiem niż strony.
Wiec niechaj ktoś przeliczy :)
Arysto
26.06.2016
Tak w sumie sobie pomyślałem, Neuro, że ty byłbyś zajebistym event managerem. Ogarniaczem. Czy cuś.
Arysto
26.06.2016
Co do znaków - wszystko powyżej 45 000 ze spacjami to już przydługas.
Arysto
26.06.2016
Drabble - 100 słów.

Szort - 6000 znaków. +/- 10%

Opowiadanie - do 40 000 znaków ze spacjami. Chyba będzie uczciwie. +/- 10%

Neurotyk
26.06.2016
Arysto, eventy źle mi się kojarzą – ze spotkaniami zapoznawczymi/socjalizacyjnymi w korpo. :)

Wieczorki zapoznawcze może?:D

Teraz na poważnie: pomyślałeś o +/- – to niezbędne do sytuacji na pograniczu, czy, np. zaliczyć do szorta, czy opowiadania. W przypadku szorta wszystko, co nie jest drabble, do 6000 znaków (10% tolerancji), tak? Tekst, który nie przekroczył tolerancji 10%, czyli 6600 maks, to jest szort?
Neurotyk
26.06.2016
Iskierko – tak, jeden dzień dogrywki, zapomniałem dopisać :) dobrze radzisz :)
Arysto
27.06.2016
Neuro - tak, już te 10% zostawmy na wszelki wypadek, bo chodzi tutaj o ogólny zamysł. Przejrzałem szorty i max mają 3 strony (akurat 6000-6600 znaków), ale po szorcie po prostu widać, że jest szortem, tak samo w przypadku czegoś, co jest one-shotem, ale opowiadaniem. Ilość znaków jest, muszę przyznać, raczej orientacyjna.

Pewnie i tak będziemy debatować, czy coś szortem jest coś, co ma 7000 znaków i przypomina bardziej szorta niż opowiadanie :D
Arysto
27.06.2016
Neuro, taka myśl - większość tutaj raczej stroni od długiej formy (z chlubnymi lub niechlubnymi wyjątkami), rozdziały ludzie zazwyczaj wrzucają po stronę-dwie (albo czasem pół... i w ogóle entree do opowiadań jako osobny rozdział to ostre faux pas wg. mnie).

Więc - czy ukończone opowiadania wydane w częściach również traktujemy jako przydługasa?
Posłużę się moim przykładem (ale udziału nie weźmie, więc fair) - "Wioska, w której nie rodzą się dzieci" jest mega przydługasem, ale jest ukończona, ergo forma zamknięta. Nic nie dodam, bo finał był. Traktujemy jako przydługasa, czy jednak one-shot to one-shot i musi być w jednej części na opowi wrzucone?
Iskierka
27.06.2016
Wydaje mi się, że serie musimy traktować jako przydługasy, jeśli chcemy, żeby ktoś czasem wygrał w tej kategorii :)
Neurotyk
27.06.2016
Arysto, Iskierka, ukończone opowiadania wydane w częściach/rozdziałach to de facto one-shot, ale tylko wtedy, gdy w tygodniu "Z" ostatnia, zamykająca historię część/rozdział zostaje opublikowana i traktujemy, jakby CAŁY Przydługas został wrzucony za jednym "machem", tak rozumiem. Tak rozumiecie też?
Arysto
27.06.2016
Tak rozumiem też :D
Neurotyk
27.06.2016
Arysto, jestem maniakiem inwersji słownej i szyku słów w zdaniach innego niż standardowy, co może brzmi i dziwnie, ale wdzięcznie :)
Iskierka
27.06.2016
Ja również tak rozumiem też :)
Neurotyk
27.06.2016
Iskierko, wystarczy: Ja tak rozumiem też:) Ale już znam Twoje poczucie twe humoru :)
Arysto
27.06.2016
Neuro - w sumie nie zauważyłem dziwności w Twej wypowiedzi, też odpowiedziałem po swojemu :P Jednak dobrze wiedzieć, dzięki :)
Nazareth
27.06.2016
MC Neuro! Woop woop! XD
Neurotyk
28.06.2016
MC?:)
Nazareth
28.06.2016
Master of Ceremonies - Mistrz Ceremonii. Więc taki nasz polski wodzirej :D
Neurotyk
28.06.2016
Gdybyś napisał MoC to może bym rozkminił z moją lichą angielszczyzną :) Wodzirej – piękna, polska tradycja :D
MrJ
28.06.2016
MC, skrot od Master of Ceremony, przyjety rowniez w scenie hiphopowej, miedzy innymi ze wzgledu na czesty blad w zapisie slowa rapper, tworzacy gwalciciela
Nazareth
28.06.2016
Jak komuś z rapper może wyjść rapist?
Arysto
28.06.2016
Normalnie, ale to wynika głównie z tego jak się tworzy nazwy na osoby wykonujące czynności od nazwy samej czynności:

Make - maker
Build - builder
Kill - killer
Play - player
Fight - fighter
Rule - ruler
Reclaim - reclaimer
Swim - swimmer
Jump - jumper

itd.

A potem mamy, jak ktoś sobie chłopskim rozumem to ogarnie, twierdzenie, że rapper to gwałciciel, bo rape - to rapper.
I wsio.
MrJ
28.06.2016
Dokladnie. A jeszcze duzo osob pisalo raper. Co tez oznacza gwalciciela w kolokwializmie. Przypominam ze ameryka nie nalezy do najbardziej blyskotliwych krajow
Neurotyk
28.06.2016
Może wątek o kraju Ameryce i jego wdzięcznym języku?
MrJ
28.06.2016
Nie. Nie chcialbym sobie niszczyc opinii o moim ulubionym jezyku
Nazareth
28.06.2016
A raper to nie czasem rzemieślnik wyrabiający liny? A tak serio, zabrakło mi w całym wytłumaczeniu paru słów na temat geminaty i jej wpływu na wymowę poprzedzającej jej samogłoski, ale chyba łapię o co wam chodzi ;D
Uzupełnione zasady.

Niedługo można byłoby ruszać :) Nawet łamiąc zasadę, że od poniedziałku nominacje – najwyżej pierwsza edycja będzie krócej trwała.

Zasady są też w opisie profilu One-shot tygodnia.

___________________________________________________________________________________


Opowijczycy wybierają #

ONE-SHOT TYGODNIA™

szort # opowiadanie # drabble # przydługas


O co chodzi?


One-shot tygodnia, czyli „demokracyja” na Opowi!

To konkurs, zabawa, plebiscyt, wybory… Opowijczycy nominują najlepsze, wg Nich, teksty minionego tygodnia.


Przede wszystkim!


Wybieramy TYLKO tzw. „one-shoty”, czyli teksty ZAMKNIĘTE FABULARNIE (niebędące[!] rozdziałem, częścią).

UWAGA! One-shoty MOGĄ być tekstami publikowanymi na Opowi w częściach/rozdziałach, lecz tylko wtedy, gdy NOMINOWANA jest OSTATNIA część (rozdział), zamykająca całą fabułę, np. wydawane w częściach/rozdziałach opowiadanie „Wioska, w której nie rodzą się dzieci” – one-shotem jest tylko i wyłącznie OSTATNIA część (rozdział).

UWAGA! One-shoty MOGĄ być również częścią cyklu/serii, gdzie każdy tekst to SAMODZIELNA fabuła, np. cykl/seria „Z pamiętnika amerykańskiego wieśniaka” – tekst „X” z samodzielną, niezwiązaną z poprzednimi tekstami cyklu/serii, fabułą.

W dalszej części opisu, słowa „tekst” i „one-shot” oznaczają to samo i są stosowane
wymiennie.

Teksty nominujemy/zgłaszamy w czterech kategoriach:

One-shot tygodnia – Drabble
(sto słów)

One-shot tygodnia – Szort
(do ok. 7000 znaków ze spacjami)

One-shot tygodnia – Opowiadanie
(od ok. 7000 znaków ze spacjami, do ok. 40 000)

One-shot tygodnia – Przydługas
(od ok. 40 000 znaków ze spacjami w górę)


I co dalej?


KAŻDY Opowijczyk ma prawo nominować/zgłaszać teksty innych Opowijczyków (nigdy – własny tekst!).

W każdej z kategorii możemy nominować/zgłosić JEDEN one-shot.

Nominacja/zgłoszenie tekstu to przyznanie mu JEDNEGO głosu.

Członkowie Trybunału Oceny Bitw mają „silniejszy” głos – nominacja/zgłoszenie przez Członka Trybunału danego tekstu to automatycznie PIĘĆ (5) głosów.

Dlaczego głos Członka Trybunału jest ważniejszy i mnożony przez 5?

Dlatego, że NIE WIERZYMY W PEŁNĄ DEMOKRACJĘ :) To znaczy – nie umniejszając własnych przymiotów, ufamy, że wybór tekstów ma być wypadkową ilości głosów „zwykłych” i głosów „ważniejszych”, bo oddanych przez osoby bardziej – według Nas – kompetentne niż średnia kompetentność Użytkowników na Opowi.

Łączymy zatem POWSZECHNOŚĆ wyborów z ELITARNOŚCIĄ i cenzusem kompetencji, wykształcenia, wiedzy.

Mamy nadzieję, że teksty wyłonione w taki sposób będą naprawdę zasługiwać na miana tekstów tygodnia.


No, dalej! :)


Co to znaczy „tygodnia?”

Wybieramy treści minionego tygodnia, czyli teksty umieszczone na Opowi wg daty (patrz „Spis opowiadań”: http://www.opowi.pl/spis), gdzie tydzień liczy się od PONIEDZIAŁKU do NIEDZIELI.

Z niedzieli na poniedziałek (godz. 00.00 w nocy) można już nominować/zgłaszać teksty za poprzedni tydzień, czyli TEN, KTÓRY WŁAŚNIE o godz. 00.00 w nocy MINĄŁ.

Nominujemy/zgłaszamy one-shoty przez SIEDEM niepełnych dni – od godz. 00.00 w poniedziałek, do godz. 12.00 (południe) w niedzielę, po czym następuje liczenie głosów i oficjalne podanie WYNIKÓW – ogłoszenie one-shotów tygodnia w każdej z czterech kategorii.

Każda kategoria ma osobny wątek na forum Opowi, gdzie nominujemy/zgłaszamy teksty.

Nominacja/zgłoszenie one-shotu to WPIS, który zawiera:

– tytuł tekstu
– autora
– uzasadnienie (min. 2, 3 zdania)
– link prowadzący do tekstu

UWAGA! Na każdym nominującym/zgłaszającym tekst, spoczywa odpowiedzialność za SPRAWDZENIE do jakiej kategorii (wg ilości znaków) przyporządkować zgłaszany one-shot; także – czy został opublikowany we właściwym tygodniu.


Co, jeśli…


Co, jeśli w kategorii „Z” został zgłoszony tylko tekst „X”, albo tekst „X” oraz tekst „Y”, czyli, co w przypadku małej frekwencji w nominacjach…?

Stosujemy PRÓG co najmniej TRZECH tekstów, to znaczy – aby ogłosić w danej kategorii one-shot tygodnia, w tejże kategorii MUSZĄ być nominowane/zgłoszone min. TRZY teksty. Dlaczego?

Dzieje się tak z prostej przyczyny – jeden, dwa teksty nominowane w danej kategorii to za mało, aby można było przyjąć założenie, że TO WSZYSTKIE teksty zasługujące na miano one-shotu tygodnia. Bardziej – wynik braku zainteresowania/czasu Opowijczyków odnośnie do nominowania albo – rezultat braku w danym tygodniu zasługujących na nominacje treści.


PODSUMOWANIE


One-shotem tygodnia w danej kategorii zostaje tekst z największą ilością nominacji PRZELICZONYCH na głosy (biorąc pod uwagę mnożnik x5 w przypadku zgłoszeń Członków Trybunału).

A co, jeżeli dwa lub więcej tekstów ma tę samą ilość nominacji przeliczonych na głosy?

W przypadku REMISU zaprowadzamy dodatkowe, trwające 24 godz. głosowanie, w którym KAŻDY głos ma tą samą WARTOSĆ (bez mnożnika x5 w przypadku głosowania Członka Trybunału).


——–——–––––


Życzmy sobie wzajemnie miłej zabawy! :)
Iskierka
28.06.2016
A o dogrywce znowu nie wspomniałeś :D
Neurotyk
28.06.2016
Dogrywka jest, dodatkowe głosowanie 24 godzinne :D A to, że jak dalej remis, to Trybunał rozsądza ?:)
Iskierka
28.06.2016
A co z wątkami? Mógłbyś je założyć? Proponuję wrzucić jako pierwszy post ogólne zasady, czyli te, które napisałeś, żeby potem pytań zbyt wielu i zaśmiecania danego wątku nie było. (wiem, ze pytań i zaśmiecania i tak się nie uniknie). Oczywiście trzeba wyraźnie zaznaczyć, jaką kategorię w danym wątku zgłaszamy.
Iskierka
28.06.2016
Przepraszam, Neurotyk. Chyba nie mogę czytać i słuchać muzyki jednocześnie, bo mi muzyka wszystko zagłusza. :)
Neurotyk
28.06.2016
Dobra, robię wątki :)
Pan Buczybór
23.10.2016
Szkoda, że to zdechło. Fajny pomysł był. Nie wiem jak wy, ale ja chciałbym reaktywację One - Shot tygodnia
Perzigon69
23.10.2016
To dobry pomysł :)
Neurotyk
23.10.2016
Dobry pomysł miał neuro, ale zdechło:)

Buczyborze, działaj:)
Jared
23.10.2016
Będę śledził z zainteresowaniem rozwój wypadków :P
Szczur
23.10.2016
Więcej sensu ma robienie imprezy pt. "opowiadanie miesiąca". Tydzień to bardzo krótki okres i aby to wypaliło i przy okazji nie padło trzeba bardzo intensywnej i szybkiej pracy. Znając ludzi po trzech tygodniach zapał by im minął - nikt by nie zgłaszał, nikt by nie głosował.
Grubas
23.10.2016
Moim zdaniem tydzień w zupełności starczy.
Ale chyba (to tylko moja opinia, możecie zacząć gryźć) "przydlugasa" możnaby zaliczyć do kategorii opowiadanie.
detektyw prawdy
23.10.2016
Zgadzam się ze szczurem, bardziej pasowało by opowiadanie miesiąca.
detektyw prawdy
23.10.2016
A jeśli chodzi o tydzień to wybrałbym top 5 opowiadań najlepszych w tym tygodniu, niż jedno najlepsze.
Beznadzieja
23.10.2016
Grubas Czemu według ciebie tyko przydługasa można zaliczyć do opowiadania? Nie rozumiem :/
Beznadzieja
23.10.2016
*tylko
Grubas
23.10.2016
Przydługas powinien być poprostu traktowany jako kategoria opowiadanie. Niewiem, co w tym trudnego.
Beznadzieja
23.10.2016
Nie umiem czytać, przepraszam.
Grubas
23.10.2016
Spk

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji