Tylko opowi czy może coś więcej?

Szymon Skolarus
04.04.2017
Cześć!

Każdy z was pisze, i na pewno każdy marzy o tym by jego teksty oraz twórczość trafiały jak najdalej. Wy też marzycie o tym aby jak najwięcej osób czytało wasze teksty?
Pytanko, czy swoje prace umieszczacie tylko na opowi, czy może publikujecie je w innych miejscach?
A może ktoś z was coś kiedyś wydał? Jeśli tak opowiedzcie jak to było. Jestem tu początkującym amatorem więc chciałbym dowiedzieć się co nieco:)
Pozdrawiam Szymon:)
Pan Buczybór
04.04.2017
Ja tam tylko na Wattpadzie coś tam pisałem. Jednak wolę Opowi. Co do zasięgu tekstów, to nie mam za bardzo zdania. Na razie się uczę i ilość czytelników w zupełności mi starczy. Gdy już będę więcej umiał mogę startować do szerszej publiczności.
Freya
04.04.2017
Szymek; tzn. że mało łazisz po innych portalach. Oczywiście... że niektórzy auto/rki/rzy pojawiający się tutaj publikują także w innych miejscach. Czasem nawet pod tymi samymi ksywami, a także formy papierowe albo na innych nośnikach są im nieobce. ;)
fanthomas
04.04.2017
Głównie na Weryfikatorium i Podziemiu Opowiadań.
Nuncjusz
04.04.2017
812 wątek
Karawan
04.04.2017
Ach! To odgórne spojrzenie! Aż przysiadłem.
Anonim
04.04.2017
ja piszę w toaletach publicznych, szersza widownia, szersza dosłownie.
Szymon Skolarus
04.04.2017
No tak, toalety publiczne są jak internet:) Jak tam coś się napisze to z całą pewnością odczytają to tłumy:)
Anonim
04.04.2017
dokładnie, jeśli chodzi o portale, to niewiele jest z dobrymi krytykami, bo nie chodzi, żeby sobie coś wstawić, i niech se leży, tylko, żeby ktoś mądry, kompetentny i obiektywny, zauważył, co jest dobre a co złe w tym, co napisałeś, i czy w ogóle warto marnować czas na jakiekolwiek marzenia, hobby swoja droga, ale ambicje to już poważna sprawa, i może być smutno, kiedy okaże się, że jednak figa z makiem, i nie zostaniesz wielkim pisarzem. wg mnie, choć mam opinię tępej, więc przepraszam, że się w ogóle wypisuję na powyższy temat, ale są trzy niezłe portale dla pisarzy - oczywiście jest więcej, ale niestety, nie na wszystkich możesz uzyskać jakąkolwiek informację na temat poziomu swoich opków. a o to przede wszystkim chodzi :)
Nuncjusz
04.04.2017
Jestem też na digarcie (a to nowość, nikt o tym do tej pory nie wiedział! XD) i tam jest inaczej
Nie ma nauk, poklepywania po plecach itp jest brutalne zjechanie albo olewka delikwenta. Masz rozum, to się domajduj co z tobą nie tak. Jak ci jeszcze usuną albo ukryją dzieło to masz dopiero myślenice, co jest grane. Aż taki jestem do dupy? I jak ci zależy, to zaczynasz się interesować, jak działają inni, którzy są wyróżniani, czytasz co piszą i się kurwa uczysz, albo uciekasz w podskokach, bo nie wytrzymujesz presji
Szymon Skolarus
04.04.2017
Chrum ja tutaj nikogo nie oceniam:) Udało mi się wydać książkę ale to nie takie super jakby się wydawało. Chciałem zacząć pisać w internecie. Prowadzę bloga i umieszczam prace tu na opowi. Chciałem jednak się poradzić. Pomyślałem że ktoś podzieli się ze mną doświadczeniem :)
Szymon Skolarus
04.04.2017
Chrum zdradzisz mi te 3 niezłe portale :)
Anonim
04.04.2017
Szymonie Skolarus'ie, wydałeś książkę? ale że książkę?
wow!!!!!!!!!!! kiedy autografy w empkiku? :]
GRATULUJĘ!
wydałeś książkę, ok, ktoś ją kupił? jaki temat, jestem pod wrażeniem, to Pan, Panie Szymonie, jesteś Gość, ha!
wspaniała wiadomość, cieszy mnie to bardzo, nie wiem dlaczego...ale cieszy
zdradzę - forum artefakty, portal pisarski, portal literacki :) pewnie znasz, bo znane portale są.
wg mnie są najlepsze pod względem opinii, warto.
:)
Nuncjusz
04.04.2017
artefakty są do dupy
Szymon Skolarus
04.04.2017
Chrum, bardzo ci dziękuję, jest mi bardzo miło:) trochę się speszyłem. Książka się sprzedała, była też w epiku co prawda nie została bestselerem ale zawsze jakaś satysfakcja jest:) Książka jest fantastyczno przygodowa "Uratuj Smoka" Dziękuję za informacje:)
Pozdrawiam!
Szymon Skolarus
04.04.2017
No i serdecznie zapraszam cię na mój profil:)
Jared
04.04.2017
Ja nawet lubię Artefakty, jak na względnie wysoki poziom mało jest tam obrażonych paniczów i dam z łasiczką, co to z łaski swojej na jednorożcu zstąpią z niebios, by ci nasrać do tekstu :v Na NF kiedyś dostałem taki komentarz, bo zawarłem w uwagach, że tekst świeżo napisany i mogą wystąpić sporadycznie błędy: "pedagogika wstydu jest czymś, czego w literackości nie toleruję." Logout and never come back xDD
Anonim
04.04.2017
Szymonie, życzę samych sukcesów i ekscesów xD,
by było o czym pisać, daj znać, jak będziesz rozdawał autografy w empiku :)
Nuncjusz
04.04.2017
Jared, jakoś nie mogłem się tam zadomowić :)
Jared
04.04.2017
Bo tam ssą pałę niepomiernie wręcz :)

Część postów została ukryta (5)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Szymon Skolarus
04.04.2017
Na fejsa wklejacie tylko fragmenty, tak dla zaciekawienia czy może całe teksty?
Freya
04.04.2017
E... Pilipiuk nie jest aż taki do dupy (dla mnie całkiem znośny), to bardziej kwestia tego, że wokół osobowości jakiegoś znańszego autora tworzą się zawsze popieprzone grona "wyznawców" i cudują... no właśnie. ;)
Nuncjusz
04.04.2017
Szymon, ja w całości ale moje teksty to tekściki, miniaturki z pupy ;p
Szymon Skolarus
04.04.2017
Aha :) ok
Anonim
04.04.2017
Szymon, uważaj z fejsem, bo potrafią zablokować i żądać skanu dowodu osobistego, małe ójki.

jakieś warsztaty dla ambitnych pisarzy, możesz się rozejrzeć, poznać żywych autorów pióra.
Nazareth
04.04.2017
Szymon piszesz bajki! *-* Nie wiedziałem, że a to jest jeszcze popyt. Swoje bajki zarzuciłem...
Szymon Skolarus
05.04.2017
To tak nie do końca bajki:)
Nazareth
05.04.2017
No dobrze, powieść dla młodej młodzieży :) blisko spokrewnione ;) miałem kiedyś pomysł na zbiór bajek dla dzieciaków w okolicy 11-14 nawet to wysłałem w dwa miejsca i nie dostałem odzewu więc porzucił projekt myśląc że może w epoce gdzie każdy dzieciak ma pc i smartfona się to nie będzie sprzedawać, a nie ukrywajmy drugi HP to to nie był.
Szymon Skolarus
05.04.2017
Co racja to racja:)
D4wid
05.04.2017
U mnie tylko opowi. Przeglądałem inne potrale, ale nie zainteresowały mnie.
Neurotyk
05.04.2017
Albo Ty ich...
Neurotyk
05.04.2017
Lub: one tobą
Józef Kemilk
05.04.2017
Są jeszcze opowiadania.pl. Co do Artefaktów, to trzeba mieć grubą skórę i przejść coś na kształt fali w w wojsku.Mi to zupełnie nie odpowiadało. Jednak jak ktoś chce się podszkolić, to można coś tam rzucić.
katharina182
05.04.2017
Jak piszesz Fantasy to Nowa Fantastyka jeszcze jest.
Opowiadania.pl jakoś nie bardzo lubię. To był mój pierwszy portal. Ale praktycznie od razy się z niego wymeldowalam bo jeśli nie zapłacisz to nikt Ci nic nie skomentuje.
Przynajmniej tak było...
A mi zależy na opinii innych.
katharina182
05.04.2017
A tak w ogóle to mi się wydaje że tutaj taki podobny wątek był. "Portale literackie" prawdopodobnie
Neurotyk
05.04.2017
Tu juz wszystko było
KarolaKorman
05.04.2017
Naz, twoje bajki, które czytałam, były super :)

Wczoraj przeczytałam kawałek u Szymona o księżniczce, co chciała być wolna, jak ten ptaszek, którego wypuściła z klatki i też ciekawie się zapowiada. Nie będę nadrabiać, bo mam mało czasu, ale, Szymon, idzie ci bardzo dobrze :)

Ja moje pierwsze opowiadanie wrzuciłam tutaj i tu zostałam do dziś :) Przetrwałam wszystkie burze, huragany i inne kataklizmy :) Nigdy nie próbowałam się nawet przyglądać innym portalom i nigdy nie wrzucałam nigdzie nic mojego - tutaj mi dobrze :)
Nazareth
06.04.2017
Cieszę się, że tak myślisz Karola, tylko trochę szkoda, że wydawnictwa nie podzielają twojego zdania ;)
Parę moich tekstów wisi na opowiadania.pl ale jest jak pisze katharina182, jak się nie płaci to nikt nie komentuje, mam też niektóre prace na kilku innych portalach, gdzie próbowałem dostać solidną krytykę, ale zazwyczaj nic z tego nie wychodzi. Wszędzie poza opowi panuje stagnacja, mało ludzi. Może zwyczajnie źle trafiałem, ale jestem tymi próbami dość zniechęcony, zostaję więc tutaj, wyślę może czasem tylko coś na jakiś konkurs albo do wydawnictw żeby mogli mnie zignorować XD
Adam T
06.04.2017
Fakt. Ostatnio dostałem maila od Pióromanów, z prośbą o komentowanie prac konkursowych, bo trzeba portal jakoś rozruszać i przełamać stagnację, dokładnie tak było napisane. Pióromani to dziwny portal, jakby pusty, wisi sobie bo wisi. Muszę wczytać się w regulamin, może też chcą kasy.
Ritha
06.04.2017
Przed opowi byłam na opowiadania.pl, taaa "byłam", tydzień może, w kostnicy jest więcej życia, tam zdechłe muchy przedwczoraj były przedwczorajsze, grrrrrr
Tanaris
06.04.2017
A mnie jakoś niespecjalnie interesują inne portale i w ogóle... na razie, póki zresztą nie dostałam klepki, nadal bawię się tu świetnie. :D Poza tym, nie wiem, może to szczęście czy też pech, ale pamiętam to jak dziś, jak wpisałam byle co w necie i wyszła mi ta oto właśnie strona. I tak się zaczęło pisanie tutaj. TADAM :D
Nazareth
06.04.2017
Adam też dostałem tego maila ;) pioromani nie chcą kasy ale mają bardzo wysokie wymagania co do komentarzy dlatego nie wiele osób decyduje się je pisać.
Jestem wprawdzie nowa na Opowi, to jednak już czwarty portal literacki na jakim publikuję.
Poetica- kameralny portal, stosunkowo niewielu autorów. Zdarzają się tam autorzy, którzy publikują również w języku angielskim. Sporo utworów zostało dość krytycznie przyjętych, część z nich jednakże zostało wyróżnionych jako wiersze dnia.
Grupa Autorów Bej- tutaj autorów już znacznie więcej. Chyba najwięcej komentarzy pod swoimi wierszami(w większości raczej pozytywnych) znalazłam właśnie tam.
Portal Pisarski- rozbudowane forum, bardzo duża różnorodność gatunkowa(nie tylko poezja i proza, ale również publicystyka i dramat, w końcu pogranicze gatunkowe). To dzięki obecności na tym portalu zaczęłam pisać opowiadania. Moje utwory tutaj jednakże spotkały się z najsurowszą krytyką. Zresztą pod tym względem jest dość wymagający.
I Opowi- zupełnie nowy dla mnie portal. Zobaczymy jak będzie.
Neurotyk
08.04.2017
Dostaniesz milion piątek. A jak będziesz się wymadrzala zjedzą Cię
Nazareth
08.04.2017
Rozumiem, że jesteś wierszokletą. Kiedy nam się trafi tutaj jakiś porządny prozaik?
Anonim
11.04.2017
jaki ten internet jest mały, wąski, i duszny.
Zdzisław B.
11.04.2017
Neurotyku, nie strasz Katarzyny. Też się "wymądrzałem" (miałem jesienią i zimą więcej czasu), trolle chciały mnie za to zjeść, potrafił jeden wstawić w minutę po osiem "jedynek" do moich utworów... i co? Żyję, do tego zdrowo, tak fizycznie, jak i na umyśle.. Jeszcze żaden troll czy hejter nie zjadł mnie. Za słabi w uszach.
Nuncjusz
16.06.2017
.....
riggs
16.06.2017
Wystarczy 500 zł i wydajesz co chcesz,albo wydalasz co chcesz
Okropny
16.06.2017
Jak bardzo z dupy jeszcze będą kolejne komentarze
riggs
16.06.2017
Jak się wysrasz popaprańcu
Okropny
16.06.2017
Niby pisze "riggs", a jak Nunek
riggs
16.06.2017
Odjeb się od nunka, i ode mnie . Piszę jak chcę Od Nunka to się możesz uczyć
Okropny
16.06.2017
Ale naprawdę, jak sklonowani, czekam jeszcze na argument koronny
riggs
16.06.2017
Argument koronny jest taki, że jak się wysram to wstając wyobrażam sobie twój ryj w sedesie. I od razu humor na cały dzień
Okropny
16.06.2017
Masz tam moje zdjęcie?
TeodorMaj
16.06.2017
Okropny, sławny jesteś :P
Okropny
16.06.2017
Bo czemu?
Margerita
23.06.2017
Szymonie gratuluję książki a co do portali to jest jeszcze Lol24
Właśnie dołączyłam do portalu Poetyckie Zacisze.
I zdaje się, że Poetica ma być wygaszana. Już nie można tutaj publikować nowych utworów.
riggs
11.10.2017
Z poezją jest jeden zasadniczy problem. Jeżeli wejdzie się na jakiś poziom, to nie mozna już sobie pozwolić nawet na ciut luzniejsze czy zartobliwe pisanie. Krytyka zabiera ci wszelkie poprzednie osiągnięcia, a przyjaciele poeci i zostawią na tobie suchej nitki. Tak samo jak żaden w miarę znany poeta, nigdy nie wypromuje młodego talentu o ile nie jest to bardzo górnolotne pisanie. Z kolei jak jest za dobre też nie pomoże bo czuje się zagrożony. Z prozą jest o wiele luźniej.
Ja już niestety to wiem ponieważ spotkałem się ostatnio prywatnie z pewnym poetą. I mimo tego że bardzo mu się podoba, ani on ani nikt inny nie przyłoży do tego ręki ani się pod tym nie podpisze. Uważam że bardzo szlachetne byłoby promowanie Młodych Talentów, ale nie ma na świecie takiego programu jak The Voice of Poetry. Także publikujmy i radźmy sobie sami
Okropny
11.10.2017
Ja na ten przykład zmierzam do wydania się
riggs
13.10.2017
i brawo Okropny, gratuluję
Nuncjusz
13.10.2017
Też oczywiście gratuluję Okropnemu - "Gorzko, gorzko!"
Tylko dręczy mnie pytanie: Kto jest szczęśliwym wybrankiem?
:)
Okropny
13.10.2017
Tzn?
riggs
13.10.2017
Nuncjusz, do wydania się, wylapales słówko haha. I jak tu być poważnym?
Canulas
13.10.2017
Dobrze riggs, że przeszedłes z hihi na haha.
Brzmi już lepiej
riggs
14.10.2017
Jupiiii, hehe, hie hie, ho ho ho
Ant
14.10.2017
Co tu się dzieje? Proszę już spać, jest po 3:00
Nuncjusz
14.10.2017
Jest godzina Pi

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji