Literkowa Bitwa na Rymy 1.0

Neurotyk
18.02.2016
Ogólne zasady:

– każda Bitwa ma termin oddawania prac.

– linki do prac zamieszczamy na forum, pod aktualną Bitwą.

– zwycięzca poprzedniej Bitwy określa temat przewodni następnej oraz wyznacza termin oddawania prac (nie krótszy niż 5 dni i nie dłuższy niż 10 dni).


Zasady oceniania:

– prace oceniają UCZESTNICY danej Bitwy.

– każdy z uczestników ma JEDEN głos, który może przekazać na JEDNEGO z rywali.

– każdy z uczestników zobowiązuje się do uzasadnienia, dlaczego przekazał swój głos na daną osobę i jej pracę.

– każdy z uczestników MOŻE, ale nie musi, wyrazić krytykę na temat prac, na które nie oddał głosu.

Tematyka i stawiane warunki:

– osoba określająca tematykę następnej Bitwy ma pełną dobrowolność, co do wyznaczenia motywu przewodniego prac (nawet najbardziej abstrakcyjne tematy).

– osoba określająca tematykę następnej Bitwy MOŻE, ale nie musi, obwarować prace
określonymi, wybranymi przez siebie WARUNKAMI (jest to wiążące i trzeba się temu poddać); warunki mogą dotyczyć formy czy struktury pracy, jednakże muszą być MOŻLIWE do spełnienia.

Wyjątkowo:

– jeżeli w wynikach wystąpi RÓWNA ilość głosów, ogłaszamy na forum propozycję dla osoby „z tłumu”, która to osoba przesądziłaby o wygranej danego uczestnika. Pierwsza osoba „z tłumu”, która wyrazi chęć rozstrzygnięcia rezultatu (pierwsza napisze post na forum, pod ogłoszeniem), będzie miała prawo ocenić prace z RÓWNĄ ilością głosów i przekazać swój JEDEN głos na którąś z nich.

– osoba „z tłumu” NIE MOŻE być uczestnikiem danej bitwy.

Przekazanie głosu, uzasadnienia i recenzje:

– każdy uczestnik Bitwy przekazuje głos na wybranego rywala poprzez zamieszczenie komentarza o tym informującego pod pracą tego rywala; w tym samym miejscu dokonuje uzasadnienia wyboru oraz ocenia wywiązanie się z WARUNKÓW dodatkowych, jeśli były takowe.

– każdy uczestnik Bitwy może zamieścić pod pracami innych uczestników swoje recenzje (dobrowolne).

Inne:

– regulamin jest 'otwarty' na zmiany oraz nowe propozycje.

Literkowa Bitwa na Rymy

All rights reserved

PS Pierwsza Bitwa nie ma narzuconego tematu ani warunków dodatkowych.
Moni
18.02.2016
Może niech recenzje będą obowiązkowe, aby wiadomym było, że głosujący zapoznał się z każdym wierszem.
Neurotyk
18.02.2016
Ok. EDIT:

– każdy z uczestników MUSI zamieścić recenzję prac reszty uczestników(!!!)
Neurotyk
18.02.2016
Zostaje termin oddania prac pierwszej bitwy. Chcemy bliżej 5 dni, czy 10?
Moni
18.02.2016
Pięć dni chyba starczy...
Neurotyk
18.02.2016
Też tak myślę Moni, ale proponuję poczekać jeszcze na opinie innych.
little girl
18.02.2016
Jak dla mnie okey ;)
Neurotyk
18.02.2016
EDIT:

– forma tytułu pracy na bitwę: Literkowa Bitwa na Rymy (nr) (...temat..) (tytuł swojego wiersza).
Neurotyk
18.02.2016
little termin 5 dni pasuje Ci? :)
little girl
18.02.2016
Tak ;)
O-Ren Ishii
18.02.2016
Ja chyba się piszę :3
Mam teraz kupę czasu :D
Neurotyk
18.02.2016
Też tak myślę, tylko proponuje aby dzień STARTU Bitwy nie był dniem dzisiejszym. Dajmy szansę, aby inni mogli tu zajrzeć: ) Także poczekajmy jeszcze do jutra na komentarze innych i wtedy ewentualnie, oficjalnie wystartujemy Bitwę.

O-Ren Ishii fajnie :)
KarolaKorman
18.02.2016
Bardzo ciekawe wyzwanie, ale chyba nie wezmę udziału. Chętnie przeczytać wasze wiersze :)

Kiedyś, dawno temu, założyłam wątek na forum i wstawiłam w nim początek wiersza, by ludziki dopisali zakończenie. Jedynie Akwus podjął się wyzwania i uratował mój honor więc taka ilość chętnych jest dla mnie zaskoczeniem :)

Powodzenia :)
Neurotyk
18.02.2016
Ha ha Karola (gratuluję najlepszej pracy Bitwy Akwusa!!!) na razie jest nas zainteresowanych 4,5 osób, może w porywach 6, więc nie wiem, czy nie przedwczesne jest twe zaskoczenie popularnością :P
KarolaKorman
18.02.2016
Dziękuję za gratulacje :)

Trzymam kciuki, żeby nikt z tych, co już wyrazili chęć się nie rozmyślił. Uwierz mi to jest mega duża liczba osób :)
O-Ren Ishii
18.02.2016
Karola, dlaczego nie weźmiesz udziału? Super by było! :3
Sky300
18.02.2016
Ja raczej wezmę udział :P
Neurotyk
18.02.2016
Ja chyba też :P Może do jutra jeszcze ktoś nam wpadnie :)
Arysto
18.02.2016
Ja wpadam, jeśli mogę.

Czy wiersze - zgodnie z tematem - koniecznie muszą być rymowane?
Neurotyk
18.02.2016
Arysto, nie, nie, nie:) Nie muszą być rymowane. Literkowa Bitwa na Rymy to tylko nazwa WŁASNA naszego przedsięwzięcia. Obecna Bitwa jako że jest pierwsza, nie ma wyznaczonego tematu ani żadnych warunków. Jej zwycięzca zaproponuje temat oraz (jeśli będzie chciał) warunki np. rymy, dla kolejnej Bitwy :).

Część postów została ukryta (369)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Anonim
27.02.2016

ja nie rozdaje tu banów, to należy do Neurotyka
Neurotyk
27.02.2016
nie masz żadnego BANA :)
Moni
27.02.2016
No to jak to jest z tą moją racją z No po prostu... Skoro little miała sto procent racji...
A zresztą nieważne, dziękuję bardzo. Muszę się nauczyć waszego podejścia do zasad.
Neurotyk
27.02.2016
Ok, mam teraz zajęcia swoje, do wieczora:)

ps

każdy będzie miał powiadomienie, że jest REGULAMIN

BAJ
Anonim
27.02.2016
przede wszystkim trzeba wrzucić na luz, tego się naucz
Moni
27.02.2016
No ja byłam na luzie przecież...
Neurotyk
27.02.2016
'No to jak to jest z tą moją racją z No po prostu... Skoro little miała sto procent racji...
A zresztą nieważne, dziękuję bardzo. Muszę się nauczyć waszego podejścia do zasad.'

– od zasad i 100 % racji jest wyjątek, kiedy jest Moni, aluzja taka, bez urazy :)

BAH
Neurotyk
27.02.2016
BAJ
Moni
27.02.2016
1) Oceniamy każdego z osobna. (W sensie nie ma wspólnej puli).
2) Na każdego możemy przeznaczyć do pięciu punktów.
3) Z ułamków dajemy tylko połówki, ale to chyba bezsensowna zasada, bo nie zauważyłam nigdy noty, która tak nie robiła.
4) Zamiast robić recenzje każdej pracy i potem dawać punkty można, ale nie trzeba od razu rozdawać punkty.
5) W recenzji musimy podać minimalnie dwa plusy i minusy. Spodziewam się, że przy skrajnych ocenach możemy nie znaleźć plusów czy minusów, więc od razu mówię, że kiedy ich nie widzimy, możemy po prostu o tym napisać. Ale wtedy piszemy więcej plusów/minusów, zależy co odrzuciliśmy.
6) Interpretacja byłaby mile widziana, ale nie jest w żaden sposób konieczna.
7) Na samej górze komentarza sędzi (niezależnie czy tego, co bierze udział czy nie), piszemy "Komentarz na Bitwę" czy cokolwiek takiego. Co prawda i tak ciężko będzie tego szukać innym, ale, przynajmniej z mojego punktu widzenia, inaczej odpowiada się na takie komentarze.
8) Kiedy każdemu damy punkty, to na forum zgłaszamy koniec pracy i mówimy, jak je rozdysponowaliśmy. Np:
Gotowe.
Moni - 4
Filip - 4
Jared - 3
9) Jak kto wywoła kłótnię z pełną premedytacją, to ban na tę jedną Bitwę, a jak bez premedytacji, to to obgadamy.
10) Nie oddajemy głosu na własną pracę.
Neurotyk
27.02.2016
REGULAMIN Literkowa Bitwa na Rymy

§

„Literkowa Bitwa na Rymy” to nazwa własna konkursu i NIE oznacza, że wiersze muszą być „rymowane”.

§

Każdy, kto posiada KONTO na Opowi.pl, może wziąć BIERNY udział w „Literkowej Bitwie na Rymy”, zgłaszając swój wiersz.

Każdy, kto posiada KONTO na Opowi.pl, może wziąć CZYNNY udział w „Literkowej Bitwie na Rymy”, głosując na wiersze.

Udział BIERNY nie wyklucza udziału CZYNNEGO i na odwrót, czyli: osoby zgłaszające swoje wiersze MOGĄ GŁOSOWAĆ na wiersze konkurentów (nie mogą głosować na własne wiersze).

§

Zwycięzca poprzedniej „Literkowej Bitwy na Rymy”, zwanej dalej „Bitwą”, określa TEMAT następnej Bitwy.

Zwycięzca poprzedniej Bitwy może, ale nie musi, wyznaczyć DODATKOWE zadanie DLA CHĘTNYCH.

Zwycięzca poprzedniej Bitwy wyznacza TERMIN zgłaszania wierszy (sugeruje się – nie krótszy niż 5 dni i nie dłuższy niż 10 dni); może skonsultować go z zainteresowanymi i dobrać go tak, aby był optymalny.

Zwycięzca poprzedniej Bitwy tworzy WĄTEK na forum: Literkowa Bitwa na Rymy (nr) – (temat).

WZÓR WPISU w WĄTKU:

Temat: …

(kilka słów, wyjaśnienie, sugestie)

Zadanie dodatkowe (opcjonalnie): …

(kilka słów, wyjaśnienie, sugestie)

Ewentualne pytanie o optymalny termin etc.

§
Uczestnicy Bitwy zgłaszają swoje wiersze poprzez zamieszczenie linku do nich prowadzącego, w specjalnie do tego utworzonym wątku na forum: Literkowa Bitwa na Rymy – linki do wierszy.

WZÓR TYTUŁU WIERSZA:

Literkowa Bitwa na Rymy (nr) – (temat) – (tytuł właściwy)

§

ZASADY GŁOSOWANIA

Każdy, kto posiada KONTO na Opowi.pl, może zagłosować na wiersze w specjalnie utworzonym do tego WĄTKU na forum: GŁOSOWANIE – Literkowa Bitwa na Rymy.

Głosuje się, zamieszczając JEDEN wpis, w którym przyznaje się poszczególnym wierszom, bądź jednemu wierszowi, PUNKTY/PUNKT:

– głosujący posiada pulę 6 PUNKTÓW.

– głosujący może przyznać jednemu wierszowi MAKSYMALNIE 3 PUNKTY.

– głosujący nie musi wykorzystywać całej puli 6 PUNKTÓW.

PUNKTY można rozdysponować w DOWOLNY sposób, biorąc pod uwagę powyższe (można przyznać punkty/punkt kilku, bądź jednemu tylko wierszowi).

Głosujący UZASADNIA w kilku słowach, dlaczego przyznał daną ilość punktów poszczególnym wierszom, bądź wierszowi.

Głosujący głosuje RAZ i nie może zmieniać decyzji ani przyznawać niewykorzystane punkty po tym, jak już zagłosował.


WZÓR WPISU GŁOSOWANIA:

Tytuł wiersza – autor – punkty lub punkt – UZASADNIENIE

[…]


WYKLUCZENIA GŁOSUJĄCYCH

Jeżeli zachowanie głosującego przejawia cechy charakterystyczne dla „TROLLI” internetowych, czyli: spam, nieprzestrzeganie zasad REGULAMINU, łamanie dobrych obyczajów w serwisie Opowi.pl (Netykieta, https://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta) – osoba taka może zostać WYKLUCZONA z głosowania, a jeżeli już przyznała punkty, punkty te mogą zostać anulowane.

O wykluczeniu głosującego i anulowaniu jego punktów DECYDUJĄ WSPÓLNIE bierni uczestnicy Bitwy, czyli osoby, które ZGŁOSIŁY swoje wiersze.

§

LICZENIE PUNKTÓW I PODANIE WYNIKÓW

Punkty zlicza autor tematu Bitwy.

Autor tematu Bitwy podaje WYNIKI do publicznej wiadomości we WPISIE, w wątku aktualnej bitwy.

REMIS

Jeżeli w wynikach wystąpi RÓWNA ilość punktów, ogłaszamy na forum propozycję dla osoby „z tłumu”, która to osoba przesądziłaby o wygranej danego uczestnika Bitwy. Pierwsza osoba „z tłumu”, która wyrazi chęć rozstrzygnięcia rezultatu (pierwsza napisze post na forum, pod ogłoszeniem), będzie miała prawo ocenić wiersze z RÓWNĄ ilością punktów i przekazać swój JEDEN PUNKT na któryś z nich.

Osoba „z tłumu” MOŻE być GŁOSUJĄCYM w aktualnej Bitwie, ale NIE MOŻE być uczestnikiem, który zgłosił wiersz.

§

INNE

Uczestnicy Bitwy są zobligowani do niepoprawiania wierszy, gdy już są one zgłoszone linkiem do konkursu.

Warto, aby prace zgłaszane na Bitwę były „świeże” i niepublikowane na Opowi, jednakże jeśli ktoś zgłosi pracę, która już „wisi” na Opowi, ale od momentu zamieszczenia linku zgłoszeniowego jej nie edytuje, nie będzie uważane to za złamanie zasad.

Regulamin jest 'otwarty' na zmiany oraz nowe propozycje.

Literkowa Bitwa na Rymy

All rights reserved


Dyskutujmy, radźmy, a na końcu głosowanie, kto jest ZA tym kształtem regulaminu.

PS mówcie, jeśli o czymś zapomniałem.
Moni
27.02.2016
Jedno zastrzeżenie, do punktu reminsowego. Niech Ci, którzy głosowali i jednej z walczących prac dali więcej punktów niż drugiej też nie powinni być do tego dopuszczonym.
Neurotyk
27.02.2016
ok, bedzie edytowany regulamin.
Anonim
27.02.2016
jeśli wystąpi remis mozna zarządzić dogrywkę i głosować na wiersze , które uzyskały tę samą liczbę punktów
Neurotyk
27.02.2016
Jedno zastrzeżenie, do punktu reminsowego. Niech Ci, którzy głosowali i jednej z walczących prac dali więcej punktów niż drugiej też nie powinni być do tego dopuszczonym.

EDIT

Czekamy na kolejne sugestie :)
Neurotyk
27.02.2016
jeśli wystąpi remis mozna zarządzić dogrywkę i głosować na wiersze , które uzyskały tę samą liczbę punktów

OK, bierzemy pod rozwagę

EDIT
Anonim
27.02.2016
ja bym pozwolił każdemu głosować w dogrywce :)
Moni
27.02.2016
Dobry pomysł. C: Ale mam lepszy. Gdy raz w Bitwach to się zdarzyło, to po prostu oboje zwycięzcy wspólnie ustalili następny temat i całą resztą. Zróbmy tak samo.
Neurotyk
27.02.2016
ja bym pozwolił każdemu głosować w dogrywce :)

Ok, a zastrzeżenie Moni: Jedno zastrzeżenie, do punktu reminsowego. Niech Ci, którzy głosowali i jednej z walczących prac dali więcej punktów niż drugiej też nie powinni być do tego dopuszczonym.

?
Neurotyk
27.02.2016
Dobry pomysł. C: Ale mam lepszy. Gdy raz w Bitwach to się zdarzyło, to po prostu oboje zwycięzcy wspólnie ustalili następny temat i całą resztą. Zróbmy tak samo.

KTO ZA?

JESTEM ZA
Moni
27.02.2016
No, jak już wcześniej uznał jakąś pracę za lepszą, to nie będzie obiektywny.
Moni
27.02.2016
C:
Neurotyk
27.02.2016
Każdy z uczestników minionej bitwy dostał info, ze jest debata nad nowym reg.

Czekajmy :)
O-Ren Ishii
27.02.2016
Regulamin Neurotyka w porządku. Z remisem - jeśli te dwie osoby będą chciały wymyślać razem, to niech tak będzie. A jeśli nie, to glosowanie.
I mi pasi.
Karo
27.02.2016
Jestem!!!!
Karo
27.02.2016
Wróciłem z Deadpoola (goście mówi mi, że on zachowuje się jak ja :D ) polecam wszystkim fanom Marvella i komedii ;)
little girl
27.02.2016
Wszystko spoko, podoba mi się:) Z remisem możemy spróbować sposób Moni a jak nie będą sie dogadywać, to jak zaproponował Filip, głosowanie
Karo
27.02.2016
macie mój głos ;) (nawet nie wiem na co) ale ci (Neurotyku) ufam i wierzę, że wiesz co robić ;)
Karo
27.02.2016
wołajcie jakby co ;)
Arysto
27.02.2016
Akceptuje obecny regulamin.
Wsio.

Deadpool zawsze spoko, zwłaszcza łamanie 4tej ściany ;)
Karo
27.02.2016
mi tam się podobała ta ślepa staruszka (taki mędrzec)
Arysto
27.02.2016
No właśnie kompletny pastisz tych ślepych, starych mędrców ;)
Neurotyk
27.02.2016
Little: "Wszystko spoko, podoba mi się:) Z remisem możemy spróbować sposób Moni a jak nie będą sie dogadywać, to jak zaproponował Filip, głosowanie"

Ok, jeśli będzie remis, sposób Moni, czyli dwójka (wątpię, że będzie trójka, ale może...) uczestników z taką samą liczbą PUNKTÓW zostaje zwycięzcami i wspólnie wymyśla temat następnej Bitwy. Jeżeli nie ustalą tego wspólnie, zarządzimy dodatkowe głosowanie.

Zmieniam REGULAMIN.

Czekamy jeszcze trochę i jeżeli nie będzie sprzeciwu, tworzę konto REGULAMINU. A potem Sky daje wątek nowy z tematem swoim :)
Moni
27.02.2016
Oki. C:
Karo
27.02.2016
Jasne jak słońce i gwiazdki i ją ;)
Neurotyk
27.02.2016
Ty jesteś CIEMNA masa z nieodkrytej galaktyki :)
Anonim
27.02.2016
Ciemna Materia....
Karo
27.02.2016
nie wiem czemu mnie obrażasz, może ja też mam uczucia i może nie chcę być nazywany ciemną MASĄ, co? Pomyśl trochę zanim coś napiszesz




Żartuje oczywiście i już nie zaśmiecam forum ;)
Anonim
27.02.2016
Ciemna Materia to główny składnik Kosmosu, czuj się wyróżniony Karo
dobra, ja też już nie śmiecę
Sky300, możesz, jeśli już chcesz, założyć wątek nowej Bitwy: Literkowa Bitwa na Rymy 2.0 – temat

Zapoznaj się też najpierw dokładnie z REGULAMINEM, który jest w opisie profilu tego konta.

__________

Neurotyk
Sky300
27.02.2016
Nowa bitwa generalnie się zaczęła :)
Neurotyk
27.02.2016
OKI :D
Moni
27.02.2016
Więc, wobec sytuacji spod drugiego wątku, niechętnie bo niechętnie, ale przepraszam Neurotyka. Jednak jeśli jeszcze raz ktoś wprost lub nie oskarży mnie o bycie kretynką gdy miałam rację, to nie będzie już przeprosin.
Neurotyk
27.02.2016
BÓG z Toba.
Moni
27.02.2016
I niech ma nas wszystkich w opiece.
*Modli się do Boga*.
Neurotyk
27.02.2016
Amen #kończy modlitwę#
Moni
27.02.2016
Nie wtryniaj się w moją rozmowę z Bogiem, proszę.
Neurotyk
27.02.2016
Ja " kończę swoją modlitwę" więc sory.
Moni
27.02.2016
A, nie wiedziałam, że taką zacząłeś. XD
Sky300
27.02.2016
Ej... Żebyście znowu nie zaczęli xD
Neurotyk
27.02.2016
Spoko Moni XD

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji