Wspólne opowiadanie- inaczej. Zagadka i zabawa.

riggs
25.05.2017
Nie byłoby w tym pomyśle nic oryginalnego, bo widziałem, że to już było. Efekty były fajne tylko zauważyłem, że w trakcie zabawy wykruszali się uczestnicy, a zostawali przeważnie ci najlepiej piszący.

Proponuję zatem wspólne pisanie inaczej.
Podejrzewam, że na moją propozycję musi wyrazić zgodę moderator, ponieważ nie do końca wiązałoby się to (na początku) z jawnym pisaniem na opowi. Cel zabiegu, który zaraz przedstawię jest taki, żeby absolutnie nikt nie zniechęcił się do zabawy tracąc wątek, pomysł, czy widząc, że ktoś inny lepiej pisze.

Ilość uczestników jest nieograniczona, nieważny jest staż i umiejętności- zaproszeni są absolutnie wszyscy- Okropny też jeżeli zechce. Nieważna jest ilość znaków, długość zdań czy ilość błędów ortograficznych ,składniowych itp.

Nie będzie ocen, jury, gwiazdek ani hejtu.

Do rzeczy:
1, Zabawa trwa 2 tygodnie od poniedziałku począwszy.
2. Pisać może każdy bez zgłaszania się na jakąś listę, ale musi po tekście zostawić swój nick- poniżej wyjaśnię po co.
3.Każdy z uczestników raz dziennie może dodać od trzech do ośmiu zdań. Każdego dnia tylko raz.
4. Akcja dzieje się we współczesnych czasach.
5. Główni bohaterowie to Eustachy i Hermenegilda, pozostali dodawani są dowolnie bez ograniczeń.
6.Fabuła nie istnieje, każdy pisze co chce tylko nie w pierwszej osobie (ja) .
7. Dozwolone są wulgaryzmy, ale niedozwolone są treści pedofilskie, rasistowskie, obrażające godność człowieka.

Teraz najważniejsza rzecz wymagająca Waszej zgody, być może i zgody admina, ponieważ nie wiem czy jest to zgodne z zasadami portalu.
Chciałbym zrobić to po pierwsze po to, żeby jak napisałem nikt się nie zniechęcił, a po drugie dla lepszego efektu końcowego zabawy. Więc:
Zakładam specjalnie w tym celu konto mailowe, na które będziecie codziennie wysyłać napisane kwestie- w ten sposób nikt nie wie co napisał poprzednik czy poprzedniczka. Wysyłać możecie ze swoich lub fikcyjnych kont jednorazowych.

Po dwóch tygodniach zbieram to wszystko i bez żadnych poprawek wklejam w edytor całość tak jak leci.
Wiem, wiem, że to będzie z dupy, bez ładu i składu, ale wtedy dopiero zacznie się zabawa.

Każdy z uczestników, który podpisywał się Nickiem, będzie mógł z tej bezładnej, bezsensownej- podejrzewam, że śmiesznej plątaniny treści ułożyć własne opowiadanie, bazując na jakimkolwiek fragmencie, lub spróbować poskładać to w sensowną kupę, nawet napisać o tym wiersz, raperski tekst... co komu wpadnie do głowy.
I na to będą kolejne dwa tygodnie.

Myślę, że może to być fajna przygoda, bez górnolotnych aspiracji.
Teksty komentujemy, ale bez stosowania literackiej, profesjonalnej krytyki. Pomagamy sobie zwracając uwagę na błędy, ale nie stosujemy ocen.
Możemy po wszystkim zrobić z tego bitwę, ale głównie chodzi o zabawę, śmiech i absurd.
Kto wie, może ktoś stworzy z tego arcydzieło literatury polskiej...

Najważniejsza jest Wasza zgoda na utworzenie przeze mnie dedykowanego maila. Po skończeniu 1 etapu każdy z Was dostanie na życzenie do niego hasło i będzie mógł sprawdzić czy czegoś nie zmieniłem lub czy kogoś nie pominąłem.

Po pierwszym etapie haslo to na życzenie dostanie także Admin.

To wszystko i niech się dzieje co chce.
Zapraszam do zabawy wszystkich, także tych, którzy na mnie jechali, bo nie da się ukryć, że są to dobrzy pisarze i poeci (także r.ż.) i szkoda żeby ich zabrakło.
Pozdrawiam
Nuncjusz
25.05.2017
Nie rozumiem, po co Ci do tego Admin?
Nuncjusz
25.05.2017
Z tutejszym adminem raczej ciężko się dogadać, jak chcesz admina słuchającego głosów userów to zapraszam na Antresolę, to nowy portal literacki założony przez jednego z opowijczyków
http://antresolakulturalna.pl/
Neurotyk
25.05.2017
Riggs, trochę zawiła i enigmatyczna zabawa. Powodzenia jednak:) Osobiście teraz w żadnej zabawie na Opowi nie będę brał z powodu wyjazdu. Odpadam z niezależnych ode mnie przyczyn. Miło, ze działasz:)

Pasja
25.05.2017
Nuncjusz ja z tutejszym Adminem jakoś nie mam kłopotów. O co proszę to zaraz mam odpowiedź. Nie wiem dlaczego tak wam się trudno dogadać
Enchanteuse
25.05.2017
Riggs, fajny pomysł. Zgadzam się z Neuro, że zawiły i dlatego też mam do Ciebie jedno pytanie.
Jeżeli to jest historia, to musi mieć jakiś początek. Rozumiem, że Ty rzucasz jakichś parę zdań, a każdy uczestnik rozwija je później według własnego pomysłu. To znaczy, że każdy uczestnik MOŻE stworzyć swoje Opowiadanie, z tych paru zdań dodawanych dziennie. I potem z tych kilku(nastu?) historii tworzy się jeden wielki misz-masz.
Czy dobrze zrozumiałam?
Nuncjusz
25.05.2017
Pasja no to może Ty nie masz z nim kłopotów. Cała reszta ma i mówię to z pozycji usera, który już tu chwilę jest
Może też wiele zależy od tego o co się go prosi. Widocznie sama zmiana nicku go rajcuje, w przeciwieñstwie do innych, bardziej tu potrzebmych zmian
Nuncjusz
25.05.2017
Poproś go np o to, by tu user mógł cokolwiek samodzielnie usunąć. Począwszy od swoich tekstów, poprzez wątki, posty i komentarze, a skończywszy na własnym koncie.
Powodzenia
motomrówka
25.05.2017
Riggs, myślę sobie, że limit znaków w tych zdaniach powinieneś dać.Zabawa zabawą, ale ostatnio Neuro wrzucił tekst, który miał 4 zdania i prawie 4 tys znaków. Nie mówię, że każdy tak zrobi, ale zdania mogą być różne. Jeśli po dwóch tygodniach zbierze się "dzieło" dlugie na 200tys znaków i wrzucisz to w całości - kto to ogarnie? Zwłaszcza że będzie to jeden, beztroski bełkocik.
riggs
25.05.2017
Dziękuję za rady, pytania ogarnę wieczorem i oczywiście czekam na Wasze sugestie. Skoro ma być to wspólna zabawa to także wspólne decyzje. A z Adminem chodziło mi o to czy wstawienie tu maila i namawianie ludzi, żeby na niego wysyłali swoje prace nie jest niezgodne z założeniami czy regulaminem portalu. Reszta później. Pozdrawiam wszystkich i czekam na więcej osób.
Nuncjusz
25.05.2017
Adminem to Ty sie w ogóle nie przejmuj. Traktuj go tak jakby nie istniał
Adam T
25.05.2017
To tak jakby układać jeden obrazek z puzli z różnych pudełek. Już samo w sobie jest tak absurdalne, że się chętnie zabawię :)
Ale te limity do zdań to dobry pomysł. Na przykład: od 3 do 8 zdań, 100 znaków max. Jeśli się nazbiera z jednego tygodnia 50 tys, to zwariujemy :)
Pasja
25.05.2017
To ja też czekam na zabawę ze słowem. Limit powinien być. Dobry ten pomysł z kontem, bo nie będzie bałaganu.
Pan Buczybór
25.05.2017
Do naprawdę dobry pomysł. Limit znaków na pewno się przyda, żeby chociaż trochę ogarnąć chaos nad tym wszystkim. Zabawa może być przednia, więc z chęcią bym wziął udział. Powodzenia Riggs.
Vita
25.05.2017
To jest fajny pomysł tylko ten limit znaków by się przydał.
Neurotyk
25.05.2017
Przesuwam start tańców na 20-20.30.

Baj
Neurotyk
25.05.2017
Sory. Zabladziem
Nuncjusz
25.05.2017
wiebłądziem
riggs
25.05.2017
Pokrótce- kilka odpowiedzi:
USTALAMY LIMIT- zdanie do 20 wyrazów max- w znakach wchodzi interpunkcja.
POCZĄTEK- będzie mój, ale też utajony. Dlaczego?- Jeżeli napiszę, że Eustachy jest łysy- to wszyscy będą podążać tym śladem, jak napiszę, że poleciał w kosmos- wszyscy będą pisać o kosmosie itd. Mogą być parą, mogą się nie znać, mogą się nienawidzić. Ktoś będzie chciał pisać horror, ktoś romans, sensację... Spoko.
CODZIENNE PISANIE- nie jest wymogiem, ALE jeżeli któregoś dnia nie napisałem to następnego nie nadrabiam tylko limit obowiązuje- tak jak z antybiotykiem.
UTRATA WĄTKU LUB CHĘCI- piszący może zmienić fabułę w dowolnym czasie, gdyby zapadł się w "czarną dziurę".
Niejednokrotnie się zdarza, że nie wiemy co dalej, albo stwierdzimy, że dupa, dupa... No to lecimy od początku. Nie łamać się!

Pierwszy powód mojego pomysłu już przedstawiłem. Jest jeszcze drugi.
Widuję czasem/czasami nowe osoby, które chcą pisać i mają świetne pomysły- natomiast warsztat kuleje. Początki nie są łatwe, niektórzy mają 14 lat. Wtedy, aż mnie korci żeby napisać " ja ująłbym to tak...". Niejednokrotnie sam napisałbym cały ich tekst od nowa. Ale to byłoby nie w porządku, poza tym to ich prawa autorskie. Zbyt mocne poprawianie zmotywuje tylko jedną- może dwie osoby na dziesięć. Reszta zrezygnuje nie wierząc w siebie.
Nie komentuję zatem negatywnie ich starań, czytam to sercem, pomijając resztę. Wszystko zaczyna się od pomysłu, a na warsztat jest czas i trening. Milion razy to lepsze niż piwo na klatce, czy codzienność w grach komputerowych.

Jeżeli macie jakieś pomysły odnośnie zasad pisania- chętnie zobaczę.
Jeżeli coś co ustaliłem budzi Wasze wątpliwości lub nie zgadzacie się z powyższymi regułami- piszcie.

Nie każdy nowicjusz wchodzi na forum. Starzy wyjadacze - wiadomo.
Może zastanówmy się jak zwerbować nowe osoby do zabawy? Może opublikować to również w formie jakiegoś opowiadania?

Dziękuję Wam za zainteresowanie i sugestie. Chciałbym założyć maila w poniedziałek o porze nieokreślonej, ale jeśli będzie Waszym zdaniem coś do dopracowania to troszkę przesuniemy.
Dlaczego?
Dlatego, że to jest zabawa, nie ma złych pomysłów, a razem można lepiej się bawić niż samemu.
Neurotyku- wracaj prędko- dwa tygodnie to sporo. Możesz zawsze skorzystać z telefonu.
Detektyw prawdy też jest zaproszony.
Do jutra
Neurotyk
26.05.2017
Za trzy miechy wracam:) Ale będę w miarę możliwości udzielal się na Opowi.

Część postów została ukryta (9)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Neurotyk
29.05.2017
córo szczęścia:}
Neurotyk
29.05.2017
córo szczęścia:}
Pasja
29.05.2017
Rigss nie bardzo wiem o co biega czy cdn do zdania
Eustachy czeka na swoją ..
Idzie Bolek i Lolek...
Neurotyk
29.05.2017
Riggs, wytłumacz w 3 żołnierskich zdaniach.

Usystematyzuj wiedzę o zabawie.
Nuncjusz
29.05.2017
Baczność, spocznij!
Pierdnij, odpocznij!!!
Neurotyk
29.05.2017
Za Nuncjuszem panny sznurem:)
Nuncjusz
29.05.2017
Za Nuncjuszem wanny z pluszem
Neurotyk
29.05.2017
Za Nuncjuszem las(ki) z buszem...
Nuncjusz
29.05.2017
a za Neurem srogo pierdłem
Pasja
29.05.2017
Boże jaka tutaj miłość wzajemna się rodzi
Nuncjusz
29.05.2017
Buczborze
Nuncjusz
29.05.2017
Planujemy potomstwo. Jakies propozycje imion?
Pasja
29.05.2017
Adolf
Pasja
29.05.2017
A córka Menstruacja
Nuncjusz
29.05.2017
Nie Adolf, to oklepane, lepszy Period
tribia
29.05.2017
Syn Uwiąd, wnuczka Menopauza, wnuk Przekwit, płód Aborcja.
Pasja
29.05.2017
Może na N, niech już rodowód będzie.
tribia
29.05.2017
Nitrocyj.
Neurotyk
29.05.2017
Nitek
Pasja
29.05.2017
A kto będzie karmił bobaski
tribia
29.05.2017
Nieomyt Nurozwa
Narkop Nietwa.
:).
Pasja
29.05.2017
Nekrolog
Nuncjusz
29.05.2017
Ja, bo mam wielkiego cyca
Neurotyk
29.05.2017
Nekrolog super:)
tribia
29.05.2017
Karmić bobaski będą parówki, a później będą je wpierdalać. Narcystyczny kanibal.
Neurotyk
29.05.2017
Ja szczupły jestem i boję sie Nuncja ciała...
Pasja
29.05.2017
Damy radę
Neurotyk
29.05.2017
Porzygam się
Nuncjusz
29.05.2017
Riggs sie ucieszy jak zajrzy do swojego wątku. Tyle twórxczych pomysłoów
Neurotyk
29.05.2017
I zesram
tribia
29.05.2017
Nekrolog Naboczny
Nekrofil Nabrzeżny
Nuncjusz
29.05.2017
równocześnie?
Pasja
29.05.2017
Nocnik vel kaczka
tribia
29.05.2017
Tak, jeszcze Niecedzony Naciek.
Neurotyk
29.05.2017
Nie spamujmy wiec. U Okropnego tylko trochę spamowalismy
Pasja
29.05.2017
A ja już wrzuciłam
tribia
29.05.2017
Nadmarznięty Narzędnik.
Nuncjusz
29.05.2017
Napletek i koniec spamu :)
tribia
29.05.2017
Koniec, bo stulejka :).
riggs
30.05.2017
tak jest!
riggs
30.05.2017
Ale się rozpisaliście, tylko nie tam gdzie trzeba, no ale jedziemy dalej...
Łapa
31.05.2017
Według mnie pomysł zajebisty. Ciekawe co z tego będzie
riggs
03.06.2017
Szczudracz i Pasja. Dziękuję. A reszta??? Szkoda. Ale i tak będzie wesoło. No, jeszcze ponad tydzień. Dołączajcie, zapraszam.
Neurotyk
03.06.2017
Napisałbym bym ,ale nie mam czasu. Dałem znać, żebyś wiedział, że są inni zainteresowani, w tym ja właśnie, ale, jak pisałem, brak czasu. W Okropnego zabawie wziąłem udział też tylko raz – z tego samego powodu.

Powodzenia!
riggs
04.06.2017
Szkoda, z Twoim polotem byłoby jeszcze ciekawiej
Enchanteuse
04.06.2017
Też bym dołączyła, chociaż mój polot pozostawia wiele do życzenia, ale jak narazie trzeba zająć się pracą zaliczeniową na polski :)
Pasja
12.06.2017
Jak opowiadanie, chyba dobiega kuchni końcowi
Pasja
12.06.2017
**ku
riggs
12.06.2017
Jak wrócę wieczorem do domu to będę wklejał
Neurotyk
12.06.2017
Kopiuj/wklej

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji