Czy pisanie na opowi.pl może być odskocznią do profesjonalnego pisarstwa?

Artbook
19.11.2016
Czy udało się jak dotąd wydać komuś jakąś twórczość na opowi.pl, która została doceniona przez profesjonalne wydawnictwo?
detektyw prawdy
19.11.2016
Chyba nie, to portal amatorski
Okropny
19.11.2016
Odskocznią od*
Neurotyk
19.11.2016
Fuck you

Cytat z avatara
Szczur
19.11.2016
"błędy w tytułach tematów to już tradycja"

Cytat Okropnego
Neurotyk
19.11.2016
Poprawię: trampolina do profesjonalnego pisarstwa.

Ellie Victoriano
19.11.2016
Ślepiec wydał opowiadania, Chris książkę.
Okropny
19.11.2016
Ja wczoraj wydałem pięć złotych reszty z dziesięciu.
Pan Buczybór
19.11.2016
Brawo.
DemonZła
20.11.2016
Jestem nowy, ale to jest raczej miejsce, gdzie możesz napisać jeden czy dwa rozdziały po szkole/pracy.
Arysto
20.11.2016
To jest miejsce, jakim chcesz, by było. Na książkę mam umowę (kiedyś miałem na dwie, ale jedna się zjebała :D), ale się nie śpieszę z wydaniem, bo chcę to zrobić dobrze i raczej utrzymuję low profile z tym ;)

Opowiadania mam publikowane pod redakcją. Dawno żadnego nie opublikowałem, ale wracam do gry niedługo.

Jeśli ktoś myśli, że portal jest mało profesjonalny to polecam udać się na bardziej profesjonalne portale i zmagać się z hermetyką, swastyką i jedyną słuszną polityką ;)
Neurotyk
20.11.2016
Jeśli ktoś myśli, że portal jest mało profesjonalny to polecam udać się na bardziej profesjonalne portale i zmagać się z hermetyką, swastyką i jedyną słuszną polityką ;)

Arysto, co powiesz o portalu bez jednej słusznej polityki, niehermetycznym ani głuchy? Jaki jest, wg Ciebie idealny portal. Jestem ciekawy Twojej opinii jako pisarza, który faktycznie robi to już prawie że zawodowo.
Szczur
20.11.2016
"To jest miejsce, jakim chcesz, by było."

Nie.
Ja mogę traktować to miejsce bardzo poważnie, ale nie będzie poważne, jeżeli ludzie wokół mnie nie będą do tego podchodzili w ten sam sposób. Niestety, ale większość (czy raczej osoby najgłośniejsze) decyduje "o wyglądzie" portalu. Rozumiem, czasem jest śmiesznie, bo głupi troll przyszedł i wszystkim wokół zaczyna odbijać, ale kurde, szanujmy się.
Vampircia
20.11.2016
Wydaje mi się, że profesjonalny pisarz raczej nie zawracałby sobie głowy zabawą na portalach tego typu, chyba że chciałby potrollować. Nie dlatego, że portal jest głupi czy coś, tylko przez to, że pisarze często mają przerost ego i uważają, że to za niskie dla nich progi.
Nerd
20.11.2016
Neurotyk, ja też pisałem kiedyś np. dla "Nowej Fantastyki" i powiem ci jedno. Profesjonalny portal nie zabija artyzmu. Jeżeli zaś masz do czynienia tylko z jednym słusznym poglądem, to zawęża nowe ścieżki rozwoju. Idealny portal to taki w którym każdy napisze co myśli i się za to go nie szlachtuje (oczywiście jeżeli jeszcze potrafi to uargumentować, to jeszcze lepiej XD).
Nerd
20.11.2016
Vampircia
Tak dla ciebie profesjonalnych pisarzy jest coraz mniej. Nie da się po prostu z tego wyżyć. Np. dzięki gryzoniowi.pl
Karawan
20.11.2016
...."opowi.pl może być odskocznią do profesjonalnego pisarstwa?"
Okropny wczoraj o 00:52
"Odskocznią od*"
"Od" Panie Okropny oznacza dokładne przeciwieństwo słowa "do", które określa kierunek ku czemuś. Tak więc sformułowanie w tytule jest poprawne gramatycznie a, co widać po dalszych wpisach, prawdziwy czyli poprawy logicznie. Portal taki jak Opowi stanowiący ewenement jest zjawiskiem, które będzie (jak sądzę) coraz powszechniejsze i będzie ( czego jestem pewny) wypierać dotychczasowe "klasyczne" wydawnictwa. Tu pilnie proszę o kontakt Pana N, który sygnalizował iż jest w trakcie rodzenia nowego portalu.
Smashwords
Karawan
20.11.2016
*poprawny logicznie
Neurotyk
20.11.2016
Fakt, logicznie poprawnie i gramatycznie też.

Opowi to odskocznia (i teraz do czego) do pisania profesjonalnego.

Można też: opowi to odskocznia od codziennego życia.

Oba zdania są poprawne.

Okropny trosze na wyrost teraz.

Karawa, rodzę, w bolach porodowych.
Neurotyk
20.11.2016
Chociaż, czy nie poprawniej byłoby:

Opowi to trampolina do profesjonalnego pisarstwa.


Arysto
20.11.2016
Sami profesjonaliści dookoła, widzę.
Neurotyk
20.11.2016
Tak się zastanawiamy właśnie.

Neurotyk
20.11.2016
Tak się zastanawiamy właśnie.

Arysto
20.11.2016
Do idealnego portalu wiele nie trzeba - ot, odrobina poprawności językowej, działy, hydepark, by się mogła gawiedź wyszaleć, moderacja. Z pewnością estetyczny projekt i wygodny interfejs. Nie mam nic przeciwko, by ktoś zaczynał pisać, nie chcę się też bawić w grono profesjonalistów, bo w 3/4 wypadków kończy się to na "ą,ę, elitę pisarzę". Weryfikatorium mnie pod tym względem wkurwiało, sztucznie wybredna Fantastyka, wiecznie kręcące nosem artefakty. Poza tym forum cierpi na kompleks: "Przypierdolę się, bo właśnie od przypierdalania się są fora. No to trzeba się przypierdolić". Objawia się to zazwyczaj - i na NFie to widać dobrze - lamentem na temat jednego inaczej skonstruowanego zdania niż powszechne simple writing i zero komentarza odnośnie treści. Bo na forach rzadko kto czyta dla przyjemności, zazwyczaj się czyta, by się przyjebać. Konstruktywnie, oczywiście. Jeśli się uda.

Dlatego wolę opowi. Bo tutaj jednak ludzie czytają też w innych celach, niż by się przyjebać. Dlatego lubie czytelnię, jaką jest Wattpad, bo Wattpad to nie forum, jakby się ktos zastanawiał.

I dlatego jestem przeciwny zbyt restrykcyjnym próbom zrównania pisarza do jednego słusznego, powszechnie panującego stylu jakim jest "simple writing".
Arysto
20.11.2016
No i wiedziałem, że ktoś wyskoczy z jakimś wyimaginowanym obrazem pisarza-elitarysty, który nie ma czasu na fora literackie :D Oj, zdziwilibyście się.
Nerd
21.11.2016
Popieram całą gęba Artysto XD
Nerd
21.11.2016
A tak na koniec. Prawda jest taka, że mamy dziś wolny rynek. Nie ważne jak piszesz, jeżeli wydawca na tobie zarobi, to wszystko połknie, choćby sam miał ślęczeć i poprawiać ci błędy językowe. Biznes is biznes i tyle. A jak ktoś myśli o "ą,ę, przez bibułkę" to g... wyda. Tak to można się bawić, jak masz z 40 powieści wydanych i gawiedź kupi twoją książkę dlatego, że twoje nazwisko jest na niej.
Nazareth
21.11.2016
Pan Marian z tego co się orientuję również wydał książkę, jak również pan Zdzisław B. który jeśli się nie mylę, wydał ich już kilka. Pozatym wspomniani Chris i Ślepy też mają oficjalny dorobek pisarski. Są tutaj więc profesjonalni pisarze. Czy opowi pomogło im w tym by publikować? Tego nie wiem ale szczerze wątpię, należało by ich zapytać.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji