Liceum.pl

Danusia
23.08.2015
Zapewne jesteście zapoznani z serialem "Szkoła"? Otóż pomyślałam, iż napiszę na jego podstawie opowiadanie. Ot, takie podobnie debilne perypetie grupki nastolatków. I tu mam do was prośbę. Chciałabym, aby bohaterami (tzn. uczniami owej szkoły) byliście wy. Także kto chciałby wystąpić w tym moim skromnym opku, to niech przedstawi siebie w następujący sposób:

Imię (Nazwisko mile widziane)
Klasa (a,b,c,d)
Zainteresowania
Wygląd zewnętrzny
Charakter

Przykład:

Imię: Daniela Steczkowska
Klasa: D ^^
Zainteresowania: gra na fortepianie, plastyka, manga&anime
Wygląd zewnętrzny: niska, chuda jak szczapa, rudobrązowe włosy, sweterki, spódnice w pastelowych kolorach
Charakter: nieśmiała, wrażliwa, romantyczka

PS. Jak już będę miała swoją "szkołę" to każdy rozdział będzie o innej osobie, wybieranej losowo :)
Anonim
23.08.2015
skoro szkoła, to by przydał się groźny woźny
ja sobie rezerwuje tę rolę
- Alfons Kucięba
- zbiera zużyte szczoteczki do zębów
- średniego wzrostu, kwadratowej budowy ciała (taki szeroki jak wysoki) łysy, ale zawsze na głowie - - beret, broda i wący, fioletowy, duży i miesisty nos, długi, czarny fartuch, w jednej rece pęk kluczy, w drugiej duży, krowi dzwonek
- wybuchowy, gadatliwy - lubi opowiadać niestworzone, wyssane z palca opowieści, nienawidzi kotów, lubi szczury
Anonim
23.08.2015
*wąsy
levi
23.08.2015
Moja siostra jest chętna, może być?
Chris
23.08.2015
Wybacz, ale dawno skończyłem liceum i nie.chcę tam wracać, ale potrzebujesz pedagoga ;)
Chris White - nauczyciel chemii
Często ubrany w jeansy, marynarkę i kolorowy T-shirt. Twarz surowa, lecz łagodna, gdy się uśmiechnie. Czarne okulary, gęsta broda.
Wymagający, nie.da sobie naskoczyc. Zawsze ma brutalną ripostę, potrafi zgasić podskakujących uczniaków. Budzi szacunek i przerażenie, zwłaszcza, że krążą plotki o tym, że jest kuchtą. Po pracy produkuje metamfetaminę. Ta informacja nie jest jednak potwierdzona, ale i tak nikt nie.chce mu podpaść.

NeedSeed10 to co zaprezentowałeś jest poniżej wszelkiej krytyki... Kolejna osoba z kulturą osobistą na poziomie dresa wyrywającego krzesełka na stadionie...
Anonim
23.08.2015
Skoro tak,
to woźny Alfons Kucięba jest w cichej komitywie z nauczycielem Chrisem White`m,
jest jego pomocnikiem w tajnych eksperymentach naukowych.
próbują dokonać rewolucyjnego odkrycia, które może zmienic świat.
Radziwił
23.08.2015
Skoro z liceum robicie gangste to okej.

Olivier Montreo - nauczyciel wf-u
Skończył szkołę oficerską i wojskową. Nosi czarny t-shirt z polskim godłem na piersi i wojskowe spodnie w pustynne moro. Napakowany. Lekki zarost i krótkie czarne włosy. Masywna szczęka. Nie znosi przeciwu. Jest charyzmatyczny i oczekuje szacunku do siebie. Surowy lecz sprawiedliwy.
Chris
23.08.2015
Filip zmienimy świat ;) pewnie na gorsze ale co tam ;)
Slugalegionu
23.08.2015
Z beki zrobiliście bekę: ) Oby nie było teraz focha: ) A co mi tam, się zgłoszę, żeby ta szkoła miała jakiś uczniów.

Imię: Wojtek Szkudlarek, ale mówią na niego Sakal albo Tampon (to drugie obraźliwie).
Klasa: C
Zainteresowania: Psychologia.
Wygląd zewnętrzny: Wysoki i chuderlawy okularnik wyglądający jak siedem nieszczęść.
Charakter: Całkowity brak pewności siebie. Stara się zgadnąć kogo lubi rozmówca i kogoś takiego naśladuje. Czasem wychodzi mu to bardzo dobrze, a czasem tragicznie.
Ekler
23.08.2015
Imię: Nataniel Kant - pseudonim Ekler
Klasa: A
Zainteresowania: dziennikarstwo, filozofia, media, hazard! Alkohol i kobiety!
Charakter: niereformowalny degenerat, kobieciarz, nałogowiec, czarujacy, egoistyczny, zapatrzony w siebie dupek, któremu wszyscy ulegają.
Wygląd: przystojny drań!
levi
23.08.2015
Jak na razie to sami pracownicy się zgłaszają. Musi być jakiś uczeń.

Zosia
klasa: B
zainteresowania: rysowanie, moda, angielski
niska, szczupła, blond włosy do pasa, niebieskie oczy, długie rzęsy, mały nos i małe usta/ ubrania w jasnych kolorach, najczęściej spódniczki i tuniki
wesoła, czuła, upierdliwa, obrażalska, zazdrośnica, mała egoistka
ps. Lubi być w centrum zainteresowania

Slugalegionu
23.08.2015
Ja byłem uczniem: ) I Ekler: )
levi
23.08.2015
wiem jak dodałam to zobaczyłam, bo na komie mi całego nie obejmuje :)
Angela
23.08.2015
To ja się zgłoszę, zanim ktoś zajmie posadę psychologa szkolnego ( jeśli planujesz taki etat)
Anna Wilska
Nie wysoka, ciemne włosy upięte w koka, nosi kolorowe, kwieciste ubrania, okulary.
Ciepła, życzliwa, czasami jednak przesadnie szczera, i uparta.
Slugalegionu
23.08.2015
Aha, rozumiem: )
Majeczuunia
23.08.2015
Maja Kwaśny
klasa: C
zainteresowania: noł lajfowanie, anime&manga, podróże
wygląd: średni wzrost, głównie jeansy i koszule.
Charakter: miła raczej, wali ripostami, na luzie
Majeczuunia
23.08.2015
Jestem w tej samej klasie, co Sakal, hurra!
Anonim
23.08.2015
Ja też się zgłoszę, a co mi tam ;D
Eliza Majewska
Klasa C
Zainteresowania: pisanie opowiadań, anime i mangi, Japonia
Wygląd: kurdupel, typowa chłopczyca
Charakter: wredna, impulsywna, wierna dla przyjaciół
Ronaldinho
23.08.2015
Eryk Okoń
A
Wysportowany, szczupłej budowy, ciemna karnacja, szare oczy, krótkie czarne włosy.
Skryty,podchodzący do życia z dystansem, charyzmatyczny, opryskliwy, nie żywiący długo urazy, ale pamiętliwy.
levi
23.08.2015
Moja siora śledzi i ma załame, że nikt nie chce być z nią w klasie.
Ps. Dobrze jej tak :P Ja się nie dziwię.

Część postów została ukryta (18)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Niebieska
24.08.2015
Imię: Natalia Nowicka
Klasa: A
Zainteresowania: anime i mangi, rysowanie, czytanie, pisanie
Wygląd: niska, długie, czarne włosy, niebieskie oczy
Charakter: pomocna, przyjacielska, wierna, kiedy trzeba potrafi być wredna
Ekler
26.08.2015
Wszyscy chcą być ze mną w klasie mwhaha :v
Swoją drogą... Pani autorka nam chyba zaginęła w akcji :P
Haruu
26.08.2015
Cichaj
Anonim
26.08.2015
Nie
Haruu
26.08.2015
Shiroi ❤
Lisica
26.08.2015
No to ja też się zapiszę do elitarnej A
Imię : Ada Prokop - kryptonim Ruda :P
Klasa: A
Wygląd : przeciętnego wzrostu o rudych włosach, nie za gruba, nie za chuda lecz w sam raz.
Charakter : wredna (jak na rudych przystało), kujonka, humanistka
KarolaKorman
29.05.2017
Hop!

Popatrzcie, co znalazłam w czeluściach forum Opowi :)

Ktoś miał świetny pomysł, ale słomiany zapał :(
Enchanteuse
29.05.2017
Genialny. Może autorkę uda się jeszcze zmotywować ;) ?
Pan Buczybór
29.05.2017
Zawsze ktoś chętny może to przejąć. Autorka nie żyje, więc warto by było rozkraść wszelkie dobra, które po sobie zostawiła.
tribia
29.05.2017
Imię: Joanna
Klasa: D
Zainteresowania: przyszły mąż, pisanie "tworzenie". Technikum było ogólnie bardzo stabilne :).
Wygląd: Czarna glaniara w długich glanach. Mordercza laleczka o równie morderczym spojrzeniu :P, długie(jak zawsze) brązowe, niefarbowane włosy, makijaż tylko kredkowy i tuszowy. Aaa, i okulary. Zielone, zawsze niedowidzące oczy, bo okulistka nigdy nie sprostała moim tłumaczeniom o tym, co i jak widzę :P.
Charakter: pyskata, wygadana, wybuchowa, lubiąca czarny humor i kochająca koty :). Aha, jednocześnie nieśmiała. Mająca bzika, jeśli chodzi o ortografię. Od zawsze piątka z dyktand. Wychodząca poza temat wypracowania, rozumiejąca/odczytująca inaczej dany tekst/wiersz.
Freya
30.05.2017
Fajny ten wątek, trochę naiwny ale jednak i tak. Przewinęło się tutaj wiele ciekawych osobowości, no ale wiadomo... ;)
tribia
30.05.2017
Poznamy się bardziej :).
Nuncjusz
30.05.2017
Alfons Kucięba to ja...
KarolaKorman
30.05.2017
Dee Dee to ja :)
Ritha
30.05.2017
A ja chodziłam do klasy F, kochałam matematykę, nienawidziłam polskiego, zainteresowania - spanie i bieganie, wygląd - paszczur, charakter - brak.
Enchanteuse
30.05.2017
Ritha, nienawidziłaś polskiego? No jak mogłaś :D
Ritha
30.05.2017
Niemalnie, nudziłam się na polskim jak mops xd
Ritha
30.05.2017
Normalnie*
Enchanteuse
30.05.2017
A na jakim profilu byłaś? Coś czuję, że human odpada
Ritha
30.05.2017
Geograficzno - matematyczny, ja jestem umysł ścisły, zdecydowanie. Nie wiem skąd to pisanie xD
Enchanteuse
30.05.2017
Ale podobno ścisłowcy podobno piszą zwięźle i na temat. Znakomicie radz sobie w znienawidzonych przez nas (humanistów i tek ;)) rozprawkach. Łatwiej im zebrać myśli , skonkludować i tak dalej.
Zawsze zastanawiałam się, czemu nie możemy pisać esejów i opowiadań, tylko jakieś durne wypracowania, brzmiące jak pseudonaukowy bełkot pisany pod dyktando powszechnie uznawanych norm i według schematów.
Nazareth
30.05.2017
Bo w szkoła nie jest po to by nauczyć cię myśleć tylko jak mielic i wyrzygiwać po raz tysięczny tę samą pseudointelektualną papkę, byle trafić w klucz. Nic tak nie ogłupia jak edukacja.
Ritha
30.05.2017
Otóż to
Enchanteuse
30.05.2017
Dlatego staram się wypisywać tutaj. Gdybym w szkole wyskoczyła przykładowo , z felietonem o satanizmie, miałabym przesrane do końca liceum :/
Chciałabym, żeby wszyscy uczący się mieli szansę pisać jakieś dodatkowe prace, (szczególnie humanisci) w szkole - pozaskalowo, po to by móc rozwijać warsztat i poszerzać horyzonty. No, ale co zrobić. Poglądy trza schować w kieszeń i udawać , że tak, jest dobrze.
Nazareth
30.05.2017
Mnie w liceum oblała pani z etyki bo napisałem rozprawkę na temat kary śmierci (zadany przez nią) w której adwokowałem za przywróceniem tego środka egzekucji (hehe) prawa. Pani powiedziała, dostaję pałę bo kara śmierci jest zła i jeśli chce zdać to mam napisać drugą pracę w której ją potępiam. Moja odpowiedź: czyli wykorzystując swoja pozycję chce Pani zmusić mnie groźbą i szntarzem so tego bym zdradził w co wierze i napisał kłamstwa ponieważ to zgadzaloby się z Pani autorytarną oceną zagadnienia. I Pani uczy etyki. Wow. To sie nadaje do gazety.
Dała mi 2 i się zluzowaliśmy.
Nuncjusz
30.05.2017
to mnie zmiażdżyło, baba powinna wylecieć w podskokach
Enchanteuse
30.05.2017
Podziwiam za odwagę.Jezuu, ja w życiu bym się tak nie zachowała.
Nazareth
30.05.2017
To jeszcze nic ;) Bywałem bardziej... bezpośredni, tylko że ciało pedagogiczne za mną nie przypadało XD
Joker
30.05.2017
Tu nawet nie chodzi o odwagę, a a o to, czy naprawdę dajemy sobie wpajać czyjeś idee. W szkołach (mówię ze swojego doświadczenia) panuje swego rodzaju indoktrynacja. Zabraniają myśleć, tworząc pozory wyborów.

Też jestem za karą śmierci, muszę zapamiętać to, co napisałeś. Będę miał schemat, jak rozmawiać z nauczycielami :)
Nazareth
30.05.2017
Proszę bardzo, możesz mnie cytować albo daj nauczycielowi mojego maila i ja sobie z nim/nią pogadam ;)
Enchanteuse
30.05.2017
Ogólnie rzecz biorąc tak. Ale nie wszyscy nauczyciele tacy są - na przykład moja polonistka, która nigdy nie negowała żadnej, najbardziej kontrowersyjnej opinii, ani interpretacji . Ale zawsze ostrzega - jeśli to jest naprawdę kontrowersyjne - żeby uważać z głoszeniem tego publicznie.
Nazareth
30.05.2017
Jedna jaskółka nie czyni wiosny. Dobrzy nauczyciele z powołania sie zdarzają ale żadko i często szybko się wypalają. Nie osadzam ludzi tylko strukturę oświaty.
Ellie Victoriano
30.05.2017
Nauczyciele z powołania są najgorsi.
O-Ren Ishii
30.05.2017
Nauczyciele często nie maja nic do powiedzenia, kiedy temat rozprawki na próbnej maturze to "czy zbrodnia może byc uzasadniona?" Czy cos takiego. A tekst, do którego trzeba bylo sie odnieść, wyraźnie mówił "NIE"...
Nazareth
30.05.2017
Myślenie jest umiejętnośćą zbyt niebezpieczną, by po prostu uczyć jej dzieci w szkołach.
tribia
30.05.2017
Tak, musiałoby się zarządzić ewakuację, więc profilaktycznie większość wypiera słowo "kreatywność", by czasem nie wprowadzić awarii w szkole.
Nuncjusz
30.05.2017
Ja byłem na przekór kreatywny i dlatego podłożyłem bombę saletrową pod szkołę i spowodowałem awarię w kiblach
tribia
30.05.2017
Ale po Twoim wyjściu, nie? Wtedy ma to sens :).
Stąd ta miłość do kreatywności w kwestii kupy. Pewnie dlatego też rzadko używasz określenia "stolec" - jest zbyt książkowe :). Widać, że nadal się buntujesz :).
Nuncjusz
30.05.2017
Jestem cały zbuntowany!
tribia
30.05.2017
To widać! :)
Łapa
30.05.2017
Ty, ale taki pomysł byłby zajebiaszczy! Tego serialu za bardzo nie lubię, chociaż niektóre odcinki nie są złe. Ale takie opowiadanie? Mogłoby byç bardziej realistyczne i opisujące wyraźniej, prawdziwiej problemy.
tribia
30.05.2017
Wiadomo, czytając, wiesz o szczegółach, o czymś ważnym. A oglądając, rozszczepiasz się.
KarolaKorman
30.05.2017
Możesz Łapa podjąć się tego wyzwania. Autorka tylko rzuciła propozycję i tyle ją widzieli :)
Łapa
31.05.2017
Ja swojego czasu o tym myślałem. I w sumie to nie jest zły pomysł. Biorąc pod uwagę, że życie znam dobrze i wiele przeżyłem coś by mogło z tego wyjść. Może, kiedyś...
tribia
10.06.2017
To połóż na tym łapę, Łapo :). Zagarnij :).
Jared
10.06.2017
Z najbardziej żenujących wątków na forum, ten jest w moim top topów..
tribia
10.06.2017
Nawet po możliwości rozwoju?
Jared
10.06.2017
Po prostu nie rozumiem, jak kogoś ta Szkoła może inspirować, ja ledwo wytrzymuje 30 s. oglądania tego...
Pan Buczybór
10.06.2017
Szkoła to gówno totalne. Mózg pęka od samych reklam tego ścierwa
tribia
10.06.2017
Rozumiem Cię. Sama "Szkoła" jest żałosna, ze wstydem się na to patrzy, ale to jesteśmy my, Opowijczy. Sama geneza jest już w sumie nieważna, bo zaczęło się robić nawet ciekawie. Światowe Jelity. Wiele można zmienić. Nie wiem, czy dobrze się wyraziłam.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji