Odgrzewany kotlet

Postanowili odgrzać starego kotleta z zamrażarki , będącego w 10-cio miesięcznej hibernacji.Wrzucili więc kotlecika na patelnie i odpali gaz, lecz akurat wtedy zaczął się pierwszy odcinek 40-stej edycji "Tryliarderów", czego odpuścić nie mogli(nawet na sekunde), ponieważ byli wielkimi fanami tego programu i zostawili kotlet samemu sobie.Kotlet się smaży i smaży, aż zaczął się przypalać, by w końcu zająć się ogniem, który następnie został wychlapany razem z olejem, pod wpływem potężnego wrzenia i zajął całą firankę, co spowodało powstanie potężnych płomieni.Firanka się spaliła, ale jeszcze zanim się spaliła, zdążyła upaść na podłogę gumolitową, by pomóc płomieniom uciec przed śmiercią naturalną i dać mu nowego żywiciela jakim miał być gumolit.Oczywiście gumolit z nieukrywaną radością przyjął niespodziewanego gościa do siebie i tą gościnność okazał niemal natychmiast, bo w minutę od zetknięcia się z ogniem.Domownicy natomiast byli tak zajęci pasjonującą rozgrywką w "Tryliarderach", że nie zauważyli nawet jak im się pali cała kuchnia i doszło to do nich dopiero wtedy, gdy poczuli swąd spalenizny w nozdrzach, lecz było już za późno, ponieważ zabawa z gumolitem znudziła się płomieniom, i bardzo szybko przerzuciły się na butle z gazem i gdy weszli do kuchni, butla cała zajęła się ogniem i zaraz miało dojść do eksplozji, co nastąpiło minutę później.Butla wybuchła a siła wybuchu strawiła wszystko dookoła siebie, domowników również, a wszystko przez jeden stary odgrzewany kotlet z patelni i w telewizji.

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 1

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (4)

  • Marian 28.03.2017
    Super! Stare kotlety we wszystkich wydaniach są szkodliwe.
    Uwagi:
    1. "...potężnych płomieni.Firanka się spaliła...". Po kropce kończącej zdanie musi być pauza. Dotyczy to wszystkich zdań a Twoim utworze.
    2. "...będącego w 10-cio miesięcznej...". W tekstach literackich raczej unikamy cyfr. Lepiej byłoby: "...będącego w dziesięciomiesięcznej...". To samo dotyczy zwrotu "...odcinek 40-stej...".
    3. "Wrzucili więc kotlecika na patelnie...". Na patelnię wrzuca się "kotlecik", a nie "kotlecika". "Kotlecika" nie będzie, gdy się spali.
    4. W kilku miejscach zamiast "ę" jest "e", np. patelnie, sekunde.
  • Badziew 28.03.2017
    Dzięki za konstruktywną krytykę
    Przyda się na przyszłośc.
  • Badziew 28.03.2017
    A do napisania tych bazgroletów skłoniła mnie kolejna odgrzewana seria "milionerów".
  • Anonim 28.03.2017
    elka powinna brać przykład z Mariana!

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania