Od kiedy jestescie na opowi?

Szalokapel
11.04.2016
Witajcie. Nasunęły mi sie pytania:
-Kiedy powstalo Opowi?
-Kto jest jego administratorem?
-O co chodzi w owych bitwach literackich?
-Oraz od kiedy zaczeliscie tu pisac?

Z gory dziekuje za odpowiedzi. Czuje potrzebe by dowiedziex sie troche o tej stronie.
Jared
11.04.2016
Admin: Piotru, tajemniczy osobnik, w zyciu nie zamienilem z nim slowa.

Ja jestem od roku z nowym kontem, bitwy to konkursy na zadany temat, oceniane przez trybunal sedziowski :)
Vasto Lorde
11.04.2016
-Opowi powstało bodajże z półtora roku temu, na oko...
-Administratorem jest Piotr.
-Bitwy Literackie polegają w skrócie na napisaniu opowiadania pod wybrany temat, który podaje zwycięzca poprzedniej bitwy. Są ustalane kryteria czyli ilość znaków, temat główny, temat poboczny. Ocenia Trybunał czyli zbiór osób, którzy sędziują :)
-Pisać na opowi zacząłem prawie równy rok temu :o ale zleciało :o
T. Weasley
11.04.2016
Odkryłam Opowi w październiku 2014. Jak ten czas leci...
Szalokapel
11.04.2016
Dziekuje wszystkim za streszczone odpowiedzi na zadane pytania. Ilosc osob ktorzy moga sie zglosic jest ograniczona? (W bitwach) Kto jest w tym Trybunale? Kazdy moze sie zglosic do takowych bitew?
elenawest
11.04.2016
Oczywiście, że każdy. Temat najnowszej został już podany. Trybunał to kilka osób z dawnego opowi, tzw starych wyjadaczy, którzy powrócili, by nam sędziować. A skład na każdą bitwę ustalany jest spośród nich osobno.

Ja tutaj jestem od sierpnia 2014 ;-)
Szalokapel
11.04.2016
Dziekuje Eleno ;)
elenawest
11.04.2016
Bardzo proszę :-)
Szalokapel
11.04.2016
Ale nie rozumiem oewgo tekstu podanego w temacie forum. Mamy napisac do tego historie? Czy co?
Tessy Kier
12.04.2016
Opko ma być interpretacją dosłowną lub metaforyczną tematu. Czyli tak, trzeba napisać do tego historię.
Ja zaczęłam tu pisać od niedawna, bo marca tego roku. Jak ten czas leci... ._.
Łowczyni
12.04.2016
To ja jestem z tych "starszych". Posiadam konto od sierpnia 2014r.
Co prawda z przerwami, ale liczy się. :D
elenawest
12.04.2016
Ja też z przerwami ;-)
Nuncjusz
12.04.2016
ja bez przerwy ale ze zmiana konta od maja 2015
Arysto
12.04.2016
Siwy dziad opowijski tutaj dziedzi, co to długo ludzi do siebie przekonywał.

Co do Bitwy 9.0 - temat jest podany, a bitwę uważam za sprawdzian sił twórczych i kreatywności każdego biorącego w niej udział. Tedy zrozumienie tekstu nie spada na wyjaśnienie sobie tego grupowo, lecz na własną interpretację.

To nie szkoła, klucza nie ma, bez obaw ;)
Niemampojecia96
13.04.2016
''-Kiedy powstalo Opowi?
-Kto jest jego administratorem?
-O co chodzi w owych bitwach literackich?''

Po roku (chyba, już) mogłabym zadać sobie te same pytania XD
Senezaki
13.04.2016
Ja już jestem na Opowi około rok ;'D
60secondsToDie
13.04.2016
A ja jakies 3 miesiace chyba, albo 4 :/
Sileth
13.04.2016
Pierwsze opko wstawiłam na początku stycznia tamtego roku, ale byłam na opowi już kilka miesięcy wcześniej. :v Chyba gdzieś w listopadzie 2014r.
Cipciunia
15.04.2016
04.08.2014
Hm, myslalem ze jestem tutaj troche dluzej.
Neurotyk
15.04.2016
05.02.2016 czyli ponad dwa miesiące i mam ponad sto gównianych tekstów (10 - 15 świetnych), za dwa miesiące będę miał 300, za za pół roku 500, a za rok dobije do 1000 XD i potem będę mógł skasować te gówno, zostawiając 15 świetnych x (załóżmy) 4, co daje wynik 60 świetnych tekstów z 1000 debilostwa XD, a potem okaże się, że z tych 60 świetnych, do druku nadaje się 6 i chuj, też będzie dobrze XD

666

AVE SZATAN ( z siódmej klasy)

XD
Neurotyk
15.04.2016
* to gówno
Senezaki
15.04.2016
Dobre to było, Neurotyk! Taka rozkmina XD
Szalokapel
14.06.2016
Hahahha. Mądre przemówienie XD Szacunek.
ωαrιατκα
21.06.2016

Gealach
24.06.2016
Od teraz
maciejbw
01.07.2016
Jestem na Opowi od czerwca 2016, ale moje teksty są już pełnoletnie :) Pod koniec ubiegłego roku nadziałem się na reklamę usług self-publishing i postanowiłem wydać to coś, co mnie nawiedziło 18 lat temu :) (info w moim profilu).

Dziękuję serdecznie wszystkim osobom, które skomentowały i oceniły moje teksty, jest mi bardzo miło :)
Nuncjusz
01.07.2016
O Boże bożycku
nie było lepiej jak przy cycku
Arysto
01.07.2016
Maciej, a Ty tutaj jakiś self-branding albo marketing uprawiasz, czy chcesz coś do społeczności wnieść?
Neurotyk
01.07.2016
maciej fajnie pisze, przeczytałem własnie jego tekst o psychiatrach :)
Arysto
01.07.2016
Też pewnie czytnę na weekend, bo widziałem pozytywy, po prostu ciekaw jestem, czy to jakaś akcja pod zbieranie publiki, czy po prostu zwykła chęć znalezienia przystani literackiej we wrogim pod tym względem polskim Internecie :D
Neurotyk
01.07.2016
Arysto, rozwiń myśl, bo jestem ciekawy – polski internet jest wrogi pod względem "przystani literackiej" – co?: brak takiej w polskim internecie, czy – jak są, to są wrogie?
Arysto
01.07.2016
Kwasy, ciski, zazdro, zawiść - ogółem polskie fora literackie są raczej zamkniętą przestrzenią i albo trzeba udowodnić, że się kogoś czci (Pilipiuk) albo wylizać parę rowów. Na paru byłem i ogólnie zawsze jest jakaś grupa rządząca - albo się zgadzasz, albo wypierdalasz. :)
Neurotyk
01.07.2016
Pycha po prostu.

Zacytuje słowa Stanisława Michalkiewicza z jednego z jego ostatnich felietonów:

Czegoś biedny? Boś głupi!

(...) Wróćmy jednak do pychy; co to właściwie jest, ta pycha? Najłatwiej określić ją przez jej przeciwieństwo, czyli pokorę. Pokora, jak wiadomo, polega na postrzeganiu własnej osoby bez złudzeń, tylko w prawdzie. Jest zatem spełnieniem ideału starożytnych mędrców, którzy zachęcali, by poznać samego siebie. Człowiek pokorny, to innymi słowy człowiek mądry. No a człowiek pyszny? Skoro pycha jest odwrotnością pokory, to człowiek pyszny jest po prostu głupi. Przekonała się o tym pewna arystokratyczna panienka - o czym zresztą szczerze napisała w swoich pamiętnikach. Jako nastolatka była bardzo dumna, a ponieważ nie była pewna, czy to nie jest coś złego, zwierzyła się z tego spowiednikowi. Ten zauważył, że pewnie pochodzi ze starej, historycznej rodziny. Potwierdziła, ale zwróciła uwagę, że nie to jest przyczyną jej dumy. - To pewnie twoi rodzice mają jakieś wybitne osiągnięcia - dociekał spowiednik. Okazało się, że nie. - To pewnie jesteś bardzo ładna - nie ustawał spowiednik. - Nie narzekam - odparła panienka - ale żeby specjalnie, to nie. - Moje dziecko - powiedział spowiednik - ty nie jesteś dumna, tylko głupia"

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3673

Prawda, że prawda? :)



Nuncjusz
01.07.2016
Woody Allen w Manhattanie
Czy przypadkiem nie miał ciągot pedofilskich?
Neurotyk
01.07.2016
Podobno tak mówią na mieście a idioci powtarzają :)
Arysto
01.07.2016
Serio, ilu jeszcze popularnych twórców zostanie oskarżonych o pedofilie i na jakich podstawach?

Neuro - Michałkiewicz rzekł dobrze. Nawet bardzo.

Neurotyk
01.07.2016
Nuncjuszu, o Twoim zainteresowaniu problemem 'pedofilii' można porozmawiać pod moim wpisem na temat propagowania tejże przez kulturę mądrości nowego etapu marksistów zachodnich, myślę, że to naturalne miejsce, bo – tam o pedofilii jest dyskusja, zapraszam :)
Nuncjusz
01.07.2016
Nie jestem zainteresowany ale fakt, pomyliłem wątki, wszędzie Cię pełno
Jednakowoż, moim zdaniem, nie ma tam wcale dyskusji na ten temat
Neurotyk
01.07.2016
Czy zauważyłeś jak mnie nie było 3(?) tygodnie, tak jak zauważasz moją wszędoMniepełność?

Bo jeżeli zauważyłeś, moja nieobecność na Opowi (jakiś czas temu) to mi schlebia, jeżeli nie – nie obchodzi mnie, a jeżeli wtedy nie zauważyłeś, a dziś zauważasz, że wszędzie mnie pełno, to jest dla mnie dysonans poznawczy – kiedy mnie widzisz, a kiedy nie... Przy jakich wypowiedziach...

Nuncjusz
01.07.2016
Zauważyłem Twoją nieobecność ale jako że Cię nie było trudno, żebym to komentował, teraz po prostu tylko się tłumaczę dlaczego pomyliłem wątki
Neurotyk
01.07.2016
Rozumiem wyjaśnienie.
maciejbw
01.07.2016
Arysto, Tak tylko się chciałem jakoś w miarę minimalnie chamsko wyróżnić :) Przy okazji odradzam wszystkim self-publishing - jak już ktoś chce to niech zbada najpierw rynek - bo jednak jest już w tej sferze wiele ofert (można taniej) - można i samemu to zrobić, ściągnąć aplikację Sigil, wtedy można samodzielnie sobie zamienić worda w ebooka, a numer ISBN nawet osoba fizyczna bez działalności może już mieć (10 numerów). :)
Wasia14
01.07.2016
Ja od dziśś!
Neurotyk
01.07.2016
maciej, powiedz, proszę, coś więcej nt. Sigil – jak to działa?

Wasia14
01.07.2016
Co taaaaam???
Neurotyk
01.07.2016
Ty jesteś Wikusia, czy Asia i czy jesteście bliźniaczkami syjamskimi???
Wasia14
01.07.2016
Jezteśmy teraz razem bo nocujemy u jednej z nas. Nie jesteśmy :PP Jesteśmy tylko bff
maciejbw
01.07.2016
Sigil to taki program, można go ściągnąć z sieci (darmowy) - można wtedy np. wyciąć tekst z worda i wkleić do Sigila - i już nie trzeba robić tej tajemniczej konwersji, którą kuszą nas instytucje selfpublishingowe :) - można sobie samemu zrobić "konwersję" :) Oczywiście chodzi tu o konwersję do formatu EPUB. Ale można również zrobić sobie format MOBI - wystarczy ściągnąć program Kindle Previewer i można konwertować. Jest też taka strona (nie moja - ale korzystałem z jej pomocy podczas tworzenia swojej publikacji) - na tej stronie są instrukcje, jak zrobić ebooka - poszukam jutro i tu wkleję - można spróbować znaleźć w google pod hasłem: jak stworzyć ebooka lub jak zrobić ebooka).
Neurotyk
01.07.2016
Bff to co to jest? jakaś organizacja?
Wasia14
02.07.2016
Najlepsze przyjaciółki na zawsze
Ritha
02.07.2016
Neuro - best friends forever xD
Neurotyk
02.07.2016
aha, myslałem, że jakieś lgbtQ czy inne.
tribia
02.07.2016
Ja od dziś. Jestem pozytywnie nastawiona. W końcu coś się dzieje. Nie mogę stąd wyjść na dłużej :).
60secondsToDie
02.07.2016
lygybyty
secretly we are gay
60secondsToDie
02.07.2016
jestem tu od:
prawie pol roku
5 miesiecy
siksti sekync tu dajmidupy
tribia
02.07.2016
Neurotyku, ja znam nie organizację, którą tak objąłeś ironią, tylko zespół Bracia Figo Fagot :).
ObcaPlaneta
02.07.2016
Ja pierwszy swój tekst wstawiłam chyba 28 maja tego roku, ale jestem troszeczkę dłużej :)
tribia
02.07.2016
A ja parę ładnym godzin temu i czekam... Chyba jest coś nie tak.
Nuncjusz
02.07.2016
Z Adminem zawsze jest coś nie tak. Czekaj cierpliwie
Ritha
02.07.2016
Tribia ja na jeden z pierwszych tekstów czekałam 12 h :/ Potem będzie Ci już wrzucać z automatu.
tribia
02.07.2016
Jak wstawiałam tekst bez rejestracji, to był dosłownie za chwilę, a później, gdy stałam się obywatelem plemienia zaprzestał w szybkościach. Chyba stwierdził, że z decyzją musi się przespać :).
tribia
02.07.2016
Dzięki za motywację dla jednego z większych niecierpliwców :).
tribia
02.07.2016
Właśnie się pojawiły, dzięki jeszcze raz :).
Neurotyk
02.07.2016
"secretly we are gay""


People who suggest their sexual orientation to others, have a problem with their own orientation .

Przepraszam za niezborność angielskiego.

Homosie to zwykli ludzi, żyją tak jak każdy, moją swoje własne upodobania – pederaści to ludzie zaburzeniami, bo – w przeciwieństwie do homoseksualistów – wszędzie obnoszą się z tym, co, jak, z kim, etc. Dla nich jakby nie ma sfery intymności i wymagają i sugerują innym, że powinni być i są tacy, jak oni. To jest zboczenie po prostu.

Jeszcze raz: Homoseksualista = normalny człowiek, po prostu jest ich mniej w przyrodzie, że tak się wyrażę.

Pederasta = sugeruje innym swoją orientację, obnosi się się ze sferą intymności, zaprasza
"wszystkich do łózka" - w mózgu ma po prostu organy płciowe.

60, piję tylko do Twoich słów, nie do Ciebie. Ciebie nie znam, oprócz paru wpisów na forum i komentarzy.




60secondsToDie
02.07.2016
Nie rozumiem czemu masz pic do moich slow XD no ale ok
maciejbw
09.07.2016
Neurotyk - przepraszam, na śmierć zapomniałem - miałem wkleić link do stronki z instrukcją obsługi programu Sigil.

http://www.dobreprogramy.pl/DjLeo/Tworzymy-ebooka-w-formacie-EPUB-czyli-zrob-sobie-eksiazke-poradnik-programu-Sigil,38570.html

Ten program można również wykorzystywać do poprawiania kupionych/pobranych ebooków w formacie Epub, np. pozbyć się wiszących spójników.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji