Zainteresowanie sobą

DeJotGie
12.05.2016
Chciałbym zwrócić na siebie uwagę, a właściwie na swoją twórczość :D
Tylko tyle :P
O-Ren Ishii
12.05.2016
To spoko.
Arysto
12.05.2016
Chamska reklama jest dobra tylko w wykonaniu Krzysia Gonciarza.
Angela
12.05.2016
To może i Ty sam bądź łaskaw zainteresować się tekstami innych, a i oni pewnie do Ciebie zajrzą.
Kolejny pępek świata się znalazł? Coś w rodzaju czytajcie i wielbcie twórczość moją?
No bez przesady : (
Jared
12.05.2016
Nie wiem, co ty sobie, kurwa, wyobrażasz? Bezczelnie zaśmiecasz już zaśmiecone forum swoją śmieciową, chuja wartą twórczością wierszowaną. I pewnie myślisz, że masz pointy Norwida albo Baczyńskiego? Otóż nie. Jesteś typowym przeciętniakiem, jak większość z nas. Nie wiesz nawet, że przed myślnikiem stawia się spację. Z czym do ludzi? Dwa wiersze oparte na anaforach(prymitywnych skądinąd) i co? To już? To tyle? Na jednym wydechu wymienię 20 userów lepszych warsztatem i wyobraźnią, którzy nie dziadują o publikę, tak jak to robisz ty. Tak więc panie "głodny poeto i wariacie" nie potrafisz, nie pchaj się na afisz. I z łaski swojej nie zaśmiecaj forum swoim atencyjnym gównem, żegnam ozięble. Nie pozdrawiam.
Angela
12.05.2016
Jared oddychaj głęboko, bo się jeszcze zapowietrzysz : )
Jared
12.05.2016
No wkurwiłem się, myślałem, że ten gatunek userów udało się skutecznie wytępić jakiś czas temu. - -"
Angela
12.05.2016
No co Ty, one nie zdychają, ten gatunek przeżyje wszystko, żadna zaraza mu nie straszna : D
Jared
12.05.2016
Na pierwszej-lepszej stronie wyleciałby na kopach, a tak będzie tu jego gówniany wątek wisiał do usranego końca wszechświata.
Angela
12.05.2016
Mi to się marzy, żeby admina reanimować, a nuż by chłopina ożył, żwawym ruchem zdarł pajęczynę
z oczu i przystąpił do działania. Tyle tylko, że marzenia rzadko się spełniają : C
Niepasteryzowany
12.05.2016
Niestety to tak nie działa, DeJotGie. Najgorzej skomleć o komenty.
TeodorMaj
12.05.2016
Ło matko! Patrzcie! Ja tu jestem! Komentujcie mnie! Oceniajcie! Serio? Żal kropka pl!

DeJotGie zacznij czytać! CZYTAĆ! Czytać teksty innych autorów, komentuj, a wierz mi, że też poczytają Twoje teksty i jeśli zechcą, pozostawią komentarze.
Tyle w temacie.
Łowczyni
13.05.2016
Właśnie. :)
Najpierw czytaj, komentuj i oceniaj innych pisarzy, a wierz mi - z reguły odwdzięczają się tym samym.
DeJotGie
13.05.2016
Nie bądźcie interesowni. Coś za coś, a nic z własnej woli. Ja nie mam zamiaru czytać i udzielać się po to by jakoś się pokazać i może sobą zainteresować. Jak czegoś chcę to nie czaję się i czekam tylko od razu to piszę. Najlepiej być fałszywym i komentować innym by tylko się pokazać. Liczyć na nich, że może domyślą się, zechcą i wejdą.
A co do kolegi i komentarzu na temat myślnika to pragnę zauważyć, że w wierszu budowa należy do autora i skąd wiesz, że to nie było planowane? (akurat nie było i dzięki za zauważenie tego, ale jednak nie naskakuj tak, bo nie wypada)
DeJotGie
13.05.2016
Ale miło, że się zleciało trochę główek :P
Nożyczki
13.05.2016
Z tego, co zauważyłam, tutaj nie ma logicznych reguł związanych z popularnością, więc nie zrażaj się i rób swoje ;)
MrJ
13.05.2016
Komentowanie innych falszywe? Wut? Andrzej! Cos sie spi###lo! A tak powaznie, ja sam malo czytam, wiec wiem, ze maja racje, trzeba czytac zeby cie czytali. Albo byc totalnie zajebistym, ale na tym portalu to z dwie glowy. Poza tym, nie badzcie interesowni, powiedzial facet po stworzeniu watki tylko po to, by zabezpieczyc swoj interes. A teraz uwaga, puszczamy korek.

Jak mnie wkurwia, ze chcialo ci sie stworzyc ten post. Liczac wszystkie znaki ktore napisales, mogles dac trzy komentarze, a tak wyprodukowales spi###ny post, ktory nic nie wnosi, narobiles sobie wrogow, a twoja opinia spadla do poziomu -2. Gratuluje, zostales oficjalnym Łosiem Opowi.
60secondsToDie
13.05.2016
To chyba miało brzmieć fajnie, oczekiwałeś tysiąca odpowiedzi pokroju "Haha, już lecę". Coś nie pyknęło, zazwyczaj tak się dzieje przy takowych sprawach.
Arysto
13.05.2016
DJG - największy problem w tym, że ten post jeszcze by przeszedł, gdyby twoje prace czymś się wyróżniały. Jakością, wartością, tematem. Tymczasem przypominają mi takie typowe raczkowanie człowieka, który chce sobie popisać wiersze - ot, rymowanki bez większej wartości, równie dobrze mogłyby być wycięte z jakichś rapowych tytulików. Brutalnie szczerze - są mdłe i nie mam ochoty wracać.
Do jebnięcia takiego posta potrzebne jest jednak coś więcej niż tylko jebnięcie wiersza. A nie widzę, byś obecnie się wybijał nad poziom.
Angela
13.05.2016
Pdpisuję się pod Arysto i Mr J dwoma rękami, skrobnąłeś raptem trzy wierszyki, poprawne, ale
nic ponadto. Wyjaśnij mi z łaski swojej, co jest w nich takiego nadzwyczajnego, wartego poklasku
i podziwu ze strony innych użytkowników portalu. Gdybyś raczył ruszyć dupsko z piedestału, na którym sam się usadziłeś, dostrzegłbyś, że jest tu wielu lepszych od Ciebie i nie skamlących
o komentarze.

Część postów została ukryta (58)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Nuncjusz
17.11.2017
O! Jestem na liście :)
Riggsa nie trzeba reklamować, bo on ostatnio i tak wszystko wygrywa, bitwy znaczy. Znaczy i tak go czyta większość tubylców :)
Okropny
17.11.2017
Skoiastel, skąd ten nick w ogóle?
Skoiastel
17.11.2017
Z głowy, kompletny zlepek. Bardzo chciałam, żeby zaczynał się na S i kończył na "el". ;) Bo wcześniej było "Resteriel", jak grałam w pewne MMORPG, ale gra mi się zaczęła źle kojarzyć.
Kiedyś mi ktoś napisał na ocenialni, że zerżnęłam z Wiedźmina, ale nigdy go nie czytałam/widzialam/grałam w niego, także ten... ;)
Nuncjusz
17.11.2017
To trzeba było se wziąć i wymyślić Sznycel! A nie takie nie wiadomo co
Nuncjusz
17.11.2017
Ty Sznyclu!
Okropny
17.11.2017
Tego się wymówić nie da w polskim, sko-i-as-tel

Sznycel, Serdel, Strudel...

Sznycel faktycznie lepiej. Strudel najlepiej. Sztrucel.
Skoiastel
17.11.2017
"i" jest długie w wymowie.
Sko'j'astel.
Z czym problem? O.o
Okropny
17.11.2017
W polskim jest mało podobnych wyrazów, choćby podobnie brzmiących, słowo bez źródłosłowu, niby to tolkienowskie, niby punkowe, takie zupełnie niepasujące do osoby, bardziej zlepek sylab jak oznaczenie silnika czy coś takiego
Okropny
17.11.2017
Patrz

Sko - samorządowe kolegium odwoławcze
I - łącznik
As - najlepszy
Tel - skrót od telefonii lub telekomunikacji

I masz skoiastel jako jednoosobową firmę telekomunikacyjną, która wygrała samorządowy przetarg
Okropny
17.11.2017
Tak to dla mnie wygląda, obco, nieprzyjemnie, tak sucho, jakby nie człowiek wymyślił na trzeźwo

Wiesz, jak się wymyśla imiona dla rasowych zwierząt?
Trochę z ojca, trochę z matki, numer miotu, coś tam, i nagle zostaje Ci Wurcymbał (5) Ratflix z matki Wurfilii (4) rex i ojca Cyrymbała (3) flex z ...
Niemampojecia96
17.11.2017
A ja na nietrzeźwo wymyślam najlepsze w swoim mniemaniu rzeczy, Okropny :<. W sensie pseudoliterackim, nie rzyciowym, co jasne.
Skoiastel
17.11.2017
Okropny, daj żyć.
Źródłosłowa nie ma i to akurat na plus, polskie nie będzie, przyjemne też nie musi wcale, bo to imię postaci pewnej sesji i gry MMO, na pewno nie z Ziemi, a co dopiero z Polski.
Okropny
17.11.2017
Offtopujesz, Nimpa
Okropny
17.11.2017
Daję żyć, dyskutuję
Okropny
17.11.2017
Dla mnie jest tak nieprzyjemne dla ucha i nieestetyczne, że z automatu mam minusy na kogoś, kto takie coś wymyślił, czy tego chcę czy nie, man

A jestem najbardziej tolerancyjną osobą, jaką znam
Skoiastel
17.11.2017
Na szczęście nie musisz mieć na mnie plusów ;)
Okropny
17.11.2017
Ej, mieszkamy w tym samym powiecie

A tak na serio, to słowo na mnie działa jak WIKTOR, albo KONRAD

po prostu nie do przeżycia
Niemampojecia96
17.11.2017
Wiktor nie do przyjęcia, ale Wiktoria - wporzo. Dyskutuj z artystą Okropnym, zrozum go :).
Okropny
17.11.2017
Akcent, juz Ci tlumaczylem, nie rob z siebie takuej niegumowanej
Okropny
17.11.2017
Niegumiastej
Okropny
17.11.2017
Niekumatej
Okropny
17.11.2017
Niekumkanej
Skoiastel
17.11.2017
Nasz powiat ma ponad 100 tyś osób i naprawdę nie zależy mi na opinii nawet jednej dziesiątek, a co dopiero... No.
Skoiastel
17.11.2017
dziesiątej*.
Okropny
17.11.2017
Ale jak to akcentować w ogóle? Jak wymawiać? Jak odmieniać?
Niemampojecia96
17.11.2017
Okropny, jesteś specyficzny. Ja Cię lubię, wiesz to.
Ale jesteś dziwaczny: Wiktor - ostro nie. Wiktoria - tak, tak.
A Konrad dlaczego nie?

Moje ulubione imię męskie to Borys. Piękne imię. Nie znam żadnego Borysa. Nikt mi nie zdążył tegoż imienia obrzydzić. Ochrzciłam tak jedego bohatera jednego gówna, które kiedyś uważałam za dzieło rzycia, a później mi na szczęście to uważanie przeszło na okoliczność mierności tegoż szajsu.
Skoiastel
17.11.2017
Akcentujesz standardowo, jak to trzysylabowe słowa (akcent na środową), wymawiasz fonetycznie z długim j', nie odmieniasz.
Skoiastel
17.11.2017
*środkową. Coś jest dziś nie halo, zmęczenie mnie bierze, dużo literówek.
Lecę spać ;)
Tanaris
17.11.2017
W sumie Borysa mam tylko jednego w rodzinie, ale mało co się spotyka takie imię, a może się mylę?
W każdym bądź razie innych nie znam.
Tanaris
17.11.2017
Może kiedyś spotkam jeszcze :p
Okropny
17.11.2017
Ale skoJAstel brzmi tak nienaturalnie... Galadriela - odmienia się. Anduril - odmienia się. Kili, Fili, Futermelok - odmienia się. Skojastel - nie. Bez sensu. Przeciez Greg - z Gregiem, Horace - z Horace' em albo z Horacym, nawet Petr - z Petrem.

A Skojastel nie. Bez sensu.

Czyżby było jak z Meryl, Cher i Adele? Nieodmienialne imiona żeńskie?

Dlaczego nie odmienia się imion żeńskich a męskie tak? Dlaczego nie idziemy z Greg i Meryl?
Dobry pomysł na artykuł, pomyśl o tym.
Skoiastel
20.11.2017
Pytasz, dlaczego nie odmienia się imion żeńskich, a męskie tak, a prawda jest taka, że istnieje grupa imion żeńskich i męskich odmienialnych oraz grupa imion żeńskich i męskich, które nie odmieniają się wcale. Czym jest to uwarunkowane? Dwoma kwestiami: państwem, z którego pochodzi imię/nazwisko/nazwa własna, oraz zakończeniem imienia/nazwiska/nazwy własnej (ostatnia litera/sylaba fonetyczna/pisana). Dodatkowo dochodzą jeszcze wyjątki od reguł, a tych jest sporo.
Naprawdę SPORO.

Na przykład nie odmienia się wcale imion oraz nazwisk męskich zakończonych (w wymowie) na samogłoskę "u" i część "e", np. Nehru albo José (ale! francuskie André odmieniamy według wzorca przymiotnikowego, czyli: Andrégo). Albo nie odmienia się nigdy francuski François, ale francuski Louis już tak. I pewnie przy części zasad zgodziłabym się, że faktycznie są bez sensu (bo dałoby się to wszystko ładnie ujednolicić) ale to nie zmieni faktu, że – no, cholera, niestety – istnieją, ktoś je ustalił i trafiły w obieg.

O artykule pomyślę, ale jest to tak rozległy temat, że jak podejmę się kwestii nazw własnych, imion i nazwisk: polskich, angielskich, niemieckich, francuskich, włoskich, hiszpańskich, węgierskich, łacińskich, greckich i jeszcze bór wie jakich, to skończy się na tym, że będzie to najnudniejszy artykuł ever. Do tego niżej będzie trzeba pisać o tych nazwach, które nie pochodzą z danych krajów, ale mają dane zakończenie na jakąś literę/sylabę... A na samym dole jeszcze wyjątki od reguł, które opisałabym wyżej... No nie, chyba nie mam takich nerwów i mam co robić z wolnym czasem. :)
Łatwiej podrzucić wstępny link do PWN-u. https://sjp.pwn.pl/zasady/IX-Pisownia-nazw-wlasnych;629595.html, a kwestie, których tu nie poruszono, po prostu na bieżąco wysznupywać sobie w sieci samodzielnie.

A jeżeli dalej o samą Skoiastel chodzi, to źle do tego podchodzisz.
Traktujesz tę nazwę jako typowe imię i tak chciałbyś je odmieniać. Pieszczotliwą "Skoię" można, no bo kończy się na "a", ale z pełną nazwą jest trochę gorzej. Wprawdzie kończy się toto wymyślne coś na zagraniczne "el", które de facto się odmienia (np. nazwa osobowa Rimmel – Rimmela), ale tylko... w wersji męskiej.
Na dodatek jest nie jest to typowe imię, a bardziej tytuł nadworny dwóch różnych postaci fantastycznych z dwóch światów, nieznajdujących się na ziemi (pierwszy to Eflicki Gaj Narachelstyński, więc mieliśmy Skoiastel – przedstawicielkę rasy elfickiej w starej rozgrywce MMO; później Skoiastel pojawiła się w sesji RPG jako postać z Avenheim, czyli królestwa podniebnego). Tak więc tutaj w ogóle odpadają jakiekolwiek próby odmiany – nazwa niepolska, nawet niezagraniczna.
Swoją drogą cieszę się, że gdzieś tam napisałeś, że brzmi obco i nieprzyjemnie dla ucha. Akurat do charakterów obu dam pasowało wtedy idealnie. I o ile Skoiastel z Avenheim jeszcze by się zdrobnić pieszczotliwie pozwoliła, bo nie lubiła konwenansów, a nawet poszłaby z tobą na piwo korzenne, tak Skoiastel z Elfickiego Gaju kazałaby się przepraszać i błagać o litość albo od razu nasłałaby najemnych, by cię złapali i zamknęli w jakimś lochu za zniewagę. ;)
Okropny
20.11.2017
Myślisz, że odzwierciedla to twój charakter?
Skoiastel
20.11.2017
W obu postaciach na pewno znajdą się jakieś cechy, które są mi i bliskie, i dalekie. Chociażby Skoia z Avenheim miała cholerne problemy z orientacją w terenie, a Skoiastel-elfka lubiła koty. Na tym też zabawa w aktorstwo polega, żeby każdej postaci dać coś z siebie.
Teraz już minęła kupa czasu, obie są gdzieś tam zlepkiem wspomnień, a ja przywiązałam się do samej zmyślnej nazwy, z której byłam daniej dumna, bo według mnie nie brzmi wcale tak tragicznie. Więc została tylko Skoiastel Trzecia, ta amatorka-literatka w sieci.
I skończmy już o mnie. ;)

Mam się zapytać w rewanżu, Okropny, czemu jesteś Okropny? :D
Skoiastel
20.11.2017
*dawniej.
Okropny
20.11.2017
Tracę przy bliższym poznaniu, robię fatalne pierwsze wrażenie i zawsze mówię to, co myślę.
I strzelasz z łuku!!!
Niemampojecia96
20.11.2017
Nie tracisz przy blizszym poznaniu, "huju zbanczony" <3.
Okropny
20.11.2017
A co ma okropność do łuku?

Tracę, mówię rzeczy niewygodne, zmuszam do myślenia i nie toleruję głupoty i lenistwa umysłowego.
Karawan
20.11.2017
No to nie pieprz, że tracisz z powodu mówienia co myślisz. Tracisz, bo nie tolerujesz - to jest klucz, a nie otwartość wypowiedzi. To co Ty uznajesz za lenistwo ( czy jesteś wg siebie w stanie udowodnić jako lenistwo) nie musi nim być. To samo dotyczy głupoty. Jest poważna szansa, że Ci to przejdzie, bo zapomniałeś "zapodać", ze jestes refleksyjny i sam myślisz. ;)
Niemampojecia96
20.11.2017
"No to nie pieprz, że tracisz" - to, to.

Wiercic - nie znaczy tracic.

I tez trzea miec skilla, zeby mi choc wywiercic to, co wywierciles, choc najmocniejsze wiertlo bylo na okolicznosc nieporozumienia, ale pamietaj, ze ja jestem jak sto osiem dawidow I tego sie czymajmy.

I chce zdjecie tego miejsca poczty, ktore uwazasz za najbardziej nieslychane.
Niemampojecia96
20.11.2017
Bo moze zaloze drugie konto "Poczta Polska", dam zdjecie Twojej poczty na avv I bede tam wrzucac wszystkie covery Dawida o poczcie.

Taka konwencja.
Okropny
20.11.2017
To już wiadomo, dlaczego okropny?
Niemampojecia96
20.11.2017
E tam. Sorry, ale Ty wgl nie jestes przerazajacy.
Pozbawiony pieknego rysu zla (nagrobek z rysunkiem psa), Ty nie jestes przerazajacy, jestes
Wiercacy.
Okropny
20.11.2017
Okropny nie znaczy tylko przerażający
riggs
21.11.2017
Skoiastel, przepraszam skleroza starcza, Okropny też ciekawy do poczytania.
Czas mnie strasznie gania a ja go w dupę kopię i znajdujęchwilę dla Was,ale to owiele miej niż bym chciał.
Maurycy dziękuję, ale nie jest moim celem wygrywanie konkursów tylko pisanie dla ludzi.
Wczoraj kolega z piaskownicy powiedział,że podczas imprezy opowiedział o moim pisaniu innym znajomym ( nie chwalę się tym ) - małżeństwu, które znam ponad 20 lat.
Podobno - od szukania do szukania, przy którymś z tekstów moja serdeczna koleżanka - żona kumpla z jednej klatki i szkoły gdzieś tam otarła łzę. Nie pytałem przy jakim tekście i pewnie nigdy nie zapytam, ale to jest moje 20 baniek.
Może być chleb suchy, ale radości, że to pisanie ma sens nie da się przeliczyć na pieniądze.
riggs
21.11.2017
Mam jeszcze gdzieś nick Alex Rain, ale do tego chyba nikt się nie dokopie...
riggs
21.11.2017
mój synek oblał laptopa i spacja czasem nie kmini
riggs
21.11.2017
Okropny - prawda w ryja. Przynajmniej nie jesteś obłudny i fałszywy. Ja zawsze mialem gdzieś "co ludzie powiedzą"

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji