Inne strony literackie.

Slugalegionu
09.07.2015
Po pierwsze, z Opowi się nie wynoszę.
Po drugie, do tej pory moje teksty zapisywałem na innej stronie, ale teraz ona mi nawala więc nie mam takiej możliwości. Nie chcę też zapisywać moich opek na edytorach tekstu takich jak np. Word ponieważ kożystam z wielu komputerów i każdorazowe przeszukiwanie maila byłoby uciążliwe. A więc czy znacie jakąś stronę literacką z możliwością zapisania tekstu bez jego publikowania? Od razu mówię że tą feralną stroną jest Wattpad.com.
Slugalegionu
09.07.2015
A, zapomniałem o jednym, zależałoby mi na tym żeby publikacja była darmowa.
MrJ
09.07.2015
Fajny do przechowywania jest Google Drive, a dokładniej Docs, ale nie ma tu mowy o ogólnej i widocznej publikacji.
Anonim
09.07.2015
Ja nie znam, ale może spróbuj zapisywać opowiadania na pendrivie, MP3, albo komórce? Ja zazwyczaj tak robię XD
Slugalegionu
09.07.2015
Surprise, nie mam komórkiXD
Slugalegionu
09.07.2015
Serio: )
xnobodyperfectx
09.07.2015
MrJ dobrze gada, dysk googla jest the best. Tylko na nim piszę. xD
Anonim
09.07.2015
JAK TO NIE MASZ KOMÓRKI?! O_O JAK TY ŻYJESZ?!
Slugalegionu
09.07.2015
JakośXD Jak się jej nie posiada od naprawdę długiego czasu to nawet nie czuje się potrzeby jej posiadania: )
Anonim
09.07.2015
Weź nie gadaj! A jakby coś się stało? Na przykład Vasto wparował z nożem i widelcem, to co byś zrobił? Ani zadzwonić na policję, ani po karetkę! XD
Slugalegionu
09.07.2015
Rodzice mają komórkiXD Poza tym umówmy się, Vasto nie jest tak groźny na jakiego wyglądaXD
Slugalegionu
09.07.2015
Ale dziękuję za rady, już piszę na Google: ) Opka mogą mi się spóźnić, no wiecie, piszę je od nowa: )
Anonim
09.07.2015
To samo mówili o mnie i co? ^^ Diabełek Shiro XD
Ale szczerze to nawet sobie wyobraziłam takiego Vasto z nożem, widelcem i białym śliniakiem na szyi :D Jeśli tu wejdzie to mnie zabije...
Slugalegionu
09.07.2015
Jak przeczytałem twój opis to dodałem mu smoczek i pieluchęXD Biedny VastoXD
Anonim
09.07.2015
Teraz to już bardziej opis naszego Vaścika XD
Slugalegionu
09.07.2015
Traz mu linka podesłaćXD Zobaczymy co powieXD

A tak na serio niech nikt mu nie wysyła.
Anonim
09.07.2015
Wiem, bo nieźle się wkurzy XD Ale jak tu zajrzy... Sorka, lecę wykupić miejsce na cmentarzu dla siebie ^^ Chyba, że zakopie mnie w ogrodzie... Będzie mi kopał grób łyżeczką XD
Slugalegionu
09.07.2015
Zamów też mi miejsceXD
Anonim
09.07.2015
Już dzwonię XD
Vasto Lorde
09.07.2015
Shiroi!

Część postów została ukryta (43)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Vampircia
01.03.2016
A ja odświeżam temat. Skoro inni się lansują, to ja też się polansuję, a co tam. Wiem, że kiedyś wspominałam już o swoim forum, ale zrobię to znowu, ponieważ wprowadziłam na nim pewne zmiany. Niektórzy z was być może kojarzą http://forum.vampirciowo.pl/ które było poświęcone głównie fanfikom. Ponieważ chcę pokazać, że na forum opowiadania są równie mile widziane co fanfiction, a także inne formy twórczości, nieco zmieniłam nazwę i rozmieszczenie działów. Do tego doszło jeszcze parę zmian kosmetycznych, aby lepiej wam się je przeglądało. Jeśli ktoś szuka miejsca z opowiadaniami, w którym moderacja działa i panuje porządek, to zapraszam.
elenawest
01.03.2016
Ja dodaję opki na Lol24, ale tam są te, które tu już czytaliście :-) ale moderacja jest lepsza, choć tam głównie erotyki mają wzięcie...
MrJ
01.03.2016
Nie polecam lola. Zero przebicia, mikrokrytyka, praktyczny brak wymogu talentu. Tyle, że moderacja lepsza, ale też ma gdzieś ogólne opowiadania, bo to część innego portalu, a nie faktyczny portal literacki.

Ja się pochwalę, bo mogę, skoro juz tu nie publikuję. Publikacje mam na Wattpadzie, tag @DrWorthless, oraz własnym blogu, justmrj.blogspot.com. Chociaż w tym momencie jest tam tylko jeden rozdział Popiołów więcej niż na opowi.
Ichigo-chan
01.03.2016
OMG J TWÓJ SZABLON NA BLOGA JEST TAKI EKSTRA11!!!!1!1ONEONE11!!!!111!! (musiałam.)
Nuncjusz
09.11.2016
http://liternet.pl/
ktoś to zna?
Neurotyk
09.11.2016
Zaraz poznam :)
Neurotyk
09.11.2016
Bardzo miły na pierwszy rzut oka, właśnie kręcę się po nim :)

Nuncjusz
09.11.2016
Od znajomego słyszałem, że ta stronka jest toksyczna :) Liczyłem na kogoś kto już tam był
Neurotyk
09.11.2016
Czy toksyczna nie wiem. Widzę tylko, że tam jest sporo pisarzy i poetów po publikacji książkowej.
Pan Buczybór
09.11.2016
Widziałem temat na ich forum:
" Jebcie się w dupę " chyba podziękuję takiej stronce.
Nuncjusz
09.11.2016
O, to chyba jednak tam założę konto - spoko wątek :)
Pan Buczybór
09.11.2016
Coś dla ciebie
Neurotyk
09.11.2016
Ja wyczesałem wiersz z "Antologia Klubu Poszukiwaczy Słowa" Pawła Artomiuka, Wydawca: BLACK UNICORN:



Wątpliwość

ty na mnie czekasz a mnie nie ma
presja zegarów drąży ślady
w lusterko wsteczne patrzy bieda

ty na mnie czekasz późną porą
odmawiasz pacierz dla zasady
znów zbyt przejęta swoją rolą

ty na mnie czekasz a ja znikam
gdzieś na rozstaju zbędnych pytań

Czyli jakąś wartość prezentuje serwis:)
Nuncjusz
09.11.2016
To weź się tam zarejestruj i po tygodniu zdaj relację :)
Neurotyk
09.11.2016
Nuncjusz - nie mam czasu. Przygotowuję portal :)
Zdzisław B.
09.11.2016
Neurotyku, są tam też dobre utwory.
Ale jeżeli "podpadniesz", to będziesz tam czytał "komentarze" od hejterek o takim "słownictwie", od którego nawet mnie więdną oczy. Nawet nie będziesz wiedział od jakich, bo "najsławetniejsza" hejterka ma kilka loginów i co pewien czas je zmienia. Jej "utwory" są pisane tym samym skatologicznym językiem. Jedynie nie ma tam licznika odwiedzin i ocen cyfrowych. "komentarze" nadrabiają to w dwójnasób. Żadnej moderacji i właściciel w ogóle nie reaguje.
Musisz sam zdecydować.
Neurotyk
09.11.2016
Zdzisławie - dziękuję za info, Nunowi też się przyda ta informacja.

Ja nie ruszam się z Opowi a alternatywą będzie portal, który sam buduję od strony technicznej a od merytorycznej - będę szukał chętnych, także wśród Was.
D4wid
09.11.2016
Neuro tworzysz własny portal? Wiedz, że tam zawitam nawet bez zaproszenia! :D
Nuncjusz
09.11.2016
W weekend chyba założę tam konto i popatrzę sobie. Nic nie będę publikował
Neurotyk
09.11.2016
Co jeszcze zauważyłem - Liternet to raczej portal "ą, ę; bułkę przez bibułkę".

To, co chce otworzyć ma być zdrowym kompromisem pomiędzy luźnym portalem społecznościowym pisarzy i poetów, artystów innych dziedzin, a portalem, który ma "WYDAWAĆ" dzieci, czyli pisarzy i poetów, którzy razem z portalem stawiali pierwsze kroki (bez względu na wiek) a portal będzie ich promował na wszelkie dostępne sposoby.


Nuncjusz
09.11.2016
Jak będzie wyglądał element "społecznościowy"? Czyli, jak będzie wyglądała komunikacja pomiędzy userami?
D4wid
09.11.2016
Neuro ja chętnie się dowiem wiecej :)
Neurotyk
09.11.2016
Nuncjuszu, podobnie jak na fb, ale bez fajerwerków - nie mam tyle kasy :)

Tablice (ściany) aktywności dla usera, dla grupy i ogólna.

Zaproszenia do znajomych i śledzenie aktywności znajomego w formie komunikatów, np. że dodał nową treść.

Wiadomości publiczne oraz całkowicie prywatna skrzynka.

Każda grupa może założyć własne forum.

Teoretycznie i praktycznie możesz założyć grupę np. "Grupa Tekstura", zrobić opis, wybrać, czy ma być publiczna, zamknięta, etc, wysłać zaproszenia, założyć jej osobiste forum, nadać charakter poprzez okładkę i obrazek profilowy, zamieszczać wpisy na ścianie aktywności grupy.
Nuncjusz
09.11.2016
Z tymi grupami identycznie jest na digart.pl Kiedyś tam nawet założyłem grupę o nazwie Opowi, ale okazało się niewypałem z powodu braku aktywności członków
Tablica, to rozumiem taki profil użytkownika? Można będzie pisać na takiej tablicy innym userom?
Czyli innymi słowy, oprócz grup, forum i pw jest jeszcze możliwość komunikacji na profilach?
Neurotyk
09.11.2016
Jest możliwość komunikacji na profilach - przeglądając tablicę aktywności danego użytkownika, możesz na niej komentować jego wpisy.
Nuncjusz
09.11.2016
Bo np. nienawidzę fb za to, że nie można praktycznie komunikować się z nieznajomymi, mam nadzieję, że u Ciebie tego nie będzie
Przy okazji, będzie opcja blokowania (black list) usera, którymi podpadnie? Czy tylko to będzie opcja dla admina/moda?
Nuncjusz
09.11.2016
Zobacz, jak wygląda przypadkowy/nie mój/ profil na digart, czy są jakieś elementy wspólne, czy też to bardziej kopia fb?
Nuncjusz
09.11.2016
http://sensol.digart.pl/
Neurotyk
09.11.2016
Będzie można (właśnie włączyłem portal i sprawdziłem by się upewnić) komunikować się z użytkownikami, których nie mamy w znajomych, możemy ich zaprosić, ale i możemy komentować na ich tablicy ich wpisy oraz pisać im wiadomości prywatne bez dodawania ich do znajomych (wysyłania zaproszenia).

Usera, ktory Ci podpadnie, niestety, ale nie będziesz mógł sam zablokować, aby nie pisał koment. na Twoim profilu, ale może to zrobić admin na Twoją prośbę.
Neurotyk
09.11.2016
inaczej ma się sprawa, jeśli masz własną grupę, możesz:

WYRZUĆ & ZBANUJ AWANSUJ NA MODERATORA AWANSUJ NA ADMINISTRATORA USUŃ Z GRUPY
Neurotyk
09.11.2016
to możesz zrobić z członkiem Twojej grupy, jeśli jesteś adminem, czyli ją założyłeś>
Nuncjusz
09.11.2016
spoko, grunt, żeby moderacja działała, to mi wystarczy :)
Neurotyk
09.11.2016
możesz też odwrócić BAN, czyli znowu przywrócić członka
Nuncjusz
09.11.2016
a tam, ciul z grupami :)
Nuncjusz
09.11.2016
dobra, ide spać :)
Neurotyk
09.11.2016
moderacja będzie działała, jeżeli znajdę chętnych, bo sam za duzo nie na moderuję :)
Neurotyk
09.11.2016
Dobranoc :)
Nuncjusz
09.11.2016
chętnych znajdziesz na pewno :) dobranoc
Grubas
09.11.2016
Neuro, powiedz ty mi, czy to modowanie wymaga jakichś szczególnych zdolności informatycznych? Bo jak to ma być bez żadnych tam C++ czy inne JavaScipty, to może ci coś pomogę ;)
Neurotyk
09.11.2016
Grubasie, bez żadnych zdolności matematyczno-informatyczno-javoskryptowo-phpowo-htmlowo-cssowych:)

Nabór za kilka dni :)

Jeżeli zaglądasz na forum Opowi to na pewno trafisz na ogłoszenie :)
Grubas
09.11.2016
Raz dziennie zaglądam ;)
Neurotyk
12.11.2016
UWAGA!

Piszę w imieniu użytkownika "Nowy portal literacki".

W przyszłym tygodniu rusza wielki "nabór na":

– moderatorów forum ogólnego
– moderatorów komentarzy pod tekstami
– redaktorów

(funkcje można łączyć)

Szukamy osób odpowiedzialnych, ale nie nudnych.
Szukamy osób ambitnych, ale nie na tyle, aby chciały od razu kupić portal :)
Szukamy osób z wiedzą na temat literatury i poezji
Szukamy osób ze smykałką do dziennikarstwa.
Szukamy osób, które zgodzą się współtworzenie portalu non profit (przez dłuuuugi czas).
Szukamy zarówno "trudnych" ARTYSTÓW jak i "nudnych" RZEMIEŚLNIKÓW słowa.

Oto motto portalu (nazwa jest tajemnicą do ostatniego dnia...)

Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce
Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa
Tu wszystko jest możliwe, zwierzęta są szczęśliwe
A dzieci, wiem coś o tym, latają samolotem

Ref.:
Nikt tutaj nie zna głodu, nikt tu nie czuje chłodu
I nawet, ja nie kłamię, nikt się nie skarży mamie

Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce
Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa
Bo z nami jest weselej, ruszymy razem w knieje
A w kniejach i dąbrowach przygoda już się chowa

Ref.:
Nikt tutaj nie zna głodu, nikt tu nie czuje chłodu
I nawet, ja nie kłamię, nikt się nie skarży mamie

My ją znajdziemy sami, my chłopcy z dziewczętami
A wtedy daję słowo, że będzie kolorowo


Info w tym wątku z dokładnymi wskazówkami, co dalej, gdy jesteś zainteresowany.

BAJ
Nuncjusz
12.11.2016
ale sraka
Jared
19.11.2016
NK portalu z moderacją, wolnością słowa i bez trolli...
DemonZła
20.11.2016
Było takie coś jak "opowiadania.pl" i dalej jest, ale nikt tam nie zagląda
Neurotyk
20.11.2016
Spokojnie, niedługo będzie portal, mam nadzieję - to będzie bardzo dobre miejsce.

Skupione na TREŚCI, mniej na okładkach jak na Wattpad, ale rozbudowane bardzo mocno o mechanizm społecznościowy autorów publikujących opowiadania i wiersze – będzie można toczyć dyskusje na forach, na ścianach aktywności użytkowników, na grupach, w dyskusji po tekstami objętej dyskretną moderacją.

Portal będzie "zauważał" godne teskty i promował je na stronie specjalnej oraz na stronach poszczególnych działów/gatunków literackich.

Teksty będą mogły być wzbogacone przez autor o obrazek/zdjęcie/grafikę (na Wattpadzie są okładki, tutaj będą obrazy wyróżniające opowiadanie, wiersz).

Nowoczesny, bardzo przejrzysty layout. Jeżeli kojarzcie serwis Scribd to będzie nie tak samo, ale w tym kierunku.

Jeszcze trochę czasu i będziemy gotowi...

tak wygląda Scribd:

https://pl.scribd.com/
Bbard
21.11.2016
Super się zapowiada.
Pan Buczybór
21.11.2016
Kiedy polska wersja?
Neurotyk
21.11.2016
XD

nie polska wersja, bo Scribd to serwis do wrzucania dokumentów, w tym całych książek z ilistracjami, etc.

Portal Literacki o stylistyce bliskiej przejrzystości i kolorystyki serwisu Scribd.



Pan Buczybór
21.11.2016
Nie było pytania

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji