Do admina i użytkowników

Shiroi Ōkami
24.08.2016
Dobra, mam już powoli dość. Większość uzna pewnie to za śmieciowy wątek, ale co tam.
Chodzi o to, że napisałam dwa razy do admina w sprawie anonimowych jedynek i dwa razy zostałam zbyta machnięciem ręki. Oczywiście pisać maile pisałabym nadal, ale uznałam, że założenie wątku, gdzie inni opowijczycy również będą mogli wyrazić swoje zdanie, spotka się z większą aprobatą.

Moje propozycje dot. zmiany systemu oceniania są następujące:
1. Brak anonimowości w ocenianiu.
2. Zmienienie systemu oceniania na wattpadowe gwiazdki.
3. Konieczność dodawania komentarza do ocen.
4. Całkowite usunięcie systemu oceniania.

Można by na ten temat zrobić nawet jakąś ankietę, gdzie każdy mógłby zagłosować na najlepszą - jego zdaniem - propozycję, a wyniki wysłać administratorowi, by wiedział, co warto w tym systemie zmienić. Bo nie oszukujmy się - system nie jest dobry.
Jeśli ktoś ma lepsze propozycje, niechaj się wypowie.
Jeśli ktoś się nie wypowie - głos wstrzymany.
Jared
24.08.2016
Popieram 1, jestem przeciwny 3 i 4, bo 3 zmniejszy ilość ocen tylko(beznadziejnych skądinąd, ale niektórzy po to siedzą, żeby się nacieszyć 5.0 z dwóch ocen...). 4-ka odpada, każda szanująca się strona musi mieć oceny, będzie ból pośladów, jak znikną oceny i założę, że prędzej czy później pojawią się głosy, że oceny mają być przywrócone.
Elizabeth Lies
24.08.2016
Moim zdaniem najlepsza jest pierwsza opcja. Wtedy każdy by wiedział od kogo dostał daną ocenę i ewentualnie spytałby się dlaczego, czy coś tam. Trzecia jest trochę uciążliwa, bo nie zawsze chce się komentować, a dostawać same komentarze typu: "pięć", "jeden" też jest trochę głupie. A co do 4 to oceny pokazują, czy tekst jest dobry czy nie. Oczywiście, jeśli ocenia się uczciwie.
candy
24.08.2016
Według mnie też pierwsza propozycja jest najlepsza. Może wreszcie skończyła by się świetna zabawa anonimków buszujących na portalu tylko po to, żeby rozsiewać jedyneczki pod zarówno złymi, jak i dobrymi utworami.
GeraltRiv
24.08.2016
Też głosuję za 1 propozycją. Świadomość kto nas czyta i ocenia jest moim zdaniem lepsza.
Do 2 - to nic by raczej nie zmieniło. Tylko wygląd, a oceny negatywne wciąż się będą pojawiać.
Do 3 - to nie wypali. Bo ktoś może dać koma słabe lub dobre i zostawic ocenę. Niesprawi to że będzie więcej konstruktywnych komentarzy.
Do 4 - oceny musza być i tyle.
Jared
24.08.2016
Tak się domyślałem, że jedyna będzie miała największe wzięcie. Powinniśmy przekonać do 1 admina, a potem się zobaczy, jak to będzie. :B
Shiroi Ōkami
24.08.2016
Mógłby ustawić coś takiego na próbę, a jakby było dobrze, to zostawić :3 Z początku pewnie byłby niezły shitstorm, ale gdyby się uspokoiło, to byłoby zdecydowanie lepiej niż teraz.
Mrocznyumysł
24.08.2016
Kopiuję mój wpis , który kiedyś już napisałem gdzieś na forum. Trochę wiąże się z omawianym tu problemem:

Przy każdym tekście znajduje się informacja ile razy go przeczytano. Z tego, co zauważyłem to tak naprawdę nie ilość odczytów, a ilość kliknięć w dany tekst. Zatem warto byłoby zmienić słowo „Przeczytano” na „Liczba wyświetleń” (czy coś w tym stylu). Dodatkowo można by zrobić taki przycisk jak gwiazdki z oceną tylko, że właśnie z nazwą „przeczytane”. Każdy z użytkowników, który faktycznie przeczytał do końca dany tekst mógłby go nacisnąć, co dawałoby rzetelny obraz sytuacji. Mógłby on być anonimowy, wyrażony w liczbach, na przykład „Przeczytano 3 razy”, lub mogłaby się tworzyć lista użytkowników z nazwy, którzy dany tekst przeczytali. Można ten pomysł modyfikować wedle uznania, np. jak by już była ta lista z nazw użytkowników (i/lub ich awatarów), którzy to przeczytali to dodatkowo znajdowały by się informacje: data i godzina, kiedy to zrobili itd. Istnieją różne warianty można by ten przycisk „przeczytane” połączyć z oceną i wtedy pod danym teksem tworzyłaby się lista osób, które faktycznie go przeczytały, kiedy to zrobiły i jak go oceniają (istniejące już gwiazdki). Dzięki temu nie byłoby anonimowych osób wstawiających 1. Mogło by to wyglądać mniej więcej tak:
„ Tekst przeczytali:
1. Użytkownik x data x o godzinie x wystawiana ocena to x gwiazdek
2. Użytkownik y data y o godzinie y wystawiana ocena to y gwiazdek
3. Itd. „
Jednocześnie istniejący wskaźnik wyświetleń dawałby obraz, jaka istnieje różnica miedzy liczba kliknięć w dany tekst, a jego odczytów do końca. Oczywiście łatwo byłoby ten system oszukać skrolując tekst do końca i kliknąć przycisk „przeczytane”, ale wtedy byłoby to jawne, świadome i przemyślane kłamstwo, a nie nabijanie statystyk z automatu.
Shiroi Ōkami
24.08.2016
System spoko, ale nie sądzę, by przeszedł. Ludzie nie lubią skomplikowanych schematów. Poza tym niewiele osób faktycznie klikałoby "przeczytane" z zapominalstwa, lenistwa itd. Sama pewnie kliknęłabym kilka razy, a potem o tym zapomniała.
Elizabeth Lies
24.08.2016
Może lepiej zrobić wszystko małymi krokami i póki co zrealizować ten pierwszy punkt, który podała Shiroi Ōkami. Oczywiście, jeśli inni go poprą.
Jared
24.08.2016
Moderator potrzebny od zaraz, chociażby żadnej władzy nie miał, to niech chociaż decyduje, jakie teksty wpuszczać, a jakie nie. Na głównej znowu ktoś udaje, że jest pisarzem i się świetnie bawi... Zaraz się zleci gawiedź :v
Okropny
24.08.2016
I oczywiście o ile admin Piotr coś z tym zrobi.
Okropny
24.08.2016
Gdzie, Jared?
Jared
24.08.2016
Zobacz se pierwszy koment Teodora na głównej :I
Nazareth
24.08.2016
Rozwiązanie nr.1 wydaje się być najprostrze i najbardziej sensowne. Jestem jak najbardziej za.
Katra
24.08.2016
Ja także jestem za 1 to chyba najprostsze i najbardziej sensowne wyjście.
Lotta
24.08.2016
Popieram pierwszą opcję.
Ewoile
24.08.2016
Również popieram opcję numer 1.
Kociara
24.08.2016
Popieram też 1.Od admina dużo nie ma co wymagać więc jakby zrobił chociaż to byłoby bardzo dobrze
Arysto
24.08.2016
Ja z kolei jestem za pomysłem Mrocznego. Ma sens. Daje prawdziwe dane i w gruncie rzeczy nie jest skomplikowany dla użytkownika ani też dla prowadzącego stronę, po prostu Mroczny go nieco pogmatwanie opisał.
nie mniej - pomysł dobry, daje najlepsze dane i najbardziej wymierny.

Część postów została ukryta (115)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Akwus
12.09.2016
Nuncjuszu, jesteś jednym z głównych sił napędowych tych przepychanek w srace. Lubię Cię jeszcze z dawnych czasów, ale boli mnie jak łatwo dajesz sie wciągać gowniarzom w wymiany nic nie wnoszących postów, ktore sam pietnujesz w tym samym momęcie w innym wątku :)
Dariusz
12.09.2016
No ale ja w tym momencie pisze o Gawle a Ty o Pawle. Co konkretnie masz na myśli? Że biorę udział w Pogaduchach i w Pitoleniach? Czy też, że sprowokowany, albo wywołany do odpowiedzi pod własnym tekstem coś tam piszę? Czy tez, jak widzę niesprawiedliwą i z dupy wziętą nagonkę na kogoś bogu ducha winnego, a jedyną jego wina jest to, że dał komuś konstruktywny komentarz, a ja się w to angażuję?
Ja w poście wyżej, napisałem o walce z NOWYMI, bezsensownymi wątkami, które bez naszej ingerencji Ligi Sprawiedliwych, do tej pory by straszyły. To masz mi za złe?
Czy może jeszcze o coś innego chodzi?
Powtarzam, po tym jak nasze zgłoszenia do Admina zaczęły przynosić skutek, ja też się i zmieniłem.
Oczywiście, czasami zdarza mi się spam, offtop, jak i innym, ale staram się z tym walczyć, bo oczywiście, nie twierdzę, że jestem idealny ale ja w przeciwieństwie do Ciebie, obrałem inną strategię, nie pasywną a aktywną
Dariusz
12.09.2016
sory
nie to konto XD
Okropny
12.09.2016
Tru tu tuuu
Okropny
12.09.2016
Wyszedł Filip z Dariusza
Pan Buczybór
12.09.2016
Up
Ziomek
12.09.2016
Co tam ? Jest tu kto?
domagam sie zbanowania zero zero za podszywanie i buczybora za obrazanie mnie oraz teodoramaja
Ziomek
12.09.2016
Po co? To równi goście.
Pan Buczybór
12.09.2016
Ja cię nie obrażałem. Tylko wystawiłem ocenę.
Nuncjusz
12.09.2016
to była obraźliwa ocena
Ziomek
12.09.2016
Jaką bo chyba mniejszej niż jeden sie nie dało
GeraltRiv
12.09.2016
Takie bany tu nie przejdą xD
Ziomek
12.09.2016
BLOBFISH
Pan Buczybór
12.09.2016
Nuncjusz no niestety. 1 też trzeba przyjąć z honorem
Ziomek
12.09.2016
Wiesz co ci powiem ?
buczybor jestes hasmki i zagladasz do mnie tylko po to zeby dac 1 bo mnie nie znosisz
tyle w temacue
Ziomek
12.09.2016
Nie zgodzę się poprostu opowiadanie było słabe
Nuncjusz
12.09.2016
wątróbka z cebulką
Zero zero
12.09.2016
dlaczego wy mnie nie lubicie?
Nuncjusz
12.09.2016
moje ulubione danie
Upadły(D.F)
12.09.2016
Shiroi Ōkami masz całkowitą rację ten wątek już był ale jak widzę sprawa tylko spotęgowała. Coraz więcej anonimowych jedynek(wszak na początku mojego pobytu na opowi nie było to aż tak dotkliwe,jedna jedynka ja jakiś czas) Admin musi coś zrobić bo niestety ale ocenianie pomału to totalny i istny bezsens ^^
Shiroi Ōkami
15.09.2016
Administrator się ze mną skontaktował. Napisał, że modyfikacja systemu oceniania jest rozważana.
Jestem dobrej myśli! :D
Nuncjusz
15.09.2016
No to mały sukces - Admin się odezwał - za rok spodziewajmy się rewolucji, dołoży szóstą gwiazdkę :)))
Upadły(D.F)
16.09.2016
Nucnjusz za rok spodziewamy isę pewnie dopiero wprowadzenia nowego systemu oceniania :D
Shiroi Ōkami
16.09.2016
A ja wierzę, że wejdzie wcześniej XD
Jared
16.09.2016
W ogóle usuńmy gwiazdki, a wstawmy gwiazdki Michelin jak w Atelier Amaro, bo zwykłe są passe :P
Arysto
16.09.2016
Dajmy kupy i gwiazdki.
O.
Pięć kup dla Opowiadania!
Dariusz
16.09.2016
Kupię kupę
Ant
16.09.2016
Nie wiem, co miałoby to wszystko zmienić. Jak nie będzie gwiazdek to troll będzie w komentarzu dawał upust swojej desperacji.
Dariusz
16.09.2016
Zdesperowany troll to troll do kwadratu!
Arysto
16.09.2016
Wolę trolla w komentarzu.
Zawsze się dojdzie wtedy, co to za skurwysyn :)
Joker
16.09.2016
Administrator wprowadził weryfikację adresu e-mail przy rejestracji.
Nuncjusz
16.09.2016
ejjj mam problem ze zmianą awatraka, wy też?
60secondsToDie
16.09.2016
Tak. Przynajmniej ja ;-;
Tynina
16.09.2016
Ostatnio jak tutaj zaglądałam, to było 8 stron na forum - teraz jest 30. Tak na moje oko to zostały jeszcze ze 2-3 miejsca na panelu. Jak myślicie, co się stanie później? Nie będzie można dodawać więcej wątków? A może się będą nakładać na siebie strony...
Bo jakby miała być strzałka do przewijania stron, to już by była - tak mi się przynajmniej wydaje.
Nuncjusz
16.09.2016
Ja też na to własnie czekam, mam nadzieję, że admin coś w końcu zacznie robić z forum. Notabene, on sam poprzez pewną reorganizację tych stron dołożył, ciekaw jestem zatem co dalej :)
Jared
16.09.2016
Tynina, ostatnia osoba, której bym się spodziewał... :D Szczałeczka :D

Co do pytania... już wyjaśniam! To chyba będzie najlepsza odpowiedź:

http://www.opowi.pl/forum/?str=31

Tak, 31 strona, już dawno przebiliśmy 30-tkę, starsze wątki formalnie nie istnieją, ale wystarczy zmienić w linku 30 na np. 32 i tadam, są wszystkie.
Nuncjusz
16.09.2016
no to kuźwa super ;__;
Jared
16.09.2016
Nunek, mnie już nic nie zdziwi. Niedawno czytałem sobie opowiadanie z konta, które przecież "usunąłem" :D
Nuncjusz
16.09.2016
aa to to znam...z konta Filipa też można sobie poczytać
Tynina
17.09.2016
A no strzałeczka :) Potrzebowałam czegoś ze starego laptopa i mówię: "aaaa przy okazji sprawdzę, co się dzieje w internetach" a tam opowi w zakładce...więc cóż, dawno mnie na końcu internetów nie było - to wpadnę.
Szczerze mówiąc... jeśliby zsumować wszystkie znaki na forum, a te z opowiadań....to myślę, że jednak forum biłoby opowiadania na głowę :)

A jeśli chodzi o system oceniania. Anonimowy jest zły blablabla, później nie będzie ocen poniżej 3, bo... będzie polemika "Czemu 2 a nie 4 - ja się oceniam na 4, czemu dałeś mi 2 ty kutasie, pewnie tylko dlatego, że mnie nie lubisz." Ewentualnie pojawią się multikonta i jedynki wciąż będą anonimowe.
Dlatego wiele portali już dawno zrezygnowało ze skali ocen (nie tylko literackich) a ograniczyły się do dwóch ocen...łapek... "podoba mi się" i "nie podoba mi się" .... chociaż i od tego się odchodzi. Zostają same okejki/łapki w górę/lajki . Bo jeśli ci się podobało, a nie chce ci się rozwodzić nad tym - po prostu zostawiasz łapkę w górę, a jeśli uważasz, że coś jest tak słabe, że MUSISZ o tym powiedzieć - to wtedy musisz coś napisać o tym. A autor może przeczytać - chociażby zwykłe "chujowe, pozdrawiam" i chociaż trochę ma ogląd na to, co było nie tak. I jak czyta takie "chujowe, pozdrawiam" to ma jakąś podstawę do tego, aby sądzić, że to może niekoniecznie jego twórczość jest słaba .... a może jego osoba? A to, że jesteś niefajną osobą, wcale nie oznacza, że nie jesteś dobrym... pisarzem.
Także...czy nieanonimowa skala ocen faktycznie jest najlepszym rozwiązaniem?
Jared
17.09.2016
No teraz jak tu wlazłaś, to już musisz zostać :DD
Okropny
17.09.2016
A ja to chciałbym, żeby komentarze były obowiązkowe, bo łapię się na tym, że mógłbym napisać komentarz, ale z lenistwa tego nie robię. Ale wtedy Piotr musiałby zatrudnić moda tylko do komentarzy ;)
Tynina
17.09.2016
Piotr nie będzie zatrudniał żadnego moda, bo pewnie jest studentem informatyki, albo pasjonatem... i zrobił sobie stronkę, BO MOŻE. I tak se ona żyje ;)
Chodzi do pracy, ma narzeczoną, być może dziecko w drodze i nie ma motywacji, ani powodu do regularnego pracowania nad nią :3
Pan Buczybór
19.09.2016
Podbijam, bo może się przydać.
Beznadzieja
21.09.2016
Pojawiła się wyszukiwarka postów na forum ^^
Daniel
21.09.2016
Progres. Admin powinien wybrac kogos na moderatora i dodac czat, zeby ludzie mogli plotkowac na czacie a nie w milionie postow na forum.
Pan Buczybór
21.09.2016
Dziękujemy serdecznie za wyszukiwarkę. Czekamy na następne ulepszenia. Trzymaj się Piotr!
Pan Buczybór
25.09.2016
Up. Może się jeszcze przydać.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji