Który obecny pisarz dobrze opisuje naszą współczesną rzeczywistość?

Artbook
24.10.2016
Przykład: Szok przyszłości - Alvin Toffler. Jaka książka zrobiła na Was największe wrażenie i dlaczego?
Jared
24.10.2016
To dwa różne pytania... Muszę oddać Kingowi, że bardzo dobrze wtapia w realia. W cholerę ma tych szczególików, które dodają klimatu. Kto czytał "Dallas 63", ten wie, że te przeskoki w narracji między latami 50-tymi, a współczesnością były bardzo, ale to bardzo odczuwalne w atmosferze miejsc (postaci niekoniecznie). W "Łowcy Snów" wizja zasypanego śniegiem domku w lesie też świetnie działa na wyobraźnię, wynika to chyba z tego, że King długo i mozolnie się rozpisuje, "a włos dzieli nie na czworo a na szesnaścioro" (cytat z recki na lubimyczytać.pl).
Okropny
25.10.2016
A ja bym rzekł, że ponadczasowy będzie tutaj Orwell z "Folwarkiem zwierzęcym" i Golding z "Władcą much". Poza tym, Palahniuk właściwie trafia w sedno, mimo, że miejscami może się wydawać nieco surrealistyczny.
Mogador
25.10.2016
"Folwark zwierzęcy" zawsze aktualny.
Pasja
20.10.2017
Co rozumiemy przez ponadczasowość?
Pasja
20.10.2017
Dla mnie Mały Książę.
Niemampojecia96
22.10.2017
John le Carre.

riggs
22.10.2017
trochę przekornie, ale dlatego, że pisarze są marzycielami i... niekiedy jasnowidzami. Ludzkość nieświadomie dąży poprzez rozwój nauki i techniki do tego, o czy marzyli nasi przodkowie. "80 dni dookoła świata", "2000 mil podmorskiej żeglugi" " Tajemnicza wyspa"
no i mamy okręty podwodne, samoloty, a może kiedyś wejdziemy do wnętrza ziemi/
Dawno, ale czyż nie współcześnie?
Niemampojecia96
22.10.2017
Żulczyk.
O-Ren Ishii
22.10.2017
Żulczyk - totalnie
Okropny
22.10.2017
Ciekawe, czy jak się wydam i ktoś z was to przeczyta, też tu trafię, czy nie, i dlaczego
Karawan
23.10.2017
Trafisz!! Za permanentner ADHD, które ja jako nie psychol definiuję łakomstwem na reakcję otoczenia. Pocieszę Cię, że po trzeciej żonie przejdzie Ci to i albo się stoczysz albo uspokoisz.;))
Okropny
23.10.2017
Jedna żona mi starczy, yo
Niemampojecia96
24.10.2017
Ren, Zulczyk jest bogiem ujecia dzisiejszosci.
Gdzie jest pieprzony Cyprian z Radia Armageddon?

Ja go kocham. Chce za niego wyjsc.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji