Literkowa Bitwa na Rymy #14

Hej,
Wiem, że za długo z tym zwlekałam i wiele osób się niecierpliwi, tak więc:

Temat główny: bańki mydlane

Temat dodatkowy: nieubłagany czas

Termin (mam nadzieję, że dobry): 13.09.2016
O-Ren Ishii
06.09.2016
Dobra, ja w to idę.
60secondsToDie
06.09.2016
Terminu nie ustalasz ty, ale spoko :P
Bry wieczór.
Ruszamy z kolejną odsłoną Literkowej ;)

TERMIN: 13.09.2016, GODZINA 20:00

Połamania piór.
______________
60
60, przepraszam, świeża jestem w temacie
Tina12
06.09.2016
Postaram sie coś napisać
60secondsToDie
06.09.2016
Ja również ;)
O-Ren Ishii
06.09.2016
Nie przepraszaj. 60, w literkowej podający temat - podaje termin. W literackiej nie.
60secondsToDie
06.09.2016
Whatever
KarolaKorman
06.09.2016
Może i ja znajdę czas i coś skrobnę :)
60secondsToDie
08.09.2016
Odkopuję :P Chyba napiszę coś zaraz.
Nazareth
08.09.2016
A ja dalej myśle jak zrobić by mydlane banki nie były dziecięce ani kobiece... Ffff...
Nuncjusz
08.09.2016
namydliłem sobie czerep
bańke nosem wypuściłem
zaraz zjem kanapkę z serem
kąpiel sobie odpuściłem

zasechł mi mydlany kołtun
jeszcze oczy pieką z mydła
a ja już na chleb nakładam serek
chociaż lepsze są powidła

Nazareth
08.09.2016
Jesteś moimi idolem, Nuncjusz XD
podbijam
Kasumi Mai
09.09.2016
Czemu by nie w sumie ;p
Ktokolwiek
10.09.2016
:D chyba w to wchodzę, fajny temat
Mirra Von Arrow
10.09.2016
Unoszą się i opadają,
Chichoczą i się skradają,
Niczym małe chochliki.

Unoszące się poprzez choinki,
Delikatną Dove wonią,
snują i koją.

Zwą je mydlane bańki,
Lecz ja dostałam z dyńki
I chyba robią mi się zwitki.
Mirra Von Arrow
10.09.2016
Wersja poprawiona:

Unoszą się i opadają,
Chichoczą i skradają,
Niczym małe chochliki.

Unoszące się poprzez choinki,
Delikatną Dove wonią,
snują się i koją.

Zwą je mydlane bańki,
Lecz ja z dyńki dostałam
I chyba mam się zwitki.
Nazareth
10.09.2016
Słyszę i widzę, że niektórzy z nowych urzytkowników mają problemy z ogarnięciem konkursu. Pozwolę sobie za tem przypomnieć regulami, który jest cały czas dostępny na profilu Regulaminu Literkowej Bitwy na Rymy. Może warto by go było wstawić też pod tym drugim profilem, co Szejsiont?

REGULAMIN Literkowa Bitwa na Rymy™


§

„Literkowa Bitwa na Rymy” to nazwa własna konkursu i NIE oznacza, że wiersze muszą być „rymowane”.

§

Każdy, kto posiada KONTO na Opowi.pl, może wziąć BIERNY udział w Literkowej Bitwie na Rymy, zgłaszając swój wiersz.

Każdy, kto posiada KONTO na Opowi.pl, może wziąć CZYNNY udział w Literkowej Bitwie na Rymy, głosując na wiersze.

Udział BIERNY nie wyklucza udziału CZYNNEGO i na odwrót, czyli: osoby zgłaszające swoje wiersze MOGĄ GŁOSOWAĆ na wiersze konkurentów (nie mogą głosować na własne wiersze).

§

TWORZENIE NOWEJ BITWY I GŁOSOWANIA

Zwycięzca poprzedniej Literkowej Bitwy na Rymy, zwanej dalej „Bitwą”, określa TEMAT następnej Bitwy.

Zwycięzca poprzedniej Bitwy tworzy WĄTEK na forum: Literkowa Bitwa na Rymy (nr) – (temat).

Zwycięzca poprzedniej Bitwy może, ale nie musi, wyznaczyć DODATKOWE zadanie DLA CHĘTNYCH.

Zwycięzca poprzedniej Bitwy wyznacza TERMIN zgłaszania wierszy (sugeruje się – nie krótszy niż 5 dni i nie dłuższy niż 10 dni); może skonsultować go z zainteresowanymi i dobrać go tak, aby był optymalny.

WZÓR WPISU w WĄTKU:

Temat: …

(kilka słów, wyjaśnienie, sugestie)

Zadanie dodatkowe (opcjonalnie): …

(kilka słów, wyjaśnienie, sugestie)

Termin zgłaszania wierszy. Ewentualne pytanie o optymalny zakres czasowy terminu, etc.

Zwycięzca poprzedniej Bitwy lub inna, wyznaczona osoba, tworzy WPIS w WĄTKU do GŁOSOWANIA, dopiero PO UPŁYWIE terminu zgłaszania wierszy; wpis zawiera listę wierszy biorących udział w aktualnej Bitwie, w formie linków przez które zostały zgłoszone, wraz z podaniem imion/nazw autorów prac.

§

ZGŁASZANIE WIERSZY

Uczestnicy Bitwy zgłaszają swój wiersz poprzez zamieszczenie linku do niego prowadzącego, w specjalnie do tego utworzonym wątku na forum: Literkowa Bitwa na Rymy 1.0 – linki do wierszy.

WZÓR TYTUŁU WIERSZA:

Literkowa Bitwa na Rymy (nr) – (temat) – (tytuł właściwy)

§

ZASADY I TERMIN GŁOSOWANIA

Każdy, kto posiada KONTO na Opowi.pl, może zagłosować na wiersze w specjalnie utworzonym do tego WĄTKU na forum: GŁOSOWANIE – Literkowa Bitwa na Rymy (bez spamu).

Głosuje się, zamieszczając JEDEN wpis, w którym przyznaje się poszczególnym wierszom, bądź jednemu wierszowi, PUNKTY/PUNKT:

– głosujący posiada pulę 6 PUNKTÓW.

– głosujący może przyznać jednemu wierszowi MAKSYMALNIE 3 PUNKTY.

– głosujący nie musi wykorzystywać całej puli 6 PUNKTÓW.

PUNKTY można rozdysponować w DOWOLNY sposób, biorąc pod uwagę powyższe (można przyznać punkty/punkt kilku, bądź jednemu tylko wierszowi).

Głosujący UZASADNIA w kilku słowach, dlaczego przyznał daną ilość punktów poszczególnym wierszom, bądź wierszowi.

Głosujący głosuje RAZ i nie może zmieniać decyzji ani przyznawać niewykorzystane punkty po tym, jak już zagłosował.

WZÓR WPISU GŁOSOWANIA:

autor i/lub tytuł wiersza – punkty lub punkt – UZASADNIENIE

Głosowanie rozpoczyna się w po upłynięciu terminu zgłaszania wierszy, jeżeli został już stworzony WPIS w WĄTKU do głosowania.

Głosowanie TRWA DWIE DOBY od momentu UPŁYWU terminu zgłaszania wierszy.

WYKLUCZENIA GŁOSUJĄCYCH

Jeżeli zachowanie głosującego przejawia cechy charakterystyczne dla „TROLLI” internetowych, czyli: spam, nieprzestrzeganie zasad REGULAMINU, łamanie dobrych obyczajów w serwisie Opowi.pl (Netykieta, https://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta) – osoba taka może zostać WYKLUCZONA z głosowania, a jeżeli już przyznała punkty, punkty te mogą zostać anulowane.

O wykluczeniu głosującego i anulowaniu jego punktów DECYDUJĄ WSPÓLNIE bierni uczestnicy Bitwy, czyli osoby, które ZGŁOSIŁY swoje wiersze.

§

LICZENIE PUNKTÓW I PODANIE WYNIKÓW

Punkty zlicza autor tematu Bitwy lub inna, wyznaczona, osoba.

Autor tematu Bitwy (lub inna, wyznaczona osoba) podaje WYNIKI do publicznej wiadomości we WPISIE, w wątku GŁOSOWANIA i w wątku aktualnej Bitwy.

REMIS

Wynik REMISOWY oznacza, iż osoby z taką samą ilością punktów zostają uznane ZWYCIĘZCAMI; wspólnie ustalają temat kolejnej Bitwy; jeżeli zwycięzcy nie dojdą do porozumienia w kwestii ustalenia tematu, zaprowadza się dodatkowe głosowanie (forma i zasady – do ustalenia).

§

INNE WAŻNE

Uczestnicy Bitwy są zobligowani do niepoprawiania wierszy, gdy już są one zgłoszone linkiem do konkursu.

Warto, aby prace zgłaszane na Bitwę były „świeże” i niepublikowane na Opowi, jednakże jeśli ktoś zgłosi pracę, która już „wisi” na Opowi, ale od momentu zamieszczenia linku zgłoszeniowego jej nie edytuje, nie będzie uważane to za złamanie zasad.

W przypadkach takich jak: brak zgłoszeń wierszy do Bitwy lub BARDZO niska frekwencja, zdarzenia losowe (prośby o przedłużenie terminu wstawiania wierszy, prośby o możliwość edycji wiersza po zgłoszeniu linkiem a przed rozpoczęciem głosowania oraz inne niewymienione) – opowijska społeczność ZAINTERESOWANA adekwatną do wyżej podanych przypadków Bitwą, wyraża do nich swój stosunek, zastrzegając sobie prawo do podjęcia kolegialnej decyzji rozstrzygającej w kwestii ich przedmiotu.
60secondsToDie
11.09.2016
Wybaczcie, że pytam tu, ale jest ktoś chętny-kompetentny, do objęcia sterów LBnR?
Nazareth
11.09.2016
Chętny - może. Kompetentny - jeszcze większe może. Podjąłbym się, ale mam teraz dużo na głowie: Przeprowadzka i takie tam. Ale mogę podzielić odpowiedzialność. A co się dzieje?
60secondsToDie
11.09.2016
Bo raczej znikam z opowi, a przynajmniej na jakiś czas, i głupio to zostawiać "bez opieki".
O-Ren Ishii
11.09.2016
Nie wiem czy nadawalabym sie, ale moglabym.
60secondsToDie
11.09.2016
Z ta kompetencja to beka, wystarczy tylko miec chwile czasu niekiedy żeby costam zatwierdzic z lbnr
60secondsToDie
11.09.2016
Wiec jak cos to niech ktores z was napisze mi na pw po haslo i email.
Nazareth
11.09.2016
Dawaj Ren, to ty tu jesteś poetką ;)
O-Ren Ishii
11.09.2016
Okej, mogę, to Minutko, napiszę do Ciebie pozniej, bo kotlety smaze XD
Nazareth
11.09.2016
Mmm... kotleeetyyy XD
O-Ren Ishii
11.09.2016
No kotlety! Z piersi kurczaka. Taka pani domu sie ze mnie zrobiła, ze sama nie wierze :D
60secondsToDie
11.09.2016
Mniam, podrzuc mi kotleta, Renuś :c
O-Ren Ishii
11.09.2016
Jasne, łap *rzuca kotleta prosto w łapki Minutki*
60secondsToDie
11.09.2016
Awww, dzięki ♥
Nuncjusz
11.09.2016
Nuncjusz
11.09.2016
Nuncjusz
11.09.2016
O-Ren Ishii
11.09.2016
Nowa Pani kierownik wita!

_________
O-Ren Ishii
Nazareth
11.09.2016
i kto powiedział że kobiety nie dostają się na kierownicze stanowiska? XD
O-Ren Ishii
11.09.2016
Ktoś tak mówił? xD
Nuncjusz
12.09.2016
Opowi to najbardziej sfeminizowany Portal jaki było mi dane poznać. Naz, to my jesteśmy w mniejszości. Brońmy się!
Tak łatwo oddałeś władzę ;___;
O-Ren Ishii
12.09.2016
Źle Wam? ;_;
Okropny
12.09.2016
Absolutnie!
Nazareth
12.09.2016
Nuncjusz, ja do władzy nie mam żadnych zapędów, ani powołania. Zresztą fajnie jak kobieta trochę porządzi ;)
Neurotyk
19.09.2016
Widzę, że kierowniczka zmieniła się:)

Cieszę się z obecności Ren:)

Co do słów Nuncjusza: może jakiś parytet dla mężczYzn w ramach wyrównywania szans???:D

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji