Pamiętamy [*]

El Guardia
10.11.2015
Jutro 11.11.2015
Kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Magiczna data w której Nasz kraj po 123 latach nieobecności na mapie w końcu odzyskał autonomię i suwerenność. Wypchnęliśmy zaborców z Naszej ojczyzny i z domów.
Stojący nad Nami w tym okresie Bóg i Józef Piłsudski pomogli Nam zrzucić kajdany niewoli.
Oddajmy hołd wszystkim poległym za Naszą sprawę.
Bóg, Honor, Ojczyzna
[*]
elenawest
10.11.2015
Amor Patriae Nostra Lex

Pamiętajmy o tych, o których nasz kraj zapomina, chociaż tak wiele zrobili dla naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o Żołnierzach Wyklętych.
[*]
Jack O'Frost
11.11.2015
Oczywiście mam szacunek dla tych, którzy zginęli za ojczyznę. Bez nich Polska by nie istniała. Podziwiam tych ludzi za odwagę, męstwo. Pamiętajmy zarówno o mężczyznach, jak i kobietach, którzy stracili życie podczas walki.
Pamiętajmy też o tych, którzy zginęli, walcząc o życie - matki wraz z dziećmi, osoby starsze.
Pamiętajmy o wszystkich.
Jednako - zostawiane przez was znicze wydają się nie na miejscu. Dziecinada w tak poważnej sprawie.
elenawest
11.11.2015
A dlaczego uważasz, że zapalanie zniczy to dziecinada?
Slugalegionu
11.11.2015
Takie w Internecie? Serio?
Jack O'Frost
11.11.2015
Zapalenie prawdziwych zniczy - jestem jak najbardziej za.
Internetowe znicze - śmieszne, puste, dziecinne.
DeadHuman
11.11.2015
A ja uważam, że jakakolwiek forma oddania szacunku poległym jest jak najbardziej na miejscu. Niektóre formy są lepsze, niektóre gorsze, ale jednak zawsze się pamięta. [*]
Jack O'Frost
11.11.2015
Więc dobrze - oddam szacunek należycie i nie będę wam wchodził w dziecinną zabawę zniczami.
DeadHuman
11.11.2015
Może i jest to dziecinne, ale kto naprawdę chce im oddać cześć i szacunek, zrobi to "należycie", a także i tutaj, bo czemu nie?
Jack O'Frost
11.11.2015
Nie mam nic przeciwko oddaniu szacunku również tutaj, jednak róbcie to w dojrzały sposób.
Anonim
11.11.2015
A ja uważam, że ten wątek i dyskusja w nim to prawdziwa esencja polskości XD
Kubryk
11.11.2015
O tak, nastał wyczekiwany przez Polaków dzień - Jedenasty listopad! Wstaje rano, humor dopisuje, głowa boli tylko trochę. Jedenasty listopad, to już dziś! Wciągam spodnie na tyłek, coś trzeba by zrobić z tym bólem głowy. Pogoda nijaka, szaro, liści na drzewach prawie już nie ma. Mijam dumnie łopoczące na wietrze flagi Rzeczypospolitej Polskiej nieco przygarbiony, z rękami w kieszeniach. Wieje.

O, Rodacy! Kolejka przed sklepem. Nastroje, można powiedzieć, patriotyczne. Zaduma. Sklep czynny od dziesiątej. Czekamy. Poruszenie, podjechał radiowóz. Ci bardziej śmiali i dowcipni pytają panów mundurowych - "A flaga gdzie?".
Tego dowcipnego Panowie Policjanci proszą do siebie. W kolejce, poruszenie. Na szczęście to tylko małe wezwanko. Ludzie w kolejce uspokoili się.

Już słychać zamek w drzwiach, już się otwierają! Ludzie od razu zbliżyli się do siebie, tak przytuleni wtłaczali się do sklepiku.
Słychać teraz buczące lodówki pełne idealnie schłodzonego piwa. Lecz nie wszyscy tu przyszli po piwo. Wódka sprzedaje się równie dobrze. Wódka wszelkiego rodzaju.
Połówki, ćwiartki, litry, małpki - JEDENASTY LISTOPAD!
DeadHuman
11.11.2015
Dokładnie, tak się teraz świętuje polskie święta narodowe :/
I poniekąd zgadzam się z Jaredem, że to jest esencja polskości. Miejmy nadzieję, że zniczy tutaj ludzie nie stawiają, bo tak, bo taki jest dzień, bo jeśli tak, to ponownie tracę wiarę w człowieka :/
Anonim
11.11.2015
Nie od dziś wiadomo, że naród nasz ma chorobliwe tendencje do chlania. :/ Wczoraj w Dino flaszki schodziły jak ciepłe bułeczki, ech...
El Guardia
11.11.2015
Tu nie chodzi o to czy to dziecinada, pustka, żenada itp.
Chodzi o symboliczny znak pamięci. Zostawienie takiego znaku nic nie kosztuje a tylko pokaże ile osób wykaże taki gest by uczcić święto.
Jasne to tylko symbolika.
Prawdziwy Dzień Niepodległości powinno się czcić trochę inaczej.
Poniźej macie krótki opis jak ja pokazałem pamięć.

1. Wystawiłem flagę.
2. Zadzwoniłem po kumpli
3. Wyszliśmy na balkon
4. Odśpiewaliśmy hymn na całe blokowisko.
5. Poszliśmy na mszę ku uczczeniu tego dnia.

Jeśli ktoś uważa to za dziecinadę to jego problem. Każdy inaczej świętuje.
xnobodyperfectx
11.11.2015
A nie wystarczy chwila zadumy? Refleksji na temat tego jak mogłoby wyglądać obecnie nasze życie, ile osób poległo za nasz obecny stan rzeczy. Byśmy uświadomili sobie przy okazji jaka tragedia za tym szła, ojcowie, mężowie, dziadkowie wychodzili z domów, zostawiając rodziny i w większości nie wracając. Wyobrażacie sobie, że pewnego razu wasza bliska osoba wyjdzie z domu i nie wróci? A może już wy sami nie wrócicie? Bo śmierć przed wasze oczy zawita. Wywieszenie flagi jest tylko symboliczne, ważne jest by naprawdę poświęcić temu trochę uwagi, darcie ryja na blokowisku też nie jest jakimś wyjściem. Moim zdaniem internetowe znicze są...Hmm... Trochę śmieszne? Jeśli naprawdę byście celebrowali na tyle to święto, to te "znicze" znalazły by swój odpowiednik w prawdziwym świecie.
Peace and make love.
needspeed10
29.11.2015
kononowicz
needspeed10
29.11.2015
PIENIONDZEEEEEEEEEEEEEEEE ZAbIJaJAJAJAJAJAJJAJAJJAA

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji