*

*

Średnia ocena: 3.7  Głosów: 10

Zaloguj się, aby ocenić opowiadanie

Komentarze

 • Podoba mi się, chociaż jest parę błedów. :-)
 • Margerita dwa lata temu
  Witaj i dziękuję
 • Pan Buczybór dwa lata temu
  Błędów jest całkiem sporo:
  Włączyła sobie, więc muzykę disco polo i słuchając akurat zespołu Weekend i Ona tańczy dla mnie dziewczyna zabrała się za sprzątanie z podłogi pozbierała swoje rzeczy walające się dosłownie wszędzie i wrzuciła do kosza na brudną odzież. - to zdanie jest za długie. W sumie to są dwa zdania w jednym. Czyli zrobione na odwal. Powinno być:
  Włączyła sobie muzykę disco polo i słuchając zespołu Weekend i Ona tańczy dla mnie dziewczyna zabrała się za sprzątanie z podłogi. Pozbierała swoje rzeczy walające się dosłownie wszędzie i wrzuciła do kosza na brudną odzież.

  Książki pozdejmowała z półek i kurz starła później ułożyła je na powrót - powinno być:
  Pozdejmowała książki z półek, starła kurz i ułożyła je ponownie na miejscu.

  Jak była na wymarzonych wakacjach postanowiła zwiedzić miasto przechodząc na pasach na drugą stronę ulicy zza zakrętu wyskoczył motor. - powinno być:
  Jak była na wymarzonych wakacjach postanowiła zwiedzić miasto. Przechodząc na pasach na drugą stronę ulicy zza zakrętu wyskoczył motor.


  Podsumowując:
  Interpunkcja do poprawy. Jeszcze wskazówka: Zanim wstawisz opowiadanie przeczytaj je. Te błędy są tak rażące, że nie wierzę, że ich nie zauważyłaś. Piszesz i wstawiasz. Poświęć chwilę, żeby sprawdzić błędy.
  Ocena 3.
 • Margerita dwa lata temu
  Dzięki
 • Tina12 dwa lata temu
  Dziś ktoś mnie wyręczył z korektą :)
  Choć zgadzam się błędów jest sporo.
  Dlatego dam 4.
  I liczę na cd.
 • Margerita dwa lata temu
  dzięki
 • Ewoile dwa lata temu
  Na początek zaznaczę, że to pierwszy Twój tekst jaki czytam i obawiam się, że jednak do wcześniejszych części Przyszłej Wojowniczki nie zaglądnę.
  Pozwolę sobie wypisać błędy i to co zwyczajnie irytowało:
  - tytuł piosenki warto oprawić w cudzysłów, bo wygląda to jakby "Ona tańczy dla mnie" było nazwą innego zespołu, którego słuchała główna bohaterka
  - po wspomnianym wyżej tytule przecinek
  - Po słowie "sprzątanie" powinna znaleść się kropka
  - "Książki pozdejmowała z półek i kurz starła..." - zły szyk zdania, lepiej brzmiałoby "pozdejmowała książki z półek i starła kurz..."
  - przed "później" przecinek
  - "gdy miała, już go wysprzątany" - w ogóle nie wiem co autor miał na myśli
  - kolejny akapit to chyba dalsza część poprzedniego zdania, więc zrób coś z tym - albo umiejętnie je oddziel, albo złóż w całość.
  - przed "wyłączyła" przecinek
  - Po "porwania", które zresztą w tym miejscu brzmi tak dziwnie i sucho (nie dałaś żadnego epitetu, który nadałyby temu jakiegoś wyrazu np "felernego porwania" czy cokolwiek) powinna być raczej kropka
  - Lepiej brzmiałoby "otworzyła zeszyt" niż "zeszyt otworzyła"
  - "Dużymi literami napisała" albo po napisała dasz dwukropek, albo pamiętnik dasz w cudzysłów
  - To jest jej pamiętnik więc skoro przedstawiasz jego treść, powinnaś wszystko napisać w osobie pierwszej "zameldowałam się", a nie "zameldowala się"
  - Błędów z tego pamiętnika po prostu nie mam nawet siły wymieniać, mam gorączkę i czuję się jakbym odchodziła z tego świata, więc może ktoś inny mnie wyręczy. I nie rozumiem czemu ciągle urywasz zdania i wstawiasz kropki w absurdalnych miejscach, tam zaś gdzie ich potrzeba, zwyczajnie piszesz sobie dalej bez przecinków, bez niczego. Nie rozumiem.
  - "Naprawdę myślałam, że zginę" i reszta cytatu w cudzysłów


  Ogólnie robisz masakrycznie dużo błędów. Nie wiem czy to wina wieku (bo napewno osoby ok. 12 roku życia też się tu znajdą), a może po prostu kompletnie nie masz pojęcia o pewnych zasadach i regułach, jakich trzeba się trzymać podczas pisania.
  Znajdź sobie osobę do korekcji lub po prostu zacznij nad tym pracować, bo inaczej marnie widzę to Twoje opowiadanie, a także każde inne, za które się zabierzesz.
  Sam rozdział jest krótki, nudny jak flaki z olejem i zupełnie mnie nie przekonał. Główna bohaterka natomiast jest jak karton - taka bezbarwna w moim odczuciu, bez charakteru, bez czegokolwiek. Postaraj się też pisać o odczuciach bohaterów, bo inaczej tekst, jak zresztą widać, jest jakiś taki suchy i bez wyrazu.
  Powyższe błędy, które Ci wypisałam oraz moja ocena, nie są spowodowane złośliwością, a mają dać Ci do myślenia, droga autorko. Pisz, czytaj dużo książek i pracuj nad sobą, bo przed Tobą bardzo długa droga.
  Życzę weny i powodzenia w kształceniu swojego warsztatu.
 • Margerita dwa lata temu
  Dzięki
 • Ewoile dwa lata temu
  Margerita, jeszcze jedna rada - jeśli ktoś ślęczy nad Twoim tekstem i obdarowuje Cię tak obszernym komentarzem, wartoby było napisać coś więcej niż "dzięki" i jakoś się do tego ustosunkować, bo jest to zwyczajnie nie na miejscu. Teraz wiem, że była to zwyczajna strata czasu i cennej energii.
 • Margerita dwa lata temu
  Ewoile
  Dziękuję za wypisanie moich błędów już je poprawiłam
 • Tina12 dwa lata temu
  Skasuj i przed Ona tańczy dla mnie.
  Byłam zamist była w dniu 2.
  Lepiej jest
 • Margerita dwa lata temu
  Dzięki
 • Afraid13 dwa lata temu
  Krótki, ale fajny 4
 • Margerita dwa lata temu
  dzięki
 • Tina12 dwa lata temu
  Jeżeli to piosenka Ona tańczy dla mnie to słyszałam ją nie raz.
 • Margerita dwa lata temu
  tak to jest ta piosenka
 • lea07 dwa lata temu
  Ciekawe opowiadanie :). Mimo że nie było za dużo akcji o mi się podoba :). Zostwaim 5 i czekam na ciąg dalszy :)
 • Margerita dwa lata temu
  dzięki bardzo
 • Faize Anbare Sultan dwa lata temu
  Pięć
 • Margerita dwa lata temu
  dzięki

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania