Kataklizm - Opowiadanie z nickami z Opowi

Moni
21.03.2016
Zarys historii:
Tysiąclecia temu Opowilandia była zjednoczonym lądem ze świetlistą przyszłością. Zamieszkujące ją ludy żyły ze sobą w zgodzie oraz pomagały sobie wzajemnie, dzięki czemu nie zaznawały głodu, wojen bądź biedy. Ponadto dzięki łasce bogów, posiadali oni moc kontrolowania Weny, magicznej energii pozwalającej zmieniać świat.
Jednak Zakon Upadłych brzydził się takim porządkiem rzeczy. Pragnął chaosu, śmierci, zniszczenia oraz wszelkiego innego zła. Uważali, że nadmiar dobra i ładu doprowadzi do zaburzenia równowagi, a więc do zagłady świata. Za pomocą intryg zaczęli przejmować kontrolę nad polityką kolejnych krajów doprowadzając do wybuchu kolejnych wojen. W miarę jak przywracali równowagę, w którą tak święcie wierzyli, ich poglądy zaczęły zyskiwać na popularności. Wszystko dzięki temu, że potęga Weny zaczęła rosnąć.
Jednak ci, którzy nie dali się im omamić, zebrali potężną armię i zaatakowali jego serce. Klasztor na Szarym Szczycie. Po długiej i krwawej batalii odniesiono zwycięstwo, które zostało okupione największą tragedią w historii tego świata. Kiedy Zakon Upadłych został wybity w pień, zachwiana równowaga doprowadziła do rozsadzenia lądu na tysiące wysp. To, co stało się z jej mieszkańcami jest zbiorem wielu pasjonujących historii, jednak to nie o nich mam zamiar wam opowiedzieć. Zamierzam wam opowiedzieć o samym Kataklizmie. O tym, jak do niego doszło, co wydarzyło się w jego trakcie oraz jakie były jego konsekwencje.

Frakcje aktu pierwszego, czyli tego w trakcie Kataklizmu:
Imperium ~ Rządzone stanowczością, siłą oraz niezachwianym autorytetem cesarza, który jest manipulowany przez Zakon Upadłych. Zagarnia ziemię sąsiadów często traktując ludzi, którzy im podlegają jak zwierzęta, jednak nie można powiedzieć, że reszta ludzi nie przesadza. W wyniku licznych, krwawych rebelii zginęło wielu niewinnych mieszkańców Imperium.
Rebelianci ~ Walczący o odzyskanie wolności oraz praw równych z tymi, które mieli rodowici mieszkańcy dokonali tyle samo chwalebnych czynów, co krwawych zbrodni, jednak i tak nikt nie może im odmówić zdolności do heroicznych poświęceń często ocierających się o brawurę.

Frakcje aktu drugiego, czyli tego po Kataklizmie:
Zakon Upadłych ~ Resztki zakonu rozbiły się po świecie i teraz próbują zebrać się razem w celu ustalenia, jak przywrócić równowagę Wenie. Cieszą się bardzo złą władzą wśród ludzi i polityków, jednak niezaprzeczalnie jest to lud oświecony, odważny i nieustępliwy.
Ręka Światła ~ Zakon świętych wojowników mających wyeliminować Zakon Upadłych. Dla wielu z ich członków motywacją są setki milionów łez wylanych nad grobami swoich bliskich. Są niezłomni, mili oraz sprawiedliwi, ponadto cieszą się niezwykłym szacunkiem, jednak dołączenie do nich jest równoznaczne z wieloma wyrzeczeniami.

Karta postaci:
Preferowany akt, z tym że i tak będą po trzy postacie na łebka, więc obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy.
Liczba zero lub jeden, na tej podstawie przydzielę was do frakcji. Odbędzie się to losowaniem, więc może się zdarzyć, że jedynki trafią do innych obozów.
Rasa postaci. Dziwne rasy, mieszańce i demony mają bana.
Charakter postaci.
Jej umiejętności oraz wady, ale tu też zero dziwactw takich jak “umrę wychodząc na deszcz”.
Historia postaci. Wysilcie się nieco, jeśli łaska. Powiedzmy, że 3000 znaków to minimum, ale jak dacie coś dobrego, co jest poza limitem, to przymknę na to oko. W żaden sposób nie odnosicie się do swojej frakcji, opisujecie to, co stało się przed waszym dołączeniem do niej.

Jakiekolwiek pytania?
Moni
21.03.2016
A i ponieważ następujący użytkownicy zaklepali sobie obecność:
Maja
Neurotyk
Ren
Sky
To są jedynie dwa wolne miejsca.
Neurotyk
21.03.2016
I co mam teraz robić? (ciekawa opowieść)
Moni
21.03.2016
No, rozpisać swoją postać. Resztę zostaw mi. C: I dziękuję za pochwałę.
O-Ren Ishii
21.03.2016
Oh God, to ja się wypisuję chyba, bo nie chce mi się wymyślać mojej własnej postaci. Chyba że masz ochotę sama coś wymyślić.
W każdym razie, przepraszam, bo chyba nie mam na to ochoty. :D
Moni
21.03.2016
Ołki, to s trzy wolne miejsca. Jeśli chcesz, dam jakąś poboczną postać inspirowaną Tobą.
Moni
21.03.2016
są*
O-Ren Ishii
21.03.2016
"Inspirowaną Tobą". Pięknie brzmi! :D
I jeśli chcesz, to proszę bardzo. :)
Moni
21.03.2016
Ołki. C:
Majeczuunia
21.03.2016
A pytanko, imiona postaci wymyślamy sami?
Neurotyk
21.03.2016
Moje imię to Nick więc Neuroryk
Moni
21.03.2016
Nie, wymyślam je na na podstawie nicków. Chcę uniknąć niepasujących do siebie imion.
Neurotyk
21.03.2016
Neurotyk
Majeczuunia
21.03.2016
Zeróweczkę poproszę.
Rasa... Ten, no, człowiek chyba, nie wiem w sumie, co jest dozwolone.
Charakter... Poważna i zamknięta w sobie. Cicha, nie mówi nic o sobie. Raczej opanowana i umie dobrze zachować się w niebezpieczeństwie. Jednak ma swoje morale, których broni jak Reksio boczku i umie kompletnie wykluczyć jakąś osobę ze swojego życia, jeżeli ta sprzeciwi się jej poglądom.
Umiejętności... Dowództwo. Genialny generał, przywódca, cokolwiek. Umie zgrać grupę. Ma doskonałego cela podczas strzelania z pistoletu. I piecze jak nikt w tym świecie. Umieliby się ludzie pokroić dla jej cytrynowego placka z bezą.
Wady... Do bólu szczera. Nietaktowna. Nieufna. Bywa egoistką.
Historia... Urodziła się jako córka młodej dziewczyny (takiej serio młodej, jakieś 16 lat) i uciekiniera zza granicy państwa, który poźniej wybrał sobie wódkę za żonę. Przyszła na świat w dużej grupie etnicznej, gdzie było tak dużo osób, że na kolejne dziecko nie zwracał nikt uwagi. W wieku 12 lat, kiedy w towarzystwie zaczęły się naprawdę poważne problemy, to wraz z młodszą o 3 lata siostrą uciekła do centrum państwa. Nauczyła się bronić siebie samej oraz siostry. Wtedy uśmiechnął się do nich los i wzięła je pod swój dach stara piekarka, która przekazała wszystkie swoje przepisy właśnie tej dziewczynie. Potem niestety starsza pani odeszła w sposób naturalny, a siostrę zamordowano podczas kataklizmu. Jednak wtedy nasza bohaterka, chociaż jeszcze młoda, to była dosyć dorosła, żeby radzić sobie samej. I tak wstąpiła do...
Majeczuunia
21.03.2016
Kurde, to jest 819 znaków, ale ja przepraszam bardzo, jest godzina druga, ja mam marne 13 lat, jestem zmęczona jak cholera, także niech się dzieje, co chce. Dobranoc
Neurotyk
21.03.2016
Ja nie dam rady teraz jutro napiszę moją przeszłość sprzed wojny
Moni
21.03.2016
Spoko, macie kupę czasu. C: Maju, po prostu dopisz coś rano, to jest dobre, naprawdę. *Tuli*. Ja idę lulu, papatki.
Neurotyk
21.03.2016
Lulaj mała, pa
Beznadzieja
21.03.2016
Ale, że w sensie, że to jest RP? Czy wspólne opowiadanie? Czy inna cholera? I dżizas ludzie... Czy moglibyście odczepić się od tego demona? Było fantasy - pasowało... Proszę was nie da się napisać inaczej, że postaci muszą być ludźmi? Naprawdę się nie da?
Alistair
21.03.2016
Mowilem juz o sraniu demonami. Nikt nie sluchal. Istnieje wiele rzeczy, ktorych mozna uzywac, ale ktos tu chce byc mhroczny

Część postów została ukryta (123)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Neurotyk
27.03.2016
Uderz stół a nożyczki się odezwą XD

Założę się, że nie tym razem

XD
Neurotyk
27.03.2016
sakal, Chomik, Moni, dzieci, dzieci, dzieci , i tak jesteście jednym nickiem, razem piszecie, także gówno mnie obchodzi z kim rozmawiam, pewnie Moni pisze teraz pod tym pseudonimem, dzieci, dzieci, dzieci, nie macie co robic? lekcje odrabiąc.
Chomik nr.7
27.03.2016
Ja miałbym być Moni? XD Chłopie, to z kim żeś na FB gadał? XD
Neurotyk
27.03.2016
Z chłopem?
Chomik nr.7
27.03.2016
A Moni to? XD
elenawest
27.03.2016
Neuro, nie dobijaj mnie... Moni to kobieta, sakal/chomik to facet ale dwa nicki
Neurotyk
27.03.2016
Chłop?
Karo
27.03.2016
No właśnie tu jest problem
Karo
27.03.2016
Niestety nie do końca nam wytłumaczył (a)
Neurotyk
27.03.2016
To znaczy, Karo?
Karo
27.03.2016
Chodzi mi o to, że nie do końca wierzę Moni, że jest kobietą (a może była, a już nie jest...)
Chomik nr.7
27.03.2016
Ma cycki, nie ma jaj, to kobieta. XD
Neurotyk
27.03.2016
duże ma cycki?
O-Ren Ishii
27.03.2016
Neuro, ktory raz pytasz? XD
Chomik nr.7
27.03.2016
Dobra, doszedłem do wniosku, że Moni nie wyolbrzymiała wszystkiego, co działo się na Opowi. XD Do fap-foldera potrzebujesz? :v
Neurotyk
27.03.2016
Dobra Moni, nie mam zamiaru bawić się w ciuciu babkę.
Neurotyk
27.03.2016
Ren, dziesiąty :)
Chomik nr.7
27.03.2016
Ja to Sakal, nie Moni.
O-Ren Ishii
27.03.2016
Sakal, nie wytłumaczysz. XD
Chomik nr.7
27.03.2016
Ichi i Elena powinny mieć dowody na to, że Moni to ona. :v
Neurotyk
27.03.2016
dla mnie jesteście jednym bytem, ciałem, duszą i wszystkim, także bez różnicy, Moni :)
Beznadzieja
27.03.2016
Na trochę was zostawić... xD
Neurotyk
27.03.2016
Dziękuję, mamusiu beznadziejna, że jesteś :D
Neurotyk
27.03.2016
bez urazy, Beznadzieja, taki nick masz :)
Karo
27.03.2016
Hej!!! Narcystyczni jesteście!! Od kilku minut nie rozmawiacie o mnie! Chyba czas najwyższy O MNIE porozmawiać, ok?
Neurotyk
27.03.2016
Ok, Karo, jaki facet może nazwać się chomikiem?
Okropny
27.03.2016
Sorry Karo, porozmawiajmy o tym, jak lubisz Jokera
Karo
27.03.2016
Okropny, ok :D
Neuro, jak widać on :D
Neurotyk
27.03.2016
Albo jak Okropny lubi Ren :)

Albo Neuro Adelę :)
Karo
27.03.2016
Okropny bardzo :D
Okropny
27.03.2016
Ej, nie mogę uwierzyć, że moni już nie ma.
Okropny
27.03.2016
Odeszła od nas tak młodo...
Karo
27.03.2016
*Chwila ciszy dla niej*
O-Ren Ishii
27.03.2016
Cos mi mówi, że wróci. :D
Karo
27.03.2016
Ok, już koniec...
Neurotyk
27.03.2016
Ja gadam z Moni na fb właśnie
Beznadzieja
27.03.2016
Zaraz... czyli Moni nie ma, ale Sakal jest jako Chomik?
O-Ren Ishii
27.03.2016
Tak, Beznadzieja. :D
Beznadzieja
27.03.2016
Aha... To ja powtórzę: zostawić was na chwilę xD
Okropny
27.03.2016
Neu, co się dowiedziałeś?
Neurotyk
27.03.2016
Ale mnie zdegradowałeś
Neurotyk
27.03.2016
że wącha kwiatki od dołu
Karo
29.03.2016
Kahrtus i Okropny tekst już jest ;)
Nazareth
29.03.2016
Jak moda na sukces...
Karo
29.03.2016
Naz ?
Nazareth
29.03.2016
Tak Karuś, serdeńko?
Neurotyk
29.03.2016
Naz, zobacz na belkę, same prawie opowiadania, dopiąłeś swego, ale jak? Zatrudniłeś murzynów z Luizjany, co walą sraką kolejne opowiadania? :D
Nazareth
29.03.2016
Przejrzałeś moja grę Neuro, jednak za późno już byś mógł cokolwiek zmienić. Ha ha ha!
Neurotyk
29.03.2016
Mam w zanadrzu Ukraińców, także szykuj się na bitwę XD
Nazareth
29.03.2016
Szykuj? Ja się urodziłem gotowy! ;D

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji