Panie Piotrze! Listo otwarty

Neurotyk
08.11.2016
Panie Piotrze,

Piszę do Pana jako do Administratora Opowi.pl i – mam nadzieję – pisze w imieniu nie tylko moim, ale i innych użytkowników.

W związku z tym, że portal jest praktycznie niemoderowany, niektórzy autorzy zasypywani są spamem pod tekstami, atakami słownymi, a obserwujemy nawet przypadki, gdy tekst po niespełna minucie od momentu publikacji dostaje kilka, kilkanaście "jedynek" czyli najniższych not w formie popularnej "gwiazdki".

To działanie celowe, prowokacyjne i powinno być rugowane ze wszystkich miejsc, gdzie jest możliwość komentowania oraz oceny tekstu a w szczególności dotyczy to tak newralgicznych części serwisu jak komentarze i oceny pod tekstami autorów właśnie.

Chciałbym zauważyć, że to właśnie z powodu licznych spamowych wątków na Opowi zareagował Pan blokując możliwość zakładania nowych tychże przez nowo zarejestrowanych użytkowników obwarowując tą funkcję warunkiem odpowiednio długiego stażu na stronie.

W związku z tym proszę o takie samo potraktowanie sprawy ocen – nie dokładnie takie samo rozwiązanie jak w przypadku forum, ale adekwatne do tej, konkretnej sytuacji.

Neurotyk

Niedoszły członek partii KORWIN

Neurotyk
08.11.2016
Proszę o wasze podpisy pod listem otwartym.

*tę funkcję
Arysto
09.11.2016
A tym razem się z Neuro zgadzam.
Zgadzam się i to mocno, bo ile maili już słałem? Z 150.
Skoiastel
09.11.2016
Popieram.
Zdzisław B.
09.11.2016
Moje poparcie również.
Angela
09.11.2016
100% poparcia z mojej strony.
Ellie Victoriano
09.11.2016
Również popieram.
Ritha
09.11.2016
Ehem, ja też.
Pan Buczybór
09.11.2016
Freedom!
Szalokapel
09.11.2016
Również popieram.
Ewoile
09.11.2016
Podpisuję się pod tym.
D4wid
09.11.2016
Poprę
Nazareth
09.11.2016
Jestem za
Nuncjusz
09.11.2016
Ta, no wiadomo, jestem za a nawet... nie dokończę frazy bo by wyszło szydło.
Sołtys i tak ma to w rzyci. Lepiej postaw mu ultimatum wypisane caps lockiem i powielony w setce egzemplarzy, że jak coś się nie zmieni to cos strasznego się wydarzy, mianowicie, wszyscy odpłyną na Portal Neorotyczny, bardzo poniekąd śliczny
taaa to tyle
Neurotyk
09.11.2016
Dziękuję za Wasze podpisy i potwierdzenie słuszności postulatów zawartych w liście.

Czekam jednakże na jeszcze więcej aprobaty dla inicjatywy wywarcia wpływu na Administratorze, którego szanujemy, bo stworzył piękne dzieło – portal, który, przynajmniej ja, nigdy nie opuszczę.

Dlatego z tej miłości jesteśmy gotowi wybaczać to, co długo nas irytuje i martwi.

Ale portal należy doskonalić, szczególnie, i to jest całe sedno tej sprawy – kiedy do portalu przywiązani są wierni użytkownicy, którym zależy na tym miejscu.

Chcielibyśmy zatem, jako stali użytkownicy, którzy zbudowali ten portal na równi z Panem, którzy stanowią o jego charakterze, dzięki którym na Opowi można czytać bardzo wartościowe artystycznie opowiadania i wiersze, chcielibyśmy też wymagać od Pana większego zaangażowania, bo my angażujemy się codziennie budując kontent, który jest coraz większy.

Dziękujemy za dotychczasowe zmiany, ale były one głównie kosmetyczne. Czas na przebudowę systemy komentarzy oraz ocen.

Trolling, łamanie regulaminu, zniechęcanie autorów przez zawodowych hejterów, ataki personalne – to nie mieści się w ramach portalu poetyckiego, który ma ambicje.
A jeżeli nawet nie ma ambicji – nie mieści się to w łowie przyzwoitego człowieka, który nic złego nie uczynił, a jest na Opowi wyszydzany, atakowany personalnie, obrażany oraz wprost nękany, co jest całkowicie niesmaczne i niepojęte przez ludzi na pewnym poziomie kultury.

Opowi, wg Pana, ma być bezpiecznym miejscem, nie wolnym od krytyki, ale wolnym od internetowego chuligaństwa – tak rozumiem przesłanie zawarte w opisie charakteru serwisu. Idźmy tą drogą.

Nieograniczona dyskusja – tak. Ataki hejterów – NIE.

To jest nasze zdanie i liczymy, że znajdzie odzwierciedlenie w Pana przyszłych poczynaniach.

Pozdrawiamy i nigdzie nie uciekniemy, bo Opowi.pl zbyt dużo dla nas znaczy.
Neurotyk
09.11.2016
*portalu literackiego.

Joker
09.11.2016
Popieram
Pan Buczybór
09.11.2016
Zaspamujmy skrzynkę Admina. Może wtedy zwróci na to uwagę.
D4wid
09.11.2016
W opowi widzę potencjał i ten portal może z czasem stać się jednym z głównych portali literackich w naszym kraju. Wystarczy tylko trochę chęci ze strony administratora, gdyż my jesteśmy gotowi pomagać na miarę naszych możliwości. W naszym interesie leży by ta strona miała jak największą rzeszę użytkowników, gdyż dzięki temu możemy polepszyć swoje umiejętności oraz pomagać innym.
Pan Buczybór
09.11.2016
Był kiedyś czas kiedy Piotr utrzymywał SŁOWNY kontakt z użytkownikami. Było to 2 lata temu. Od tego czasu już się nie pokazał na Opowi

Część postów została ukryta (42)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Niemampojecia96
10.11.2016
Ale nie rozumiem, dlaczego przykładać do tego taką wagę. No luuudzie, czy nie można się nie przejmować tymi jedynkami, czy czymś tam. Sformułowania, że ''przy Zdzisławie przelała się czara goryczy'' są super zabawne i tak dalej, tylko że jakie w gruncie rzeczy ma to znaczenie? Była tutaj anarchia, jest i będzie, powiadam wam.
Nazareth
10.11.2016
Teodor, cenię twoje zdanie, niezrozumieliśmy się poprostu. Jak dla mnie nie było sprawy. Zgoda?
Neurotyk
10.11.2016
No to Administrator będzie miał materiał spory teraz :)

To fajnie - dajemy do myślenia administracji :)

Niemampojęcia - wszystko się da, jak się CHCĘ:)
TeodorMaj
10.11.2016
Nazareth, zgoda :)
Neurotyk
10.11.2016
*CHCE
Nazareth
10.11.2016
Niemampojecia96 czemu musisz szerzyć defetyzm?
akwamen
10.11.2016

Dziecinada jesteście, dlatego opowi jest tak niszowym portalem.
Neurotyk
10.11.2016
Bo to defetystka XD
Neurotyk
10.11.2016
Dziecinada jesteście, dlatego opowi jest tak niszowym portalem.


NIE, bo nie ma moderacji.
Neurotyk
10.11.2016
Gdyby była - Ciebie by nie było.
Nazareth
10.11.2016
Touche
Nazareth
10.11.2016
"Jesteście dziecinni" bądź "to co robicie to dziecinada" ewentualnie "ten portal to dziecinada" - przed włączeniem się w dyskusję dobrze jest się upewnić, że zna się język, w którym się ona odbywa.
Neurotyk
10.11.2016
XD XD XD
Jared
10.11.2016
I wolę być niszowym niż buraczanym portalem Akwamenów, takich jest wystarczająco dużo :P Btw. jak widzisz dorosłość jako nieustanne łażenie i marudzenie, że woda za mokra, a ogień za gorący, to wyprowadzę Cię z błędu - to sztywniactwo a nie dorosłość tzw. syndrom kija w dupie :P
Niemampojecia96
10.11.2016
uważam, że to miejsce tworzy sztuczne problemy, typu
''dostałem, cholera, jedynkę''
''przy Zdzisławie przelała się czara goryczy''.

Dla mnie, czego wielu z was nigdy nie rozumiało, np. słowo ''niszowe'' nie ma wcale negatywnego zabarwienia.

Cóż, Nazareth, jeśli dla Ciebie ja coś szerzę, bo powiedziałam od niechcenia jakieś swoje cokolwiek, to mam nadzieję tylko, że może
raczysz żartować.

Ja przyjmuję, że Wy to ''mogę wszystko, bo chcę'', ''pieprznę cokolwiek i szerzę'', ale nie mierzcie mnie swoją miarą, bo raz, że nigdy nie miałam takich ambicji, dwa, że nie chcę.

''Dziecinność'' i ''dziecinada'' także ma dla mnie bardzo pozytywne zabarwienie.
Nuncjusz
10.11.2016
Ejj ale nie kłóćcie się dzieciaki :)
akwamen
10.11.2016
Neurotyk a dlaczego? Co zrobiłem, za co można byłoby mnie wyrzucić? ;)
Nazareth sprawdź swoje błędy w komentarzach, zanim będziesz wytykał komuś.
Niemampojecia96
10.11.2016
Co za z dupy argument, bo czy jeśli ja coś robię nieidealnie, to nie mogę drugiemu powiedzieć, że też to coś robi chujowo?

Poza tym, jeśli już chcecie być tacy poważni i skuteczni, to i tak chuj. Dlaczego? Dlatego że w tym liście otwartym caps lockiem jest tylko słowo Korwin, więc to wszystko może przynieść żaden skutek.
;)
Nazareth
10.11.2016
Niemampojecia96 nie obrażaj się. Nie żartuję ale zupełnie poważnie też nie mówię bo z natury jestem kpiarzem. Nie przyszłoby mi też do głowy żeby mierzyć Cię jakąkolwiek miarą.
Niemampojecia96
10.11.2016
Ja się nie obrażam. Ani się nie kłócę. Ja rozmawiam.
''Nie żartuję ale zupełnie poważnie też nie mówię'' : ))))) osz Ty.
Nuncjusz
10.11.2016
Wieruszko, to napisałem wczoraj
Nuncjusz wczoraj o 12:23
Ta, no wiadomo, jestem za a nawet... nie dokończę frazy bo by wyszło szydło.
Sołtys i tak ma to w rzyci. Lepiej postaw mu ultimatum wypisane caps lockiem i powielony w setce egzemplarzy, że jak coś się nie zmieni to cos strasznego się wydarzy, mianowicie, wszyscy odpłyną na Portal Neorotyczny, bardzo poniekąd śliczny
taaa to tyle

ale skoro wątek już jest to można sobie popsioczyć :)
Niemampojecia96
10.11.2016
''Neurotyk a dlaczego? Co zrobiłem, za co można byłoby mnie wyrzucić? ;)''

Stary, przy obecnym ustroju tego portalu nie można zrobić absolutnie nic, by Cię wyrzucić, nie można Cię wyrzucić, czego byś nie zrobił, nie można się nijak Ciebie pozbyć, jesteś najzupełniej bezpieczny : D.

Krzysztof <333.
Neurotyk
10.11.2016
Niemampojęcia, skoro nie chcesz zmian w systemie oceniania - wolno Ci. Dużo osób chce. To wszystko :)
Nazareth
10.11.2016
Niemampojecia96 a to dobrze, to bardzo dobrze ;)
Neurotyk
10.11.2016
Stary, przy obecnym ustroju tego portalu nie można zrobić absolutnie nic, by Cię wyrzucić, nie można Cię wyrzucić, czego byś nie zrobił, nie można się nijak Ciebie pozbyć, jesteś najzupełniej bezpieczny : D.

Niemampojecia, ale można dostać ostrzeżenie od admina - kilka osób już dostało, a gdyby sytuacje się powtarzały to może i by dał bana, wiec DA SIĘ.

kapsem Ci napisał :)
Neurotyk
10.11.2016
Panie Piotrze,

Piszę do Pana jako do Administratora Opowi.pl i – mam nadzieję – pisze w imieniu nie tylko moim, ale i innych użytkowników.

W związku z tym, że portal jest praktycznie niemoderowany, niektórzy autorzy zasypywani są spamem pod tekstami, atakami słownymi, a obserwujemy nawet przypadki, gdy tekst po niespełna minucie od momentu publikacji dostaje kilka, kilkanaście "jedynek" czyli najniższych not w formie popularnej "gwiazdki".

To działanie celowe, prowokacyjne i powinno być rugowane ze wszystkich miejsc, gdzie jest możliwość komentowania oraz oceny tekstu a w szczególności dotyczy to tak newralgicznych części serwisu jak komentarze i oceny pod tekstami autorów właśnie.

Chciałbym zauważyć, że to właśnie z powodu licznych spamowych wątków na Opowi zareagował Pan blokując możliwość zakładania nowych tychże przez nowo zarejestrowanych użytkowników obwarowując tą funkcję warunkiem odpowiednio długiego stażu na stronie.

W związku z tym proszę o takie samo potraktowanie sprawy ocen – nie dokładnie takie samo rozwiązanie jak w przypadku forum, ale adekwatne do tej, konkretnej sytuacji.

Neurotyk

Niedoszły członek partii KORWiN.

"i" bez capsa, to skrót poprawny, 96 :)
Jared
10.11.2016
Ja tylko potwierdzam, że bany się tu zdarzały, jak najbardziej :P
Neurotyk
10.11.2016
Jared, tego nie wiedziałem.
Niemampojecia96
10.11.2016
Neuro. Uhum, lecz gdybyś choć
troszeczkę mnie znał, to wiedziałbyś, że to NIE MNIE trzeba powtarzać wszystko dwieście razy i caps lockiem : ))).
Ja rozumiem, co mówi do mnie druga osoba.

Dooobrze, niech się zdarzały, niech się zdarzają, mnie to jest najzupełniej obojętne. Myślę, że w gruncie rzeczy większości z Was też, tylko że musicie se tworzyć te sztuczne perypetie, ołkej ołkej.
Nuncjusz
10.11.2016
Nie łkaj Wieruszko ;)
Jared
10.11.2016
Ano, te trolle nie poznikały z dnia na dzień, bo tak. Ktoś je wywalił, a był to admin. Z *potwierdzonych źródeł* wiem, że jak za bardzo zaczniesz wywijać na opowi, to Ci admin zmieni hasło (prawdopodobnie, bo same konta zostają nietknięte, tak samo jak opowiadania na nich).
Ellie Victoriano
10.11.2016
Potwierdzam słowa Jareda.
Nazareth
10.11.2016
Ale to nie są sztuczne perypetie. Te jedynki to to co z amerykańskiej psychologii znamy jako "internet bullying" i podobno ma to olbrzymi negatywny wpływ na psychikę i samoocenę. Pozatym to zwykły hejt i mowa nienawiści (niewerbalna).
Niemampojecia96
10.11.2016
i tak mam zamiar odzyskać w przysżłości zainteresowanie użytkownika need_speed, obrzucić z nim cały świat gównem (niewerbalna mowa nienawiści), a wtedy,
wtedy życie będzie
''zajebiste jak jego nogi o północy''.

Neurotyk
10.11.2016
niemampojecia nie zależy po prostu na zmianach, woli to, co jest, ale inni użytkownicy chcą zmian, to naturalne, są tu codziennie, a 96 rzadko i może jej nie irytuje wiele spraw.
Neurotyk
10.11.2016
powodzenia Wam z tym gównem :)
Niemampojecia96
10.11.2016
Neuro, ja umiem mówić.
Mam przykre osobiste doświadczenia i nienawidzę, gdy ktoś się za mnie wypowiada.

Dzięki. Przyda nam się. Użytkownik need_speed jest kompletnie niezrozumiały i nieobecny, więc, u know. Its hard.
Neurotyk
10.11.2016
Podsumowałem Cię, mam do tego prawo, bo wcześniej przedstawiłaś swoje zdanie i powiedziałaś za mnie, między innymi, że sztuczna zabawa (czy coś w tym stylu, nie che mi się cofać), że my tylko tak dla zabawy zgłaszamy jakieś inicjatywy :) Też podsumowałas nas nieźle :)
Neurotyk
10.11.2016
Zajrzę w razie Twojej odpowiedzi, ale obecnie spadam robić portal z moderacją :)

Stalinowski XD - tam oceny będą wydawane pod moim batem:)
Zdzisław B.
10.11.2016
Przeczytałem teraz powyższe z dzisiejszego dnia.
Po pierwsze - nigdzie w pierwszym poście Neurotyk nie napisał, ze chodzi konkretnie o mnie. Oczywiście, odebrałem, że i mnie miał na uwadze, ale widziałem u innych autorów również, jak wpadało im po kilka jedynek pod dobrymi tekstami. Neurotyk po prostu opisał szersze zjawisko "jedynkowania".
Po drugie - zbyt dużo już przeżyłem, aby trolle wpływały na mój stan psychiczny lub decydowały o mojej bytności.
Po trzecie - jestem zawsze za czyszczeniem portali ze spamu, trolli czy hejterów. Robią tylko śmietnisko, nic więcej. Przez nich odchodzą często ludzie wartościowi, którzy nie potrafią tego wytrzymać. Pozostają trolle; rozzuchwalone dalej robią z portalu jeszcze większe bagno. Kto lubi tarzać się w bagnie zamiast czytać dobre teksty dobrych autorów? Ja wybieram to drugie. Tam, gdzie portal jest czyszczony, ludzie chętniej bywają.
Krystian244
01.03.2017
Odświeżam
Szczur
01.03.2017
Po co?
Neurotyk
08.04.2017
Hooooooooop
Nuncjusz
08.04.2017
debil
Grubas
10.04.2017
Jak wy sie kochacie <3
Nuncjusz
23.08.2017
Akcja Debil
Neurotyk
23.08.2017
Zgłaszam do Admina.
Nuncjusz
23.08.2017
Prawidłowo, niech usunie ten wątek
Neurotyk
23.08.2017
Oczywiste, bo jest nieaktualny.

Nuncjusz
23.08.2017
Bardzo bym Cię polubił, jakbys zgłaszał więcej takich nieaktualnych wątków

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji