Objaśnienie alternatywnego uniwersum "Krucjaty"

Jak zapewne wiecie, od pewnego czasu publikuje na tej stronie moje opowiadanie osadzone w alternatywnym uniwersum Warcrafta. No właśnie, alternatywnym. Jakoś nigdy nie podkreśliłem, że moje fanfiction nie jest oparte na kanonie. Każdy, kto zna trochę świat Azeroth, pewnie dziwił się, że Nocne Elfy walczą z ludźmi. Chciałbym teraz wtajemniczyć was w "Święte Imperium" (alternatywne uniwersum mojego autorstwa, w którym osadzona jest "Krucjata"), i przedstawić różnicę między nim a orginałem.

 

Linia czasowa świata kanonicznego i alternatywnego rozdziela się tuż po Wojnie Starożytnych(choć już wcześniej postacie są nieco inaczej zbudowane). W orginale, po utworzeniu Drzewa Świata, Nocne Elfy stają się strażnikami północnego Kalimdoru, izolując się od świata na 10 000 lat. W "Świętym Imperium" jednak, Tyrande wskrzesza Imperium Kaldorei, jakie znane było czytelnikowi z dzieł Richarda Knaaka, zmieniając tylko centrum władzy, i usuwając monarchię oraz szlachtę.

 

Różnice między kanonem a moim uniwersum:

 

-Tyrande Whisperwind jest kompletnie inną postacią. W "Świętym Imperium" jest ona genialnym politykiem, potrafiącym kontrolować masami. Jest zimna, wyrachowana, i bezwzględna. Nic nie powstrzyma ją przed osiągnięciem jej celów.

 

- Zretconowana relacja między Tyrande a Illidanem. To Arcykpałanka manipuluje młodszym bratem Stormrage, aby ten odtworzył studnie. Zrobiła to, by mogło powstać Drzewo Świata, którę dało Kaldorei wielką moc. Kozłem ofiarnym zostaje Illidan, lecz w dyktatorce budzi się litość, i w ostatnim momencie zmienia wyrok z kary śmierci na dożywotni areszt domowy w luksusowych warunkach.

 

- Zamiast półnagich amazonek patrolujących las, Imperium Kaldorei ma do dyspozycji Legiony, czyli zawodową armię, wzorowaną na wojsku Bizancjum.

 

- Maiev Shadowsong nie jest strażniczką "zdrajcy", lecz wodzem jednego z legionów.

 

- Imperium Kaldorei podbija większą część Kalimdoru, ustanawiając na sawannach i pustyniach liczne ufortyfikowane twierdze.

 

-Zakon Sióstr Elune posiada swoje własne siły zbrojne, czyli "Armie Elune". Elitarna jednostka, złożona wyłącznie z kobiet znana z bezwzględności i fanatyzmu.

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 1

Zaloguj się, aby ocenić opowiadanie

    Napisz komentarz

    Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania