Kubek

Kubek. Zwykłe słowo. Jednak bardzo ważne. Pytacie czemu? Więc wyjaśniam. Otóż taki, wydawać by się mogło, zwyczajny kubek pełni bardzo ważną rolę. Zastanówcie się. Każdy go ma. Prawda. Każdy jest inny. Też prawda. Jaki jest z tego wniosek? Kubek określa osobę. Jej styl, ulubiony kolor, poziom wtajemniczenia w tajnej sekcie. Jednak wiele osób nie zwraca na to uwagi. Czemu?

Po prostu nie każdy bierze to na poważnie. Czy tak nie jest? Przecież to naczynie. Takie same jak talerz czy miska. Jednak kubek ma jedną zasadniczą cechę odróżniającą go od innych naczyń. Chwila przerwy budująca napięcie. Mamy go ze sobą wszędzie. W domu. W pracy. Na wycieczce. Podczas ataku krwiożerczych zmutowanych papug. W skrócie: jest wystawiony na widok innych osób. Tak samo jak nasza fryzura czy ubrania. A przecież odzież dobieramy. Z kubkami powinno być tak samo. Posłużę się tu wymyślonym przeze mnie fragmentem jakiejś mądrej księgi: " W czasach dawnych, za panowania Jana III Sobieskiego w polskich dworach szlacheckich narodziła się moda na bogato ozdobione i wyszukane kubki i filiżanki. Były sprowadzane z najdalszych krajów. Posiadały piękne wzory oraz niekiedy były przyozdabiane złotem i srebrem." Dochodzimy do wniosku, że kubki to bardzo ważny element naszego codziennego życia. Należy więc należycie o nie dbać oraz dobierać je do swojego charakteru. Dziękuję za uwagę. Mam nadzieję, że wyniesiesz coś z tego tekstu.

 

 

Pan Buczybór 2016

Średnia ocena: 4.8  Głosów: 12

Zaloguj się, aby ocenić opowiadanie

Komentarze

 • Elizabeth Lies dwa lata temu
  Dla mnie kubek jak kubek. Czy wypiję z tego czy z tego bez różnicy, więc sory tekst do mnie nie trafił, chociaż źle napisany nie był. Zabrakło mi jakiegoś bardziej "życiowego" przekazu, ale ok, szanuję pomysł. Nie oceniam.
 • Pan Buczybór dwa lata temu
  Przekazu zabrakło, bo to taki mały eksperyment. Szanuje twoje zdanie i dziękuję za wypowiedź.
 • Ziomek dwa lata temu
  "Podczasz ataku krwiożerczych zmutowanych papug "
  Co to kurwa jest !!! Fallout?!
  Pozatym kubek jest jak kubek może inaczej wygląda ale to nadal kubek.
 • Ziomek dwa lata temu
  Zostawię 4
 • Angela dwa lata temu
  Idę przeanalizować własny kubek, ciekawe co o mnie powie. Zostawiam 5 za pomysł : )
 • ausek dwa lata temu
  W kategoriach kubka nie analizowałam jeszcze siebie... Dobrze, że nikt nie wie, jak on wygląda. x P
 • Nuncjusz dwa lata temu
  To ja przeanalizuję fusy z kawy w swoim kubku :]
 • Pan Buczybór dwa lata temu
  Nikt nie broni
 • Julsia dwa lata temu
  Ja mam kubek z minionków i jestem dziecinna, strasznie. Dobrze powiedziane :D już zostawiłam ocenkę, ale zapomniałam zostawić komentarz. 5 ;)
 • Pan Buczybór dwa lata temu
  Serdeczne dzięki.
 • Niedoskonała dwa lata temu
  Zgadzam się z Autorem. Kubek to ważna rzecz. Mam swój ulubiony do kawy w domu i drugi, zupełnie inny w pracy. Tylko ja mogę ich używać, mogą mieć styczność tylko z moimi ustami. W przypadku herbaty to obojętne, piję ze szklanki. Fajny tekst!
 • Julka2001 dwa lata temu
  hhahha cała prawda o kubku, w dodatku świetnie opisana, pięć
 • Bio dwa lata temu
  Super tekst, bardzo ciekawy i zachęcający do czytania. 5. A i na pewno nie jestem teraz w kuchni i nie analizuję moich kuków.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania