Ten czas

Nadszedł ten czas, kiedy w końcu trzeba poszukać kluczyka. Leży na dnie głęboko zakopany, w pudełku pomiędzy stertą, różnych niepotrzebnych rzeczy. Nie ma on breloczka, jeszcze nie zdążył zardzewieć. W dobrych warunkach, czekał na ten moment- połączenia z kłódką. Ona strzegła tajemnicy, czegoś co próbowało się wydostać, ale nie miało nawet szpary, żeby o pomoc zawołać. Zakneblowane siedziało zawinięte w papier. Trzymało w ramionach nadzieję. Jeszcze małą, ale zadbaną i gotową, w każdej chwili wyjść na wolność. Łańcuchy przytrzymywały kłódkę, zwisały spokojnie. One były już mocno zardzewiałe, czas o nich nie zapomniał. Metalowe ogniwa były jednak bardzo wytrzymałe, przetrwałyby każdą próbę ich rozdzielenia. W twierdzy umysłu, tryby zaczęły się przesuwać, gotowe na zmiany. Coś drgnęło, kluczyk przesunął się w kłódce. Ona wydała przeraźliwy dźwięk- zaskrzypiała. Kłódka otworzyła się i rozpięła łańcuchy. Serce zaczęło bić mocniej, na widok uwolnionego skrywanego szczęścia. Nadzieja w oczach urosła.

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 2

Zaloguj się, aby ocenić opowiadanie

Komentarze

 • Diamentowa Róża 8 miesięcy temu
  Całkiem niezły tekst, ciekawy temat. Nie wiem, we mnie nie wzbudził żadnych większych emocji, na co liczyłam. No cóż... może coś dziś ze mną jest nie tak?
  Pozostawię bez oceny, jeśli pozwolisz.
 • Szudracz 8 miesięcy temu
  Oczywiście, że nie zawsze musi być ocena.
 • Zdzisław B. 8 miesięcy temu
  Trudno mi ocenić miniaturkę, brak mi zakończenia.

  Zasugeruję tylko, do ew. poprawy w tekście:
  *pomiędzy stertą, różnych niepotrzebnych rzeczy - pomiędzy stertą różnych, niepotrzebnych rzeczy (tu i i w wielu innych miejscach interpunkcja do poprawy)
  *Nie ma breloczka, jeszcze nie zdążył zardzewieć - Nie ma on breloczka i jeszcze nie zdążył zardzewieć. (to kluczyk zardzewiał, a nie breloczek)
  *Silne metalowe, ze sobą połączone, przetrwały, by każdą próbę ich rozdzielenia. - Metalowe ogniwa były jednak wytrzymałe, przetrwałyby prawie każdą próbę ich rozdzielenia (styl)
  *moment- // dźwięk- - moment - // dźwięk - (spacja po wyrazie a przed myślnikiem)
 • Szudracz 8 miesięcy temu
  Dziękuję jak zawsze za pomoc. Było sporo tych niedociągnięć. Przynajmniej widzę dokładnie gdzie były błędy.
 • Pan Buczybór 8 miesięcy temu
  Ciekawy tekst. Wzbudza jakieś emocje, ale jest ich mało. 5
 • Szudracz 8 miesięcy temu
  Dziękuję bardzo:)

Napisz komentarz