Literkowa Bitwa na Prozę II - Pamiętnik erotomana

Nuncjusz
09.10.2017
Interpretacja, jak zwykle, dowolna. Można potraktowac temat swobodnie, dla małego utrudnienia, można wpleść w tekst temat dodatkowy - Fetysz
Czas na wstawianie prac, do 22.10.2017 włącznie, do godz. 22:00
To chyba tyle, jak coś, to pytać
Nuncjusz
09.10.2017
ps
Może to być tylko jeden dzień z życia, ale to minimum :)
KarolaKorman
09.10.2017
Ale pojechałeś z tematem, fajnie :) Trzeba będzie się wczuć hi, hi :)
Dziękujemy Nuncjuszowi za temat.

To jest temat zagadka, to twardy orzech do zgryzienia, to jest temat stylotwórczy, ten temat zrodzi wiele pomysłów.

Ten temat Cię sprowokuje.

Piszmy, bo warto zmierzyć się z tematem Nuncjusza :)

PiN

Nuncjusz
10.10.2017
No i fajnie :) Obywatel riggs już dokonał przełomu i wystawił swoją konkursową pracę, podziwiam szybkość :)
riggs
10.10.2017
Może proza lekko chora
Zrobi ze mnie redaktora?
Temat zacny, proszę Ciebie,
Piszę nocą, bo ząb jebie,
Trzecią noc juz do szaleństwa,
Więc bazgrnąłem zberezieństwa.

Taka to wena od zęba...

Arysto
10.10.2017
Jaki limit znaków?
Nie ma sztywnych ram. Zależy od autora.
Drogi Arysto, polecamy kliknąć w profil LBnProza – opisane są tam wszystkie zasady.

Potrzebny dla Ciebie fragment:

Akapit Pierwszy

#Wejdź na forum Opowi.pl i traf do wątku aktualnej LBnP. #Przeczytaj temat Bitwy i na jego podstawie napisz opowiadanie. #Nie ma limitów ilości znaków #Staraj się, by nie było zbyt krótkie (jedna strona) czy zbyt rozwlekłe (kilkanaście stron) – to tylko rada :) #Gatunek do wyboru; temat – do dowolnej interpretacji. #Temat dodatkowy – możesz zawrzeć, ale nie musisz.

Zachęcamy do udziału :-)

Nuncjusz
10.10.2017
Ja jako autor pomysłu też moge wziąć udział, czy też mi raczej nie wypada? :)
Nuncjuszu, o tym zasady nie mówią, a jeśli nie mówią, możesz zadecydować. Proponuję krótką debatę.

Osobiście, gdybym był autorem tematu, napisałbym, ale poprosiłbym o wyjęcie pracy spod głosowania. Tak bym zrobił. Myślę, że byłoby to uczciwe jeśli chodzi o mnie.

Zapytaj innych, jaki mają pogląd tej sprawie.



Nuncjusz
10.10.2017
W sumie,to nie zależy mi na tym by startować. Nerd w poprzedniej bodajże wystartował, mimo że to jego temat wygrał
Ale niech to będzie wiadome, czy autor tematu może brać udział w Bitwie :)
Nuncjusz
10.10.2017
i jak dojdziemy do jakiejś konkluzji, to warto by ją zawrzeć w regułach
Nuncjusz
10.10.2017
Proponuję takie coś
Autor tematu, może i powinien wystartować w Bitwie Literkowej, tylko w takim przypadku, gdy frekwencja będzie bardzo niska, zagrażająca powodzeniu Bitwy
Nuncjusz
10.10.2017
taki zapis, byłby przydatny w takim wypadku, gdy Temat będzie tak ciężki i lub durny, że nikt albo mało kto w nim wystartuje
sorry za flooding, ale tak mi wpadają do głowy różne koncepty
Mam pewne przeczucie i – w związku z nim – rzucam pod debatę rozwiązanie:

Zamieszczamy w regulaminie zapis, mniej więcej, następującej treści:

"#Autor tematu bitwy może wziąć w niej udział (nie musi), jednak jego praca jest wyjęta spod głosowani. #W przypadku [tutaj pomysł Nuncjusza z wpisu powyżej] niskiej frekwencji – poniżej 3? opowiadań – zagrażającej powodzeniu bitwy, autor powinien wziąć udział w Bitwie, a jego praca zostanie poddana głosowaniu razem z innymi.
Nuncjusz
10.10.2017
Dla spoko :)
Nuncjusz
10.10.2017
*Dla mnie spoko
Nuncjusz
10.10.2017
Wydaje mi się, że minimum dla Bitwy to trzy zgłoszone opka, ponoiżej tego, czyli 2, 1 i 0 Autor jest zobowiązany napisać na ten temat, bez względu, czy będzie jakieś głosowanie później, czy nie
Akapit Dziewiąty

#Remis w głosowaniu oznacza, że osoby remisujące zostają zwycięzcami; wspólnie ustalają temat kolejnej LBnP. #W przypadkach takich jak: brak zgłoszeń opowiadań do Bitwy lub bardzo niska frekwencja (GŁOSOWANIE MOŻE SIĘ ODBYĆ, JEŚLI ZGŁOSZONO CO NAJMNIEJ 3 OPOWIADANIA) – Opowijska społeczność ogłasza w wątku na forum konkurs na nowy temat LBnP.
Są trzy - widać, czytałeś zasady :)
(GŁOSOWANIE MOŻE SIĘ ODBYĆ, JEŚLI ZGŁOSZONO CO NAJMNIEJ 3 OPOWIADANIA UPRAWNIONE DO PODDANIA POD GŁOSOWANIE)

Opowiadanie, w tym wypadku Nuncjusza, automatycznie jest wyłączone spod głosowana, a więc co najmniej 3 opowiadania z powyższego warunku BEZ opowiadania autora Bitwy.

Mamy więc 3 uprawnione + 1 autora tematu wyłączone z głosowania. Głosujemy normalnie, a opowiadanie autora tematu oceniamy bez przydzielania punktów.

Mamy 2 uprawnione + 1 autora tematu wyłączone spod głosowania. Włączamy je do głosowania.

Mamy 1 uprawnione + 1 autora tematu wyłączone z głosowania. Nie głosujemy, dzielimy się opiniami.
Nuncjusz
10.10.2017
Ok, jest good
Tylko tęgie głowy to ogarną chyba :P
GŁOSOWANIE MOŻE SIĘ ODBYĆ, JEŚLI ZGŁOSZONO CO NAJMNIEJ 3 OPOWIADANIA UPRAWNIONE DO PODDANIA POD GŁOSOWANIE

lub

JEŚLI ZGŁOSZONO CO NAJMNIEJ 2 OPOWIADANIA UPRAWNIONE DO PODDANIA POD GŁOSOWANIE ORAZ SWOJE OPOWIADANIE ZGŁOSIŁ AUTOR TEMATU

Ten zapis rozwiewa chyba wszystkie niejasności.
Nuncjusz
10.10.2017
ale też chodzi o to, by w regulaminie zaznaczyć, że autor tematu jest zobligowany napisać na ten właśnie temat, gdy frekwencja będzie na tyle niska, że nie będzie możliwe głosowanie
Jasne. Zostanie to niedługo jasno i klarownie sformułowane i dołączone do Zasad.
Gregor
10.10.2017
Ja ci jaki temat! Piszę na gwałt.
Zapraszamy:-)
fanthomas
12.10.2017
fanthomas
12.10.2017
Nie tutaj, pomyłka.
betinka
12.10.2017
Temat męski? Jawna dyskryminacja!
Może trzeba było dodać też erotomana.
betinka
12.10.2017
Erotomanki...
Nuncjusz
12.10.2017
Interpretacja dowolna, więc może to być "erotomanki" jak najbardziej :P
Nuncjusz
12.10.2017
Ja przyklaskuję temu pomysłowi, sorry żem nie pomyślał o takowej możliwości wczesniej!
Arysto
12.10.2017
Były przecie filmy nawet - pamiętnik erotomanki... czy seksoholiczki... czy kogoś takiego.
NIMFOMANKI!
O.
Nuncjusz
12.10.2017
No wię, sam przeca zachwalałem ongi Nimfomankę Triera ;)
ale jakoś, w ferworze bitewnym mi się omskło
bazgroszytka
12.10.2017
Nuncjusz
12.10.2017
Lekka kosmetyka AKAPITU DRUGIEGO regulaminu konkursy, rozwiewająca wątpliwości jak można zapisać tytuł opowiadania zgłoszonego do Bitwy:

Akapit Drugi

#Opowiadanie gotowe? Zatytułuj je w nasypujący sposób: LBnP (nr) – tytuł opowiadania lub LBnProza (nr) – tytuł opowiadania; możesz również zatytułować, wstawiając DODATKOWO temat Bitwy, czyli: LBnP (nr) – temat bitwy – tytuł opowiadania. #Zatytułowane opowiadanie opublikuj na Opowi (kategoria – Bitwy). #Zgłoś je do konkursu, zamieszczając prowadzący do niego link w wątku na forum: LBnProza – linki do konkursowych opowiadań. #Termin zgłaszania opowiadań znajdziesz w wątku aktualnej bitwy.

Co do zapisu, o którym była dyskusja kilka wpisów wyżej – zostanie jeszcze wprowadzony do zasad.

riggs
13.10.2017
Nuncjuszu i Literkowa Pasjo.
Nie chcę tutaj się wymądrzać, ale nie zgadzam się z Wami co do dwóch rzeczy i proszę o przemyslenie.

Po pierwsze obligowanie " zapodającego" temat bitwy w razie małej frekwencji. Wygrany poprzedniej bitwy, co prawda dyktuje temat wg własnych upodobań, ale to on rządzi i dzieli tym razem i myślę, że tylko z własnej woli może - acz nie musi - pisać we własnym temacie, bez prawa do uczestnictwa, bez względu na ilość uczestników.

Po drugie - mam "takiego pomysła" , że- w ekstremalnym przypadku tylko jednego uczestnika zrobić "Dyplom Walkowera", ale temat następnej bitwy narzuca wtedy "Literkowa". Walkower natomiast ma pełne prawo do uczestnictwa i poddania do głosowania swojej pracy.

Proszę przemyślcie to, a może poddajmy pod jakieś głosowanie, czy opiniowanie?
Pozdrawiam.

P.S. - Pasja - temat żarliwy, a Ty nic?
Bardzo proszę. Czekamy na opinie.
Pasja
13.10.2017
Riggs zawsze byłam za tym, aby wszyscy wstawiali teksty. Nawet ci co wymyślają temat. W niczym to nie przeszkadza. Temat żarliwy, ale w tej bitwie skierowany do męskiej połowy. Jak zauważyła to wyżej Betinka. Ale nie o to chodzi. Jesień trochę miesza moje myśli.
Nuncjusz
13.10.2017
Chciałbym zaprotestować! Temat wcale nie jest skierowany tylko do męskiej połowy, od czegóż wyobraźnia. Odnosze wrażenie, że tylko faceci mogą być erotomanami i tylko oni mogą się w tym dobrze poczuć. Cóż za seksistowska bzdura!
Temat można potraktować, bez względu na płeć, erotoman/erotomanka, jak kto woli, jak komu wygodniej.
Temat jest obcy dla większości z nas - ja np nie jestem erotomanem i musiałbym się zdrowo wysilić by napisac coś z sensem na taki temat
Przy okazji, kwestia jaką postawił riggs
wytłumaczę się z mojego pomysłu, by w razie niskiej frekwencji, sam pomysłodawca był ZOBLIGOWANY do napisania na ten temat.
Otóż, chodziło mi o to, że załóżmy, ktoś wymyśli jakiś arcy trudny temat, albo arcy idiotyczny temat - nikt nie podoła; to niech kurwa ten geniusz pokaże, że napisać na TAKI właśnie temat jest możliwe, niech udowodni
Nuncjusz
13.10.2017
i jeszcze dodam
że w takiej sytuacji, jeśli autor chujowego tematu coś napisze i będzie to dobre, to będzie to niezła nauka dla wszystkich, zwłaszcza dla tych, którzy zrejterowali
riggs
13.10.2017
Nie chciałem przesadzić, ale ludzie inteligentni jak Ty odczytują podtekst, bo chciałem wspomnieć, że jak ktoś jebnie temat wymagający doktoratu, to niech się buja. Wielu osobom nie pasowała moja bezpośredniość, więc starałem się byc kurwa kulturalny haha. Spoko, o to też mi chodziło. Jak ktoś da taki temat to Dyplom Debila i honorowe klucze do Koziej Wólki. Szkoda, że na razie nie możemy usiąść razem gdzieś w pubie. Oj by się działo.
riggs
13.10.2017
P.S. A to, że nie jesteś erotomanem, nie znaczy, że nie byłeś.... taki "joke" :)))))))))))))))
Nuncjusz
13.10.2017
Na ucho:
jestem erotomanem i zboczeńcem, ale o tym szaa :)
riggs
13.10.2017
na ucho: wiedziałem :))
riggs
13.10.2017
na ucho: wiedziałem :)
Siup
refluks
17.10.2017
Na tym forum jest taki rozpiździel, ze trza by tu być od początku, by ogarnąć.
Co to jest ten konkurs, o co chodzi, gdzie zasady i regulamin?
Kto kogo zgłasza, chyba że sam się, jak się głosuje?
A przede wszystkim: dlaczego nie działa tu opcja linka?
W gimnazjum umieją ten problem ogarnąć, a tu trzeba kontrolce/kontorlfał, nowa strona i dopiero się wyświetla.
Jeśli informatykowi tego forum nie chce robić - niech się zwolni i idzie do domu.
Niemampojecia96
17.10.2017
Dobra, stary, Ty tu jesteś dość konkretny. Powiem Ci to, co wiem.
Tera tak, słuchaj:
ten konkurs zasadza się na tym, że:
Kto chce pisze swe arcydzieło na podany temat.
Jeśli napiszesz arcydzieło; wstawiasz je na glowną, w kategorii bitwy. W tytule sygnalizujesz o co Ci idzie, czyli, że LBnP, Pamiętnik Erotomana. Dopieprzysz swój tytuł.
I czegokolwiek byś nie umiescil w treści swego domniemanego arcydzieła - to z Ciebie czyni uczestnika.
Inni, rozumiesz, też dopieprzą swoje arcydzieła.
Później ci, co będę mieli na to mir - zagłosują.
Ktoś znowu wygra.
Wymyśli nowy temat.
Wtedy znów będziesz mógł napisać arcydzieło.
I tak dalej i tak dalej...
Niemampojecia96
17.10.2017
Nie ma czegoś takiego jak "informatyk tego forum". Ta figura istnieje tylko w Twych pobożnych życzeniach.
A głosował będziesz poprzez przyznanie punktów w dedykowanym temu wątku, stary. Narazie możesz się tym nie stresować.
refluks
17.10.2017
Je pytanie, je odpowiedź.
A jaka jest nagroda?
Aplauz kupki avatarów czy można na przykład zażyczyć sobie, żeby avatar konkretny w nagrodę dla zwycięzcy coś konkretnego napisał.
Mnie by to drugie interesowało.
Niemampojecia96
17.10.2017
Zwycięzca wymyśla temat kolejnej Bitwy na Prozę.
To na barkach zwycięzcy właśnie paradoksalnie spoczywa to brzemię ;D.

Ale jak będziesz miał jakieś dodatkowe życzenia, to (jeśli będziesz umiał) sprawnie przeszmuglujesz je gawiedzi na łeb.

Tu jest ciut anarchistyczny ustrój.
refluks
17.10.2017
Dziękuję ci, dobra kobieto, za wyjaśnienia.
"Niech słońce świeci zawsze pionowo nad twym kapeluszem, aby cała twoja twarz pozostawała w cieniu i niech droga prowadzi cię tak, by pięta nie zsuwała się z klapka na przykład na szyszkę i ruchy miej roztropne, aby uderzając się w łokieć nie natrafić na to miejsce, które czyni prąd."*

Mnie interesuje nagroda: jeden i tylko ten avatar ma coś dla mnie napisać.
Więc nie wezmę udziału w konkursie.
Ale udzielającym się życzę weny .

*Autorem tekstu życzeń jest Mumio
Niemampojecia96
18.10.2017
Ja lubię natrafiać na to miejsce, które czyni prąd.
Ale dziękuję, to słodkie ❤.
Arysto
18.10.2017
Ja kleję właśnie opowiadanie neon-punk o lekkim zabarwieniu erotycznym i z pamiętnikiem erotomana.
Kurde.
Poebane to
Drżączka
18.10.2017
Spróbuję coś jeszcze napisać :3
Refluks, w opisie profilu Literkowej Bitwy na Prozę możesz znaleźć zasady konkursu.

PiN
Niemampojecia96
18.10.2017
Neon-punk o lekkim zabarwieniu erotycznym?

Aww. Arysto, będę czekać jak cholera. ;)
Do niedzieli STOP godzina 22.00 STOP mija termin wstawiania prac STOP
Jeszcze można pomarzyć
Arysto
23.10.2017
Dupa, nie zdążyłem.

NMP96 - wrzuce na dniach, wyczymaj

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji