Literkowa Bitwa na Prozę III

Adam T
26.10.2017
Temat:
Noc w wesołym miasteczku.

Temat dodatkowy (być może lecz nie musi, ale fajnie gdyby jednak, bo czemu nie chociaż niekoniecznie):
Lunatyczka.

Oczywiście dowolna interpretacja, gatunek, itd.

Termin: do 12.11.2017 (niedziela), do godz. 24.00.

Temat zainspirowany filmami braci Marx (Noc w operze, Dzień na wyścigach).

Życzę przegrzania procesorów ;))
Okropny
26.10.2017
ha, LOL, napisałem coś takiego na bitwę SO ;)
riggs
27.10.2017
Fajny temat, będzie wolne - podejmę wyzwanie
KarolaKorman
27.10.2017
Lunatyczka? Gdzie ja ją tam wstawię? Coś pomyślę, pokombinuję i jak tylko czas pozwoli i ja się załapię - z lunatyczkę lub bez :)

Fajny temat, wiele możliwości :) Podoba mi się :)
Enchanteuse
27.10.2017
Bardzo fajny temat. Inspirujący.
Gratulujemy wyboru. Temat ambitny i o szerokim spektrum możliwości.
Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich Opowijczyków.
Adam T
27.10.2017
E tam, zaraz ambitny. Temat jak temat.
refluks
27.10.2017
A czy można wykorzystać fragment opowiadania, które się wcześniej gdzie indziej opublikowało?
Pasowałby mnie ten fragment w sensie epilogu tworu, jaki na okoliczność konkursu tego bym napisał.
Canulas
27.10.2017
Pewnie można. Temat ciekawy. Zobaczymy
KarolaKorman
28.10.2017
Myślę, ze nikt nie będzie miał z tym problemu. Przecież to twoje opowiadanie, to raz, a dwa, to jak sam mówisz, to tylko fragment nie skopiowane opowiadanie.
Każdemu z nas coś się nasuwa na myśl i szczerze mówiąc, mnie też przeszło do głowy wykorzystać stare drabble jako prolog do tekstu. Już kiedyś tak zrobiłam w którejś Bitwie i nikt nie miał o to pretensji.
Arysto
28.10.2017
Też jestem za wykorzystaniem starych tekstów - mam idealne opowiadanie do tego ze Świata Krzyku, więc nawet nie ma sensu pisać od nowa ;)
Nie jesteśmy tak restrykcyjni jak inne bitwy i można wklejać swoje fragmenty.
Nuncjusz
28.10.2017
zwłaszcza jak nie były tu publikowane
Arysto
28.10.2017
Ach, te przytyki ;) Te szpileczki, akupunktura najwyższych lotów.
Ziew.
Nuncjusz
28.10.2017
To Świńska medycyna :)
Pasja
28.10.2017
Oświadczenie. Pragnę podziękować wszystkim bez wyjątków za współpracę i za miłą zabawę. Jednak nie mogę już być współprowadzącą Bitwy. Mam już trochę lat i nie pozwolę sobie na wyzywanie mnie od leni. Dlatego proszę o zrozumienie i poszanowanie mojej decyzji, i bez zbędnych epitetów. Przepraszam, jeżeli kogoś uraziłam w tym krótkim czasie.
Adam T
28.10.2017
Niech ten, co wyzywał od leni sam teraz pokaże, co jest wart. W gębie każdy jest mocny.
Arysto
28.10.2017
Spoko, mogę wyjść przed szereg ;) Raczej już pokazałem, com jest wart.
Niemampojecia96
28.10.2017
Arsyto, ja czekałam na Twoje punkowe erotico, bo mi się spodobało, co sobie gaworzyłeś na forum o tym swym zamyśle i ni ma.

Niekontent.
Niemampojecia96
28.10.2017
Arysto*, pardon.
Arysto
28.10.2017
No niestety, powstaje wolno końcówka. Maszyna wprawiona ruch. Poczekaj, proszę, cierpliwie :* Chciałbym pisać więcej, ale #praca, #sport, #obowiazki ;/

Nuncjusz
28.10.2017
AdamT to że ktoś ma sraczkę o w gruncie rzeczy niewinny żart to nie znaczy że mam teraz się kajać
Bez przesady!
Niemampojecia96
28.10.2017
Arysto, cierpliwość nie jest mą mocną stroną, jednakowoż postaram się. A jeśli chodzi o toczącą się ''dramę'', to jestem w stanie zrozumieć, że ''kopiu,j wklej'' uderzyło w Twoje papieżowate odczucie dobrego smaku, oraz że nie chciałeś wywołać dramy, jeno byłeś deko niekontet, że copy of a copy of a copy of a... Być może brak spersonalizowania uderzył w Twe watykańskie odczucia. I choć już niegdyś, sto lat temu sam Neurotyk darł się do Ciebie z ambony, żebyś postawił sobie własny Watykan, to nie chciałeś teraz lawiny, delikatnie zasygnalizowałeś swój niekoalowaty sprzeciw.

Mój werdykt: oczyszczony ze wszystkich zarzutów.
Niemampojecia96
28.10.2017
(Oczywiście trochę żartuje, nie traktujcie tego hiper poważnie xd)
Nuncjusz
28.10.2017
Teraz lepiej uważać z żartami :)
Nuncjusz
28.10.2017
Po drugie, pasja ponoć ma się namyśleć czy faktycznie rezygnuje. Jeśli jednak tak, niech to potwierdzi i ja mogę poprowadzić literkowe. Zapanuje terror, dzieci będa wam płakać a krowom skiśnie mleko w wymionach!
Ant
28.10.2017
Mógłby ktoś w kilku zdaniach streścić o co chodzi?
Canulas
28.10.2017
Zdanie pierwsze: żart.
Zdanie drugie: smutek i zwątpienie
Zdanie trzecie: (drugie i pół w sumie) : rezygnacja
Zdanie czwarte: są i obrońcy.
Zdanie piąte: kto jest winny?
Zdanie obecbe: zebrana pod oknami teatru tłuszcza wyczekuje na biały dym
Ant
28.10.2017
Niewiele wiem dalej
Canulas
28.10.2017
Całość masz w LBnR 37. Nie jest dużo. Se przeczytaj. "Nie leń" się ;)
Niemampojecia96
28.10.2017
Nie rozumiesz, Ant? xd i to właśnie wtedy, gdy Can był hiper skrótowy i hiper klarowny :(...

Ant, więc:

Najpierw Arysto delikatnie zasygnalizował, że jest niekontent, iż nie napisano osobnej, spersonalizowanej dwuzdaniowej pierdoły, że ją przekopiowano. Wzbudziło to w nim watykański niesmak. Potem Nuncjusz coś zażartował. Następnie pod wpływem dwóch pierwszych Pasja zrezygnowała z prowadzenia tego konkursu. Później zrobił się - jak to się mówi - dym. Zrobił się ogólny dym, ciżba się jakoś podzieliła, cośtam, pierdoły, teraz jest dym, stan wyjątkowy.
Nuncjusz
28.10.2017
jak zwykle na włoskiej
Canulas
28.10.2017
Nie masz racji, NMP. To raczej Nuncjusz był "kamulcem milowym". Tak mnie się zdaje
Nuncjusz
28.10.2017
Od tego się zaczęło, więc sam już nie wiem

Arysto dzisiaj o 9:43
Czy właśnie zrobiliście kopiuj-wklej z innego wątku? Trochę faux pas.

Literkowa Bitwa na Rymy™ dzisiaj o 9:53
Czepiasz się jak zwykle. Tak ten sam i zamierzony cel.

Arysto 9 godz. temu
Czepiam się, bo to jednak trochę niesmaczne ;)

Nuncjusz 9 godz. temu
Słusznie się czepia, lenie! XD

Czy to akurat ja stanowiłem kamień obrazy? Nie kierowane to było do nikogo osobiście, bo nawet nie wiedziałem, które z nich dyskutowało z Arysto, rzuciłem płaskiego żarta i tyle
Niemampojecia96
28.10.2017
Bo wchodzimy w spektrum interpretacji faktów, a nie samych faktów. Idę takim tokiem, że (w tej sytuacji) gdyby nie Arysto, nie byłoby Nuncjusza, mówiąc skrótowo.

Można więc traktować go (Arysto) jako zaczyn, zakwas, zalążek. Konfliktu.
Canulas
28.10.2017
Nie orzekam, żeś coś zrobił, czego dowodem są tam moje komentarze. Wydaje mnie się jednak, że Pasję ubodło jednak Twe stwierdzenie. Albo inaczej: przepełniło czarę
Canulas
28.10.2017
Ano pewnie o można
Nuncjusz
28.10.2017
No spoko, w razie czego podejmę rękawicę i poprowadzę do zguby literkową :)
Canulas
28.10.2017
Reakcja wydawała się jednak na tyle alergiczna, jakby krył się pod tym zadra o personalnym wymiarze.
Ale to domysły i spekulacje. Chuj w to.
Każdy ma prawo do decyzji i trzeba je szanować.
Ritha
28.10.2017
Ohoho, widzę bitwa.
Ogarnelam pobieżnie, Nun dodal "XD", to wystarczające, zeby nie brac przytyku o "lenistwie" na poważnie
Niemampojecia96
28.10.2017
Czy ''koszyk rozmaitości'' to Twój osobisty pomysł na nazwanie wątku? W sumie nie wiem, czy powinnam pytać tu, czy w ''koszyku''..
Nuncjusz
28.10.2017
Pytaj w koszyku :)
KarolaKorman
29.10.2017
Czerwony link przenosi na profil :)

Czegoś takiego jeszcze nie było :)
Dzieki nam wszystkim Opowijczykom prężnie się rozwijamy i jesteśmy oficjalną stroną. Wystarczyło poprosić Admina.
Jednak coś robimy i mamy nadzieję, że nadal będziemy wszyscy ze sobą współpracować.

PiN
Adam T
01.11.2017
Czy ktoś coś?
Właśnie. Jeszcze 11 dni na napisanie i wzięcie udziału w Bitwie.
Dziewięć dni pozostało do napisania lub dokończenia opowiadania do III LBnP.
Piszemy i wrzucajmy na główną Opowi.
Felicjanna
04.11.2017
A kiedy wrzucamy?
Adam T
04.11.2017
Adam T
04.11.2017
Jezu, NA BIEŻĄCO
Felicjanna
04.11.2017
ok
Felicjanna
04.11.2017
Jeszcze do niedzieli można zgłosić opowiadanie na zadany przez Adama T temat.

Zgłoszono trzy opowiadania. Liczymy (cnotą jest umiarkowanie) na jeszcze, co najmniej, jedno opowiadanie.

Niedziela, 12.XI.2017, g. 00.00.
refluks
09.11.2017
To znaczy, że Adam T. ze swą "Przystanią" wygrał?
refluks
09.11.2017
Zasrane to forum, jak nic na świecie.
Nic nie widać, kto wygrał i co zadaje na zadanie kolejne, bo fajdają bezwiednie.
Do Admina zostały zgłoszone pomysły podzielenia forum na działy, przyklejanie wątków, etc.

Czekamy.
Jutro do północy macie czas zacni Opowijjczycy, aby jeszcze wybrać się do wesołego miasteczka Adama i napisać coś na Bitwę.
Adam T
11.11.2017
Ref, to nie ta Bitwa, mimo źe już minęły dwa dni ;)
Została doba na zgłoszenie tekstu do Bitwy. Nie ma wymagań co do długości opowiadania, więc można jeszcze zdobyć się na napisanie opowiadania.
Nuncjusz
12.11.2017
Dobra, rzutem na taśmę dorzucam się, bo frekwencja dość kiepska :)
Dobra, mamy to.

(Pasjątko, przepraszam za – jakby – duble twojego postu, tzn. twoje, wcześniejsze(!): "Jutro do północy" i moje: "Została doba". Wytłumaczenie jest proste: po prostu nie zauważyłem twojego wpisu. Przepraszam i już nie wtrącam się :)

BAJ

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji