Poprzednie częściKsięga Rodzaju 1,1-10
Pokaż listęUkryj listę

Księga Rodzaju 36,6-11

"Potem Ezaw (brat bliźniak Jakuba z jednego rodu Sema) zabrał żony swoje (z dwóch rodów Chama i Sema) i synów swoich, i córki swoje (potomków z dwóch rodów Chama i Sema), i wszystkich domowników swoich, i stada swoje, i wszystko bydło swoje, i całe mienie swoje, które nabył w ziemi kanaanejskiej (przeklętych potomków Kanaana, syna Chama), i udał się do kraju Seir (i zamieszkał na pogórzu Seir), z dala od Jakuba, brata swego (z jednego rodu Sema)" "Majątek ich bowiem był tak wielki, że nie mogli mieszkać razem, ziemia zaś, w której przebywali, nie mogła ich pomieścić z powodu dobytku, który posiadali" Czyli majątek Ezawa i Jakuba bowiem był tak wielki, jak Abrahama i Lota, bratanka Abrahama, że nie mogli mieszkać razem (Rdz 13,6), ziemia zaś przeklętych potomków Kanaana, syna Chama (Rdz 9,25), nie mogła ich pomieścić, braci bliźniaków z jednego rodu Sema, z powodu wielkiego dobytku, który posiadali, nie mogli mieszkać razem Ezaw i Jakub bracia bliźniacy z jednego rodu Sema, jak Abraham i Lot z jednego rodu Sema, z powodu wielkiego dobytku, który posiadali, nie mogli mieszkać razem (Rdz 12,5) "Ezaw zamieszkał na pogórzu Seir. Ezaw to Edom" Czyli Ezaw brat bliźniak Jakuba z jednego rodu Sema, zamieszkał na pogórzu Seir, z powodu wielkiego dobytku, który posiadali nie mogli mieszkać razem Ezaw i Jakub bracia bliźniacy z jednego rodu Sema. Ezaw brat bliźniak Jakuba, to Edom - czerwony, jak góry Seir, na pogórzu których zamieszkał "Oto wykaz rodów Ezawa, praojca Edomitów na pogórzu Seir" Czyli oto wykaz rodów synów Ezawa, podzielonych w rodzie i plemieniu Ezawa, praojca Edomitów - czerwony na pogórzu Seir, na którym zamieszkał "Takie są imiona synów Ezawa: Elifaz, syn Ady, żony Ezawa, Reuel, syn Basematy, żony Ezawa" Czyli takie są imiona synów Ezawa, podzielonych w rodzie i plemieniu Ezawa: Elifaz z dwóch rodów Chama i Sema, syn Ady z jednego rodu Chama, żony Ezawa z jednego rodu Sema, Reuel z dwóch rodów Sema i Chama, syn Basematy z dwóch rodów Sema i Chama, żony Ezawa z jednego rodu Sema "A synami Elifaza byli: Teman, Omar, Sefo, Gatam i Kenaz (z dwóch rodów Chama i Sema, którzy się podzielili w rodzie i plemieniu Elifaza)" (Rdz 36,6-11)

Średnia ocena: 0.0  Głosów: 0

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (3)

  • kalaallisut 17.04.2018
    Pochodzenie imienia Bogusław
    Imię Bogusław jest pochodzenia starosłowiańskiego i oznacza: ten, który sławi Boga.
    Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Bogusława jest 29 kwietnia.
    Imię Bogusław jest przykładem staropolskiego, złożonego, osobowego imienia dwuczłonowego, które jest reliktem pogańskich imion używanych we wczesnym średniowieczu przez Słowian. Składa się z członu Bogu- („Bóg”, „Boga”, ale pierwotnie „los, dola, szczęście”) oraz -sław („sława”). Być może znaczyło pierwotnie „ten, który sławi los”, a później „sławiący Boga”. Witold Taszycki zaliczył je do grupy najstarszych polskich imion osobowych.
    Jest to jedno z niewielu słowiańskich imion, które są znane we wszystkich językach słowiańskich.

    Z matki obcej: krew jego dawne bohatery,

    a imię jego będzie czterdzieści i cztery

    Adam

    Przypisywac sobie rolę mistycznego zbawcy, a więc narodowego Mesjasza-Chrystusa.

    "Kto wie, czy jeśli zamilkł, to nie dlatego, że rzeczy tak palącej nie mógł dopowiedzieć do końca, zrzucić maski, która zżerała mu twarz, że w swej 'egomesjanistycznej' koncepcji musiał posługiwać się szyfrem. Musiał zaś dlatego, że w oczach współczesnego społeczeństwa polskiego rodowód taki uchodził – uchodzi dziś jeszcze w pewnych jego kręgach – za wstydliwy."
  • kalaallisut 17.04.2018
    czterdziestym czwartym mogłaby być osoba z tzw. mocno postawiona fazą Skorpiona. Polska też jest związana z ta fazą( Jak Feniks z popiołów czyli odzyskanie niepodległości 11.11.1918 –gdy Słońce było w fazie Skorpiona). Liczba 44 oznacza Skorpiona również i z innej strony 4+4=8 ( Skorpion). Wniosek jest jeden albo będzie to osoba z mocno zaznaczona fazą Skorpiona albo Raka.
  • kalaallisut 17.04.2018
    11.11.2018

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania