Nowa drużna poszukiwaczy

Chej zamroziło nam rp ale na lastin info rozpoczynam nową drużne poszukiwaczy fabuła praktycznie nie zmiana mechanika zmieniła się o 180 stopni zaczynamy ze statystkami
iła ~ Tam gdzie trzeba użyć mięśni; obrona.
Walka ~ Walka w zwarciu; agresywna obrona.
Strzelectwo ~ Walka na dystans.
Magia ~ Moc zaklęć; umiejętność poznawania nowych.
Inteligencja ~ Rozum; określa dostępną manę (jeden poziom =dziesięć punktów many, w przypadku zerowego poziomy mamy 5 punktów).
Szybkość ~ Uniki bieganie szybkie sięganie po jakiś przedmiot
Zręczność ~Naprawa; rzemiosło.
Charyzma ~Wpływanie na ludzi; targowanie się.
Podstęp ~ Skradnie się; blef; umiejętności, które uchodzą za mało chwalebne.
Cecha ~ Indywidualna dla waszej postaci, może to być pasyw lub ciekawa umiejętność aktywna.
Dwa talenty: ~ Mogą być aktywne lub pasywne.
Zalety i wady ~ Muszą się równoważyć
do rozdania 100pt
ale na każda statystyka musi być na podzielna przez 10 wyjątek 0
siła stat 0-100

przykładowe rozdanie stat prawidłowo
walka 30
szybkość 40
charyzma 30
nieprawidłowo
walka 24
szybkość 30
charyzma 40
podstęp 6

potrzebne przedmioty to kosci 10

dajecie też postaci na początek 2 talenty(może być 1 większy)

cecha wciąż jest

więcej na lest inie

ps zaczynamy w pewnej mieścinie zwanej różanym grodem

wiadomość skierowana do Karusa (przepraszam jeśli przekręciłem znanego też jako Grim) i
Użytkownika który kierował żywiołem ognia oraz sukubem (chyba IG no Han) niesamowite postacie
inii użytkownicy tego portalu zapraszam na wielką przygodę

Karthus
29.04.2016
1) Naucz się pisać. Twoja interpunkcja ssie i na dodatek zjadasz lirerki.
2) Jeśli chodzi o udział w RP to ja zawsze ale nie na Lastin. Jakoś mnie ten portal nie przekonał. Wolałbym tutaj ale w ogarnięty sposób. Czyli bez tworzenia trzech wątków na raz.
3) Wypchaj się od razu ze swoją mechaniką. Jak RP to RP, które były tu pisane. Ja się nie zamierzam bawić w cechy.
4) Znajdź mi zgraną ekipę. Najlepiej dogadywało mi się poniższymi:

- Moni
- Sky
- Sakal
- Beznadzieja

5) Jeśli chodzi o czas to ja zawsze go znajdę ale reszta też musi wbijać systematycznie.
6) Nie piszmy czegoś, co nie wypaliło. Jeśli już to piszmy coś nowego.
7) Powtórze się -- Nie idę na Lastin. W ostateczności może być forum Nuncjusza ale to wy się dogadujcie. Ja się dostosuję. Najpierw pokaż mi osoby, które w to wejdą.
8) Przękręciłeś nazwę. Teraz jestem Karthus.
9) I to chyba wszystko... Pozdrawiam.
MrJ
29.04.2016
Smoku, przestan opisywac DnD probujac wciagnac w to ludzi, w dodatku jako swoj system. Poza tym, nikt tu nie dolaczy, zaczales z dwadziescia takich projektow, zaden nie wypalil, wiec czemu ten mialby?
Nuncjusz
29.04.2016
Mozecie do mnie wbijac ale nic wiecej mnie nie obchodzi dogadac sie musicie miedzy soba sami
Karthus
29.04.2016
Dlatego staramy się uświadomić Smokowi, że póki nie będzie zgrania w czasie, to RP nie wypali. Poza tym Smok wymyśla swoje systemy lub rozwiązania, które tylko on rozumie.
Sky300
29.04.2016
Karthus,
1. popieram całkowicie.
2. jeśli zgłosi się więcej osób, jestem chętna do wzięcia udziału
3. mogę ci mówić dalej Khartus? Jakoś już się przyzwyczaiłam :P
Karthus
29.04.2016
Jasne. Nie mam nic przeciwko.
Więc Smoku, jeśli chcesz kontynuować RP to masz narazie mnie i Sky. Ale i tak to za mało. Przydałaby się Moni i Sakal. Wtedy możemy rozmawiać nad fabułą, postaciami itp. Oczywiście RP pisalibyśny tutaj bo trzeba to powiedzieć -- Tu nam będzie najlepiej.
Karthus
29.04.2016
A i Sky (sorki smok za offtop) czy masz jakieś opka, które możesz mi polecić do przeczytania? Tylko nie wierzsze. Najlepiej jeśli masz coś dłuższego lub jakąś serię.
Chomik nr.7
29.04.2016
Oke, już jestem. :v Na razie powiem tyle... Dzięki Smoku za pochwałę postaci i dzięki Khartus za Twoje słowa. :v Nie wiem, czy uda się przekonać Moni, ale jestem dobrej myśli, o ile ogarniesz nieco repkę. Sam system jeszcze ujdzie, chociaż nie wiem czemu staty muszą być podzielne przez dziesięć. Gorzej z estetyką. :/ No nic, jeśli ma coś ktoś do powiedzenia, niech wbije tam, służę pomocą.
Karthus
29.04.2016
Jak dla mnie sysytem średnio by wypalił. Pomijając staty, te rzucanie kośćmi przy grze przez forum to dla mnie głupota. Ale okej. Jednakże ja na żadne Lastin nie wchodzę. (Wszystkim nie dogodzimy) i tyle...
Co do Moni, to fajnie jakby była. Z nią dobrze się gadało. Jednak naprawdę jeśli ma to wypalić trzeba ustakić terminy grania bo to znowu upadnie.
Chomik nr.7
29.04.2016
Jak dla mnie sprawa jest prosta. Są tury i każda trwa powiedzmy dwa dni. W tym czasie każdy musi napisać co najmniej jednego posta, a jak nie to modkil. Dialogi przeprowadzalibyśmy w doscu. :v
Karthus
29.04.2016
To póki co mamy
- Sakal
- Sky
- Smok
- S Karthus
(Wy macie na S to i ja se walne S)

Ja jednak bym był za powrotem do pisania tutaj. Miła atmosfera, ludzie, brak skomplikowanych zasad, po za tym ja korzystam głównie z telefonu i nie wszystkie strony działają mi poprawnie. Niech się jeszcze inni wypowiedzą.
Nuncjusz
29.04.2016
SKarthus
zerknij na ten czat http://www.forumforum.4ra.pl/chat/
tam jest mozliwość rzucania kością i inne pierdoły
jest też mozliwość, że z czata wszystko co zostanie napisane trafi do odpowiedniego watku
oprócz tego forum do dyspozycji
To tak podrzucam do rozważenia a zrobicie co będziecie chcieli
Sky300
29.04.2016
Khartus, u siebie nie mam dłuższych serii, choć uważam, że drabble są niezłe, więc w ostateczności możesz zerknąć :P A dobrych kryminałów i innych opowiadań sama na Opowi poszukuję, dlatego niestety ci nie doradzę :( Jedynie mogę ci wskazać ,,Łowcę Dusz" od Arysto, jeśli jeszcze nie widziałeś :)
Sky300
29.04.2016
A co do systemy wymyślonego przez Smoka, to jestem przeciwna. Za duże zamieszanie. Więcej zajmowania się takimi pierdołami, a nie fabułą i postaciami. Najlepiej było na początku w pierwszym RP, dużo osób, gigantyczna aktywność. To były czasy..
Karthus
29.04.2016
No to na razie 2 głosy za powrotem do tych dobrych czasów.
Chomik nr.7
29.04.2016
Moni kazała przekazać, że prędzej się zabije niż tu wróci. :/
Karthus
29.04.2016
Aha. No to wyjaśnione
Chomik nr.7
29.04.2016
Tia. :v Sparafrazuję:
Podziękowania składać Naurotykowi.
Chomik nr.7
29.04.2016
(Kazała).

Część postów została ukryta (183)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Karthus
06.06.2016
Chomik a ty bierzesz udział czy robisz za MG
Chomik nr.7
06.06.2016
Za MG, bo ktoś musi. :v
Ginny
06.06.2016
MG?
Karthus
06.06.2016
Mistrz Gry - będzie sterował pogodą i osobami trzecimi. W tym również wrogowie
Mistrz gry https://pl.wikipedia.org/wiki/Mistrz_gry tak mniej więcej. Zaraz skrobnę KP
Karthus
06.06.2016
A i Ginny ty masz elfa, ja krasnoluda. Ale będę po tobie jeźdźić (nie dosłownie ale znając świat wiedźmina, wiem jak krasnolud odzywa się do elfa)
Karthus
06.06.2016
No to jak zaraz bęzie Bez to myślę że możemy startować.
Sky300
06.06.2016
Ja dopiero za godzinę/półtorej.
Ginny
06.06.2016
Karthus, przed zaczęciem, a już wojna XD Mam nadzieję, że nie zabijesz mnie tak szybko :)
Karthus
06.06.2016
Jak to się mówi... największe bitwy wygrywa się jeszcze przed wyjściem w pole.
1) Nathanael Bjork
2) Elf
3) 25 lat
4) Wychował się w szlacheckiej rodzinie, od dziecka uczył się fechtunku i jazdy konnej. Kiedy miał zaledwie kilka lat w rodzimym kraju rozpętała się wojna, podczas której zginęła duża część jego rodu. Wraz z ojcem byli zmuszeni uciekać i rozpoczęli wędrówkę po świecie. Chwytali się różnych zawodów. Wkrótce rodziciel umarł, ale chłopak nie zmienił trybu życia.
5) Wesoły, szarmancki, honorowy lecz lekkomyślny. Nie stroni od alkoholu i uwielbia towarzystwo kobiet.
6) Walka mieczem, jazda konna i naturalny dar do przekonywania do siebie ludzi.
7) ...
Mam pytanie czy mogą być dwie osoby na przodzie? Jakoś nie wiem co innego, by do niego pasowało :/
Ginny
06.06.2016
Karthus chcesz wojny, będziesz ją miał! Idę szkolić swój elficki język! :D
Karthus
06.06.2016
Bez trochę średnio. Jako że krasnoludy i elfy się nie lubią
Ginny
06.06.2016
Beznadzieja, luknij sobie: http://dziedzictwo.wikia.com/wiki/Pradawna_Mowa :D
Ginny
06.06.2016
Karthus, jak z językami? Tłumaczenia dodajemy, czy wogle nie używamy innych, niż mowa wspólna?
Karthus
06.06.2016
Ja tam ide na wspólnym ale przyjmuje styl Yarpena Zigrin i Zoltana Chiveaya.
Owszem, ale z tego mogą wyniknąć różne sytuacje. No, ale nic. Dajcie mi chwilę pomyślę nad inną opcją.
Co do języka to proponuję wspólny
Ginny
06.06.2016
A jakbym dodawała tłumaczenia? ;P
W sensie chcesz wplatać słowa?
Ginny
06.06.2016
Tak :)
No w sumie ja nie mam nic przeciwko
Ginny
06.06.2016
Patrzyłaś linka? Jako elfy, możemy mieć jakieś przymierze czy coś...
Owszem. Tylko pytanko. Jeżeli chcesz używać słów z linka to mogę używać jednego słowa z Wieśka? Bo w tym linku nie ma odpowiednika :/
Chomik nr.7
06.06.2016
Miej gotowy wpis i zobacz, że jest nowa KP. XD
Ginny
06.06.2016
Bez, ok, ale żeby było co to znsczy :)
Jasne ;)
Sky300
06.06.2016
Słuchajcie, co wy na to, żeby zrobić wspólny chat ma Fb? (jeśli go macie)
Sky300
06.06.2016
Dotyczący oczywiście wszelkich dyskusji związanych z RP
Jak dla mnie spoko
Chomik nr.7
06.06.2016
Ja jestem jak najbardziej za. :)
Ginny
06.06.2016
Ok ;)
Ginny
06.06.2016
Teraz jak to zrobić? xD
Ja mogę zrobić tylko oprócz Sakala i Sky nie wiem kogo (mam na myśli nazwy) dodać xD
Ginny
06.06.2016
Maja Laskowska
Teraz każdy będzie patrzył XD

Bra... Jest dużo osób o takim nazwisku i imieniu. Co masz na avatarze?
Ginny
06.06.2016
Szarą twarz ludzika o kolorowych oczach :P
Mogę cię zaprosić bo inaczej nie pójdzie?
Sky300
06.06.2016
Ja jestem Wiktoria Bartoszewska. Mam profilowe se śniegiem i mną po środku.
Ginny
06.06.2016
Bez oczywiście :D


EFita
06.06.2016
Kapitanie, melduje problem - ja jestem stworzenie żyjące bez portali społecznościowych :P
Sakal jesteś na konfie, bo nie wiem czy dobrze dodałam?
Sky300
06.06.2016
Tak, to on :P
Chomik nr.7
06.06.2016
Eee... A macie moje konto z kamieniem na avku czy to drugie?
Sky300
06.06.2016
Z kamieniem
Chomik nr.7
06.06.2016
Spoko, już widzę. :)
GeraltRiv
12.06.2016
Witam. Jest szansa jeszcze dołączyć?
Karthus
12.06.2016
Myślę, że nie będzie kłopotu. Nwm jak reszta.
------------
Witamy na opowi
Też nie widzę problemu. Tylko znajdź sobie sposób żeby wbić :)
EFita
12.06.2016
I dodaj najpierw KP :)
(Mi to nic nie przeszkadza, jakby kto nie załapał)
GeraltRiv
12.06.2016
1) Haragot
2) Krasnolud
3) 300 lat
4) Gwardzista z przybocznej straży króla krasnoludów. Wprawiony w bojach krasnolud, walczący w ciężkim uzbrojeniu. Podczas bitwy z niziołkami ranny i porzucony tułał się po rubieżach, aż trafił na orków i gdyby powstrzymał swój cięty język, nie trafiłby do niewoli.
5) Porywczy, lekkomyślny, towarzyski.
6) Świetnie wyszkolony w walce tarczą i włócznią.
7) Roli nie mogłem znaleźć

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji