Literkowa Bitwa na Rymy nr 22

Adam T
25.03.2017
Ponieważ wyniki poprzedniej bitwy wreszcie są policzone, mam przyjemność zaprosić do kolejnej :)
Temat:
Opowieści o duchach :)
Z racji tego, że zbliżają się święta, temat może być jak najbardziej potraktowany "z jajem", ale może być całkiem na poważne.

Temat dodatkowy: Zmory i południce.
Termin do 5 kwietnia czyli, bez dzisiejszego, dziesięc dni.

Zdaję sobie sprawę, że do listopada daleko, o Halloween nikt nie myśli, dlatego, przewrotnie, proponuję temat zulełnie nie na czasie :))
Zapraszam chętnych do łamania piór :))
Tina12
25.03.2017
Chyba łamania klawiatór :)
Adam T
25.03.2017
Narzędzie jak najbardziej dowolne ☺
Nuncjusz
25.03.2017
Posępne klawiatory już czyhają na wasze dusze...
O-Ren Ishii
25.03.2017
Wezmę udział
Neurotyk
25.03.2017
Wezmę!
Nazareth
25.03.2017
Ja tu ślęczę nad jednym słowiańskim tematem a kolega kusi mnie drugim jak rusałek jakiś czy inny wił. Pomyślę, och pomyślę.
Adam T
25.03.2017
Naz, wiły jak najbardziej w temacie, ludowizna mile widziana.
Adam T
25.03.2017
Wybaczcie babole w pierwszym wpisie: nie "poważne" tylko "poważnie" i nie " zulełnie" tylko "zupełnie". Pośpiech nigdy nie wskazany :))
Nuncjusz
25.03.2017
Wskazany przy łapaniu pcheł :)
Adam T
25.03.2017
Fakt. Pchła pchłę "pchła" (czyli, że się popychały)
Okropny
25.03.2017
Biere udział
motomrówka
25.03.2017
Doszłam ;D W sensie - do wniosku, że jestem chętna i coś stuknę ♡
Nazareth
25.03.2017
Ledwo doszła a już chce szukać XD
Nazareth
25.03.2017
Stukać * - przeklęty telefon.
motomrówka
25.03.2017
A, bo ja już taka jestem stuknięta :)♥
Adam T
25.03.2017
Ośmielę się podrzucić odrobinę inspiracji, w końcu północ już niedaleko :))
Marillion - Inkubus https://www.youtube.com/results?search_query=marillion+inkubus
To lubię A. Mickiewicz http://literat.ug.edu.pl/amwiersz/0015.htm
Okropny
25.03.2017
Ja już piszę, Adam, nie motaj ;)
Adam T
25.03.2017
Już?! To miodzio ;)
Dla tych, co jeszcze nie, ostatnia propozycja, bo mi się tak nasunęło:
Żywiołak - Dybuk ( na YT spokojnie do znalezienia)
I koniec spamu :))
Szudracz
25.03.2017
Wstępnie ja też się zgłaszam.:) Dobry temat, będzie strasznie.:)
Neurotyk
25.03.2017
Śmieszno i straszno :)
Nazareth
26.03.2017
Z Żywiołaka w tym klimacie to też "Psychotekę" polecam.
Okropny
26.03.2017
Ale po co ten koleś charczącym głosem tam charczy razem z laskami w "nagle podskoczyła..." to nie ogarniesz rozumem
Nazareth
26.03.2017
Dla zajebistosci rzecz jasna.
KarolaKorman
29.03.2017
Ty teraz z takim tematem, a ja w swoim pokoju Lambadę kręciłam już dawno :) Cóż teraz mi przyjdzie ich wszystkich znów wypuścić z szafy :);
Adam T
29.03.2017
Cha, cha, pamiętam :)) Z tego, co pamiętam, to możesz wrzucić, pod warunkiem, że coś zmienisz :)) O ile dobrze pamiętam...
riggs
30.03.2017
Chyba za mocny temat narzuciłeś, bo jakoś zgłoszeń niewiele... Dziś gorączka i katar, pracy było mnóstwo, wiec nie czytam i nie oceniam niepełnym umysłem, ale przeczytam na pewno. Weź ich tam ciut zmobilizuj do walki - takie moje .P.S. Pozdrawiam
Adam T
31.03.2017
Riggs, nie wiem czy śledziłeś ostatno opowi, ale wszyscy byli bardzo SOBĄ zajęci, a to straszna, że się tak nie salonowo wyrażę, kupa... roboty.
Okropny
31.03.2017
Dlatego ja piszę od razu, bo potem mogę wpaść w wir i szlag trafi wenę... Czego i innym życzę.
Okropny
31.03.2017
W sensie pisania od razu życzę
Ewoile
31.03.2017
To termin jest do 5 kwietnia czy zaszły jakieś zmiany i coś mnie ominęło? Bo jeśli termin nadal aktualny to jeszcze sporo czasu i chyba za wcześnie na wyciąganie wniosków, jeśli o ilość chętnych chodzi. Ja dla przykładu prackę też mam już gotową, ale wstrzymuję się do końca.
Okropny
31.03.2017
I po co? Potem zapomnisz i będzie buba
Ewoile
31.03.2017
Przyzwyczajenie ;)
Nazareth
31.03.2017
O Ewoile! Jak konkurs?
Ewoile
31.03.2017
Cześć, Naz ^^ Z konkursem jeszcze nic nie wiadomo, wcale nie tak dawno minął termin wstawiania prac, więc jeszcze trochę na wyniki poczekam... Chociaż przyznam, że do wyników nie mam złudzeń i patrze na to trzeźwo - wygrany będzie tylko jeden, a w poprzedniej edycji nadesłano kilka tysi prac, także i tym razem pewnie zainteresowanie było ogromne. No, ale chociaż spróbowałam :)
Nuncjusz
31.03.2017
czymamy kciuki :)
Nazareth
31.03.2017
I o to chodzi, żeby się nie poddawać i dalej próbować ;)
Ewoile
31.03.2017
Bardzo dziękuję ♥
KarolaKorman
01.04.2017
Ewoile, i ja trzymam kciuki za twoje zwycięstwo :)

Nigdy nie brałam udziału w takich konkursach i podziwiam tych, którzy mają silną wolę i zacięcie, by brać w nich udział, pochwalam :)
Ewoile
02.04.2017
Uprzejmie dziękuję, Karolko ;)

Szczerze? Ja też nie, ale zawsze musi być ten pierwszy raz. Poza tym w życiu trzeba stawiać sobie wysoko poprzeczkę, myślę, że to sprzyja szybszemu i efektowniejszemu rozwojowi.
Adam T
04.04.2017
Powiem szczerze, BIDA. Jest pięć prac. Ostatnia bitwa była bardzo owocna, a teraz... Brak słów. Opowi zmieniło się w miejsce do akademickiego "pitolenia" , "świętego" oburzania i "religijnych" dywagacji. Jak napisał w ostatnim felietonie Tomasz Beksiński (kto go jeszcze pamięta...) "Pora umierać",
Ritha
04.04.2017
Masz racje, opierdziel ich, ja zdążyłam i się pokłócić i napisać :> xd Ale spokojnie, jeszcze mają jeden dzień a podobno niektórzy pieszczą prace, żeby wrzucić w ostatniej chwili. Piszcie kłótliwe lenie, a nie! :P
Nazareth
04.04.2017
Ritha tupnela szpilką XD
Ritha
04.04.2017
Nawet dwiema xd
Ewoile
04.04.2017
Ja zaczęłam się poważnie zastanawiać czy wstawiać swoją pracę, ostatnio taka nagonka i obława na grafomanię, że aż boję się wychodzić do ludzi ze swoją prostą jak budowa cepa rymowanką.
Ritha
04.04.2017
Ej, przestań, ja napisałam częstochowską rymowankę i dobrze jest, to zabawa przecież
Ritha
04.04.2017
Brawo Betti, idzcie jej wejdzcie do dupy (to nie do Cb Ewoile), idzcoe i jej wejdzcie do dupy z maslem, a niedlugo zostanie tosama Betti i 3 osoby na krzyż, brawo, kurde, brawo! Idzcie ją poglaskac. Sory ale się zdenerwowalam, biore przyklad z Okropnego, przestaje na nia reagowac i wszystkim zalecam to samo.
Ritha
04.04.2017
A, i może nie jest trollem, ale nowotworem tego miejsca na pewno. Tyle.
Adam T
04.04.2017
Ewoile, nie daj się zwariować. Masz coś, to wrzuć ;)
Adam T
04.04.2017
Szczerze powiem, żałuję, że nie rzuciłem tematu " Grafomania" ;) Nie byłoby urojonych wymówek.
Neurotyk
04.04.2017
Bardzo dobrze, ze Ewolie zastanawai sie, bo to znaczy ze zaczyna myslec nad tym co nalisala i moze da tekstowi poleżeć by nabrać do niego chlodnego dysgansu niz goracego pełnego samouwielbienia

Brawo Betti!
Brawo Ewolie!
Neurotyk
04.04.2017
Ewoile#
Ritha
04.04.2017
Pff weź się Neuro zastanów sam nad sobą, sam masz pincet wierszy, po kilka na dzień nieraz i ciekawe czy tak się strasznie zastanawiasz. To chirurgia naczyniowa.
Ritha
04.04.2017
To nie* chirurgia naczyniowa.
Adam T
04.04.2017
Chyba po to są między innymi bitwy, żeby kombinować pod presją czasu kiedy nie ma się szuflady pełnej "cudów".
Neurotyk
04.04.2017
Wiersze to chirurgia naczyniowa!!!
Adam T
04.04.2017
Cha :)) Teraz wiem dlaczego chirurdzy nie użądzają sobie bitew na czas :))
Ewoile
04.04.2017
Neuro, to nie tak, że pisząc wiersz wyłączam mózg i klepię randomowe słowa co by się rymowało, po czym, jak to napisałeś, popadam w samouwielbienia bo w końcu to moje. Mam trochę oleju w głowie, snobem nie jestem, tak więc żadna Betti czy inny rewolucjonista internetu nie jest mi potrzebny żeby wpaść na coś takiego, że należy dać tekstowi odleżeć, przeczytać kilka razy, przeanalizować na spokojne. Rzecz w tym, że ja się znam na poezji jak nasz rząd na dobrej polityce. Jestem człowiekiem prozy, ale że bitewki opowijskie bardziej za zabawę brałam niż starcia tytanów, pomyślałam, że napiszę coś, ze względu na temat, który bardzo mi się spodobał. Moje wahanie wynika raczej z obawy przed nagłym atakiem osób trzecich i zmieszania z błotem przez tekst, który został napisany dla zwykłej zabawy. Co innego gdybym sama ochrzciła się poetką, znawczynią, poskramiaczką rymów i siedziała w poezji, wtedy tak, krytyka jak najbardziej by się przydała. Ale jak mówię - ja to robię dla przyjemności, a z tego co się orientuję nie każdy to akceptuje.
Ewoile
04.04.2017
Udział wezmę, bo w sumie co mi szkodzi, ale niektórzy powinni trzymać emocje i swoje prywatne przekonania na wodzy, a nie narzucać je ludziom na siłę - nie to nie. Freedom&peace~
Adam T
04.04.2017
Amen ☺☺☺
O-Ren Ishii
06.04.2017
Okej, wrócę ze szkoły i otworze głosowanie
Neurotyk
08.04.2017
Up

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji