Lubicie pisać czy raczej czytać?

Marttyna
09.06.2015
Wolicie pisać opowiadanie czy raczej je czytać? :)
Gruchot
09.06.2015
To raczej pytanie do tych co piszą i czytają. Bo ja nie piszę, ale lubię sobie czasem tam poczytać :) Więc w moim przypadku odpowiedź jest oczywista. Niech wypowiedzą się ci, którzy i czytają i piszą.
Grilu
10.06.2015
Lubię przeczytać coś dobrego, ale jeszcze bardziej lubię napisać coś dobrego i potem to czytać i czytać co pewien czas. Swoją drogą dodałam tu jedno opowiadanie, ale niewiele osób wyraziło opinię na jego temat, więc zapraszam do mnie, chciałabym ją poznać :) Wytykanie błędów mile widziane :D
Anonim
10.06.2015
Dużo pisać i dużo czytać. Bez oczytania raczej nie napisze się niczego dobrego. Tak samo z poezją.
KarolaKorman
10.06.2015
Wstyd się przyznać, ale zanim zaczęłam wstawiać na opowi swoje wypociny tylko pisałam. Nigdy nie przeczytałam w całości żadnej książki i w czasie kiedy chodziłam do szkoły żadnej lektury, i tak jest do dziś. Nie cierpiałam czytać! Po prostu niczego, ani babskich gazet, ani nawet wskazówek na lekarstwach. Napisali na opakowaniu 1x1, to znaczyło jedna tabletka na dzień i tego się trzymałam. Skutki uboczne, przeciwwskazania, a na cholerę o nich czytać? Po to, żeby się doszukiwać czy coś jest nie tak.
I trafiłam tutaj.
Czytam wasze opowiadania, bo uważam, że coś, za coś. Wy moje, ja wasze i odkryłam wielką radość z czytania, ale wiem dlaczego. Czytając kolejne rozdziały, komentując je i oceniając mam wrażenie, że jestem po trochę ich twórcą. Do tego czuję więź z piszącymi. Wiem, że i oni, tak jak ja, czekają na opinię i ocenę.
Może nigdy nie napiszę czegoś naprawdę godnego uwagi, ale cieszę się bardzo szczerze i wzruszam jak czytam komentarze, bo jest to dla mnie jakiś mały sukces, a może tak naprawdę ogromny!
Galthar01
10.06.2015
Whoah, Karola, to jak nawrócenie! Zupełnie inaczej się patrzy na osoby, o których wie się takie rzeczy.

Ja w sumie wolę pisać, zdecydowanie. A co do książek, to raczej audiobooki, bo wydają mi się fajną opcją na zaoszczędzenie czasu. Poza tym - wbrew wszelkim opiniom - jak dla mnie pomagają w pisaniu, bo czytając swoje wypociny słyszę głos tego gościa-lektora (nie wiem, czy to się nazywa lektor, ale niech będzie) i słyszę czy może być czy nie :D
Anonim
10.06.2015
Kochałem czytać ale już skończyłem z tym zgubnym nałogiem
i kolejny nałóg mnie dopadł - pisanie karwa...
Neli
10.06.2015
Ja uwielbiam pisać opowiadania. Czytać wolę książki. Mieć je w ręce i swobodnie przerzucać strony. Opowiadania na komputerze hym... w sumie też lubię, ale jak już napisałam wygodniejsze są dla mnie książki. Jeśli mam wybrać, czy wole pisać czy czytać, to w zależności od dnia i chęci. Czasem to, a czasem to. Jednak jeśli mnie opowiadanie nie zaciekawi przeczytam pierwszy rozdział i stwierdzam, że to jest nudne i nie dla mnie, to nie biorę się za resztę powieści. No chyba, że osoba, która jest autorem komentuje moje opowiadania, to wtedy czuję się dłużna i czytam. ;D
Pisać, aczkolwiek były czasy, że tylko czytałem.
Grilu
10.06.2015
Ja mam tak, że czytam książki (też wolę mieć książkę w ręce) tylko do połowy. Potem ciężko mi się do tego zmusić, mimo tego, że książka jest naprawdę ciekawa ;/
Willa
29.06.2015
Ja uwielbiam czytać. W swoim życiu już przeczytałam dużo książek. Z tego co pamiętam i z mojego profilu na LC wynika, że ponad 350. Bez książek nie wyobrażam sobie życia. Sama mam w swojej skromnej domowej biblioteczce ponad 70. Nie umiem wybrać, czy wolę pisać czy czytać. Hmmm... Trudny wybór.
Slugalegionu
01.07.2015
Kiedyś jedynie czytałem, a teraz wolę pisać.
Ekler
01.07.2015
W sumie to czytać, ale nie na komputerze
Vampircia
12.12.2015
Ja powiem tak: jedno i drugie. W ogóle nie wyobrażam sobie jak można lubić pisać, a nie lubić czytać. To tak jakby uczyć się gry na jakimś instrumencie, ale w ogóle nie słuchać muzyki. Niestety zdarzało mi się parę razy natknąć na takich piszących nieczytających i z reguły ich wypociny były tragiczne. Dlatego piszcie i czytajcie.
Christian
12.12.2015
Zdecydowanie pisać :3
Vampircia
12.12.2015
Jak chcesz wydawać, to musisz czytać, bo inaczej nie nauczysz się dobrze pisać.
Missisipi
12.12.2015
Kocham książki i kocham czytać. <3
To i to jest moją pasją, więc muszę dzielić równo.
Aktualnie pomiędzy "Czarnym kotem" i "Fangirl". :)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji