Ulubione książki

Longinus
08.09.2017
Ciekawi mnie jakie macie ulubione książki, to jest te, które jakoś was ukształtowały lub te, od których nie mogliście się oderwać.

Sam mam tyko kilka takich perełek, o których albo się nie da zapomnieć, albo nie mogłem się od nich oderwać. Jedną z nich jest "Rzeźnia numer pięć" Vonneguta, albo "Inny świat" Grudzińskiego.
Neurotyk
08.09.2017
No, to już było gdzieś, ale...
Jared
08.09.2017
Vonnegut :o Noo, dobrze się zaczyna - z wysokiego Ce :P

Okropny mi ostatnio przypomniał, że uwielbiam "Autostopem przez Galaktykę" Adamsa :P (dzięki!)

Issac Asimov - "Pozytonowy Detektyw"
Isaac Asimov - cykl "Fundacja"
Stanisław Lem - "Solaris"
Stanisław Lem - "Niezwyciężony"
Stanisław Lem - "Fiasko"
Stanisław Lem - "Dialogi"
Stanisław Lem - "Pokój na Ziemi"
Carl Sagan - "Kontakt"
George Orwell - "Rok 1984"
Edgar Allan Poe - opowiadania
Joseph Conrad - "Lord Jim"
Orson Scott Card - "Szkatułka"
Orson Scott Card - "Gra Endera"
Joe Abercrombie - "Bohaterowie"
Glen Cook - cykl "Kroniki Czarnej Kompanii"
Steven Eriskon - cykl "Malazańska Księga Poległych"
Frank Herbert - cykl "Diuna"

Tak mniej więcej. Mam nadzieję, że ktoś się jeszcze pochwali i wyłapię jakieś ciekawe tytuły na weekend :P
Longinus
08.09.2017
@Neurotyk, pewnie było, ale myślę, że ludzie po odpowiedzi na tamtą wstawkę na forum nie przestali czytać, a czytali dalej. Coś więc mogło się zmienić...
Neurotyk
08.09.2017
Mam nadzieję :)
Krystian244
08.09.2017
Wiedźmin, najlepsza saga jaka czytałem
Artbook
08.09.2017
Krzysztof Kąkolewski: "Co u pana Słychać?" - reportaż dokumentalny o żyjących do późnej starości nazistach rozsianych po całym świecie, ale też nieco starsza pozycja literacka, którą bym polecił na jesień: Seweryna Szmaglewska "Niewinni w Norymberdze". Obie książki poruszają dość trudną tematykę, ale warto się z nią zmierzyć.
Nerd
08.09.2017
Podpisał bym się pod większością książek Jareda, do tego dodał bym:

Philip Dick "Ubik"
J.R.R Tolkien "Władca pierścieni"
Stephen King "Mroczna Wieża"

i coś w innym klimacie:
Wiliam Wharton "Ptasiek"
Caroline
09.09.2017
''Życie na walizkach'' Szymona Hołowni jeśli się nie mylę.
Margerita
09.09.2017
Legendarna posiadłość Heather Graham
Jared
09.09.2017
Philip Dick <3
Karawan
09.09.2017
Wolę Zelaznego od Dicka, a poza tym Van Vogt misja międzyplanetarna, Silverberg Człowiek w labiryncie
Od karolci się wszystko się zaczęło. Od tamtego momentu przeczytałam tyle książek co ile teraz 1 klasiści w Polsce na oczy nie widzieli.
Ale polecam:
01. Gwiazd Naszych wina - recenzja
02. Zostań jeśli kochasz
03. Girl Online - recenzja
04. Girl Online w trasie - recenzja
05. Girl Online Solo
06. Fangirl
07. Never never
08. Rewizja
09. Zaginiecie
10. Kasacja
11. Immunitet
12. Eleonora i Park
13. Harry Potter i Przeklęte Dziecko
14.Wyśnione miejsca - recenzja
15. Kwiat mroku
+16. przerwana lekcja muzyki
+17. Wybrałam Ciebie
+18. Zanim się pojawiłeś
+19. Wyspa potępionych - recenzja
+20. Powrót na wyspę potępionych
+21: Czy wspominałam, że Cię kocham?
+22: Wybrałam Ciebie
+23: Przerwana lekcja muzyki
+24: Zostań jeśli kochasz + Wróć jeśli pamiętasz
+25: Nerve
+26: Kwiat mroku
+27: Wszystkie fanfiki o 5sos
+28: Wszystkie fanfiki ogólnie
+29: Rakowskie opowiadania na wattpadzie
+30: Opowiadania miłsone na wattpadzie
Jest tego o wiele więcej. Ale zbyt mało czasu aby wymieniać ;)
detektyw prawdy
10.09.2017
KSIĄŻKI, nie internetowe lektury..
Jared
10.09.2017
Det, Zelazy i Dick maja wspolna ksiazke - "Deus Irae ", ale wartosciowa tylko, jak lubisz czytac miedzy wersami i masz abstrakcyjny, otwarty umysl :P ale cudo, 9/10 :3
Jared
10.09.2017
Zelazny^
Canulas
10.09.2017
Ciekawe. Kurde, plus posiadania tak dużej liczby książek jest taki, że ktoś coś poleca i zamiast do sklepu idzie się "do półki". Podoba mi się to
Longinus
10.09.2017
Co do Zelaznego to polecę wszystkim jeszcze cykl: "Kroniki Amberu". Świetnie się to czyta. Do tego "Sto lat samotności" - książka jak dla mnie genialna. :)
Canulas
10.09.2017
Tej drugiej nie znam. Wygogluje zara
Szalokapel
11.09.2017
A ja polecam "Szkarłatna wdowa". W moich klimatach, doskonała historia. Taki lekki kryminał z XVIII wieku.
Karawan
11.09.2017
Jared Dzięki za podpowiedź. Poszukam "bożego gniewu' bom go nie czytał, a połączenie tych dwu może być naprawdę bardzo ciekawe.Sam polecam "Człowieka w labiryncie" bo to świetne studium "co by było..."
Karawan
11.09.2017
Oczywiście dnia a nie bożego - skleroza nie boli. Przepraszam Czytających za totalne gapiostwo!.
Karawan
11.09.2017
Nie lubię spamu ale... Tytuł: Deus Irae - Deus, dei, bóg jak nic!
Jared
11.09.2017
Pomylilem z Dies Irae? :o to dzieki za poprawe :P Kar, nie odpislaem na meila, ale dzieki ogromne! Wpadlem na nowy pomysl przez to :>

Dorzucam - Siergiej Łukjanienko - "Taniec na sniegu", dopiero 80 str.a juz wiem, ze bedzie rywalizowac z Carlem Saganem o ksiazke roku u mnie xD
Karawan
11.09.2017
Ja-dupek pomyliłem Jaredzie! Łukianienko to ten od Nocnego, Dziennego oraz innych Patroli - taka Bułhakiem zalatująca, ale fajna, warta czasu.
alfonsyna
11.09.2017
Toż "Deus Irae" to prawidłowo było - bóg gniewu; "Dies Irae" - dzień gniewu - był wiersz o takim tytule zdaje się, hymn Jana Kasprowicza (musiałam aż sprawdzić jego istnienie u wujka Google XD). Nie mieszajta mi tu za bardzo. XDD
Jared
11.09.2017
Kaś Irae - gniew Kasii, tego nie polecam do czytania akurat xDD btw. W "Dies Irae " pojawia sie" Deus Irae", o ironio xD
Jared
11.09.2017
Albo odwrotnie ;__;
alfonsyna
11.09.2017
Coś Ci się znowuż przyśniło? XD
Jared
11.09.2017
NICZ, ale tego Łukjanienkę polecam jak jasna cholera, dużo jest o idealnym ustroju państwowym, trochę utopii i trochę anty. :P I ogólnie dość poruszająca historia :P
Freya
11.09.2017
Jak nie czytałeś jego "Linii marzeń" (cykl 3 knigi), też polecam :)
Jared
11.09.2017
Uhuhu, space opera inspirowana Master of Orion :o Bierę :P Praise the Sun, Freya :D \[T]/
Jo-anka
12.09.2017
Bękart Eddiego
William Kowalski i kontynuacja ...

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji