Już jest pełny tekst! "Tajna sprawa smoka wawelskiego"

Jan Potfforny
12.07.2015
Zachęcam do przeczytania mojego tekstu ( "Tajna sprawa smoka wawelskiego") o pewnym dokumencie na temat smoka wawelskiego i jego tragicznej w skutkach historii.

Tekst został zainspirowany książką pt. "Smok wawelski w kręgu mitu i historii",
na temat tej książki zob.:
www.marek-sikorski-autor.blog.pl

Pozdrawiam!
JP
MrJ
12.07.2015
Janek, nie reklamuj się, to nie jest ciepło witane. Jeśli będziemy chcieli przeczytamy
Jan Potfforny
12.07.2015
Dobrze, nie będę reklamować się, ale sam wiesz, że ten system nauczył nas "tak szczekać".
Wszędzie tylko reklamy, reklamy i reklamy. Człowiek myśli sobie, że bez tych reklam to krowy nie będą dawać mleka, ptaki nie będą śpiewać a nawet Ziemia nie będzie kręcić się.

Dziękuję za uwagę i potraktowałem ją poważnie.
Pozdrawiam
JP.
Anonim
12.07.2015
Człowiek tak myśli wtedy, gdy jego umysł jest podatny na sugestie reklam, a przynajmniej według mnie XD
Jan Potfforny
12.07.2015
Do Shiroi
Uważam, ze reklama w różnych jej odcieniach, barwach i postaci towarzyszy człowiekowi od początków cywilizacji, np. starożytne teksty religijne też są swego rodzaju
reklamą, bo w sposób obrazowy lub pisemny proponują "coś za coś", proponują np. "żywot wieczny" i podają jego cenę wraz z taryfą ulgową.
Anonim
12.07.2015
Błagam, skończ z tą religią -.-"
Jan Potfforny
12.07.2015
Do Shiroi : (cytat) "Błagam, skończ z tą religią -.-"

Twoje błagania zostały wysłuchane!

Nie będę poruszać tematów związanych z religią nawet jeśli to dotyczy poziomu obiektywnego oraz publicystycznego i naukowego charakteru.
Dotrzymam słowa!

Pozdrawiam
JP
Anonim
12.07.2015
Nie o to mi chodzi, że masz z nią sobie całkiem darować, tylko nie musisz ciągle o niej wspominać! XD Spokojnie, przecież wszyscy znamy twoje poglądy na ten temat, ale pamiętaj, że są też inne argumenty niż na tle religijnym ;) Nie zabraniam ci głosić swojej wiary, ale po prostu trochę przystopuj, bo co za dużo to nie zdrowo i może to przynieść odwrotny skutek do zamierzonego ^^
Jan Potfforny
12.07.2015
Do Shiroi
(cytat) 'przecież wszyscy znamy twoje poglądy na ten temat".

Nie znasz moich poglądów i nie wiesz kim jestem (teraz to nie ważne). Nie można pisać, że "wszyscy wiedzą", bo nie wiedzą!
Ale żalu nie mam, po prostu nie będę pisać na ten wyżej podany temat (nie wymieniam tego słowa specjalnie, żeby dotrzymać "słowo", że o tym nie będę pisa)..
Są inne i też ciekawe, to spróbuje i o tym innym.
Anonim
12.07.2015
Nie no, nie bierz wszystkiego tak dosłownie -.-" Wyraziłeś nie raz swoją opinię w opowiadaniach i spoko, rób to dalej. Jednak trzeba znać umiar ;) W żaden, ale to w żaden sposób nie zabraniam ci pisać o tym o czym chcesz. Jeśli tak to odebrałeś to przepraszam.
Jan Potfforny
12.07.2015
Do Shiroi
Z mojego powyższego tekstu nie wynika, że obraziłem się.
Zatem wszystko jak poprzednio, oprócz pisania na "zakazany temat".
Życzę powodzenia i pozdrawiam
JP.

Slugalegionu
12.07.2015
Boże, skońcie temat bo posadzę was w kącieXD
Anonim
12.07.2015
Ile razy mam ci powtarzać, że to nie jest zakazany temat? Czytaj ze zrozumieniem. Nie zabraniam ci o tym pisać, prosiłam tylko byś trochę przystopował.
Slugalegionu
12.07.2015
Shiroi! Do kąta! Ale tu już!
Ekler
12.07.2015
A ja przeczytałem właśnie ze względu na reklamę i tekst bardzo mi się podobał.
Chyba sukces skoro przyciągnąłeś kogoś reklamą :D?
Anonim
12.07.2015
Sakal, dobrze wiemy, ze ja nie posłucham XD
Jan Potfforny
12.07.2015
Do Slugalegionu
Proszę nie wysyłaj Jej do kąta! Karanie to nie zawsze dobra metoda.
Mnie też tam nie wysyłaj!
Z góry dziękuję!
Anonim
12.07.2015
Leżę i nie wstaję XD
Slugalegionu
12.07.2015
Dobra, w takim razie... Kącie! Do Shiroi!XD
Slugalegionu
12.07.2015
JanieXD Dobrze, już nie wysyłam Shiroi do kątaXD
Jan Potfforny
12.07.2015
Do Ekler
To był taki eksperyment, bo przeczytałem coś na temat manipulacji i reklamy i tak sobie jedną z metod zastosowałem, ale to początek, bo za tym kryje się cos innego.
Tego jednak nie mogę zdradzić!
Pozdrawiam
JP
Anonim
12.07.2015
Czy tylko mnie rozwala ta cała sytuacja? XD
Jan Potfforny
12.07.2015
Do Slugalegionu
Dziękuję , że mnie wysłuchałeś, a może Shiroi to doceni, że ochroniłem ją od kary!
"Sługa Legionu" to nie byle jaka nazwa i imię, kto to wie,
to ma respekt a nawet powinien drżeć ze strachu!
Anonim
12.07.2015
Jan Potfforny, ty serio bierzesz to wszystko na poważnie? XD
Ekler
12.07.2015
Bardziej mnie skłonił raczej kolejny wątek ze smokiem, więc...co mi tam! Przeczytam, skoro chłopak, aż tak się angażuje :>
Slugalegionu
12.07.2015
Drżeć ze strachu nie trzebaXD Ja nie gryzę: )
Jan Potfforny
12.07.2015
Do Shiroi
Nie wszystko biorę na poważnie!
Żart jest potrzebny w życiu, a ten najbardziej ukryty jest najcenniejszy.
Gdybyś wiedziała kim jestem i dlaczego tu pisuje, to byś "pękła" jak smok wawelski ( mi chodzi o pęknięcie z powodu śmiechu, chociaż smok pęknął z wypicia nadmiernej ilości wody, ale pęknięcie jest w swoich objawach, niezależnie od przyczyny, podobne).
Kończę, bo idę po mleko!
Jan Potfforny
12.07.2015
To w takim razie skąd ta nazwa (imię) : Sługa legionu ?
Slugalegionu
12.07.2015
Długa historia: /
Slugalegionu
12.07.2015
Gdzieś to napisałem, poszukam linka.
Anonim
12.07.2015
Omg, nie wierzę XD
Jan Potfforny
12.07.2015
Do Shiroi

Na początek zdradzę, że mam wiele wspólnego ze smokiem wawelskim i to pod różnymi względami!

Do usłyszenia! Muszę naprawdę pójść po to mleko!
Slugalegionu
12.07.2015
Dobra, nie mogę znaleść: ( Streszczę:
Kiedyś zbierałem informacje o demonach, zwłaszcza tych biblijnych. Kiedy wymyślałem ten nick to najciekawszym osobnikiem był według mnie ten który był w świni, czyli Legion właśnie. Ale nie to skłoniło mnie do takiego pomysłu, po prostu kiedy chciałem zarejestrować się do jakiejś gry nie mogłem znaleść wolnego nicku. Kolega który był obok powiedział że skoro tak bardzo interesuję się Legionem to niech się nazwę "Sługa Legionu". Zrobiłem tak, a że jeszcze nigdy mi się nie zdażyło żeby ten nick był zajęty to zacząłem używać go wszędzie. Oczywiście z czasem trochę go zmieniłem, nie wszędzie można mieć polskie znaki i spacje w nicku: ) I tyle.
Anonim
12.07.2015
Myślałam, że o Sakalu opowiesz, a tu eee... XD
Slugalegionu
12.07.2015
Dobra, pora na ksywkę numer dwa: D
Slugalegionu
12.07.2015
Nie jest tajemnicą że mój nick jest raczej długi, sporo ludzi go skraca do form takich jak "sluga" "Legion" i takie tam. Tyle że jest to dosyć, mało kreatywne. Ot, wyżucamy jeden wyraz i tyle. Ale od czego jest nasza mistrzyni ksywek: 3 Shiroi wymyśliła mi coś z wyższej półki, "Sakal". Mam nawet tekst na podryw związany z tą ksywką: ) Też od Shiroi. Oczywiście Sakal to nie jest po prostu nazwa zwierzęcia w której zabrakło "z". Każda litera to symbol.
"S" od Sługi,
"aka" to po japońsku czerwony,
"l" od Legion.
I wychodzi Sakal: )
Anonim
12.07.2015
Szczerze nie myślałam o szakalach jak ja wymyślałam XD
Slugalegionu
12.07.2015
Aha, ale to tylko dodaje mu uroku: )
Slugalegionu
12.07.2015
Jeszcze trochę ksywek mam, nie o wszystkich da się dużo napisać, ale może zrobię pracę gdzie o każdej coś napiszę?

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji