Skala 10 stopniowa

Ozar
15.12.2017
Nie wiem, czy ktoś już wrzucił ten wątek, ale chciałbym, żeby admin wprowadził tu skalę 10 stopniową. To ułatwi ocenę wrzucanych tekstów. Taka skala jest dużo bardziej sensowna i sprawiedliwa do oceny tekstów. Przykład choćby : Lubimy czytać !!!
Proszę opowiczów o poparcie mojego wniosku !!!!!!!
Margerita
15.12.2017
Popieram jak najbardziej
refluks
15.12.2017
Ja myślę, że bardziej sprawiedliwa będzie skala 20 stopniowa.
1 - obraza czytelnika
20- organistyczny entuzjazm.
Margerita
15.12.2017
tylko bez obrażania czytelnika
Ozar
15.12.2017
refluks Proszę bez szydery. Pomysł jest poważny.
Aisak
15.12.2017
tak.
jestem za.
chociaż 30 stopniowa byłaby lepsza.
albo 36,6...
Ozar
15.12.2017
Aisak... bez jaj
Angela
15.12.2017
Jestem na tak. Podpisuję się obiema łapkami.
Aisak
15.12.2017
wolę z jajami.
wyłącznie.
Artbook
16.12.2017
Zaskoczyła mnie ta propozycja. Nie myślałem o dziesięcio - skalowej ocenie. Może coś w tym jest, ale czy nie skomplikujemy oceny? Nie wiem. Pięć gwiazdek, to pięć różnych opinii. Zdarza się, że widzimy ocenę tekstu bez uzasadnienia. Jeśli ktoś daje jedną gwiazdkę, bądź dwie lub trzy i tak dalej, to przy okazji oceny spodziewamy się uzasadnienia i to zadowala. Tak przy najmniej powinno być.
Nuncjusz
16.12.2017
Ozar
Bez sensu
Pozdrawiam
Zaciekawiony
16.12.2017
Ja zastanawiałem się natomiast nad ocenami cząstkowymi, między 1 gwiazdką a 2 byłaby jeszcze ocena 1,5. Większe przybliżenie do szkolnego systemu,
Zaciekawiony
16.12.2017
Ja zastanawiałem się natomiast nad ocenami cząstkowymi, między 1 gwiazdką a 2 byłaby jeszcze ocena 1,5. Większe przybliżenie do szkolnego systemu,
Neurotyk
16.12.2017
Na Portalu Widmo Neurotyka (w skrócie: PWN) będzie, Zaciekawiony, skala dziesiętna.
Neurotyk
16.12.2017
Wróć: wspomniane połówki będą.
Nuncjusz
16.12.2017
Nie będzie
Baj
riggs
16.12.2017
Dawno wnioskowałem, ale... skoro nie to 3,2,1,w sumie jest spoko
riggs
16.12.2017
Przypomniało mi sie po wpisie Nuncujsza
"nie i chuj"
Nuncjusz
16.12.2017
Może rozwinę to moje "bez sensu"
Po pierwsze, wątków, które miały na celu wprowadzić jakieś tam zmiany, mądre czy głupie, na Opowi powstało już bez liku
Po drugie, samo założenie wątku nic nie daje, nie ma to żadnej mocy sprawczej, masz pomysł - pisz na Kontakt do admina
Po trzecie, każda skala czy to pięciogwiazdkowa, czy dziesięcio, będzie rodziła te same problemy. Czyli oceny z anonima i bez uzasadnienia, zemsty i/lub adorowanie swoich milusińskich tym razem dziesięcioma gwiazdami.

Jak już wprowadzać jakieś zmiany w system oceniania, to raczej, powiązać komentarz z oceną. Nie napiszesz komentarza, nie dasz rady ocenić

Tak czy owak, to jaki system ocen wejdzie i tak nie zmieni natury ludzkiej. To nie systemy są złe, to ludzie są ułomni
Adam T
16.12.2017
Się i ja wypowiem.
Zważywszy, że duża część tekstów jest pisana na kolanie i dla ogólnej beki, albo w celach mściwo-zaczepnych, należałoby w ogóle zminimaliziwać skalę ocen. Gdzieś widziałem trzy stopnie: ocena pozytywna, obojętna, negatywna.

Poza tym zgadzam się z Nuncjuszem - to ludzie są ułomni i zjebią każdy, nawet najlepszy system.
Arysto
16.12.2017
Najlepszy przykład zjebania systemu: demokracja.

Zgadam się z Adamem. I Nunkiem
Jared
16.12.2017
Wolę, 0-10. Tutaj tekstowi dobremu, ale nie doskonałemu daje się 4, po rozszerzeniu 8/10. Gdzie ósemka to już jak dla mnie utwór bardzo, bardzo dobry. Tymczasem brak alternatywy dla 3/5, czyli 6/10, gdzie taka ocena oznacza przeciętny tekst. Brak oceny dla tekstu dobrego (7/10), wybitnego (9/10), co do mniejszych ocen - i tak się ich tu praktycznie nie używa :P
Jared
16.12.2017
(^zbędny przecinek, soras :c)
Aisak
16.12.2017
zwiększona skala ocen nic nie pomoże.

bajbardziej przekonuje 3 stopniowa albo całkowita rezygnacja z oceniania amatorów przez innych amatorów.

komentarz jest najważniejszy.
a nie jakieś głupie geiazdkowanie.

to idę dać trochę puąteczek.
Nuncjusz
16.12.2017
XDD
Zaciekawiony
16.12.2017
Powiązanie oceny z komentarzem spowoduje jedynie, że ocen będzie dużo mniej. Sporo osób nie chce się wypowiadać ale ocenia, to mogą być także anonimowe piąteczki.

Z jakiegoś powodu propozycja zakazania komentowania anonimowym została wprowadzona prawie od razu, widać admin jednak czasem tu zagląda.
Nuncjusz
16.12.2017
Pod warunkiem, ze się do niego bezpośrednio napisze. To co sobie wypisujemy na forum do niego raczej nie dociera. Sprawdzone wielokrotnie
Nuncjusz
16.12.2017
Anonimowe piąteczki są takim samym złem co anonimowe jedyneczki
Okropny
16.12.2017
I anonimowe dwójeczki
marok
16.12.2017
stabilne 3
Nuncjusz
16.12.2017
To niech będzie podobnie jak na fejsie, tam lajki nie są anoniumowe, a nie trzeba się wypowiadać
Canulas
16.12.2017
To ostatnie - całkiem do rzeczy.
Margerita
16.12.2017
zgadzam się z Nuncjuszem anonimowe jedynki są złem jak ma być ocena to niech będzie taka, jak na fejsie albo na lolu
Upadły(D.F)
16.12.2017
Tak samo jak powyżej popieram zdanie Nuncjusza ;)
Nuncjusz
16.12.2017
Bardzo fajnie, że mnie tak popieracie, tylko co z tego? Admin i tak nic z tym nie zrobi
więc

sugeruję by autor wątku zebrał nasze propy i myśli do kupy i przedstawił je bezpośrednio adminowi
Margerita
16.12.2017
wysłałam administratorowi link do tej strony by przeczytał nasze prośby
Nuncjusz
16.12.2017
i groźby :)
Margerita
16.12.2017
nie powiedziałam tylko że mamy dość anonimowych jedynek
Zaciekawiony
16.12.2017
Problemem skali pięciopunktowej jest brak środka, jeśli opowiadanie nie jest ani złe ani dobre, tylko właśnie średnie, to dać my 2/5 (40%) czy 3/5 (60%)?
Nuncjusz
16.12.2017
Wystarczy, że będzie parzysta np 4 lub 6 punktowa
Margerita
16.12.2017
albo kciuk jeden w górę to mi się podoba a drugi kciuk w dół że mi się coś nie podoba tak jest na lolu
Karawan
16.12.2017
Nun zapewne pamięta (choć kto Go wie?), że dawno temu Karawan próbował oceniać po swojemu. Po roku widzę sprawę tak;
1/ Jeśli ocena to tylko z komentarzem
2/ łapka góra, łapka dół jako lajki - bez ocen
3/ Skala (już pisałem) jeśli Admin zechce wprowadzić, że tylko z komentarzem, może zostać pięciopunktowa z połówkami o których komentujący w komentarzu napisze. (taki unik pod Admina, żeby się nie męczył ze zmianą skali a jedynie z powiązaniem skala-komentarz), ale, jak pisałem, "chwalmy Pana i to co mamy".
Nuncjusz
16.12.2017
Karawan, oczywiście,że pamiętam :) Prawie w każdym komentarzu pomstowałeś o brak wystarczającej ilości punkcików :) i miałeś swoją własną skale ocen, podobnie jak autor wątku
Ozar
16.12.2017
Napisałem ta prośbę ponieważ uważam, że im większa skala, tym bardziej sensowna ocena. Wierzcie mi, jestem na portalach od wielu lat i nie jedno widziałem, ale gdybym nie był do tego przekonany, to bym tego nie pisał. Można się z tym zgadzać, lub nie, ale chyba nikt mi nie powie, że rozłożenie ocen na 1-10 nie daje większych możliwości niż 1-5. Przykład: Tekst na się podoba, ale mamy zastrzeżenia do czegoś. I co damy 2/3 to ktoś pomyśli, że tekst jest do dupy, jak damy 4 to pomyśli, że tekst jest dobry. Ale jak damy 5/6 to już nie jest źle ale, też i nie dobrze i daje do myślenia.
Canulas
16.12.2017
Teoretycznie git, ale skrajność w ocenie, będzie silniejszą bronią. Musiałoby być tak, że 1i10 - max razna 2tyg
2i9 max raz na tydzień.
Ale to z kolei niemożliwe
Pięć stopni jak dla mnie wystarczy aby wyrazić swoje zdanie o czyjejś pracy. I tak niektórzy używają albo samych 1 albo samych 5. Bedzie dziesięciostopniowa skala też przeżyje.
Fliqpy
16.12.2017
Dziesięciostopniowa byłaby najlepsza, tak jak napisał Ozar.
Margerita
16.12.2017
a najlepiej by było gdyby oceny to były znaczki jak na fejsie wiecie o czym mówię
Elorence
16.12.2017
Przy tak dużej skali będzie większa rozbieżność w ocenach prac, ale to akurat wyszłoby na plus. Problem w tym, że ludzi to i tak średnio zmotywuje do oceniania.
A znaczki - jakiekolwiek - to bardzo kiepski pomysł. Absolutnie nic nie wniesie, jedynie niepotrzebny chaos, bo co tak naprawdę ten znaczek będzie oznaczał? Nic.
Ozar
16.12.2017
Elorence. Właśnie o to mi chodziło.
Felicjanna
16.12.2017
a mnie zastanawia, ilu z Was ocenia? Bo jakakolwiek skala by nie była, minie się z celem bez kliknięcia, w te gwiazdki. Może szersza skala coś zmieni, ale wątpię

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji