Pomoc redaktora

Fenrir
11.10.2015
Z tego co zauważyłem, na tego typu pomoc jest zapotrzebowanie, szczególnie w miejscach poświęconych własnej twórczości. Jestem osobą profesjonalnie zajmującą się redagowaniem prozy, i mogę poświęcić trochę czasu na pomoc użytkownikom forum. Skontaktować ze mną można się pod adresem dawidwiktorski@gmail.com. Z czym można do mnie "przychodzić"?
- (!!!)skończone teksty(!!!), najlepiej fantastyczne, jednakże nie jest to warunek
- napisane w miarę poprawną polszczyzną
- z nastawieniem, że tekst może wymagać poprawek ;)

Nie mogę obiecać współpracy nad każdym tekstem z racji dość dużej ilości obowiązków, gdyby ktoś potrzebował pomocy nad czymś naprawdę sporym, to możemy spróbować się dogadać.
Slugalegionu
11.10.2015
Rozumiem, że to będzie wyglądało tak, że przeczytasz i zredagujesz ten tekst, po czym odeśleś go autorowi albo napiszesz, że rezygnujesz z tego, podając powód?
Fenrir
11.10.2015
Bez słowa się nie wezmę, poinformuję wcześniej, opcjonalnie ustalę termin, etc. Trzy "cykle" standardowo robię. ;)

Jak zrezygnuję, to napiszę - bo nie ma co się oszukiwać, jest masa tekstów, które trzeba przepisać na nowo i szkoda czasu na pracę nad nimi.
Anonim
11.10.2015
To będzie działalność charytatywna czy też odpłatna? ;p
Slugalegionu
11.10.2015
Może się zgłoszę kiedyś, ale gdybym zrobił to teraz, byłoby to oszustwem: )
Slugalegionu
11.10.2015
Dobre pytanie, Filipie!
Fenrir
11.10.2015
FilipzKonopii - jak napisałem na dole, nie wiem ile będę mógł czasu poświęcić. Generalnie krótsze teksty zrobię za "darmo", co najwyżej możecie mnie kiedyś polecić jakby ktoś znajomy szukał czy coś, dłuższych "kobył" na pewno nie wezmę za friko, bo praca np. nad 200 stronami A4 to nierzadko 50 - 60 godzin łącznie. Gdyby ktoś jednak się zdecydował coś zlecić, to dostanie portfolio i potwierdzenie, że z ulicy nie przylazłem.
DeadHuman
11.10.2015
Z pewnością coś wyślę :D Przyda się tutaj redaktor, choć możesz być "nieco" przeciążony.
Efria
11.10.2015
A konsultować się można z tobą też za kilka miesięcy (sama muszę dopracować trochę tekst, abyś się nie przeraził, a dopiero szkolę się w "poważnym poprawianiu") ? I czy tekst, który ma 50 stron uważasz za długi?
Wybacz, że rzucam pytaniami, jednak zainteresowałeś :)
Fenrir
12.10.2015
Efria - za kilka miesięcy to ja mogę kwiatki od spodu wąchać. :P Po prostu najlepiej napisać i zapytać.
Prawda jest taka, że autorowi jest ciężko samemu "poważnie poprawić" tekst, mówię to także jako prozaik (niedzielny, no ale zawsze).
50 stron - to zależy od ilości pracy, na jaką go ocenię. :D Ale wszystko do dogadania się, jak pisałem.
Slugalegionu
12.10.2015
Czy można przysyłać ci prace, które na przykład nie mogą przekroczyć iluś tam słów?
Efria
12.10.2015
Fenrir, doskonale zdaję sobie sprawę, że ciężko jest samemu poprawić tekst, tym bardziej poprawnie. Jednak chodziło mi bardziej o zamysł fabuły i literówki, jakie zauważę, resztę zostawię zawodowcom, ponieważ w porównaniu z korektorem jestem małą myszką z pustą głową na temat poprawiania :)
W takim razie jak tylko skończę skontaktuję się z tobą :)
Ocenimy, zobaczymy i podejmiemy decyzję.
Fenrir
12.10.2015
Slugalegionu - granica jest płynna, serio. Na 100% nie przyjmę tekstów, których nie będzie się dało czytać na trzeźwo, z resztą próbujcie, wysłanie maila nic nie kosztuje.
LinOleUm
12.10.2015
Muszę streścić się z Raimundem
Fenrir
12.10.2015
W październiku i tak raczej nic nie wezmę, bo mam masę pracy zleconej. :P Dopiero listopad będzie ciut luźniejszy.
Drassen Prime
15.10.2015
Hmmm... Ciekawie... Fajnie, że na Opowi pojawił się jakiś redaktor :D
Fenrir
24.10.2015
Słuchajcie, mam sprawę - startuję z nowym projektem (blog), a przydałoby mi się do niego logo (plus mały avek na fanpage). Czy jest ktoś, kto zajmuje się grafiką i opanował coś więcej niż Painta, i jednocześnie zgodziłby się na barter pt. "ty mi logo, ja ci redakcję [tekstu rozsądnej długości]"?
Anonim
24.10.2015
Hue, hue, a zgodzisz się Pan, Panie Fenrir, goniący za księżycem, by owo logo było przeróbką jpg'a? Bo jak tak, to powinienem dać radę, tylko co byś Pan sobie życzył na tym logu widzieć??
Anonim
24.10.2015
Dobra, sprawa wygląda następująco:

Znajduję obrazek .jpg na wolnej licencji - to jest taki, którego autor zezwala na modyfikację i komercyjny użytek. Pobieram go, dokonuję przeróbek czysto kosmetycznych i "ramowych" dla loga i odsyłam w kilku wariantach na adres e-mail, możliwe, że zmodyfikuję kilka obrazków i wyślę, celem wybrania przez Ciebie najbardziej odpowiedniego. W celu wybrania obrazu korzystam ze strony foster.com - bardzo popularna wśród właśnie blogowiczów. Używanie i modyfikacja na własnych stronach obrazów z tej strony jest całkowicie legalne.
Fenrir
24.10.2015
Przeróbka może być nawet z zipa, bylebyś miał prawa do wykorzystania tej grafiki lub była ona pierwotnie na CC (blog niekomercyjny, ale nie chce mi się potem użerać). Generalnie chodzi mi o szeroko pojęty z kosmosem/SF motyw, ALE musi się on zawierać w tej pierwszej grupie (czyli, niestety, odpadają miasta przyszłości, roboty i takie tam). Jeśli masz jakieś propozycje, to podeślij na maila z pierwszego posta.
Anonim
24.10.2015
Ok, rozumiem, że wszelakie słońca, supernovy, galaktyki wchodzą w grę?
Fenrir
24.10.2015
Jak najbardziej, byle nie było to zbyt "oczojebne". No i najważniejsze - musi dać się to przyciąć do belki (czyli stosunkowo niewielka wysokość, ale spora szerokość).
Fenrir
05.12.2015
Podbijam, z chętnych na razie tylko jedna osoba się zgłosiła, ale tekst nie nadaje się do niczego poza kasacją lub napisaniem na nowo. ;)
Uwaga, z racji braku czasu obecnie największy priorytet mają zlecenia.
Fenrir
13.12.2015
Podbijam.
Yourofsky
03.03.2020
Czy jest to nadal aktualne ?

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji