jhyu765

liko9iu7

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 1

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (5)

  • Rasia 29.12.2015
    "( to" - bez spacji
    "„ Jeśli" - bez spacji
    Troszkę ta notatka zagmatwana, bo dwa ostatnie zdania są do siebie bardzo podobne, ale cóż... Słyszałam, że notatki robimy zawsze dla siebie, chociaż ciężko o to, kiedy zapisujemy je w książce :) Pozostawiam bez oceny, bo taki tekst ciężko ocenić, a poza tym jakby nie było opisałeś tutaj swoje znalezisko :) Gratuluję oczywiście, bo błędów prócz spacji nie znalazłam :)
  • Jan Potfforny 29.12.2015
    Dziękuję za uwagi.
    ten tekst to fikcja, dlatego nie podawałem nazwy biblioteki lub miasta, co jakiś niepoważny mocodawca nie krzywdził bibliotekarzy, za to, że rzekomo nie pilnują.
    Celem tego tekstu jest wzbudzenie refleksji nad pojęciem absurdu i absurdalności.
    Notatki na książkach robiła kiedyś Inkwizycja, np. widziałem owe notatki na jednym z dzieł S.Muenstera "Cosmographia...", a nawet "ludojad" Lenin też tak czynił, np. w jednym z wydań "Wykładów o istocie religii" Ludwika Feuerbacha jest rozdział poświęcony notatkom Lenina na tym dziele.
    Pozdrawiam!
    JP
  • Jan Potfforny 29.12.2015
    Jeszcze raz, tym razem bez błędów!
    Dziękuję za uwagi.
    Ten tekst to fikcja, dlatego nie podawałem nazwy biblioteki lub miasta, aby jakiś niepoważny mocodawca nie krzywdził bibliotekarzy, za to, że rzekomo nie pilnują czytelników i książek.
    Celem tego tekstu jest wzbudzenie refleksji nad pojęciem absurdu i absurdalności.
    Notatki na książkach robiła kiedyś Inkwizycja, np. widziałem takie notatki na jednym z dzieł S. Muenstera "Cosmographia...", a nawet "ludojad" Lenin też tak czynił, np. w jednym z wydań "Wykładów o istocie religii" Ludwika Feuerbacha jest rozdział poświęcony jego notatkom na tym dziele.
    Pozdrawiam!
    JP
  • Rasia 29.12.2015
    Nie mówię, że nie wzbudził refleksji. Jasne, że trzeba nad nim przysiąść i jednak chcieć zrozumieć. Skoro to fikcja, to troszkę zmienia postać rzeczy. Co do notatek nie zagłębiałam się aż tak bardzo, bo sama nawet wypożyczając coś z biblioteki widzę notatki na małych karteczkach albo marginesach. Dzięki jednak za takie rozpisanie :)
  • Jan Potfforny 30.12.2015
    Rasia
    Proszę zwrócić uwagę, że to stary problem filozoficzny a nawet teologiczny - to sprawa absurdu i paradoksu: "Bóg umarł, lecz zmartwychwstał" lub "Bóg stał się człowiekiem", lub potoczne twierdzenie, że "ktoś umarł, ale żyje, tylko w innym świecie" (ale w jakim, to nikt nie powie dokładnie).
    Nasze myślenie jest przesiąknięte absurdalnością i to od polityki zacząwszy, poprzez filozofię a skończywszy na dobrodziejstwach supermarketów, które sprzedają np. "kefir wiejski" o składzie : mleko, mleko w proszku i żelatyna, a żaden chłop na wsi tak nie robi kefiru przy użyciu żelatyny, bo to produkt świńskiego pochodzenia, żadna gospodyni wiejska nie miesza żelatyny z mlekiem, lub parówki wiejskie o zawartości : 60% wody, 30 % tłuszczu i 10% białka, ale niekoniecznie zwierzęcego, itd.

    Pozdrawiam!
    JP

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania