Portale literackie

Sileth
19.05.2015
Jakie znacie portale literackie oprócz opowi.pl?
Ja kilka kojarzę, ale na żadnym dłużej nie zabawiłam.
Daniel
19.05.2015
Najlepszy w polskim internecie to weryfikatorium.pl Na tamtejszym forum udziela się kilku pisarzy między innymi: Romek Pawlak, Andrzej Pilipiuk i wielu innych. Forum samo w sobie jest dobre, można wiele się tam nauczyć czytając wątki poświęcone pisaniu. Na opowi przez pewien czas udzielał się Gorgiasz. Jeden z głównych weryfikatorów tamtejszego. Jeśli liczycie, na naprawdę ciężką krytykę to polecam. Na dłuższą metę trudno tam zabawić, skład, który się tam udziela, jest dosyć zamkniętą grupą, ciężko do nich dołączyć, a łatwo się ośmieszyć i spisać na straty. Założenie konta, aby mieć dostęp do wszystkich tematów, polecam jak najbardziej. Większość nowo przybyłych wykrusza się po miesiącu dwóch.

Kolejne, dosyć ciekawe, to artefakty.pl spotkać się tam można z nieco lżejszą krytyką niż na wery, ale równie konstruktywną. Nie znam tego portalu zbyt dobrze, więc nie mogę o nim zbyt wiele powiedzieć.

Podziemie opowiadań to następna strona. Z tego, co widziałem, Dressen wstawia tam swoje opowiadania (Daniel taki stalker... wow). Krytyki pewnie można zaznać tam takiej jak na artefaktach, poziom wydaje mi się porównywalny. Za to oprawa graficzna leży i błaga o zakończenie jej żywota. Zaraz po wejściu wita nas niepasujący motyw z anime. ;-;

Ostatnie strona warta uwagi to chyba nowafantastyka.pl Mają tam swoją loże oceniającą opowiadania, wstawianie tam tekstów jest poniekąd opłacalne, jeśli będą naprawdę bardzo dobre, to istnieje szansa, że NF zechce nawiązać współpracę.

Ode mnie to tyle.
Willa
19.05.2015
Jest jeszcze portal pisarski http://www.portal-pisarski.pl/.

Znam te wszystkie, co Daniel podał, ale jakoś nie miałam odwagi na żadnym z nich się zarejestrować. Popatrzyłam na teksty i uznałam, że jestem za słaba w pisaniu, żeby tam iść.

KainaBref
20.05.2015
Fakt, podane portale to już najwyższa półka. Słyszałam od wydawców, że z nudów zaglądają na opowiadania.pl tyle, że mówili mi o tym zanim pojawiła się jakaś durna polityka punktowania i podbijania poczytalności i komentowania. Wiecie jak to z podbijaniem u nas jest :)
KainaBref
20.05.2015
ja jeszcze dorzucam ogólnie o warsztacie link od razu do artykułu o wstępie do powieści ( taka drobna sugestia, że prolog to nie to samo co zwykły wstęp )

http://spisekpisarzy.pl/2014/09/jak-zaczac-ksiazke.html
Willa
20.05.2015
Znam ten portal. Nie przeczytałam jeszcze wszystkich artykułów, ale są bardzo ciekawie napisane.

Ja zapomniałam jeszcze o jednym portalu http://www.pasjapisania.pl/. Bardzo fajny i artykuły napisane w sposób przystępny.
Majeczuunia
20.05.2015
Jestem na paru portalach, np. opowiadania.pl, ale tam cudem jest dostać wyświetlenie, a co dopiero komentarz. Wolę się bawić na Opowi, gdzie komentarze są i ludzie, z którymi świetnie się dogaduję :)
Willa
20.05.2015
Też jestem na opowiadania pl, ale tak jak mówisz tam cudem można zdobyć komentarz, więc zrezygnowałam. Niby jestem tutaj od niedawna, ale podoba mi się.
KainaBref
20.05.2015
Opowiadania.pl czasy świetności ma za sobą, dawno temu tam urzędowałam i wiele mi pomogli. Teraz ludzie podbijają nawzajem teksty i jakości już nie ma;) wielka szkoda
Wałenza
20.05.2015
Co to znaczy, że "podbijają nawzajem teksty" ?
KainaBref
21.05.2015
przy każdej pracy masz określoną liczbę punktów jaką dostaniesz np. za komentarz od autora, jak się tam ze sobą kumplują to nawzajem sobie komentują ( szkoda, że w dużej mierze bez większego pożytku dla autora) i nabijają punkty. Im więcej punktów, tym wyżej w rankingu i szansa na przeczytanie przez "obcego" większa. Nie zawsze dobre prace wiszą w rankingu. O to mi chodziło:)
Vampircia
12.12.2015
Mam pytanie? Mogę napisać tu o własnym forum literackim, czy zostanie to uznane za spam i chamską autoreklamę?
W tym wątku spokojnie można reklamować, skoro inni to robią
Vampircia
12.12.2015
Nie wiem, czy da się tu wstawiać linki, ale spróbuję: http://forum.vampirciowo.pl/ (czyli Polska Baza Fanfiction). Forum jest głównie poświęcone fanfiction, ale jest też dział z opowiadaniami i inną twórczością. Niestety ostatnio mamy słaby ruch.
Rzucę okiem w wolniejszej chwili
elenawest
13.12.2015
Ja byłam na takich portalach, jak perepele.pl, publixo, allarte, nowafantastyka i szczerze żadnego nie polecam. No może jeszcze perepele, ale tam, jak nie wstawiasz człowieku systematycznie tekstów, to nie licz, że cię ktoś dalej będzie czytać. Allarte i nowafantastyka to wg mnie zbiór chamowatych ludzi, którzy zanim udzielą ci jakiejś konkretnej rady, to zj*bią cię w komentarzach na czym świat stoi. Mam nadzieję, że niczyich uczuć nie obrażę, no ale tak było w moim przypadku...
Anonim
14.12.2015
Ja połowicznie zgadzam się z opinią o Nowej Fantastyce, jest tam kilku nadętych buców ą ę trę dupą o trutuar, ale poza nimi większość jest w porządku. I krytyka bardzo właściwa, szczegółowa.
elenawest
14.12.2015
No ja akurat chyba na taką krytykę nie natrafiłam, bo tu na opowi dużo więcej ludzie mi podpowiedzieli. Poza tym aby sie zarejestrowac na tej stronie, to nie można wpisywać emaila z interii, bo link aktywacyjny nie dochodzi, a na usunięcie konta czekałam prawie trzy tygodnie...
Anonim
14.12.2015
Oooo :o Ja jeszcze przedwczoraj założyłem konto na Weryfikatorium, wygląda spoko. Polecem też Artefakty, które z kolei polecał mi Daniel, bardzo przyjemni ludzie :)
Anonim
14.12.2015
*Polecę [*]
elenawest
14.12.2015
Spoko, chętnie zajrzę ;-)
Vampircia
14.12.2015
Artefakty mi od jakiegoś czasu nie działają. Wam też?
Anonim
14.12.2015
co do Allarte to miałem kilka spin ale mnie znacie - pojechałem lekkim rynsztokiem w zamian za bucówę, a poza tym nuda w chuj, więc w sumie też nie polecam, ziew
Luśka
31.01.2017
Odkopię wątek, szukałam w google portali i ten temat mi zaproponowało.
Polecam forum mirriel. Oaza dla fanfików i nie tylko, bo i poezję tam mozna wrzucać.
Znam większość wymienionych portali i powiem tak. opowiadania.pl dawno umarło, nie ma szans na komentarz... chyba że wykupicie punkty, za które można wyświetlać link do opka pod belką i którymi zapłacicie komuś kto napisze komentarz...
Portal pisarski widmo, wszyscy userzy uciekli jak szczury z tonącego okrętu
Na weryfikatorium mało kto komentuje poza funkcyjnymi, dostaniecie komentarz od weryfikatorów i może jednej osoby, to by było tyle. Jak pytałam o rzeczy związane z wydawaniem książek to traktowali mnie jak wsiowego głupka, który jest za głupi by wiedzieć co to jest koncept powieści.
Na artefaktach podobało mi się i bym tam została, ale nie znali anime, do których pisze fanfiki, więc nie miałam czytelników, którzy wiedzieli o czym piszę. Ale to sie tyczy prawie wszystkich portali...
Podziemie opowiadań kiedyś miało poziom, ale teraz to kółko wzajemnej adoracji moderatorów, bo nie udziela się prawie nikt poza nimi.
Forum vampirciowo nie znałam i na pewno wejdę. Może tego szukałam cały czas ;D
katharina182
01.02.2017
opowiadania.pl To było moje pierwsze podejście. Jednym słowem katastrofa. Jest dokładnie tak jak napisała Luska.
Jedyną stronę (forum) którą mogę polecić jest Nowa Fantastyka. Moim zdaniem ludzie są tam szczerzy i potrafią poczęstowac uzasadnioną krytyką.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji