Pomoc przy pracy "Odyseja Kosmiczna"

Haruu
10.08.2015
Jako, że podjęłam wyzwanie napisania "Odyseji Kosmicznej", w każdym z rozdziałów ma się znaleść inna planeta.
Chciałabym was prosić o to, by każdy chętny opisał swoją wymarzoną, lub coś w tym stylu planetę.
Chciałabym wiedzieć podstawowe informacje jak:
- wielkość planety (duża, mała, średnia lub można podać w km lub czym wam wygodniej)
- wygląd, co się na niej znajduję (kolor, powierzchnia)
- z czego jest stworzona (tu chodzi np. glina, piasek itp.)
- czy jest zamieszkiwana przez kogoś.
Za każdą pomoc dziękuję :)

Jeśli ktoś by chciał nazwać planetę, daję taką możliwość^^
MrJ
10.08.2015
Czy to wyzwanie?
Anonim
10.08.2015
Moją planetą niech będzie Planeta Mechaniczna
ma wyglądać jak wnętrze starego zegarka, kółka zębate, trybiki itp
ma być cała metalowa
zamieszkują ją tylko roboty
ma być wielkości naszego Księżyca
Radziwił
10.08.2015
Wielkość - Saturn, z tą różnicą że posiada aż 4 pierścienie stanowiące naturalną ochronę.
Wygląd - podobna do ziemi. Jest na niej dużo roślinności i wody. Istna dżungla obejmująca całą planetę. Również wielkie pasma gór.
Materiał - skorupa nie różni się od naszej planety lecz pod nią, dalsze płaszcze to kwarc, bazalt, jądro to mieszanina cieczy (nie tylko płynna magma)
Ludność - zamieszkana przez agresywne plemiona, dzikie zwierzęta. Nie ma tu roślinożercòw. Same drapieżniki.
Nazwa - pozostawiam to tobie. Możesz nazwać jak chcesz.
MrJ
10.08.2015
Planeta Helix-jedna ogromna pustynia na której żyją koczownicze plemiona humanoidalnych żółwiopodobnych istot. Siła ciążenia na niej jest wyżdza niż na ziemi. Powierzchnia planety nie przejawia większych zagrożeń, te wychodzą z nocy z pod piasków i są to olbrzymie zwierzęta(projekt oddaje w twoje ręce). Planeta znajduje się w układzie heliocentrycznym, nie posiada on jednak głównej gwiazdy, a dwie wirujące w swoich polach grawitacyjnych.
Haruu
10.08.2015
Arigatou^^
Ktokolwiek
10.08.2015
Planeta mniej więcej rozmiarów ziemi. Koloru zielonego, poprzecinana żółtymi, wąskimi rzekami i miejscami porośnięta puszczą wyglądającą jak ogromna rafa koralowa. Pokryta jest zielonym meszkiem przypominającym dywan. Zamieszkana przez... uwaga uwaga... wiecznie małe kociaki!!! :D umiej one mówić i stworzyły własną cywilizację :) planeta budowana jest z prastarych skał a jej jądro składa się z czekolady :D wiem estetyczna głupia i pomysł jest wogóle beznadziejny, ale tylko na to mnie stać w temperaturze 30 w skali Celsjusza :)
Haruu
10.08.2015
Ktokolwiek, mi się podoba^^ dziena c:
Anonim
10.08.2015
Planeta Moher One
Planeta trochę większa od Ziemi, porastają ją moherowe łany, koczują na niej dwa wojownicze plemiona: Bigotów i Dewotów, prowadzą ciągłe wojny na tle religijnym
Stolicą jest Rydzy Torun, zamieszkuje ja król Patriarcha Monolitu
Haruu
10.08.2015
Filip dziena xD
Slugalegionu
10.08.2015
Planeta wielkości dwóch trzecich ziemi. Cała pokryta biologicznymi substancjami zamieszkana przez ogromne, inteligente i rozumne robactwo zdolne do ciągłych mutacji. Mówia o sobie Rój.
Slugalegionu
10.08.2015
A zbudowana jest z czego tam chcesz: )
Haruu
10.08.2015
Aż mnie dreszcze przeszły xD nienawidze robali xdd ale planeta dobra^^ dziena
Anonim
10.08.2015
Planeta Wielki Purchwiak w Aldebaranie
Krąży wokół Czerwonego Karła
Mała, nadęta planetka, nie ma mieszkańców, sama sobie jest jej mieszkańcem, bowiem jest ona organizmem żywym, co jakiś czas eksploduje od nadmiernego nadęcia się i rozsiewa po całym kosmosie małe zalążki nowych Purchwiaków, w ten sposób pomału zdominowała cały Układ Czerwonego Karła
Każdy, kto wyląduje na jej powierzchni dostaje ataku kichania i śmiechu, tak działają wdychane zalążki Purchwiaka
Ichigo-chan
10.08.2015
Um, duża XD Nie znam się na wielkościach planet XD Może jak Jowisz.
Nazwę ją... Hm... Nico? XD (za dużo PJ XD)
Środowisko nie nadaje się do życia, ale na jakiejś innej pobliskiej planecie był jakiś kataklizm czy coś i jej mieszkańcy przenieśli się na Nico. Pobudowali tam takie... Nie wiem jak to opisać. "Akwaria"? Chodzi o to, żeby to było odizolowane od tego "złego powietrza", a w środku, żeby było już takie normalne (nie umiem opisywać takich rzeczy...).
I mogą tam zamieszkiwać jakieś humanoidalne hybrydy np. człowiek-wilk, który od normalnego człowieka różni się wydłużonym pyskiem, wilczym nosem, zgarbioną sylwetką (bo lubi pobiegać za piłką na czterech łapach) i dzikim, bujnym zarostem XD
No i nie mam nic przeciwko dziewczynom z kocimi uszami xD

Wgl to seria zapowiada się ciekawie, już nie mogę się doczekać :D Ogólnie dużo ostatnio nowych serii... Tylko ja nie potrafię niczego wymyślić? D;
Haruu
10.08.2015
Ja czekam na twoja "Szkółkę Opowi" xD mysle, że o tym akwarium chodzilo o kopułe^^
Filip masz bardzo dobre pomysły xD chyba zrobie do tego rysunki z opisami xD a potem jest zepne i powstanie całość •﹏•
Anonim
10.08.2015
o, bardzo fajny pomysł z tymi rysunkami!
może powstać coś w rodzaju komiksu na przykład :)
ale oczywiście, rób tak jak Ty uważasz
Ichigo-chan
10.08.2015
Haruu nie wiem, czy mi wypada XD Zresztą, ciągle szukam pomysłu na coś dłuższego. Ale nie wychodzi XD
Haruu
10.08.2015
Będzie dobrze Ichi! Filip, wystarczy że kupie sobie dobre kretki i zaczynam robić^^
Anonim
10.08.2015
kretki to takie małe krety? ^^

Część postów została ukryta (9)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Ktokolwiek
11.08.2015
Jejku, smok, proszę cię, popracuj nad ortografią :) Piszę to dla twojego dobra :)
Haruu
11.08.2015
Smok, dziękuje^^ spodobała mi się ta planeta pokryta pustyniami lodowmi c:
ok. odsówa się*
Haruu
12.08.2015
Eyy no, masz tu zostac xD
Haruu
24.08.2015
Wznawiam wątek xD jakby ktoś jeszcze nie czytał już chyba od 3-4 dni jest prolog, któtki ale tajemniczy~ tutaj lincz: http://www.opowi.pl/odyseja-kosmiczna-prolog-a8130/
Do tego dołączam, że mam 12 (chyba tyle xD) opisów planet za którę dziękuję^^
O i jeszcze, jeśli ktoś ma jakiś pomyśł na nową planete, lub chce wcisnąć gdzieś jakąś swoją wymośloną postać chętnie tego użyję do mojego opowiadania^^
Branoc :3
MrJ
13.09.2015
Pewnie zdziwicie sie, ze podbijam ten temat. W dodatku nie jest on moj. Nie mam co prawda pojecia czy Haruu jeszcze cos pisze, czy ktos tu mnie jeszcze zna i lubi, ale zapytac i tak zapytam. Jestesmy ludzmi z wyobraznia, a moja jest ograniczona do schematow, potrzrbuje waszej pomocy. Czy mieliscie kiedys pomysl rasy zyjacej w kosmosie? Jesli tak podrzuccie pomysl. Albo nie. Wasz wybor, to wolny kraj.
Slugalegionu
13.09.2015
Ja Cię znam i lubię: ) Pomysłu swojego nie mam, ale zawsze podobała mi się koncepcja Zergów ze Starcrafta.
Anonim
13.09.2015
MrJ i na co ten płacz? ;)
Rasa? Efemerydy - zmiennokształtne, zmiennokolorowe, trochę coś w stylu ośmiornic czy mątw, żyją na księżycu pokrytym wiecznym lodem, pod powłoką lodową znajduje się wszechocean, pokrywający cały księżyc, konkretnie chodzi mi o Europę ;p
Efemerydy pływają w tym oceanie, stworzyły pływające miasta, coś w stylu wielkich łodzi podwodnych, tle że w przeźroczystych bańkach, oczywiście nie ma w nich powietrza - wypełnione są wodą zawierającą substancje lekko psychoaktywne itd...
Anonim
13.09.2015
Może jakoś mniej standardowo, MrJ? Może ocean z własną świadomością? :D
Anonim
13.09.2015
Jared hehe To Solaris Lema ;p
Anonim
13.09.2015
Nie miałem przyjemności D: To może świadomość wisząca w powietrzu i poruszająca się z wiatrem?
Anonim
13.09.2015
oo tego nie znam, proponuję umiejscowić ją na gazowych olbrzymach np Jowisz itp
Anonim
13.09.2015
Albo myśląca planeta, nom, nom, brzmi świetnie :D
Efria
13.09.2015
A może coś takiego bardzo bardzo malutkiego jak główka szpilki, tylko z większą świadomością? Rozwijają się w środku planety - jądrze. Do którego się przystosowały, ponieważ na zewnątrz ciężko im było utrzymać się przy życiu. Prócz tego, że są malutkie ich narządy przypominają poskładane w kulkę narządy (serce, wątroba itp.) ludzkie. Odbierają świat dotykiem, słuchem, węchem i smakiem. Mają kształt kulki. Można je nazwać - Noum. (Noun - z japońskiego kula, ale bardziej mi pasuje z m na końcu :)). Nie wiem co jeszcze dodać, widzi mi się też, że ich świat składa się z miliona kanalików, a ich domy przypominają kwadratowe pudełka powieszone na jądrze, pod wpływem grawitacji każde wymierzone jest w innym kierunku :) między kwadratami występują te kanaliki ^^
Efria
13.09.2015
MrJ, nie przypominam sobie abym cię nie lubiła, czy też nie pamiętała :) troszkę dystansu!
Anonim
13.09.2015
Anhydryci - myślący gips, panicznie się boją wody bo w zetknięciu z nią kamienieją niczym Niobe ;)
Haruu
13.09.2015
XD
Anonim
13.09.2015
Docyś Ty trzpiocie! Gdzie Twoja Odyseja kosmiczna, hę? :)
Efria
13.09.2015
Zgaduję, że wena powędrowała na kolejną planetę, a rysunki zaczęte leżą gdzieś w szafce ^^ W sumie jak czytałam interesujący pomysł z tymi rysunkami. FilipiezKonopii na googlach widziałam, że rysujesz (swoją drogą niesamowicie), może spróbowałbyś?
MrJ
13.09.2015
To z lubieniem to żart, taki mój wewnętrzny. A pomysły ciekawe ciekawe. Filipa mi się bardzo podobał, więc za pozwoleniem dołącze go do swojego tajnego projektu.
Anonim
13.09.2015
MrJ czerp pełnymi garściami, głupich pomysłow u mnie dostatek

Efria co mam spróbować? Ilustracje do nieistniejącej Odysei? ;)
Efria
13.09.2015
Ilustracje do pomysłów planet, których było tutaj mnóstwo :D
Anonim
13.09.2015
Mam na głowie w cholere do malowania a brak mi czasu w tygodniu, taki tam niedzielny malarz ze mnie
więc w najbliższym czasie odpada, ale koncept hmmm może i ciekawy, zobacze pomyślę
Haruu
13.09.2015
Haruu w polowie pierwszego rozdzialu sie zatrzymala, ale teraz pisze (10 czesc, maiast 1) Docysiowego pamietnika xD za duzo sie stalo zeby Haruu codziennie pisala :c *brak spilerow, chcesz wiedziec? Udaj sie w najblizszym czasie do 1 rozdzialu DP* xD
MrJ
13.09.2015
Filip jesli potrafisz rysowac, lub ktos inny potrafi, tak zwane concepty albo trojwymiarowe spojrzenie(rzut od przodu, od boku i od tyłu trj samej postaci) to z czasem moga sie one pojawic w 3d, po dluzszej pracy
Anonim
13.09.2015
MrJ w concept artach raczej nie siedzę, nie moja bajka i to jest raczej robota na kompie a ja tradycjonalista ;) pedzle płótno
MrJ
13.09.2015
Szpilki tak swoja droga bylyby fajnym wyzwaniem do napisania. Mikroposta w makroskali jaka jest kosmos
Anonim
13.09.2015
Docyś skoro piszesz Docysiowy pamietnik to wybaczam, skup się na jednym i doprowadź do końca ;)
Haruu
13.09.2015
Ja mam zaczete chyba z 5 dluzszych prac, ale nic nie umiem napisac xD mysle ze jezeli Sysio narysowalbys chocby kosmos z planetami moglabym go wykozystac do poduczenia sie pracy na komputerze z programami *Haruu idzie na grafika komputerowego xD*
Anonim
13.09.2015
kurde, cały Kosmos mam Ci namalować? :D
w przyszłym roku najwcześniej, teraz nie dam rady
Haruu
13.09.2015
Oke, i tak ide do szkoly graficznej za 2 lata xD
Efria
13.09.2015
Docysiowy Pamiętnik? Brzmi ciekawie :) Choć widzę, że nie ma na opowi.
MrJ pozostawiam pomysł tutaj - jak będziesz miał ochotę możesz skorzystać ^^
Haruu
13.09.2015
Jeszcze go nie ma^^ bedzie jutro pierwszy rozdzial na 100% xD Haruu bedzie w nocy pisac xD
Efria
13.09.2015
zerknę :D Chyba jeszcze nie czytałam nic twojego, choć już dużo razy wchodziłam na profil.
Haruu
13.09.2015
Czytalas ostatnia prace xD
Haruu
13.09.2015
No tak troche :/
Haruu
13.09.2015
Ano zycie, drogi kolego
Zeby miec wene trzeba miec wlosy
A jak golisz to nie masz
Heh
Haruu
13.09.2015
Wygryzłeś swoje włosy, jak krowa ląke
Haruu
13.09.2015
Siedze zamknieta w sloiku, najpierw go otworzymy :3
Haruu
13.09.2015
Jasne, czekam, jutro o 25?
MrJ
13.09.2015
Emm, need? Na co to? Ten thread był dość czysty, to się musiałeś wpieprzyć co by sobie pokląć?
Haruu
13.09.2015
Nie no Need... kochum cie za te teksty xD
Haruu
13.09.2015
Aj lof twe teksty~
Ten englisz~
Haruu
13.09.2015
Cichaj
Haruu
13.09.2015
Chaj
Haruu
13.09.2015
Lalaa~
Haruu
13.09.2015
XDDDD
MrJ
13.09.2015
Haruu, weź go nie karm, bo spamuje całe forum. Ja wznowiłem thread w dobrej wierze ale chuj strzelił
MrJ
13.09.2015
Spierdalaj wypłuczku społeczny nie do ciebie mówią. Napisałbyś coś normalnego a nie napierdalasz spamem.
Haruu
13.09.2015
Need, spam na priv, zeby nie bylo xD

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji