Salka katechetyczna - rozmowy na temat wiary, duchowości, rodziny, związków kobiety z mężczyzną, grzechu. Dla katolików i wszystkich otwartych na pogłębioną dyskusję.

Neurotyk
26.08.2016
Jak wyżej:)

Szczęść Boże
Shiroi Ōkami
26.08.2016
Neuro, zjedz snicersa. Serio, po co takie wątki?
Neuro, ja Cię szanuję, ale już nawet praktykująca katoliczka ma dość, plz staph ._.
Neurotyk
26.08.2016
Jutro wstawię jakiś temat o rodzinie, miłości:)
Jared
26.08.2016
Neurotyk, chyba jesteś z deka jebnięty :C Przykro mi
Neuro, przestań. Robisz to, bo chcesz dopiec niektórym tutaj a nie z idealistycznych pobudek. Przestań się miotać i wyjdź z internetu.
Neurotyk
26.08.2016
Jared, to taki katolicki bar dyskusyjny:) Mam nadzieję, że Cię nie razi, a jak tak, można nie czytać:)
Jared
26.08.2016
Razi mnie tylko żeś taki uparty, schowaj dumę do kieszeni i odpuść ._. Przegrałeś z założeniem pierwszego wątku :/
Shiroi Ōkami
26.08.2016
Pogrążasz się coraz bardziej, Neuro. Nie zawsze trzeba na siłę w coś brnąć. Czasem to odpuszczenie jest wygraną i tak jest w tym przypadku. Nie musisz nikomu niczego udowadniać.
Neurotyk
26.08.2016
Oczywiście można i tutaj Jared, promować naturalne odruchy:)
Jared
26.08.2016
Burkasz sarkazmem, ale wiesz, że przegrałeś. ^^ Sycę się Twoją porażką, sycę. :)
Neuro, przestań robić szopkę z katolicyzmu. Boga nie ma w internecie, ta dam! Wstyd mi za Ciebie, Shiro ma rację.
alfonsyna
26.08.2016
Naturalnym odruchem niektórych tutaj powinno być teraz jebnięcie się w łeb dowolnym narzędziem w celu utraty przytomności, a co za tym idzie - zaprzestania robienia z siebie pośmiewiska, a z forum jeszcze większego śmietniska (a do niedawna jeszcze mi się wydawało, że już gorzej nie będzie - o, słodka naiwności!). Idźcie już lepiej spać.
Okropny
27.08.2016
Pozwolę sobie na cytat: "pielęgnowanie naturalnych postaw seksualnych da siłę i wiare osobom chwiejnym pod względem orientacji seksualnej, czujących się zagubionymi w mnogości alternatyw" a jak Nazaretowi mówiłem, to mi nie wierzył.
Jared
27.08.2016
Ja też jakoś nie wierzę ;__;
Johnny2x4
27.08.2016
Denny wątek i zaśmiecanie forum
Marethyux
28.08.2016
A ja tak bardzo chciałabym wiedzieć o co chodzi z tymi wszystkimi wątkami...
Nuncjusz
28.08.2016
Wielka Wojna Religijna dała taki pomiot
Freya
01.11.2018
Ten tesz jest wporzo....
Canulas
01.11.2018
I na czasie

Część postów została ukryta (391)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

kigja
12.11.2020
Ładne i mądre.
Kiedyś oglądałam Langustę, ale zaniechałam.
Liv12365
13.11.2020
Prawda :3
Liv12365
13.11.2020
I to jest ten Kościół, o którym powinno się mówić ;) a nie instytucje... ludzie... kogo bronimy w swoich wywodach? Ludzi czy Boga? Bo ja Boga. I dlatego mówię NIE niszczeniu miejsc kultu, gdzie tego Boga można wysławiać... to ludzie po obu stronach czynią te miejsca takimi, a nie innymi ;)

Od 3 minuty

Celina
13.11.2020
Liv12365
13.11.2020
Tutaj wątek religijny, a nie polityczny :P
kigja
13.11.2020
Widzisz, jaka ta Celina jest wredna. Żadnych świętości nie uszanuje...
Poganka jedna xD
Celina
13.11.2020
A wiecie czego domaga się Kidawa Błońska?

Nie zgadniecie.

https://www.fronda.pl/a/hit-kidawa-blonska-o-rownym-dostepie-dla-kobiet-do-mezczyzn,152833.html
kigja
13.11.2020
Czy możesz posty polityczne umieszczać w tematycznym wątku?

Czy możesz zachowywać się kulturalnie i nie być złośliwym trollem?
Celina
13.11.2020
A czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem kigja? Co pisze w nagłówku wątku?

rozmowy na temat (...) związków kobiety z mężczyzną, grzechu.

Czy to co wstawiłem nie dotyczy przypadkiem związków kobiety z mężczyzną?

Słuchałaś, jak Kidawa i Mazurka domaga się równego dostępu do mężczyzn? Sądzę, że niejedna kobieta by ją poparła.
Celina
13.11.2020
Bo to niesprawiedliwe, że jedne mają wspaniałych, troskliwych, opiekuńczych mężczyzn, żyją w luksusach, a inne trafiają na nieudaczników i zostają kurami domowymi zmieniającymi pieluchy dzieciom, praczkami, kucharkami. Równy dostęp do wszystkich mężczyzn pozwoliłby wyrównać szanse.
Shogun
13.11.2020
Dla mnie git, jeszcze tylko równy dostęp mężczyzn do kobiet, mężczyzn do mężczyzn i kobiet do kobiet i wszyscy będą zadowoleni. To jest prawdziwa równość :)
laura123
13.11.2020
To jest straszne, że ten dostęp taki trudny. Jeszcze trochę i powietrze będzie na kartki.
kigja
13.11.2020
Celina,

Jesteś opryskliwa, niemiła, niegrzeczna, niesympatyczna i zwyczajnie się kaczogęsisz.

A Kidawie-Błońskiej zazdrościsz pomysłu.
Jako chrześcijanka powinnaś go poprzeć, bo wg Biblii trzeba się wszystkim dzielić, więc i ten dostęp powinien być powszechnie dostępny.

Idem stond.
Boli mnie głowa i źle się czuję ?
Celina
13.11.2020
Kidawa powinna zorganizować jakiś marsz w tym celu, z hasłem, trzeba było mnie nie wkurzać, bo staję się groźna, a może coś wywalczy, Równy dostęp do mężczyzn, to przecież prawo każdej kobiety.
Celina
14.11.2020
Usiłujmy należeć do tych, którzy teraz dziękują Bogu, że za życia byli Jego sługami; nie zaś do bezbożnych, którzy wydani są na potępienie. Ja sam, choć jestem wielkim grzesznikiem i dotąd nie wyzbyłem się pokus, ale obracam się ciągle pośród zasadzek szatana, staram się podążać za sprawiedliwością, bym przynajmniej mógł zbliżyć się do niej, bo się lękam przyszłego sądu.
Zatem, bracia i siostry, po wysłuchaniu Boga prawdy odczytuję wam niniejszą zachętę, abyście rozmyślając nad tym, co zostało napisane, zbawili samych siebie oraz tego, kto czyta pośród was. O taką bowiem zapłatę was proszę, abyście się nawrócili szczerym sercem i w ten sposób osiągnęli zbawienie i życie. Tak postępując damy wzór tym spośród młodych, którzy szczerze pragną się poświęcić służbie i miłowaniu Boga. Nie bądźmy przeto rozżaleni ani nie oburzajmy się, jeśli ktoś nas nierozumnych upomni i poprowadzi od niesprawiedliwości do sprawiedliwości. Niekiedy bowiem czyniąc zło, nie dostrzegamy tego z powodu niestałości umysłu i małej wiary, a "umysł nasz jest zaciemniony" zgubnymi pożądliwościami.
Wypełniajmy uczynki sprawiedliwości, abyśmy osiągnęli zbawienie. Błogosławieni, którzy słuchają tych nakazów! Nawet jeśli przez krótki czas znoszą zło na świecie, zbiorą nieśmiertelny owoc zmartwychwstania. Niech więc człowiek prawy nie smuci się, kiedy na tym świecie doznaje utrapienia, albowiem odłożony jest dlań czas szczęśliwości. Powstawszy z martwych wraz ze swoimi przodkami, będzie się radował przez wieczność nie zamąconą żadnym smutkiem.
Nie ulegajmy zniechęceniu, gdy widzimy bezbożnych w pomyślności, sługi zaś Boże w utrapieniu. Miejmy wiarę, bracia i siostry: oto poddani jesteśmy próbie przez Boga żywego; w tym życiu doznajemy ucisku, aby w przyszłym dostąpić nagrody. Nikt spośród sprawiedliwych nie otrzymał natychmiastowej odpłaty, ale czekał na nią. Gdyby Bóg natychmiast wynagradzał sprawiedliwych, mielibyśmy do czynienia z rodzajem handlu, w którym nie byłoby miejsca na uwielbienie. Nasza świętość byłaby pozorna, gdyż w rzeczywistości podążalibyśmy za natychmiastową korzyścią, a nie za pobożnością. Toteż sąd Boży niepokoi i krępuje tego, kto nie jest sprawiedliwy.
Jedynemu i niewidzialnemu Bogu, Ojcu prawdy, który posłał nam Zbawiciela i Dawcę nieśmiertelności, przez którego też objawił nam prawdę i życie wieczne, Jemu chwała na wieki wieków. Amen.

Homilia autora z drugiego wieku
kigja
14.11.2020
Nie?
Celina
14.11.2020
Podpisuję się pod tym autorem obydwoma rękami. Ty też powinnaś sobie wziąć te słowa do serca.
kigja
14.11.2020
Celina,

Jak by Ci to powiedzieć...
Wiesz, nie jesteś osobą godną zaufania, która mogłaby innym dawać dobre rady.
?
Celina
14.11.2020
Przecież to nie moje słowa, ale anonimowego autora z II wieku. Sprzed ponad 1800 lat. Nie odmówisz im przecież rozsądku. Tacy są katolicy, upadają, ale wciąż się podnoszą, dążąc do ideału, doskonałości.
kigja
14.11.2020
Dlaczego ograniczasz wyznawców tylko do katolików, to protestanci, czy prawosławni, albo babtyści już tacy nie są?

Dlatego jesteś osobą nie godną zaufania.

Zła Celina.
Shogun
14.11.2020
Ja to się czasem zastanawiam, co Bogumił sądzi o innych religiach i ich wyznawcach.
Celina
14.11.2020
Mój błąd, przepraszam, miałem na myśli wszystkich chrześcijan myślących i postępujących tak jak ten autor z II wieku, nie tylko katolików.
Celina
14.11.2020
Ad. Szogun: Sądzę to samo co papież Benedykt XVI napisał w Deklaracji "Dominus Jesus".
Shogun
14.11.2020
Cóż, poniekąd ma to jakiś sens, jednak co do misji ewangelizacyjnej można stanowczo polemizować.
kigja
15.11.2020
Targówek
15.11.2020
Ant
15.11.2020
kigja
28.11.2020
Targówek
28.11.2020
Ciemność ciemność widze
Zaciekawiony
29.11.2020
Gdyby tak ktoś się zastanawiał nad unieważnieniem chrztu - nie ma tak łatwo jak ze ślubem:
https://rozwody-koscielne.eu/prawo-koscielne/uniewaznienie-sakramentu-chrztu-sw/
kigja
30.11.2020
Ludzie naprawdę to robią? Unieważniają chrzest? A co z bierzmowaniem, czy komunią, także można unieważnić?
A co z człowieczeństwem, czy ktokolwiek unieważnił swoje człowieczeństwo?
Zaciekawiony
30.11.2020
Skoro można unieważnić ślub kościelny... I niektórzy tak robili po kilka razy, weźmy przypadek Pazury, który ma już trzecią żonę.
kigja
30.11.2020
A kim jest Pazura? Należy wspomnieć o autorytetach, takich jak JACEK PLACEK KURSKI!
Zaciekawiony
02.12.2020
Jakby ktoś się zastanawiał nad konwersją do kościoła chrześcijańskiego mającego inne podejście do wiernych:
https://pl.aleteia.org/2020/08/19/wywiad-z-pastorem-moja-zona-monika-jest-pierwsza-korektorka-moich-kazan/
kigja
07.12.2020
Ant
07.12.2020
Ojejku. Kojarzę tego szamana. Grubo nawiedzona postać ?
Targówek
07.12.2020
https://www.gosc.pl/doc/6641549.Zgloskrzywde-pl-nowa-strona-w-sieci

A i tak powiedzą, że KK chroni pedofilii :)
Ant
07.12.2020
Przenosi z parafii do parafii "dla dobra Kościoła"
Targówek
07.12.2020
Tak twierdzi zaborcza. A zapraszam do zapoznania się z moim linkiem.
Ant
07.12.2020
Każda taka inicjatywa bardzo cieszy.
Natomiast jednym z głośnych przypadków przenoszenia księdza jest sprawa księdza Pawła Kani. Jak będziesz chciał to znajdziesz informacje.
Zaciekawiony
07.12.2020
Tamten ksiądz, który straszył uczestników strajku bronią, został po tamtej sprawie w ciągu 3-4 dni usunięty ze swojej parafii i w kolejną niedzielę pojawił się jako nowy ksiądz w innej diecezji.
Ellie Victoriano
07.12.2020
Nie zapomnijmy słów Rydzyka, że pedofilia to pokusa, a kto nie ma pokus ??
Shogun
07.12.2020
Rydzyk to jest dramat, szkoda gadać, chory człowiek...
Ant
16.05.2021
Zgrzeszył to zgrzeszył. Kto nie ma pokus
Morus
16.05.2021
Łakomstwo, obżarstwo to jeden z siedmiu grzechów głównych, Ant.
kigja
16.05.2021
Przypomniała mi się wybitna arcyklasyka Siedem...
pansowa
16.05.2021
Jak grzechy główne to pewnie Głódź w piekle.
Patriota
10.10.2021
Już wiem, za co zamordował Morusa, za wytknięcie mu łakomstwa.
Ellie Victoriano
10.10.2021
Morus był frajerem, dobrze, że go tu nie ma.
Oh, wait...
Na wieki wieków

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji