Stary czytelnik szuka nowych wrażeń

WiernyFan
17.05.2016
Hej!
Nikt z was mnie nie kojarzy, ale ja kojarzę wielu autorów tutaj, bo kilku czytałem. Niestety, do opowi wracam po prawie roku, więc chciałem po prostu zapytać: czy możecie mi polecić jakieś dobre opowiadania na opowi? Albo dobrych autorów ogólnie? Serie też mogą być, ale prosiłbym o takie, gdzie rozdział to nie jest kilka zdań na krzyż, dialog i krótki opis, nie chcę czytać scenografii.

Z góry dziękuję - pana Nuncjusza przepraszam za gówniany wątek, ale nie chciałem pisać w wątkach do spamu, bo chciałbym tę listę autorów mieć jakoś uporządkowaną :)
Mam nadzieje, że to nie problem.

Pozdrawiam, WiernyFan.
Akwus
17.05.2016
Nie problem, ale i tak na Ciebie zaraz naskoczą, więc luz :)

Polecam kontakt bezpośrednio z nami na fb https://www.facebook.com/groups/772877136161089/
Tam nie robisz spamu, a możesz normalnie pogadać i zadać dowolnie głupie pytanie. Najwyżej Cię zmoderują na dzień dobry ;p
NataliaO
17.05.2016
Miło, że istnieją tacy czytelnicy, którzy wracają do nas :)
Tak na szybko wymienie

Polecam:
Niepasteryzowany - Preludium do Chaosu
Marzycielka29 - Mroczny Błękit
TeodorMaj - Formy Krótkie, Hipnoza
Lucinda - Granica

A tak poza tym do tych autorów warto zajrzeć:
Ausek, Angela, KarolaKorman, Nuncjusz, Ślepiecz Metra teraz to Arysto, 60 secondsTodie, Akwus, Niebieska, Persse, KtoKolwiek,
NataliaO
17.05.2016
Majeczuunia, Autor Anonimowy, Alfonsyna, Vasto Lorde, Ritha,
Jared, Shiroi Ōkami - ( ta dwójka chyba mało ma do czytania, bo reszte sowich dobrych opowiadań usunęli )

SophieSSSS - Tytuł 10 Chwil :)
Nuncjusz
17.05.2016
Nie problem Panie kolego
Żeby tylko takie wątki były...
WiernyFan
17.05.2016
Dzięki wszystkim! :)
Akwus - chętnie bym założył konto na fb, ale obecnie odszedłem z social media z powodów osobistych, nie chcę tam wracać. Rozważę jednak i dziękuję.

NataliaO - a jest jeszcze Prue? Bo ją czytałem i pamiętam. I Ciebie oczywiście ;) Resztę sobie poznam później dziękuję - a które z nich fantasy pisze? Albo sci-fi? Przepraszam, że tyle pytam!

Nuncjusz - cieszę się, to w porzadku w takim razie!
Nazareth
17.05.2016
Fantsy pisze Khartus i to całkiem dobre. Z SF oczywiście opowiadania Jareda i "Rękopis w ogniu" Neurotyka. Jest też świetna seria autorstwa Nożyczki "Archipelag Bann"/"Wyspy Oxleya".
Jak sobie coś jeszcze przypomnę to napiszę.
Karthus
17.05.2016
Dzięki wielkie Naz za polecenie. Ja osobiście namawiam do odzwiedzin Naza, Karo i "nie żyjącej" elenywest.
Czy ktoś pamiętał o Rasi? Chyba jej nie wyłapałam, więc polecam serię ' Drżące zapałki' :)
Akwus
17.05.2016
Właściwie już wymienili Ci niemal cały skład opowi :) Czyli wiesz tyle samo co 5 godzin temu zaczynając ten wątek :)

Mam wrażenie, że wiele z nas leci bardziej po sympatii do autora, niż uznania dla jego warsztatu. Zastanówcie się czy warto podawać każdego, kto przyjdzie nam do głowy, szczególnie, gdy WF zawęża, pytanie do obszaru fantasy, si-fi :)
Nuncjusz
17.05.2016
Prue jest ale chyba pod innym nickiem
Rasia
17.05.2016
A ja polecę Ichigo-chan i jej Szklane Deszcze. Tak na rozweselenie :)

Dziękuję, marcepanowypotworze, za polecenie :) Od siebie tylko dodam, że jeśli autor wątku nie jest zainteresowany czytaniem tych wszystkich części, lepiej zacząć w takim razie od "Zanim zapałki zadrżały" ;)
Nożyczki
17.05.2016
Wow, dziękuję za polecenie! :)
Nazareth
17.05.2016
Nożyczki nie ma o czym mowić. Nie mógłbym Cię nie polecić. Powiem wiecej, jak dorosnę chce być takim pisarzem jak ty! ;)
Marzycielka29
17.05.2016
NataliaO, dziękuję za polecenie ;) Ja z całą pewnością zawszę będę zachwalała serię Rasi!!! Świetnie pisze także Angela, Lucinda, NataliaO. Polecam także ausek i na razie tyle, za czytanie opowiadań innych autorów mam zamiar się dopiero zabrać ;) i bym zapomniała! Sama jestem na początku czytania, ale jeszcze Niepasteryzowany, którego wymieniła Nat.
Angela
17.05.2016
Marzycielko, Natalio dziękuję Wam bardzo za polecenie (mam nadzieję, że WiernyFan nie uzna nas za
kółeczko wzajemnej adoracji). Z mojej strony, z czystym sumieniem mogę polecić:
Arysto i jego "Łowcę Dusz" mega seria, wiersze.
NataliaO "Niekochana"
Marzycielka i opowiadanie które na stałe zagościło mi w sercu "THE CHOSEN"
KarolaKorman dowolne opowiadania (wszystkie są dobre)
Nazareth "Książę i Kowal"
Chris dowolne opowiadania
Niepasteryzowany "Preludium do Chaosu"
Rasia serie z zapałkami w tytule
TeodorMaj formy krutkie
Lucinda dowolne opowiadania
Na stronie znalazło się też wielu dobrych poetów, do wyboru, do koloru.

Wszelka kolejność w wymienianiu autorów była przypadkowa. Jeśli kogoś pominęłam, to niechcący i przepraszam.
60secondsToDie
17.05.2016
Niemampojecia96, wyjątkowa autorka, warto zajrzeć, chociaż jej dzieła nie każdy zrozumie, nie każdemu przypadną do gustu. Ale polecam indywidualnie, bo podobają mi się wizualnie i w głębszym sensie. Np. Linie papilarne, i Wieruszki wiersze, albo: http://www.opowi.pl/bitwa-literacka-kiedy-patrze-przez-a9326/
Marzycielka29
17.05.2016
Angela cieszę się, że pamiętasz jeszcze The chosen :D
Angela
17.05.2016
Tego opowiadania się nie zapomina, tylko brak mi zakończenia : )
Rasia
17.05.2016
Dziękuję za polecenie, Marzycielko i Angelo :))
KarolaKorman
18.05.2016
Dziękuję za wspomnienie i o mnie :)

Myślę, że Fan już kogoś wybrał. Wszyscy poleceni wcześniej są godni uwagi, a ja ze swej strony dodam:

http://www.opowi.pl/a-co-ty-na-to-cz-i-a14766/ ,, A co ty na to'' - na ten moment trzy części, polecam
Okropny
18.05.2016
(ja też jak dorosnę, chcę być takim pisarzem jak Nożyczki!)
(czyli nigdy)
WiernyFan
19.05.2016
Dzięki wszystkim za propozycję.
Przeczytałem początki podanych tytułów i niestety, nie wszystkie mnie kupiły, ale nie mogę winić za sympatię do twórców. Zaczynam od Arysto - Łowca Dusz i jego szorty, poezja mnie nie kupuje. Potem idę do Teodora. Przyjrzę się również Nataliio i Autorce Anonimowej, bo te style mi najbardziej przypadły do gustu :) A potem pójdzie pewnie na chybił-trafił.

Dzięki wszystkim za polecenie!
ausek
19.05.2016
Hm, warto zajrzeć też do Numizmata: ''Zakon Światła'' – Fantasy
''Cyberumysł'' – Science-Fiction
''Upadek Lucyfera'' – Fantastyka
ausek
19.05.2016
Polecam jeszcze MrJ i jego ''Popioły'' – Fantasy. Naprawdę warto przeczytać. :)
MrJ
22.05.2016
Pfffff. Zaplulem sie kawa. Raczej jak mnie czytac to nie tutaj. Zapraszam Wattpad lub blog, na opowi Popioły są wybrakowane i to się nie zmieni. Ale jesli chodzi o fantasy(bo widzialem ze tego szukales, ale oczywiscie wszyscy musieli sie wycalowac zamiast pomoc) to jak najbardziej Arysto, biorac pod uwage ze sie na nim uczylem. O innych, nie mam pojecia.
Arysto
22.05.2016
Dobra, ludziska, bo się, kierwa, zarumienię ;D
Dziękuję wszystkim - ja polecam poczytać również innych, bo są dzieła warte przeczytania na opowi. W sumie opowi najlepiej, Fanie, odkrywać niczym krainę.
Miłego czytania!

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji