Rekrutacja

Radziwił
06.08.2015
Jeśli smok ze szczytów się nie obrazi to chętnie też zorganizuje nabór do nowej serii. Typowe fantasy. Do wyboru macie nacje ze świata Tolkiena, Sapkowskiego. Uniwersum jest mieszaniną różnych światów (nie tylko książkowych). Możecie stworzyć dowolną postać elf, centaur, harpia itd. Może to być zwykły żołnierz lub król. Poniżej schemat.

Imię
Rasa
Wiek
Płeć
Zalety
Wady
Umiejętności (tu krótko)
Postać ma być umieszczona po stronie złej/dobrej.

Nabór do końca tygodnia. W niedzielę zamykam a seria z powodu wyjazdu ukaże się po 22 sierpnia. Zapraszam.
Slugalegionu
06.08.2015
Kurde, ile to już jest tych serii z OpowijczykamiXD

Dobra, dołączę się: ) Poczekaj chwilę, chcę wymyśleć coś nowego: )
Ichigo-chan
06.08.2015
"Może to być zwykły żołnierz lub król" a mogę być kochankiem królowej XD
Tak serio to chce być czarodziejem :D (ale czarodziej też może sypiać z królowąXD)
Nie znam się na fantastycznych imionach, ale.. Loki będzie okay? :D
Wiek... um, nie wiem czy chcesz takich normalnie starzejących się czarodzieji, czy nie więc 30 albo przynajmniej niech wygląda na trzydzieści XD
Facet
Zalety: inteligenty
Wady: chorobliwie ambitny(, sypiający z królową XD)
Umiejętności: y.. czary. No i jakieś tam podstawy w walce wręcz.
Zły :D
Slugalegionu
06.08.2015
Imię: Lakas
Rasa: Minotaur.
Wiek: Ponieważ nie wiem, ile lat mają twoje minotaury, to podam w ludzkich, dobrze? 40 lat.
Płeć: Facet
Zalety: Dobrze czaruje, jest inteligentny i błyskotliwy.
Wady: Szybko się męczy, jest niewychowany poza tym, rzadko się myje.
Umiejętności: Jak mówiłem, czaruje i to całkiem dobrze. Poza tym jedyną ważną umiejętnością jest tworzenie artefaktów (Jeśli u ciebie są)
Dobro czy zło. Nie mam pojęcia, może być neutralna? Wiesz, będzie sojusznikiem tego, kto więcej płaci. Jeżeli nie to zło.
LinOleUm
06.08.2015
Imię: Yrad
Rasa: Syren
Wiek: 21 lat
Płeć: Facet, a jak :D
Zalety: W miarę kulturalny (zależy od sytuacji), niewinny wygląd, wysoka zdolność retoryki
Wady: Gadatliwy, narcyzowaty, leniwy
Umiejętności: Dobrze pływa, umie walczyć szablą, posiada szczątkowe zdolności telekinetyczne, no i jako ssak wodny - echolokację
Jest neutralny, ale bardziej ciągnie go do dobra.
Radziwił
06.08.2015
Okej póki co wasza trójka. Lecz mam pewne uwagi.
1. Sługalegionu - niekojarze minotaurów w fantastyce, które czarują ale ok. Coś się wciśnie.
2. LinOleUm - syren okej tylko z tą szablą niezbyt. Bo pod wodą jest ciężko z żelastwem. Chyba że może wychodzić na ląd na krótki czas.

Czarodziej jest okej.
LinOleUm
06.08.2015
Syren to stworzenie zmienne.
Lądowo-wodne. On naturalnie ma nogi, a w wodzie po prostu jest jak ryba.
Radziwił
06.08.2015
Aha dobra, kumam. Poniższa postać jest moja.

Imię: Leoryk
Rasa: Auror
Wiek: w ludzkich 30
Płeć: facet
Zalety: sprawiedliwy, inteligentny
Wady: myśli tylko o sobie
Umiejętności: silny mag żywiołów i samouk czarnej magii
Stronnik dobra
Slugalegionu
06.08.2015
Radziwił, jest taka gra, a właściwie to legenda, Heroes of might and magic 3: ) Jeden z bohaterów to minotaur czarnoksiężnik: )
Sileth
06.08.2015
Narisa Rithe to z pozoru młoda kobieta. Lecz chociaż wygląda na 23 lata tak naprawdę ma ich 217. Z gatunku jest Dhampirem, czyli hybrydą Wampira i Człowieka. Posiada niektóre wampirze cechy jednak mniej rozwinięte i ludzkie uczucia. Może żywić się krwią lub zwykłym pokarmem. Ona jednak wybrała to pierwsze. Została łowcą i płatnym zabójcą. Specjalizuje się w zabijaniu Wampirów.
Jednymi z jej zalet jest na pewno spryt, inteligencja i rezolutność. Jako wady można wymienić upartość, wredność oraz bezczelność. Do mistrzostwa opanowała władanie sztyletem i strzelanie z łuku. Świetnie się skrada. Nie potrafi natomiast pływać. Stoi raczej po stronie zła, co nie przeszkadza jej w wykonywaniu zleceń od tych dobrych. Wszystko zależy od jej zleceniodawcy.

Ja postanowiłam się trochę bardziej rozpisać ^.^ Dla leniwych:

Imię i Nazwisko: Narisa Rithe
Gatunek: Dhampir
Zawód: Łowca i Płatny zabójca
Wiek: 23 lata
Płeć: Kobieta
Zalety: Inteligentna, Sprytna, Rezolutna
Wady: Uparta, Wredna, Bezczelna
Umiejętności: Władanie sztyletem, Strzelanie z łuku, Skradanie się
Nieumiejętności: Pływanie
Strona: Zło
Sileth
06.08.2015
A tak wgl to nie powinniśmy dodawać wyglądu?
Drassen Prime
06.08.2015
Serio? Smok ze szczytów, czy coś tam? Ten pomysł należy do Ślepca i rozpowszechnienie go dla ludzi, którzy muszą popracować nad warsztatem jest średnim pomysłem. Jest to inaczej zrobione, to prawda, ale nie wiem, czy podołasz. Zgłoszę się, ale w osobnym poście, później, kiedy będę w dobrym humorze...
Tak btw... Sileth, co to jest Dhampir? o.O
Drassen Prime
06.08.2015
Cholera, nie przeczytałem wyżej, cofam ;_;
Radziwił
06.08.2015
Znam tą grę. Nawet grywam w nią z kumplem. Wierze ci gdyż nie wszystkie postacie tam znam.
Angela
06.08.2015
Imię: Luna
Rasa: Centaur
Wiek: około 30
Płeć: kobieta
Zalety: szybkość, i siła ( jak to konik)
Wady: nadmierna duma, upór
Umiejętności: doskonała orientacja w terenie, doskonała łuczniczka
Stronnik dobra, a jeśli można, chcę być siwej maści konikiem : )
Radziwił
06.08.2015
Jeśli ktoś chce wygląd dodać to prosze bardzo. Ułatwi mi zadanie.
Radziwił
06.08.2015
To też dodam swój.

Mężczyzna średniego wzrostu, dobrze zbudowany. Blada cera jak u upiora, czarne oczy (białka jak i źrenice) i długie, siwe włosy. Lekko szpiczaste uszy, mały nos. Nosi lekką (jak dla niego) złotą zbroję i brązowy płaszcz zakrywający białe skrzydła. Nie ma hełmu ani kaptura. U boku nosi księgę z runami a w ręce kostur z dębu, zakończony szafirem wielkości pięści.
Radziwił
06.08.2015
Sorry. Czarne teńczówki. Źrenice i tak są czarne xd
MrJ
06.08.2015
Jakoś ci ufam Radziwił bardziej niż tajemniczemu bratu Sakala(sorka), więc też coś dodam.
Imię: Shaisk
Rasa: Pół-Elf
Wiek: Spowolnione starzenie, wygląda na 22, ma 53
Płeć: Facet
Zalety: Strasznie charyzmatyczny typek, dodatkowo zajmuje się użyciem magii w technologii(taumaturgia)
Wady: Słaby fizycznie, narcystyczny
Wygląd(dodam): Wysoki, metr dziewiędziesiąt, czarnowłosy, ze spiczastym nosem, lekko śniady, uszy ma bardziej ludzkie niż elfie, z lekkim szpicem. Zbroi nie nosi, tylko luźne szaty pod którymi chowa masę rzeczy.
Umiejętności: Potrafi świetnie strzelać, budować zaawansowane maszyny(w tym golemy), a także mieszać odczynniki alchemiczne(potrafi stworzyć proch jeśli się da)
Strona: Zło, choć nie jest zepsuty do szpiku kości, to po prostu daje mu większą swobodę działań
Drassen Prime
06.08.2015
- Haradarg
- Krasnolud
- 122 lata (to tak jak u ludzi ok. 30 lat)
- Facet, oczywiście!
- Silny, zmyślny, zacięty, odważny, dumny, charakterny, honorowy
- Arogancki, egoistyczny, chciwy, chytry, wulgarny, powolny
- Napierdala toporem jak szalony, kuszą korbową też nieźle strzela, umie zjednywać sobie inne krasnoludy (sorki, krócej się nie dało XD)
- Bad guy
- Niski oczywiście; brązowa broda z wieloma warkoczami; włosy długie, również w warkoczach; dużo bruzd na twarzy, zmarszczek znaczy; zielone paczydła; tęgi; zwykle nosi na sobie ciężki pancerz z krasnoludzkiej stali

To tyle... Trochę może będzie niepotrzebnej treści, ale raczej dasz radę to ładnie pociąć, by wyszło z tego coś ładnego, nie? :D

Część postów została ukryta (16)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

MrJ
08.08.2015
Shaisk jako morderca? Hmm, nie tak go sobie wyobrażałem ale w sumie ciekawy pomysł. Mam wrażenie, że raczej po cichu kogoś zastrzeli niż będzie walczył, przynajmniej mam taką nadzieję.
Radziwił
08.08.2015
Tu raczej przedstawienie jako mściciela za krzywdy. Nie morduje za pieniądze tylko z zemsty.
Slugalegionu
08.08.2015
Zostałem leśnym magiem: D Już widzę te ataki, skakanie po kwiatkach, pochlapanie wodą itpXD A tak na serio, podoba mi się: )
MrJ
08.08.2015
Mord to mord, u gościa który jest technikiem, w dodatku jest słaby fizycznie, całkiem ciekawa kwestia
LinOleUm
08.08.2015
Jezu kocham Cię XD
Jożech rybok.
MrJ
08.08.2015
To zaproś go na obiad. Pip, pip, sensor offtopu. Skonczylem
Radziwił
08.08.2015
Jutro o 10 zamykam nabór. Ostatnia szansa na wypowiedzenie się o swoich postaciach. Seria startuje, jak pisałem po 22 sierpnia. Tytuł serii "Vergash" lub "Xartah"
Slugalegionu
08.08.2015
To może dodam nazwisko: )

Intaurohomo
MrJ
08.08.2015
Zastanawia mnie co widzisz przez inżyniera wojskowego? Może jakieś naprostowanie bym dodał ale jednocześnie chciałbym być zaskoczonym
Radziwił
08.08.2015
Inżynier wojskowy obsługuje i buduje maszyny wszelkiego rodzaju, przygotowuje fortyfikacje miasta do obroy itp
Ichigo-chan
08.08.2015
Ej, teraz się skapnąłem, że można dodać wygląd XD
No to niech Loki będzie wysoki, ma czarne włosy i takie złote oczy. Ale takie złote złote, a nie złote piwne czy coś w tym stylu :D Takie błyszczące i wgl.
I może niech będzie przystojny, charyzmatyczny i wgl, bo wtedy to już wyjdzie dupek totalny XD
Dlaczego nie pozwalasz Lokiemu sypiać z królową? ;-( XD
Radziwił
09.08.2015
Nabór uważam za zamknięty. Opowieść jest w trakcie tworzenia. Zmieni się również tytuł. "Ogień nienawiści" , serie poprzedzi prolog. Mam nadzieje że spełnią się wasze oczekiwania co do postaci.
Angela
09.08.2015
Tytuł bardzo mi się podoba, choć brzmi trochę dramatycznie.
Kiedy Masz zamiar wstawić prolog?
MrJ
09.08.2015
Podejrzewam, że z terminem, 22 sierpnia
Radziwił
09.08.2015
Tak. Też przypuszczam, że prolog ukaże się blisko danego terminu. Od razu przypominam że świat jest stworzony na podstawie Tolkina i Sapka więc oprócz opisu (te będą własne) nazwy mogą być podobne lub te same.
Anonim
09.08.2015
Z czystej ciekawości: co z Tolkiena, co z Sapka?
Radziwił
09.08.2015
Z Sapka:
- Nazwy niektórych wsi i miast, rzek i gór.
- 2 państwa się powtórzą.
- Konflikt miedzy ludźmi i nieludźmi.

Z Tolkiena:
- głównie temat wojny z siłami zła.

I tak jak pisałem uniwersum czerpane nie tylko z książek. Może pojawi się coś z gry lub filmu ale to już taka tajemnica
Anonim
09.08.2015
No to ogólnie walka z siłami zła to jeszcze czasy starożytności i teatrów greckich, ba, nawet Sumeryjskiego Gilgamesza, chyba że u Ciebie bohater będzie maszerował przez Redanię do Mordoru :D

Ok, będę się przyglądał :)


Radziwił
09.08.2015
To nie głupi pomysł xd
Radziwił
19.08.2015
Prolog już jest. Zapraszam do czytania.
LinOleUm
19.08.2015
Oh, oczywiście, że się nie obrażam.
To jednak trochę niemiłe, aczkolwiek ok - Twoja wola.
Slugalegionu
19.08.2015
Jeśli mogę to dam ją do moich Opowieści podróżnika: )
LinOleUm
19.08.2015
Jak chcesz, ale i tak w uj zabolało.
Nie musicie nic robić, cholera, z litości.
Radziwił
23.08.2015
Pytanie kieruje do doświadczonych pisarzy. Czy znacie potwory, które pasowały by do serii inspirowanej Van Hellsingiem. Poszuje doslownie wszystkiego. Pomoc mile widziana. Najciekawsze pojawią się w serii.
Alistair
23.08.2015
Klasyka horroru, wampiry, likantropii( nie tylko wilokołaki), tego typu rzeczy
Radziwił
23.08.2015
Jeszcze może przybliże fabułe. Rok 1640. Abraham pracuje dla watykanu i zmierza się z wlasnym umysłem. Dalej panuje renesans wiec niespodziewajcie sie zaraz wydarzen i wspołczesnych miejsc i wydarzen, przedmiotów. (W sumie nie wiem nawet po co to tłumaczę :D )
Radziwił
23.08.2015
A co do potworów do bardziej konkretne przykłady. Np jeśli chodzi wam o wampira i znacie jakiegoś z innych tekstów to piszcie mi go tu.
Anonim
23.08.2015
Przyjrzyj się epoce wiktoriańskiej - Alistair dobrze zauważył, że klasyczne wampiry, wilkołaki (Sylvanus!), sukkuby, inkuby, demony, strzygi, Razak, nieumarli, zombie, Belzebub, Władca Much, nybby, palcogłowi, śmiercioskrzydłe, gargulce, smoki (Gilgrim), Cerber, piekielne ogary, przeklęci, ghule, harpie. Było też dużo miejsc, gdzie potwory i tereny nie były zbadane (np. Ameryka Południowa, gdzie mieściła się brama piekieł, albo Europa Wschodnia/Azja Zachodnia gdzie są dzieła świętego Cypriana i gdzie jest Tepes, albo Japonia, gdzie zginął Gilgrim).

jak chcesz coś wiedzieć o uzbrojeniu takowego Łowcy Demonów to: krzyż świętego Ksawerego, wielostrzałowa kusza, Diasho (Smocze Kości), włócznia, topór, miecz, sztylet zatruty, młotek, kołek, podręczna kusza (gabriel), woda święcona, Excalibur.

Chyba wsio
Anonim
23.08.2015
yyy, Abraham Van Hellsing czy Abelard?
Anonim
23.08.2015
Ghoule :3
Slugalegionu
23.08.2015
ghule*
Anonim
23.08.2015
Obie formy nie są niepoprawne.
Anonim
23.08.2015
Tokyo Ghoul - dlatego piszę ghoul :3 Przyzwyczajenie ;D
Slugalegionu
23.08.2015
Wiki mnie oszukało...
Anonim
23.08.2015
A kogo nie? /koniec offtopu.

Radziwiłł - Abelard czy Abraham?
Radziwił
23.08.2015
Dzieki. Akurat co do uzbrojenia to mam przygotowane i pojawiaja się tam przedmioty, które wymieniłeś. Z tymi miejscami to świetny pomysł. Spróbuje cos ułożyć. Co do stworów to niezłą zgraje mi przedstawiłeś. Pożyjemy zobaczymy.
Anonim
23.08.2015
Dobra, nieważne, sprawdziłem, pokićkało mi się. Chociaż przysiągłbym, że gdzieś Abelarda widziałem.
Slugalegionu
23.08.2015
Jak powinno się pisać to słowo?
Slugalegionu
23.08.2015
Nie zauważyłem komaXD Wybaczcie: )
Anonim
23.08.2015
Jakie? Ghul? Ghoul? Zależy. Ja w Łowcy nie użyłbym niczego innego jak ghul, ale jakbym umieścił akcje w Londynie, Liverpoolu albo Newcastle to już bym użył ghoul.
Radziwił
23.08.2015
Ślepiec - cała postać nazywa się Abraham Salomon van Hellsing
Radziwił
23.08.2015
Według mnie poprawnie jest ghul
Slugalegionu
23.08.2015
Aha, to takie słówko: ) Zapamiętam i dziękuję bardzo za wyjaśnienie: )
Slugalegionu
23.08.2015
W sumie, jak wpisałem do google ghoul, to mi poprawiło na ghul.
Slugalegionu
23.08.2015
Google tłumacz*
Radziwił
23.08.2015
Jak dla mnie to ghul jest tym poprawnym gdyż w wymowie to raczej wygląda tak

Ghul - wymiawamy - Gul
Ghoul - byłby wymawiany chyba - Guul (akcent padałby na "u") w efekcie dalo by to akcentowanie słowa powyżej przez wymowę dodatkowego u ale moge się mylić
Anonim
23.08.2015
Polski - ghul
Angielski - ghoul
Chyba XD
Slugalegionu
23.08.2015
Ja tam nie wiem. Można iść na "łatwiznę" i uznać, że każdy w naszy świecie mówi na stwory nieco inaczej, gdyż różnie to tam z obeznaniem stoi, Tak jak u nas z klawiszem delete. Wielu czyta to jako "Delejt", ale poprawnie jest "Dilit"
Slugalegionu
23.08.2015
Też mi się tak wydaje Shiroi, no ale może gadajmy o tym na rozmowach, żeby offtopu nie robić.
Alistair
24.08.2015
Szybkie spostrzeżenie wymowa słowa ghoul ma przydech po g, dlatego jest tam h(gloska gh jest czesto przydechowa), wymowa Guul jest uproszczona. Najlepsza wymowa jest jednak arabska. Co do potworow, poszukaj rumunskich, chrzescijanskich i europejskich(dla przykladu podatawowym likantropem europy nie jest wilkolak, a niedzwiedziolak), bo konkretnych przykladow jest malo, BO ONE NIE ISTNIEJA

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji