W jakim fikcyjnym uniwersum (nie)chcielibyście się znaleźć?

Jared
13.08.2016
Yo. :) W tym wątku puszczamy wodze fantazji i stajemy się pięknymi księżniczkami albo krwiożerczymi orkami(albo okrutnymi orkami w sukience)! Opisujemy, w jakim świecie(z książki, gry, filmu, komiksu) chcielibyśmy się znaleźć. :) Zaczynamy!

Chciałbym się znaleźć w uniwersum... Stalkera.

Gitara w ręce, nibypies przy nodze, strzelba na ramieniu i napromieniowane piwo, ach. :) Do tego jestem sam sobie szefem, kontempluję piękno Zony, a każdy kolejny świt, to nowa szansa na przygodę. Samotny wędrowiec z towarzyszem kaliber 7.62, dom jest tam, gdzie nocowałeś wczoraj, a jutro jest tam, gdzie wschodzi Słońce. :D

Nie chciałbym się znaleźć w uniwersum... Warhammera 40k.

Czemu? Bo tam jednostka nie istnieje. Pokolenia rodzą się po to, by ginąć.Nie przekonuje mnie hasło: "lepiej zginąć dla Imperatora, niż żyć dla samego siebie" :P No i wieczna wojna, nie zaznasz tam spokoju. Nawet po śmierci czeka Cię walka o byt w Osnowie, brrrr... Słabość jest anihilowana, skoczek zbija pionka, wieża zbija skoczka ;(

A w jakich światach Wy się (nie)widzicie? :D
Okropny
14.08.2016
Jared, to za trudne pytanie jak na pięć minut...

Tak: Świat Dysku (Pratchett), Pogranicze (Kornew), Luna (Heinlein)
Nie: Muszę to przemyśleć.
60secondsToDie
14.08.2016
Hmmm. Przemyślę to i odpowiem później XD
Nuncjusz
14.08.2016
W świecie Ijona Tichego XD
Nuncjusz
14.08.2016
aaa i jeszcze w jakim nie
Nie chciałbym w uniwersum stworzonym przez Snerga - to chory świat
albo w świecie stworzonym w Pamiętnikku Lema, wszech obecne spiski i inwigilacjja
Jared
14.08.2016
Okropny, Pratchett, świetny wybór :D Nunek, byłem pewien, że coś z Lema :P Świat Snerga jest chory, powiadasz? Jeszcze bardziej mnie kusi, by po niego sięgnąć ._.
tribia
14.08.2016
Okropny, a kim chciałbyś być w Świecie Dysku?
Okropny
14.08.2016
Tribia, możesz sprecyzować?
tribia
14.08.2016
No, Strażą Nocn, Skrytobójcami...
tribia
14.08.2016
*Nocną
Okropny
14.08.2016
Pewnie się ucieszysz, jak Ci powiem, że moim duchowym przewodnikiem jest Sam Vimes.
tribia
14.08.2016
To może nie ucieszę, a powiem, że wybrałeś dobre miejsce ;).
Okropny
14.08.2016
cieszę się, że mogłem sprostać twoim oczekiwaniom i/lub że jesteś usatysfakcjonowana moim wyborem
tribia
14.08.2016
Satysfakcją bym tego nie nazwała. Raczej trafnym wyborem.
Okropny
14.08.2016
Okropny zyskuje aprobatę kolejnej użytkowniczki opowi, yay
tribia
14.08.2016
Trzeba to uczcić.
Okropny
14.08.2016
Jared, przemyślałem. Na nie: postawiłbym chyba świat LotR, GoT i z nekroskopu, choć nie pamiętam nazwy.

A na tak, poza tymi, które wymieniłem, świat Oglaf.
Jared
14.08.2016
Nie chciałbyś Śródziemia? :P Ja bym się nie obraził za domek w Shire :P
Joker
14.08.2016
Chciałbym: The Elder Scrolls , Władca pierścieni , Warcraft.
Okropny
14.08.2016
Jared, jestem ciekaw Arnoru i Gondoru sprzed Morgotha, jesli juz czegoś

Część postów została ukryta (14)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Pan Buczybór
22.07.2017
Najbardziej to w jednym ze swoich (skromność), a tak z bardziej znanych wybieram uniwersum MLP (Equestria). Świat tak utopijny i idealny, że chyba każdy by chciał się tam znaleźć.
Jednakże, jakbym chciał mieć więcej wrażeń to wybrałbym Stalkera, tak jak Jared. Ta wizja postapokalipsy jest najbliższa memu sercu.
Karawan
03.08.2017
Nie; postapo, tak; fantasy; Tolkien, Zelazny, Eddings, ale i Brandon Mull ;))
Karawan
03.08.2017
Jared Czy mam omamy czy też pisałeś, że grasz w Dragon Age?
Arysto
03.08.2017
A by tylko on :D
Drżączka
03.08.2017
Skyrim, Wiedźmin (klasycznie), Mass Effect, Syberia II
Arysto
03.08.2017
A Mass Effect przed czy po Andromedzie? :P
Drżączka
03.08.2017
Raczej przed, w Andromedę nawet nie grałam XD
RubyCrystal
03.08.2017
Jared, za Stalkera masz u mnie klejnego plusa. W-i-e-l-b-i-ę postnuklear, choć nie jest to optymistyczna wizja świata. Moim ulubionym uniwersum tego gatunku jest Metro 2033, jednak czy chciałabym się w nim znaleźć? Polemizowałabym.
Znacznie bardziej kręci mnie bardziej lajtowy świat Fallouta. Tam bym się zdecydowanie odnalazła. Choć błotniaki to moja zmora.
W jakim bym nie chciała najbardziej? Po pierwsze w każdym uniwersum z zarażonymi/zombie. Harran w Dying Light czy postapokaliptyczna wizja The Walking Dead...
Po drugie, Wolfenstein. Świat opanowany przez nazistów, którzy wygrali II wojnę to najgorsza alternatywa w moim mniemaniu. Już wolałabym żreć szczurze odchody w metrze, czy całować się z zombiakiem.
Karawan
03.08.2017
A czy Ktoś z Ktosiów tu pisujących gra Dragon Age? Gra jest tak stara, że trudno cokolwiek znaleźć.
RubyCrystal
03.08.2017
Ja gram od roku XD Przez brak czasu nie mogę się zebrać, by wreszcie skończyć. Dragon Age Origins, rzecz jasna.
Arysto
03.08.2017
Dragon Age stare? :D Kurde, bez przesady. Baldursy są stare, Torment jest stary, Dragon Age co najwyżej zmierza ku dorosłości. Zwłaszcza po Inquisition.
RubyCrystal
03.08.2017
Dragon Age przede wszystkim jest dość niszowy. Wymagające, weryfikujące gry (ta należy do tego typu zdecydowanie) cieszą się dużą popularnością wśród stosunkowo wąskiego grona.
Jared
03.08.2017
Karawan, potwierdzam :P Acz zdążyło mi się sporo zapomnieć, chociaż Orzamar dalej wspominam z pewnym rozrzewieniem :P
Arysto
03.08.2017
Dragon Age akurat NIGDY nie był niszowy. Kampania marketingowa skupiona na Marylinie Mansonie i krwawej jatce była wyraźnie skierowana do większości graczy, sam tytuł miał służyć również jako wprowadzenie do RPGów dla początkujących, idealny, by zacząć przygodę z tą kategorią gry. No i łatka BioWare - niszowość 100%. Wybacz, Ruby, nieprzemyślany wniosek.

Taki Jade Empire - jeszcze bym się zgodził, że nietypowy.

Pillars of Eternity.
Numenera.
Wiedźmin 1.
Darkest Dungeon.

Ale nie Dragon Age ;)
RubyCrystal
03.08.2017
Wnioskuję to, aktywnie obracając się w towarzystwie graczy i uwierz mi, Dragon Age jako tytuł jest rozpoznawalny, ale nawet fani znanych serii jak Diablo, Witcher, Skyrim, Fallout czy Mass Effect nie tykali Dragon Age'a, uznając ją za grę zbyt mało grywalną dla bardziej casualowego rpg'owca. Być może jesteś oldschoolowy i ode mnie starszy, dlatego wysnuwasz takie wnioski. Na tę chwilę, na pewno Origins, jest niszowy w środowisku graczy.
Karawan
03.08.2017
Qrde mnie nie chodziło o dyskurs naukowy o wyższości świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia, a o zaczerpnięcie u źródeł (grających) wiedzy na temat Początku, którym otrzymał i zaczynam. Nie jestem zręcznościowcem, lubię więc ( a fe!!) turowe, spokojne choć Diablo 1... no ujdzie. Spellforce, Gothicki, a teraz Dragon i wszystko na moim kochanym XP ;)). Nie brzydzę się kodami, gram - jak czytam - dla przyjemności!!
Jared
03.08.2017
Dragon Age przechodziłem bodaj na koszmarze, był koszmarny of kors XD Ogólnie to jest dość spokojny, aktywna pauza na przemyślenie, ogara na zwiad, bo szybki :3 Na takim normalu, to chillout przez połowę gry ;)
Karawan
03.08.2017
Bądź pełen forsy Wielki Jaredzie! :) Dzięki. Broń jakoś usprawniałeś?
Jared
03.08.2017
Nie pamiętam, jak to wyglądało tam nawet ;-; Tylko tyle, że Alistair > Sten, a dwóch magów = easy mode XD
Jared
03.08.2017
Ey, ten krasnolud z obozu ma taki toporek cudny :P
Karawan
03.08.2017
Jeszczem go nie dopadł (krasnoluda).
Jared
03.08.2017
To ten na początku z tym synem takim :P
Jared
03.08.2017
Nieudanym XDD
Karawan
03.08.2017
Tegom dopadł, ale EA oświadczyło, że mam za mało punktów.
Jared
03.08.2017
Wgl. jest taki dodatek Awaking, warto przejść ;)
Karawan
03.08.2017
A gdzie dopaść tego dodatka? Witryna EA nie odpowiada.
Jared
03.08.2017
Zobaczę, czy nie mam na dysku czasem, bo chętnie się podzielę przez g-dysk :P
Karawan
03.08.2017
Z góry dzięki. Jeśliś anglojęzyczny to mam trochę SF (polskich zresztą także od metra) to może być piękny barter;)
Jared
03.08.2017
Nie trza, Metro chyba mam nawet :P W sumie mogę jutro wysłać, bo zasysam teraz Warhammer Total War z modlitwą, żeby działało... :P
Karawan
03.08.2017
Proszę jednak mieć na względzie, ze ze mnie taki komputerowiec jak z koziej d... organy hammonda (tzw. lamer kompletny!). Co to jest g-dysk? i jak się jutro spotykamy w necie?
Jared
03.08.2017
Masz konto na gmail? :D Tam jest darmowy dysk internetowy, wrzucam Awaking i udostępniam meilem :3 A takie ISO umiesz odpalić? :P
RubyCrystal
03.08.2017
Widzę, że mnie sporo ominęło, ale temat DA wyczerpany ;D
Jared, wracając do ostatniej rozmowy, nie chciałam już wkurzać ludzi gadką o grach... Jak to Grim Dawn Ci nie działa? Nie jest to specjalnie wymagający stworek. Może optymalizacja nieco kuśtyka, ale jednak. Czy "DZIAŁA" miało jakiś podtekst, którego nie rozumiem :D
Jared
03.08.2017
Otwiera się w oknie i czarny obraz :c Ale może wina pliku, bo na obu kompach tak samo :P
RubyCrystal
03.08.2017
https://steamcommunity.com/app/219990/discussions/0/613939294413172494
Może pomoże. W razie czego znalazłam inny wątek, w którym mocniej kombinowali.
Jared
03.08.2017
Repair.exe XD To nie może być aż tak łatwe XD
Karawan
03.08.2017
Jeśli czarny obraz to pewnikiem zabezpieczony. Na gmailu nie mam. Mam na O2, wirtualnej i Interii. Ze steamem dawno zerwałem - imho banda rabusiów. Każda moja skrzynka jest dość duża by łyknąć.
RubyCrystal
03.08.2017
Uwierz mi, zazwyczaj najbardziej banalne rozwiązania są najskuteczniejsze. Już się o tym przekonałam. Szczególnie jak to są powszechne błedy.
Jared
03.08.2017
Karawan, to możesz meila podać LUB podam Ci passy do lewego gmaila, jak się nie zmieści :P
Karawan
03.08.2017
moadodo@o2.pl
Jared
03.08.2017
Nice ;3 Do rana byndzie :P
Karawan
03.08.2017
Niech Diabeł Ci dzieci kołysze a Anioł piosenki im śpiewa. Oby trzos Twój był pełen, łoże pełne rozkoszy, a stół smakowitością wabiący. Dzięki
Arysto
03.08.2017
Czy ktoś gra:
- Civkę 6? Albo 5?
- PUBG?
- R6: Siege'a?
- Andromedę?
RubyCrystal
03.08.2017
Nah, nie miałam przyjemności. Aczkolwiek od września, jeśli chcecie stworzyć nerdowskie koło wzajemnej adoracji, to jestem otwarta na propozycje. Będę miała więcej czasu i jestem skłonna nabyć nowe tytuły. Jakkolwiek kocham Grim'a, nie jest nastawiony na multi praktycznie wcale i to mnie boli.
Jared
03.08.2017
Ja tę Civkę skubałem, ale teraz mnie na Total Wary wzięło ^_^ Warhammer jest absloutnie najlepszym jak do tej pory, acz te dlc to jakiś żart...
Niemampojecia96
03.08.2017
Ja bym sie nie chciala ponownie znalezc w fikcyjnym uniwersum mojej babci, bo ostatnio mi powiedziala, ze brzuch mnie boli dlatego, ze za duzo siedze "na" telefonie, oraz ze moj brat jest swiadkiem na to, ze to ja jestem nienormalna a nie ona, I ze jakby co to on bedzie swiadkiem xddd. I mi do tego stopnia rozkrecila kurki, ze dopiero kilka dni temu mi kolega przykrecil I wolalabym juz nie trafiac do jej fikcyjnefo uniwersum. Zreszta zapowiedzialam jej, ze jestem u niej ostatni raz I juz nigdy wiecej mnie nie zobaczy, ale mysle, ze to byly z mojej strony grozby bez pokrycia, tak zwane czcze pierdolenie, zreszta rzekla, ze: no I bardzo dobrze, marzylam o tym cale zycie I bardzo sie ciesze xdddd.
Nuncjusz
03.08.2017
No i jak Cię nie kochać? XDD
Niemampojecia96
03.08.2017
Raczej na odwrot: jak tu mnie kochac? Nie zyczylabym siebie samej najgorszemu wrogowi :(.
Nuncjusz
03.08.2017
eetam :)
Ant
03.08.2017
Uniwersum babciowe to taki świat, w którym wnuczki są wiecznie głodne
Karawan
03.08.2017
Universum babciowe to świat zombie, duchów, pomników niemal jak za Cyda - nie ma się co dziwić, że młodym po takich kontaktach "mózg się uszami wylewa"!

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji