LeeaThorelli
16.04.2020
Witam wszystkich!
W mojej głowie jest mocno naukowo, dlatego też pojawiają się tematy, kręcące się wokół biologii. Oczywiście liczy się dowolność i magia interpretacji. :)

Temat 1. Pikaja z Burgess.
Mały strunowiec żyjący ponad 500 mln lat temu, odkryty w Kanadzie.

Temat 2. Metadon
Substancja przeciwbólowa, silniejsza od morfiny. Powoduje słabą euforię, stosowana również w kuracjach odwykowych.

Wstępnie termin do 1 maja (15 dni), w razie potrzeby można przesunąć o 3 dni.

Wszystkim, którzy wezmą udział, życzę powodzenia!
Jestem ciekawa jak ubierzecie w słowa tematy. :)
Dekaos Dondi
16.04.2020
LeeaThorelli→Tematy bardzo ciekawe, dające wiele możliwości:)
LeeaThorelli
16.04.2020
Na to właśnie liczę - na wielobarwne opowieści. Sama mam, tak mi się wydaje, ciekawe interpretacje tych tematów.
:)
Johnny2x4
16.04.2020
Jonny weźmie udział.
Pasja
21.04.2020
hop
Anonim
26.04.2020
Pytanie grzmi: czy można na Bitwę wrzucić tekst w dwóch albo więcej części? Bo to, co napisałem, zajmuje równe 17 stron a4, a to trochę dużo na jeden raz.
Ja raz dałem ponad dwadzieścia stron w jednym kawałku. Nie wszystkim się chciało czytać tak długiego tekstu ale punktacja tych co przeczytała i tak wystarczyła abym wygrał tamtą edycję.
Antoni, wrzucaj na raz, kto ma ten przeczyta. Taka moja opinia.
Berkas
26.04.2020
O niektóre wątki działają
Anonim
28.04.2020
Leea, a właściwie skąd pomysł na takie tematy?
Pan Buczybór
28.04.2020
Z zawodu - biologia, jak słyszałem
LeeaThorelli
28.04.2020
Tak, dokładniej jak powyżej, z wykształcenia jestem biologiem, ale biologia to przede wszystkim moja pasja. :)
Anonim
28.04.2020
Leea, mam pytanie, może się orientujesz. Bo uczestniczę gdzieś w pewnej dyskusji. Na jaką wysokość potrafią wznosić się łabędzie? Tylko nie podawaj mi danych z Wikipedii/internetu. Bo kiedyś czytałem inne wartości, niż właśnie podaje internet.
LeeaThorelli
28.04.2020
Generalnie wysokość przelotowa, w czasie migracji między lęgowiskami a zimowiskami, łabędzia czarnodziobego i krzykliwego, to między 100m a 2km (przeważnie 100-300m, optymalna wysokość), przy czym krzykliwy może wznieść się nawet na wysokość ponad 8km. Łabędzie nieme na codzień latają dosyć nisko, mniej więcej 50 metrów, ale oczywiście potrafią wzbić się wyżej, bodajże do 4 km.
Anonim
28.04.2020
28 lat temu czytałem w w-wskim zoo, że rekord lotu łabędzia to ponad 11000 metrów. Dokładnie to pamiętam, to było na tablicy rekordów zwierząt. Ale teraz nigdzie nie mogę tego potwierdzić.
Dziękuję za informację.
LeeaThorelli
28.04.2020
Być może. To zależy od gatunku, oprócz tych wymienionych, jest jeszcze kilka, kraju występowania, soecyfiki warunków, trasy migracji, lotu: czynny czy bierny, anatomii i fizjologii. Może jakiemuś gagatkowi udało się tak wysoko wzlecieć.
bogumil1
28.04.2020
W wikipedii piszą o tym stworze w ten sposób:

Długość ciała wynosiła 4-6 cm, wysokość 4,5 cm. Ciało bocznie spłaszczone.

Czyli z tego wynika, że powinien raczej przypominać płaszczkę, a na fotografii jest podobny do nieco rozjechanej przez samochód dźdżownicy. I strasznie mało informacji o nim.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pikaia
LeeaThorelli
28.04.2020
Najlepiej informacji szukać w anglojęzycznych artykułach. :)
Przedłużamy na tydzień termin wrzucania tekstów: tj. 08 maja /piątek/
Piszmy więc!

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji