.

.

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 2

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (4)

  • Pasja 14.02.2017
    Wspomnienia na podstawie powieści pacyfistycznej napisane w dwudziestym pierwszym wieku i autor ma chyba więcej lat niż Remarque. Szesnaście lat i sześć tygodni w piekle i wiek do tyłu. Bismarck twierdzil, że nie ten co napada jest winny, tylko ten co nie potrafi się bronić. Ale czy tak naprawdę jest? Smutny i nasuwający wiele pytan o jutro. 5. Pozdrawiam serdecznie
  • Mieszkaniec 14.02.2017
    Zgadza się! Mam szacunek do Remarque'a, bo potrafił zachować godność w czasach terroru. A tę powieść napisał zaledwie w dwa tygodnie i stała się światowym bestsellerem. To się nazywa hit!!! Podobał mi się też jego styl. Pozdrawiam!
  • Freya 14.02.2017
    Ta książka była śmiałą wypowiedzią antywojenną na ówczesny czas, ale pomimo tego dalsze dzieje napisały jeszcze gorszą historię. Vonnegut w Rzeźni... nasmarował, że pisanie przeciwko wojnie, to jak być przciwko lodowcom, a i to też straciło już swoją wymowę. Heyka ;)
  • Mieszkaniec 14.02.2017
    Ludzkość jest zdolna do rzeczy wielkich, ale niestety, za Goyą można także powiedzieć: "Gdy rozum śpi, budzą się demony". Jeżeli ludzie pozwalają chorym na władzę realizować chore pomysły, to świat staje na przepaści. Można sobie także zadać pytanie, czy Ludzkość osiągnęła już taki cywilizacyjny poziom, że zaczęła się uczyć na swoich błędach? Sądzę, że należy docenić fakt, iż mądre działania w Europie sprawiły, że kolejne wojny między największymi mocarstwami były niemożliwe przez dziesięciolecia i wciąż są mało realne. Europa chyba nie miała w nowożytnej historii tak długiego okresu spokojnej egzystencji (oczywiście były problemy z Bałkanami, ale był to lokalny konflikt). Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania