Krótkie czy długie opowiadania?

Grin
24.08.2015
Napisałam tu trzy opowiadania. Każde podobnej długości. Jednak wiele osób twierdziło ze powinny być dłuższe. Ja uważam że za długie się źle czyta. Jak sądzicie?
Anonim
24.08.2015
Dwa lub trzy razy to, co napisałaś w jednym rozdziale XD Jeśli nadal piszesz to opowiadanie ;)
Slugalegionu
24.08.2015
Ja preferuję minimum trzy strony w Wordzie: )
Anonim
24.08.2015
Zależy jaką czcionką :D
Slugalegionu
24.08.2015
Standardowa: )
Anonim
24.08.2015
Ja wyznaję zasadę - jesteśmy tu po to, by czytać, nie po to, by wydziwiać. Tl;dr nie powinno mieć tu miejsca.

Jeśli byłoby dobre - przeczytałbym nawet z 10-15 (Łowca Dusz ma obecnie 23, deal with it).

Jeśli kiepskie - pewnie doczytałbym, jeśli miałoby max 5-6 stron.
levi
24.08.2015
tak naprawdę jeśli opowiadanie jest wciągające to nie zwraca się takiej uwagi na długość,
najlepiej pisać ze 3/4 strony może być troszeczkę więcej ale mniej niż 3 to trochę mało
Anonim
24.08.2015
W sumie też racja. Czytałam kiedyś jedno opowiadanie przez sześć godzin (a miało kilka rozdziałów po nawet 10-15 stron) i tak mnie wciągnęło, że nie zauważyłam, kiedy przeczytałam do końca.
Choć sama lubię nieco dłuższe rozdziały, bo wtedy jest co oceniać :D Ale niekiedy te krótkie są dużo lepsze niż długie ^^
Vonshiak
25.08.2015
Właśnie, po co robić wątek na forum z powodu że ktoś dał Ci radę (Jaaa***) żebyś nie pisała rozdziałów na części. Lepiej jest napisać coś od razu. Czy w książkach masz
"Rozdział 1 Scena 2"? Lepiej pisać dłuższe, łatwiej jest się wtedy wciągnąć. W przypadku twoich opowiadań, po przeczytaniu "sceny" czuć niedosyt, rozumiesz?
Haruu
25.08.2015
Ja lubie i takie i takie xD
Shiroi, ja Twój Siódmy Cud czytałam przez 12 godz bez przerwy (chyba ze takie na potrzeby zywieniowe itd xD) bo tak mnie wciągło xD
Anonim
25.08.2015
Nie przesadzaj, Haruu ;)
Haruu
25.08.2015
Ale seriooo xD przeciez sama widzialas moja reakcje, jak do Ciebie napisalam z pytaniem o te opowiadanie xD
Anonim
25.08.2015
"O bosh, Shiroi, ale podjar" czy jakoś tak? :D
Haruu
25.08.2015
No, tak xD
Anonim
25.08.2015
Pamiętam do dziś ;D Epickie przywitanie! Choć przesadzone ;)
Haruu
25.08.2015
Myslalam, ze stwierdzisz ze jestem dziwna, ale widocznie po paru dniach sie przyzwyczaiłaś DD
Haruu
25.08.2015
XDD*
Oj tam xD byłam Twoim fanem! Nadal jestem xD
Anonim
25.08.2015
Ty dziwna? Dziewczyno, rozmawiam z dziwniejszymi osobami :D
Ale dobra, koniec offtopu ;)
Edriwalven
25.08.2015
Ja uważam również, że długość opowiadania nie ma znaczenia. Najmniejszego. Jak się dobrze czyta to przecież żal kończyć :)
Anonim
25.08.2015
nie krótkie czy długie, a dobre czy złe i wtedy odpowiedziec jest prosta i jedna - dobre
Tynina
25.08.2015
Nie ilość, a jakoś ;) Ciekawe, czy któraś z zamieszczanych tutaj serii kiedyś trafi na półki. Wpadło wam coś konkretnego w oko, co ma predyspozycje, żeby kiedyś stać się "prawdziwą książką" ?
Neli
25.08.2015
Moim zdaniem, jakby podrasować i pozmieniać nie które fragmenty, to ,,Dziewczyna Paganiniego" jest ciekawym opowiadaniem i mogłoby kiedyś ono zostać wydane. Kilka osób napisało też pod moim opowiadaniem, że wyobrażają je sobie na półkach ;3
Neli
25.08.2015
A co do wątku, to ja osobiście o wiele bardziej lubię długie opowiadania, które czyta się, jak książkę, a nie krótkie, jedno rozdziałowe ;)
tribia
06.07.2016
U mnie bardzo często mówią, że za długie. Niestety, jak się dorwę, to końca nie ma. Uważam, że nic nie jest za krótkie, czy za długie, jeśli jest dobre.
Łowczyni
06.07.2016
Mam podobne zdanie do tribii. :)
Ktokolwiek
06.07.2016
Ciężko jest stwierdzić, to zależy od opowiadania. Jeśli to jest coś, co może trwać w nieskończoność, nie tracąc przy tym uroku (a mało jest takich rzeczy na świecie) to jak najbardziej, oby było jak najdłuższe. Ale są też takie opowiadania, których urok polega wręcz na krótkości :)
Są tutaj jeszcze jakieś opowiadania? Czy zostały same wiersze i długie serie - zalążki książek.
MrJ
16.07.2016
Podejrzewam ze sa, serii jest sporo to na pewno, ale watpie by stanowily wiekszosc. Nie oklamujmy sie tez ze pisanie krotkich i zwiezlych tekstow jakim jest pojedyncze opowiadanie nie jest latwe
Jared
16.07.2016
Wlazłem właśnie na spis opowiadań i faktycznie widzę, że deficyt shortów..
Arysto
16.07.2016
Ktoś powiedział szorty? :D
tribia
23.07.2016
Ja w ogóle nie umiem ich pisać. Kiedyś napisałam "Alternatywną historię Jezusa" na 8 stron A4 i krótką wersję na 2 str. A4, ale całość taka se, jest parę lepszych kawałków, ale to nie czyni jej dobrej.
Yourofsky
16.01.2018
Hmmmm.... Ja sądzę że napisanie dobrego długiego opowiadania to nie lada wyczyn i raczej nie jest to zabawa dla początkującego. oczywiście można poeksperymentować ale wydaje mi się że zaczynając od długich opowiadań to tak jakby się rzucać z motyką na słońce.

Na moim przykładzie to widać. Zacząłem od długiego opowiadania pt BESTIA. Na początku było jakieś zainteresowanie i mimo że podzieliłem pierwszy cykl na 7 części to tych ostatnich części nikt nie komentuje i nikt nie ocenia. może to wina tego że opowiadanie jest dość złożone, jest tam wiele wątków i tzw odskoczni i może było by lepiej żebym to napisał jako całość a nie dzielić na 7 części ??? Jak myślicie ??

Usłyszałem kiedyś, że jak czegoś się dopiero uczysz to lepiej zastosuj metode małych kroczków, np. Uczysz się malarstwa to zacznij od prostych szkiców a dopiero z czasem przejdź na akwarele i oleje. Uczysz się karate, to najpierw zacznij od rozciągnia ścięgien, kopania prostych niskich kopnięć kolanem a dopiero z czasem obrotówki z wyskoku ( które tak naprawdę z czasem same przychodzą ) . Uczysz się kręcić filmy - zacznij od krótkich etiud 3 - 5 minutowych ( a nawet krótszych ) ale się do tego wszystkiego przyłóż się.

Tak samo jest z pisaniem. Mi osobiście lepiej wychodzą krótkie formy ale staram się nad nimi popracować. Zauważyłem że robie o wieeelee mniej błedów ort i interp.. Teraz rzadko mi się zdarza żebym dublował słowa a nawet całe zwrotu co jeszcze nie dawno było u mnie nagminne.i użytkownicy ( zwłaszcza Canulas i Agnieszka Gu ) mi to często wytykali, dzięki czemu zacząłem zwracać na to baczniejszą uwagę.

Podsumowując: stawiać na jakość a nie na ilość. A gdy już ta jakość będzie przychodziła łatwiej to wtedy można tworzyć dłuższe formy. Ale to tylko moje skromne zdanie ;)

Pozdrawiam.
Szudracz
16.01.2018
Zajrze do tych siedmiu części. :) Też wolę krótkie formy. Nie zamierzam jednak ograniczać się do minimalizmu, bo tak łatwiej. :)
Yourofsky
16.01.2018
Polecam :) Jest trochę zawiłości, ale jak trochę pomyśleć to myślę że to tylko na +
Admin
03.03.2020
Napisz byle jak może wyjdzie xd
fanthomas
03.03.2020
Aha

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji