Z GÓRY SKAZANA NA POŻARCIE GRUPA WALCZĄCYCH

Wena
19.07.2015
Zapraszam wszystkich odważnych do zapisywania się i aktywnej działalności w grupie walczących z niechlujności językową, zalewem błędów ortograficznych i umieszczaniem „pseudo opowiadań” na portalu opowi.pl
Wpisowe:
– tysiąc dobrych chęci tygodniowo
Wkrótce, każdy odważny otrzyma legitymację członkowską i identyfikator, uprawniający do pozbawionego skrupułów komentowania i krytykowania złych opowiadań.

Zapraszam, nie licząc na wielką frekwencję
Wena
NataliaO
19.07.2015
Czy to nie jest już przesada. I nikt nikogo nie pożre za wytknięcie błędów jeśli robi się to z jakimś taktem i szacunkiem, z resztą nikt nie pisze doskonale.
Już o tym forum zrobiłeś, nie wystarczy.
Robiłam to zanim, to było modne :v
Johnny2x4
19.07.2015
Ej! Co się tu dzieje? To już z szósty bezsensownie założony wątek...
NataliaO
19.07.2015
dokładnie
Anonim
19.07.2015
Ja tam mam bekę XD
NataliaO
19.07.2015
Jest tu wiele osób, które piszą dobre komentarze mające czegoś nas nauczyć. Nie będę wymieniać osób, bo może sobie ktoś nie życzy, ale komentują nie robiąc takiego zamieszania.
Johnny2x4
19.07.2015
Tu ewidentnie potrzeba moderatora. Sam jestem na forum w redakcji dla której pisze. Jest przynajmniej spokój. Tym też bym mógł się zaopiekować. Jakkolwiek to brzmi.
Anonim
19.07.2015
A tak na poważnie - serio? To jest portal dla amatorów. Jak dla mnie ocenianie po ŚMIESZNYCH błędach typu przecinki, kilka ortów itd. zniechęci jedynie wiele osób do pisania, a szczególnie, że niektórzy wymieniają błędy z wielkim bólem dupy. W ogóle cała sytuacja jest tragiczna. Śmiać się? Płakać? Nie wiem XD
Chyba spakuję oficjalnie swoje nożyczki do walizki i poszukam miejsca gdzie indziej. Krytyka tutaj robi się zabawna. Zanim napisze się koma trzeba powiedzieć o tym na forum? Serio? Jeden wątek był - wystarczy.
xnobodyperfectx
19.07.2015
Nie pożre? U mnie już jedna osoba się nie liczy z moim zdaniem i mam kolejnego cichiodajnego hejtera. xD Bo skrytykowałam. :D
NataliaO
19.07.2015
Johnny to robi się już dziwne, nie smaczne. A dla mnie coraz bardziej każdy chce każdemu wejść na głowę, by się wybić.
Drassen Prime
19.07.2015
Pierdzielenie... Jeśli ktoś ma się tutaj wymądrzać i krytykować innych, to niech robi to po cichu, komentując opowiadania, a nie wygłaszając całemu światu reprymendę na temat poprawności językowej. Też nie lubię błędów i nie lubię "pseudo-opek", ale ten temat, Wena, to już przesada. Nie wywołujmy głupiej wojny pomiędzy robiącymi błędy, a tymi, którzy uważają siebie za mądrych i piszących lepiej od innych. Równi i równiejsi? Niech ludzie robią, co chcą, więc jeśli chcesz coś zdziałać, komentuj i poprawiaj innych, Wena, pod ich opowiadaniami, jasne? Pozdrawiam.
NataliaO
19.07.2015
Nie wszyscy są tacy Aga.
NataliaO
19.07.2015
Jedna mądra osoba. Zgadzam się z Drassenem.
Anonim
19.07.2015
Szczerze mówiąc to ja mam ochotę rzucić w co niektórych nożyczkami, bo widać, że im się w dupach poprzewracało ;D
Johnny2x4
19.07.2015
Ja nigdy się tu nie udzielałem w sposób taki, żeby się wybić. Mi wybicia nie potrzeba. Dołączyłem do tego portalu, aby zamieszczać tutaj swoje pomysły w formie krótkich opowiadań. Zgadzam się z tobą Natalio - to się robi dziwne... mam wrażenie, że ten portal jedzie po równej pochyłej. Niestety.
NataliaO
19.07.2015
Każdy chyba zaczyna uważać się za pisarza do potęgi entej, że tak powiem.
Ten portal ma pomagać pisać, a nie zjawiłem się i piszę super.
To zaczyna brzmieć jakby Ci co robią błędy, mylą się mieli odejść, bo tu powinni zostać sama elita.
Halo! Ludzie mamy sobie pomagać, a nie gnoić. A to zaczyna się tak właśnie robić.

Mamy tu osoby, które krytykują Ślepca, Eklera, Jared, Xnobody, Kijanka itp. oni jakoś nie robili wielkiej afery tylko normalnie krytykują. Nie rzucali się na nikogo. A to teraz to się robi nagonka!

Jeśli ktoś się obraził, że go wymieniłam przepraszam.
Drassen Prime
19.07.2015
Swego czasu mialem pod soba kilku kumpli (bez skojarzeń, Shiro XD) i "władałem nimi" było okej, dopóki nie powiedzieli mi, że nic nie robię, a potem wytknęli, że wymagam od nich za dużo. Nie zrozumiałem tego, ale teraz, kiedy Opowi się stacza, zrozumiałem. Z ludźmi długo dobrze nie można, bo niestety w dupie im się przewraca i spiskują, obgadują, wytykają błędy. Tacy są ludzie. "Świata nie zmienisz, wiedźminie" ~ Vernon Roche, mądra słowa mądrego człowieka. Więc musimy od czasu do czasu plunąć na kogoś jadem, a potem się z nim pogodzić. Taka nasza natura, niestety. Wielu się nie zgodzi, ale czas na zmiany. Jakie? Każdy powinien mieć wolność słowa i nikt nie powinien osądzać drugiego. Koniec kropka, chociaż to spowolniłoby ten rozrost prostaty, wrzoda zwanego "upadkiem Opowi"... Albo już pierdolę od rzeczy, bo jest noc? XD
Dobra, ja idę robić to, do czego ta strona jest przeznaczona. Do pisania opowiadań! Pozdrawiam x2
Johnny2x4
19.07.2015
Pozdrawiam :)
Anonim
19.07.2015
Drassen Dominator XD
NataliaO
19.07.2015
Pozdrawiam. Dobrze mówi.
Anonim
19.07.2015
Ja popieram przede wszystkim ciebie, Nat XD
Marinaaa8
20.07.2015
Owszem niekóre osoby, zamieszczają na portalu :psełdo opowiadania: czyli np jakieś gry, loginy czy co kolwiek , aby tylko popisać się przed kolegami . Jednagże uważam też że ten portal ma i dobrych pisarzy . Czytając niektóre opowiadania , wiersze naprawde nie dowierzam że napisał je amator. Portal rozwija naszą wyobrażnie , kształtuje w pewnym sensię osobowość , pozwala na wyrobienie sobie stylu i jeszcze pare innych zalet , których nie wymienie bo dobrze wiecie o co mi chodzi .
Wiadomo że nigdy na żadnym portalu czy to na opowi.pl czy gdziekolwiek inndziej , nie bedzie zupełnej zgody, my jesteśmy różni , mamy inne poglądy a świat nigdy nie bedzie jednolity.
Dziękuje
:)
Dobrze kochani. O co tyle krzyku ;)?
Nie poklaskujmy sobie na wzajem, tylko niech każdy zajmie się tym, na czym zna się najlepiej.
Wena chciała wyjść z inicjatywą, a wy ją(go) zbesztaliście za śmieciowy wątek. Jest tutaj masa śmieciowych wątków, których nikt się nie przyczepiał. Jakieś swatania, nie swatania. Wiele wątków się dubluje, więc też można nazwać je śmieciowymi.
Ten nie był taki najgorszy, bo miał coś na celu, a nie "dodam watek, bo dodam wątek"
Marinaaa8
20.07.2015
Wow , za kogo ty się wogule uważasz , czy tu jest napisane jakiego rodzaju wątki można dodawać.
Oprócz tego na opowi nie ma czatu ,więdz jakoś musimy sobie radzić. Jezeli uwazasz watki za smieciowe , to niekomentuj, nie czytaj , nie oceniaj.
Niby każdy wątek ma być o pisaniu , poezji , ulubionych autorach . Ciekawe ile wtedy było by opowiczów .
:)
Jeśli to było do mnie, to proszę przeczytaj mnie jeszcze raz i jeśli ponownie dojdziesz do wniosku, że określam tematy wątków, jakie mogą być dodawane a jakie nie, to proszę przeczytaj, to co napisałam jeszcze raz.
A później jeszcze kilka razy, aż w końcu poddasz interpretacji cały mój post, a nie tylko jego wybrany przez siebie fragment.
Senezaki
20.07.2015
Wena, nie przesadzaj! Takie tematy są bez sensu.
Wena
20.07.2015
Odpowiadam na niektóre wypowiedzi:
NatalioO – „Już o tym forum zrobiłeś, nie wystarczy.” – Nie, nie wystarczy.
Johnny2x4 – „Ej! Co się tu dzieje? To już z szósty bezsensownie założony wątek...” – A jakie są sensowne wątki Twoim zdaniem? To ma być portal literacki, więc sprawa błędów jest chyba jak najbardziej z sensem.
Johnny2x4 – „Tu ewidentnie potrzeba moderatora.” – Z tym zgadzam się w 100%
Shiroi – „…ocenianie po ŚMIESZNYCH błędach typu przecinki, kilka ortów itd. zniechęci jedynie wiele osób do pisania,…” – No cóż, może nie ma zniechęcić, ale zmusić do większego zaangażowania i przemyślenia tego, co się publikuje. A nazywanie „ortów”, ŚMIESZNYMI, to już naprawdę zakrawa na bezczelność z Twojej strony. Wspominałem Ci już o tym coś na ten temat, ale widocznie nie rozumiesz co czytasz. „Krytyka tutaj robi się zabawna.” – To Twoim zdaniem stawianie „5” za teksty z „bykami” aż boli, jest w porządku?. Ja nie widzę tu nic zabawnego.
NataliaO – „dla mnie coraz bardziej każdy chce każdemu wejść na głowę, by się wybić.” – Jeśli piłaś do mnie, to bardzo się mylisz.
Drassen Prime – Wojny często doprowadzały do uporządkowania zbytniego „robienia co się chce”, więc…
Johnny2x4 – „ten portal jedzie po równej pochyłej. Niestety.” – No, niestety
Konstruktywna KIJANKA – Chyba jedyna osoba, która zrozumiała o co mi chodzi. Czytająca ze zrozumieniem, czego ważkość zaznaczyła w jednym z wpisów.
Senezaki – „Wena, nie przesadzaj! Takie tematy są bez sensu.” – A, co? Mam tu zakładać jakiś wątek randkowy?
Podsumowanie: Jedna wypowiedź świadczyła o zrozumieniu moich intencji. Pozostali z was naprawdę nie czytają ze zrozumieniem. Bardzo mi przykro z tego powodu.
Anonim
20.07.2015
Sorasy Wena, ale wolę świetne opowiadanie z błędami niż beznadziejne bez owych błędów. Jak boli w oczy - spoko. Jadnak Sakalowi dałeś wczoraj jeden na co z pewnością nie zasługiwał, bo widziałam już na tym portalu większe błędy, większe byki, takie które naprawdę raziły w oczy, a Ty się przebudziłeś dopiero teraz.
Wniosek - oceniasz niesprawiedliwie.
Tyle ode mnie - chyba naprawdę czas spakować nożyczki do walizki i poszukać miejsca gdzie indziej.
Ekler
20.07.2015
Ja jestem jak najbardziej za wytykaniam ortow. Z dwóch prostych przyczyn: 1) zaoszczędza to autorowi szukania 2) jak ktoś cały czas się nas ,,czepia" to w końcu dla świętego spokoju, sami zaczniemy się pilnować.
Pamiętam, jak kiedyś Amy pod moimi tekstami zostawiała po sobie całą listę z brakującymi przecinkami. Dzięki temu sam nie musiałem ich szukać i nabywałem wiedzy, czego unikać na przyszłość. Teraz jestem sam z siebie zadowolony, że Amy już nie musi zostawiać po sobie pogromu.
Anonim
20.07.2015
Też jestem za wytykaniem takich błędów, jednak nie za ocenianiem za nie. Sama mam problem z przecinkami, ale pewna osoba powiedziała bym na razie skupiła się na czym innym, a reszta przyjdzie z czasem. Pozwólcie, że posłucham nie was a tej osoby.
Ekler
20.07.2015
Dzisiaj w nocy dodałem tekst na spiocha i spodziewałem się, że będą w nim błędy, które poprawie rano( jak tylko dopadnę się do kompa). Karola nawet kilka mi wytkneła, a ja sam znalazłem jeszcze pare. A to wszystko dzięki temu, że kiedyś się mnie o to czepiano. Dawniej też nie zwracałem uwagi na przecinki, a teraz dzięki temu portalowi mogę się pochwalić o wiele lepszym skillem :-P
Anonim
20.07.2015
Urzekające, doprawdy. Ja wolę słuchać tamtej osoby i nikt mi tego nie zabroni.
Ekler
20.07.2015
To była kontynuacja mojego 1postu - jestem na tel i nie chciałem, żeby mi się skasowało, bo mój tel nie zawsze jest mi posłuszny.
Klaudia, to nie było kierowane do Ciebie. Nie denerwuj się bez powodu, zawarliśmy pakt milczenia i staram się go przestrzegać.
Mówiłem ogólnie o wytykaniu błędów.
Nie mam nic do twoich tekstów. Nie komentuję, nie czytam i nie oceniam, bo skoro nie chcesz rad i krytyki, to po co mam marnować swój i twój czas?
Anonim
20.07.2015
Chcę ad i krytyki, ale nie od twojej paczki, bo niestety już się na nich poznałam.
Anonim
20.07.2015
rad*
NataliaO
20.07.2015
Mało się odzywam. Ja naprawdę nie odzywam się jak nie mam powodu, jak mnie to jakoś nie kłuje w przyślepawe oczy. Ale Wena gdy przeczytałam ten wpis:

Zapraszam wszystkich odważnych do zapisywania się i aktywnej działalności w grupie walczących z niechlujności językową, zalewem błędów ortograficznych i umieszczaniem „pseudo opowiadań” na portalu opowi.pl
Wpisowe:
– tysiąc dobrych chęci tygodniowo
Wkrótce, każdy odważny otrzyma legitymację członkowską i identyfikator, uprawniający do pozbawionego skrupułów komentowania i krytykowania złych opowiadań.

Zapraszam, nie licząc na wielką frekwencję
Wena

DLA mnie brzmiało to jak wypowiedzenie wojny głupkom, którzy nie umieją pisać. I trzeba ich tępić. A nie pomagać.
Zgadzam się z tym co pisze Ekler trzeba sobie pomagać, wytykać błędy. Ale to co teraz zaczyna się dziać to jakiś jeden wielki chaos. Nawet Ekler rozumie słowo "pomoc", a Ty zaczynasz bardziej od zniszczenia osoby piszącej.
Ja tak to dobieram.



" Pozostali z was naprawdę nie czytają ze zrozumieniem. " - Czytam ze zrozumieniem. Jednak ja czytając zwracam uwagę na każde słowo jeśli dla mnie wydaje się ono źle dobrane lub w pewien sposób krzywdzące dla osób mogę się wypowiedzieć.

Slugalegionu
20.07.2015
Wena - pokazanie ortów zachęca, ale dawanie pały za dwa orty w tekście zniechęca.
Ekler
20.07.2015
Ia tam nieczytauem teko tegzdu i niefiem o jagi hoci ale jeźli wyklontau on jag ten komentasz to tesz morze daupym za nieko jeten bes wsklentu na treźdź :D
LinOleUm
20.07.2015
^Ohgod jak to czytam to mi w głowie szumi XD
Btw. Racja, krytyka (najlepiej konstruktywna) jest spoko, byle by nie zniechęcać nią innych. Różnie to ludzie odbiorą, jedni będą cicho i przyjmą, a inni będą robić gównoburze o czyjeś dobre rady.
Neli
20.07.2015
Moim zdaniem każdy powinien wyrażać swoje zdanie pod przeczytanym tekstem, bo przecież jak przeczytacie sobie książkę to opinie są różne. Są książki bardzo krytykowane, a są też bardzo wychwalane. Dodając opowiadanie każdy musi liczyć się ze zdaniem tych, którzy to czytają. Wytykanie błędów, pisanie co się komu nie podoba jest jak najbardziej dobre. A osoby,które zostaną skrytykowane powinny się z tym pogodzić, a nie odpłacać się tym samym. Poza tym nie każdy umie pisać, więc albo się stara i robi to, co lepsi mu doradza, poprawia błędy, rozwija się, zacznie czytać więcej, brać przykład z wybitnych pisarzy, książek, albo nara. Przecież nic na siłę. Nie każdy ma talent. Ja bardziej sugeruję się komentarzami pod moim opowiadaniem, a nie ocenami, bo nie zawsze mogą być sprawiedliwe, np. z zazdrości jak to się coraz częściej zdarza. Ja na swój profil zapraszam wszystkich i chcę poznać wasze opinie te dobre i te niedobre. Nie będę się obrażać ani zaniżać komuś specjalnie, bo to jest żałosne. Bez urazy.
Neli
20.07.2015
Jeśli chodzi o błędy ortograficzne to powinniśmy się starać, aby ich nie było, bo co to za problem zajrzeć do słownika? A tekst bez błędów o wiele lepiej się czyta, niż z błędami.
Neli
20.07.2015
Moim zdaniem ten wątek nie jest bez sensu. Raczej denerwują mnie typu: swatanie, albo jakieś gry, czy numer GG. -,-
Senezaki
20.07.2015
Oh, Wena, pamiętaj, ze jestem choeryczką, lepiej mnie nie wkurwiaj. Proszę :) Nie chcę znowu wrzeszczeć, dla Twojej świadomości. To nie hejt, ale stwierdzenie faktu.
MrJ
20.07.2015
Mam wrażenie że gry odnoszą się też do naszego RP. Wydaje mi się jednak, że RP ma sens, skoro używamy w nim wyobraźni i uczymy się pisać spontaniczne dialogi
Vasto Lorde
20.07.2015
Senezaki, to znaczy że Twoich tekstów lepiej nie krytykować, a wręcz omijać je z daleka? :x
Senezaki
20.07.2015
MrJ, tutaj się z Tobą zgadzam.
Senezaki
20.07.2015
Vastoooo.
Przecież wiesz. Oceniajcie je, ja już jestem Oazą Spokoju :D
Senezaki
20.07.2015
*OAZA SPOKOJU TRYB ON*
Vasto Lorde
20.07.2015
xD uff, bo już się bałem :D
Senezaki
20.07.2015
Spokojnie, ja to już się postaram żyć normalnie XD Możecie nawet z Tego żartowa XD Na Lin Wypróbowałam XDDD
Wena
21.07.2015
Senezaki, nie używaj wobec mnie wulgarnych słów, bo to zwyczajnie nieładnie i świadczy o braku kultury. A to, że jesteś choleryczką absolutnie Cię nie usprawiedliwia. Jak większość wypowiadających się, nie rozumiesz widocznie o czym piszę. Cóż, poziom opowi.pl spada coraz niżej. Przykro.
MrJ
21.07.2015
Akurat popieran wene. Tlumaczenie sie choleryzmem nie usprawiedliwia wulgarnosci. Wiecie kto jest cholerykiem? Ja. I klne tylko jak sie porzadnie wkurze. Wiec Sene, radze poczytac czym jest choleryzm i nie tlumaczyc sie caly czas z tego i tym.
Senezaki
21.07.2015
Cóż. Jedyne co mogę zrobić, to przeprosić.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji