Literkowa Bitwa na Rymy 25 - Robot

Pan Buczybór
23.05.2017
Witajcie ponownie. Tym razem bitwa wejdzie w tematykę sci-fi/cyberpunk. Fantastyka towarzyszy nam od dawna i już wielu snuło opowieści o statkach kosmicznych, nowych planetach, czy niezbadanych rasach kosmitów. Tym razem, jednak wejdziemy w tematykę bardziej nam zbliżoną:
Robot
- To właśnie temat tej oto bitwy. Bezduszna maszyna, kopia człowieka, a może coś więcej? Może to my staliśmy się tymi bezdusznymi maszynami, które tak nas fascynują i jednocześnie wzbudzają w nas strach. To wszystko zależy od interpretacji.
Temat dodatkowy:
Śmierć
Co ona znaczy dla robota? Czy to tylko odłączenie kabla? Tematyka śmierci jest bardzo obszerna, jednak w odniesieniu do istoty bezdusznej, nieczującej nabiera głębszego znaczenia. Wspomnę tu jeszcze o potworze Frankensteina, który - tak samo jak roboty - był dziełem człowieka.
Termin: Myślę, iż 04.06.17r jest odpowiedni. Jedenaście dni to dosyć sporo, więc myślę, że dacie radę się wyrobić.

To już wszystko. Zapraszam do pisania i mam nadzieję, że pojawi się tutaj wiele ciekawych wierszy.
Neurotyk
23.05.2017
Temat super:)

Proponuje skrócenie terminu do 7 - góra 8 dni. 11 rozleniwi, 5 spowoduje, ze zaabsorowani życiem nie zdążą napisać wiersza.
Neurotyk
23.05.2017
*Zaabsorbowani
Pan Buczybór
23.05.2017
To już do uzgodnienia z większą liczbą osób. Jak tam komu pasuje. Bitwa Riggsa pokazała, że czasami trzeba dać trochę więcej czasu, więc warto poczekać na zdanie innych.
Neurotyk
23.05.2017
Oczywiście!:) To byla - moj wpis - tylko sugestia kompromisu.

Buk
Neurotyk
23.05.2017
Zasady — czy w niektórych sprawach – ich brak — terminy i inne ustalane są w LBnR w drodze konsensusu. Nie ma, oprócz przewodnika stada (teraz Ren), żadnej jednej wyroczni. Można powiedzieć, że konkurs organizują wszyscy – a jedyna "władza" (regulamin) ogranicza się do pilnowania praw kardynalnych – czyli ogólnych ram, nadających kształt zabawie.

Tak sobie myślę, że NIKT na dobrą sprawę nie kieruje, a Literkowa trwa. Spontanicznie. Ciekawe kiedy LBnR zacznie sama rządzić nami... i ustalać daty, terminy, rozpoczynać głosowania... Horror? :)

Na szczęście Ren czuwa, by LBnR nie ożyła jak stwór Frankensteina...


Nuncjusz
23.05.2017
Ona funkcjonuje mocom naszych umysłuff
O-Ren Ishii
23.05.2017
Też myślę, że 7 dni będzie w porządku :)
Tarzan
23.05.2017
Może tu mi ktoś odpowie, joł:
Wchodzę patrzę bitwa na rymy, myślę: zajebiście ziomki jadą freestylem. Ale to chyba tylko jakiś konkurs poezji, dobrze kombinuję?
O-Ren Ishii
23.05.2017
Niezły z Ciebie kombinator. Dokładnie tak jest
Neurotyk
23.05.2017
Czemu tylko?:) Piszesz wiersz na temat/inspirowany tematem. Biały lub rymowany.

Prozie wstęp wzbroniony:)
Neurotyk
23.05.2017
W jakimś wątku była taka zabawa w rymowanie bez trzymanki. Można odkopać:)
Neurotyk
23.05.2017
W jakimś wątku była taka zabawa w rymowanie bez trzymanki. Można odkopać:)
Tarzan
23.05.2017
Czyli freestyla mogę jebnąć czy nie?
Neurotyk
23.05.2017
Freestyle kojarzy mi sie z rapowaniem czy czymś podobnym. Oswiec mnie
Allfree
24.05.2017
Nie miałem jak dotąd okazji wziąć udziału w LBnR. Czy pisząc swoje propozycje,na wyżej zaproponowany temat, "wrzucamy" je bezpośrednio na opowi z jakimś dopiskiem?
KarolaKorman
24.05.2017
Właśnie z dopiskiem LBnR 25 (25 to numer tejże) Gdzieś jest też wątek, gdzie wstawia się linki, ale jak się pojawią wiersze, ktoś go odkopie :)

Powodzenia życzę :)
Allfree
24.05.2017
Dziękuje :-)
Allfree
24.05.2017
...aaa, a gdzie ten dopisek ma się pojawić, w moim utworze?
KarolaKorman
24.05.2017
W tytule i kiedy będziesz wstawiał, jest na samym dole w kategoriach Bitwy, to kliknij na to :)

LBnR 25 - Robot - tutaj Twój tytuł, ale nie musi go być
Bitwy w kategorii nie fantasy.

Ostatnie tak były tytułowane:
LBnR nr 24 - Wszyscy jesteśmy świrami - Rozdwojenie albo LBnR nr 24 – Wszyscy jesteśmy świrami – Dziwne dni
Neurotyk
24.05.2017
Tarzan, jeśli ten freestyle mialby oznaczać wykorzystanie fragmentów wierszy i zabawę nimi to nie - chodzi nam o oryginalne wiersze.

Jeśli chcesz wziąć udział, sprecyzuj swoje pytanie. Od wczoraj męczy mnie to - co masz na mysli.

Szukałem w google, ale zmeczylo mnie to - znalazłem jedynie jakieś pojedynki freestyle w przetwarzaniu na rap i tudzież rymy wiersze znanych poetów.

Nie wiem, co knujesz, albo jestem głupiem - prędzej to drugie:)
Neurotyk
24.05.2017
*wierszy
Tarzan
24.05.2017
Joł, chodzi mi o tekst rapowy. Jak do piosenki. Też się rymuje, ale nie wiem czy wy chcecie jakieś wyczesane gówno Mickiewicza, czy mogę nawijać o życiu na dzielni. Zara coś sklecę i dodam, żebyś wiedział o co kaman.
Neurotyk
24.05.2017
Może być w stylu życia na dzielni, aby było związane z tematem Pana Buczoboaba:

"Robot
- To właśnie temat tej oto bitwy. Bezduszna maszyna, kopia człowieka, a może coś więcej? Może to my staliśmy się tymi bezdusznymi maszynami, które tak nas fascynują i jednocześnie wzbudzają w nas strach. To wszystko zależy od interpretacji.
Temat dodatkowy:
Śmierć"

Mickiewiczem nikt raczej tu nie pisze :)
Tarzan
24.05.2017
Git. Peace.
Neurotyk
24.05.2017
Ważne, że twój tekst rapowany będzie mową wiązaną a nie prozą. To jedyne kryterium.

Neurotyk
24.05.2017
Wg mnie. Może ktoś ma inne zdanie... :)
Tarzan
24.05.2017
Mową wiązaną? Nie obrażasz mnie?
Neurotyk
24.05.2017
To znaczy, że:

"wiersz — forma utworu literackiego pisanego tekstem podzielonym graficznie i intonacyjnie na wersy ustalone w sposób arbitralny, jednak mające długość nieprzekraczającą kilkunastu zgłosek"
Neurotyk
24.05.2017
Wiedźmin w dresie Nike.
Tarzan
24.05.2017
"wiersz — forma utworu literackiego pisanego tekstem podzielonym graficznie i intonacyjnie na wersy ustalone w sposób arbitralny, jednak mające długość nieprzekraczającą kilkunastu zgłosek" - Specjalnie tak nawijasz, żeby się nic z tego nie dało wykminić czy Ci samo wychodzi, ziom. Dodałem, przed chwilą to co ja piszę, tam mi powiedz czy o to ci biega.
Dres Adidasa, taszka Nike'a - istotna różnica.
Neurotyk
24.05.2017
Proza:

wiersz — forma utworu literackiego pisanego tekstem podzielonym graficznie i intonacyjnie na wersy ustalone w sposób arbitralny, jednak mające długość nieprzekraczającą kilkunastu zgłosek" - Specjalnie tak nawijasz, żeby się nic z tego nie dało wykminić czy Ci...

komentarz: w akapicie nie dzielisz zdania arbitralnie.

Wiersz:

wiersz — forma utworu literackiego pisanego
tekstem podzielonym graficznie i intonacyjnie
na wersy ustalone w sposób arbitralny
i tak dalej

Konkluzja z jednej stronki internetowej:

"Rożnica między wierszem a prozą dotyczy więc graficznej i intonacyjnej organizacji tekstu. W przypadku prozy jest to podział naturalny, wynikający ze składni i typowej intonacji (zdania) oraz związków między zdaniami (akapity). W przypadku wiersza jest to obowiązkowy, lecz przeprowadzony w sposób arbitralnie ustalony przez autora podział na jednostki, których długość nie przekracza kilkunastu sylab."

Neurotyk
24.05.2017
Pisz już ten rap i nie zawracaj głowy ziomuś :)
Enchanteuse
24.05.2017
Oho, to może być ciekawe.
riggs
25.05.2017
Panie Buczybórze- nie pogratulowałem jeszcze, więc robie to teraz. Fajny temat. Będę :)
Neurotyk
28.05.2017
Bucz, skorośmy ustalili gorący terminos na 7 dni (czy nie?) to m mógłby Pan wyliczyć nowy termin i podać dla porządku.

Baj:)
O-Ren Ishii
28.05.2017
No ja tak myślę, zeby we wtorek albo środę skończyć :/
Ritha
28.05.2017
Ech, a ja nie mam natchnienia na wiersze ostatnio :I
Enchanteuse
28.05.2017
To pewnie BDD zabierają wszystkie pomysły :D
Neurotyk
28.05.2017
Wiersz to wiersz. Do wiersza sam pomysł nie wystarczy – potrzebny palec bądź iskra boska.
Neurotyk
28.05.2017
Ja potrzebuję pomysłu oraz natchnienia. Dla mnie natchnienie to iskra boska, a dla kogoś i innego kosmos, jakieś żywioły czy co innego.
Neurotyk
28.05.2017
Ja potrzebuję pomysłu oraz natchnienia. Dla mnie natchnienie to iskra boska, a dla kogoś i innego kosmos, jakieś żywioły czy co innego.
Enchanteuse
28.05.2017
Wiem, wiem , żartowałam :)
Dla mnie muzyka jest natchnieniem i to ona , w połączeniu z jakąś sytuacją, koncepcją, a czasem po prostu emocjami - tworzy wiersz.
Neurotyk
28.05.2017
U mnie Duch Święty, czyli np. te nieuchwytne styki myśli i ulotnych migawek, czyli coś, czego nie da się dotknąć a mimo to podczas natchnienia można zamknąć w słowach.
Enchanteuse
28.05.2017
Właściwie to, jakby się zastanowić, wiersz da się napisać i bez natchnienia. Z tym że dla czytającego nigdy nie będzie to smaczne - poezja zmieni się w mechaniczny ciąg słów. Nawet przy świetnym warsztacie .
Neurotyk
28.05.2017
Jak coś, będę na Gorących rytmach.

BAJ
Enchanteuse
28.05.2017
Okej .
Baw się dobrze :)
Neurotyk
28.05.2017
He he też możesz tam się bawić:)
Enchanteuse
28.05.2017
Nie, ja idę spać, wszak rano trza zwlec się z łóżka :P
Dobranoc ;)
Neurotyk
28.05.2017
BaJ:)
Neurotyk
31.05.2017
Bucz, obudź się! Dziś, czy jutro koniec zgłoszeń?
Jared
31.05.2017
I hope że zdąże, bo mam 90% ;-;
Neurotyk
31.05.2017
No, żeby dla Cb nie dali wstawić!
Jared
31.05.2017
Kurde, chcę, bo mi wyszło coś ambitnego wierszem po raz pierwszy ;o
O-Ren Ishii
31.05.2017
Jutro rano albo dzis w nocy otworze glosowanie :)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji