Wiersze na opowi.pl

Ktokolwiek
02.05.2015
Witajcie Opowiadaniowicze!
Utworzyłam ten wątek, bo chciałabym dowiedzieć się, co sądzicie o wierszach na opowi.pl, i kto z was je tworzy :)
Powinny być czy nie?
Czytam czy nie czytam?
Piszę czy nie piszę?
Czyje wiersze są fajne i które warto poczytać?
Czy poza Opowi.pl czytasz wiersze, a jeśli tak to jakie i jakiego autora? :)
Ktokolwiek
02.05.2015
Według mnie : powinny być, czytam, piszę, raczej nie mam jakoś "ulubionego autora" na opowi, Poza opowi czytam głównie Jonasza Koftę i Bardzo wszystkim polecam :)
Anonim
02.05.2015
Powinny być
Czytam
Piszę
Twoje
Janusz Radwański
Anonim
02.05.2015

Czytając ławki na dworcu
!janurz | poezja / wiersz wolny

Czytając ławki na dworcu w Sędziszowie Małopolskim

,,Mój stary ma pałę jak twój dziadek oborę, wieśniaku''
I numery telefonów z dopiskiem ,,daje dupy'',
i daty wagarów, i dużo miłości, imiona, ksywki,
tyle życia, że nie wiem, jak te ławki je dźwigają,
tyle życia, że nie wiem, jak te ciała je unoszą,
ponoszą i opanować ich niepodobna.

Tyle życia, z którym jeszcze nie wiadomo, co zrobić,
a nikt nie podejrzewa nawet, że najprawdopodobniej
trzeba je będzie po prostu dożyć aż do samej śmierci,
ale już przeczuwają ziemię na horyzoncie, kapitanie.
Można tylko rzucić się w wiry i liczyć na to,
że chociaż któryś krąg fal kiedyś komuś opłucze stopy
albo przynajmniej pryśnie w oko.

,,Nie było was na świecie, gdy zbierałem kapsle z Judą Marcepanem''.
Zapisuję, żebyście wiedzieli, że ja też
tu byłem.
Majeczuunia
02.05.2015
Powinny być
Czytam
Piszę, ale rzadko
Moje :P A tak na poważnie to wiersze Duśki są fajne :)
Kochanowskiego chętnie czytuję
Sileth
02.05.2015
Oczywiście, że powinny
Czytam
Nie umiem takich cudów napisać >-<
Jakoś nigdy nie zwracam uwagi kogo są... Czytam dla samej treści :)
Niezbyt
Neli
02.05.2015
Moim zdaniem powinny być, bo lubię je poczytać. Sama nie umiem napisać wiersza i nie ciągnie mnie do tego. Na Opowi.pl wiele fajnych wierszyków czytałam, różnych autorów ;)
Vasto Lorde
02.05.2015
Powinny być
Czytam
Nie piszę
Na opowi jest parę osób których wiersze bardzo mi się podobały
Poza opowi rzadko czytam wiersze, a jeśli już to nie mam ulubionego autora.
NataliaO
02.05.2015
Fajnie, że są tu wiersze
Sama nie umiem pisać, raczej jak coś wpadnie do głowy to krótka nostalgia albo przemyślenie.
Wiele osób czytałam na opowi, parę Pisarzy na tej stronie ma talent i lubię ich czytać.
Osobiście kiedyś bardziej czytałam wiersze, teraz nie zaglądam. I nie mam ulubionego autora.
KarolaKorman
02.05.2015
Nie mam nic przeciwko.
Wszystkie czytam.
Sama też wstawiam tu wiersze, odkąd tylko się pojawiłam na opowi.pl.
Tu warto przeczytać wszystkich.
Innych nie czytam (myślę o jakiś wieszczach, czy coś w tym stylu) :)
Anonim
02.05.2015
Mam coś przeciwko.
Czytam.
Sam piszę, głównie do konkursów.
Wiersze na opowi, które widziałem, jakoś mnie nie chwyciły. Lubię Baczyńskiego, Tetmajera, Pana Cogito (Herberta).

Czemu mam coś przeciwko? Z samej racji nazwy portalu - opowi.pl. Rozumiem, że ludzie chcą dzielić się poezją, a ja sam purytaninem jeśli chodzi o zasady nie jestem, ale zdecydowałem się wierszy nie umieszczać, gdyż jest to portal skupiony na prozie. Typ oraz sposób zaprojektowania strony dosłownie wypluwa wszystko w jednym ciągu tytułów, a ludzie liczący na prozę napotykają wtedy na wiersz.
Są portale poświęcone specjalnie poezji, gdzie można otrzymać specjalistyczną krytykę względem ich tworzenia. Jeśli chodzi o opowi.pl - jeśli ktoś chce umieszczać swoje wiersze, to miło byłoby, gdyby to robił w osobnym temacie na forum - lecz jestem pewien, że wtedy wykwitłoby nam wiele takich tematów jak "XYZ - POEZJA".

Powyższa wypowiedź jest tylko i wyłącznie moim zdaniem.
Anonim
02.05.2015
Ja wrzucam poezje nie przypisując jej żadnej kategorii, w ten sposób chyba nie robię zamieszania
Amy
02.05.2015
Zgadzam się ze Ślepcem. Na Opowi raczej wierszy nie czytam, bo żaden z tych, które przeczytałam, jakoś specjalnie mnie nie zachwycił. Moim zdaniem powinna być oddzielna kategoria dla poezji, choć zrozumiałabym admina, gdyby jej nie utworzył, bo to przecież portal przeznaczony do umieszczania prozy. Ale nie będę miała okazji zrozumieć, ponieważ admin nie zaszczyca nas swoją obecnością, a o działaniu nie wspomnę.
Prue
02.05.2015
Dobrze jest poczytać jakiś wiersz. Nic nie mam przeciwko. Sama nie piszę, ale chętnie poczytam. Kilku tu ma talent do dobrych wierszy.
T. Weasley
03.05.2015
Zdecydowanie warto wstawiać na opowi swoje wiersze, chociaż ja akurat tego nie robię. Ale z chęcią poczytam.
Tajemnicza...
03.05.2015
Powinny być, czytam, pisze. Czytam wiersze Nithael, Lady, DuŚka :)
lady
03.05.2015
Powinny być czytam, pisze í sie sama poprawiam dzięki niektórym komentarzom
Angela
03.05.2015
Zdecydowanie tak. Nie piszę, ale z przyjemnościom czytam : )
DuŚka ^.^
06.05.2015
Ja osobiście wstawiam tylko wiersze :) i uważam, że powinniśmy się nimi dzielic , również ujęły mnie Wiersze Kochanowskiego, Cypriana Norvida i Josifa Brodskiego :) Czytam wiersze Nithaela który od czasu do czasu wstawi wiersz i zachwyci prostym przekazem oraz Ktokolwiek :)
truedreamer
23.07.2016
Może ktoś powiedzieć, jak dodaje się wiersze? Tak samo jak opowiadania, czy inaczej?
Nuncjusz
23.07.2016
tak samo
i wybierasz kat wiersze
Worldovsky
20.06.2018
Dobrze się czyta teksty Justyski, pasji, Tjeri kalaallisut i puszczyka na opwi. Ciekawie, barwnie i chwilami intrygująco.
Pozdrawiam :-)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji