Jak stworzyć literacki świat?

T. Weasley
11.04.2016
Piszę, bo mam z tym problem - po kilku dniach rozmyślania nad historią mam ułożone wszystkie relacje bohaterów, ich szczegółowe życiorysy, charaktery, wygląd i drzewa genealogiczne do dziesięciu pokoleń wstecz. Ale mam problem ze stworzeniem świata. Jako że najbardziej lubię pisać fantasy, ten problem wiąże mi ręce i zamyka w klatce fanfików. Więc zwracam się z prośbą o pomoc: jak wy tworzycie światy? Spacerujecie w poszukiwaniu inspiracji, rysujecie mapę, czy przekształcacie cudzy fikcyjny świat aż zacznie przybierać nowe kształty? A może znacie jakąś metodę, której nie mieliście jeszcze okazji zastosować? Ratunku!
elenawest
11.04.2016
Ogolem to tworze wlasny swiat. W caldarii mape sobie narysowalam, bo inaczej pogubilabym sie w podrozy bohaterow. W mrocznym swiecie nieludzi opisy dworu Viktora to inspiracja filmem Dark Shadows ;-)
Pirackie zycie i ten swiat to tez wytwor mojej wyobrazni i musze wreszcie do niego mapke stworzyc ;-)
Disciple
11.04.2016
Weź kartkę papieru - namaluj mapę - opisz kraje - dorób flagi - dorób religię - opisz władców itd. aż do fabuły :)
Szczur
11.04.2016
Imao skoro masz bohaterów i wszystko z nimi związane to napisz przynajmniej jeden rozdział/one shot czegoś, co ma dziać się w tym uniwersum, a potem myśl o stworzeniu dokładnej mapy. Myślę, że lepiej buduje się świat obok powstającej historii.
Okropny
11.04.2016
Proponuję wpisać w google:
Fantasy name generator
Random map generator
Itd
T. Weasley
11.04.2016
A porady na zasady rządzące światem? Kto jest dyskryminowany, czy istoty magiczne mają jakąś spółkę, jak w ogóle znalazły się wśród ludzi itp.?
Szczur
11.04.2016
Myślę, że to już wiąże się z fabułą jaką chcesz opowiedzieć. I jako autor musisz mieć świadomość, co jest ci potrzebne (tj.jakie zasady) w tym uniwersum, aby to miało ręce i nogi.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji